Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Lazic je trebao da ode, ako ne pre dve,tri godine, onda proslo leto. Pre nego sto je poceo povremeno da mafija, da se izdrkava po publici jesenas i da ga deo navijaca naziva Cokijevim batlerom. Pritom, njegov igracki doprinos je bitno manji nego kod Radonje vec trecu sezonu zaredom. Ali opet, nije malo toga dao za Zvezdu, niko ne moze osporiti njegovu borbu i fanatizam i zao mi je sto se rastanak nije desio na vreme jer bi ljudima ostao u mnogo lepsem secanju.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za Đenku mora i biće mesta u rotaciji. Mislim da će Boriša sa svojim stavom - de me sad ubacuješ taman me prvi san uhvatio, da Izvisi u Play Off -u. Stratos se penje na četvorku, DeDa na trojku i otvara se Đenki mesto na dvojci. Naravno sve pod uslovom da ne dođe do novih povreda. Tako da će četvorku pokrivati Perper i MJK.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nikako nema mesta na dvojci, tu su zakucani bili i punter koji igraju odlicno.

ja bih, npr, popeo djenku na tri, stratosa na 4, a kuridzu i gista na 5, a odmorio stimaru i odza. posebno odza, stimara neka ostane u rotaciji, ali sa manjom ulogom.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drakon1 said:

Pa covjek igra cijelu karijeru na 4. Ne znam sto se odje stalno potencira prica da je on petica. Evo valjda on zna bolje koja mu pozicija vise lezi. I nije toliko vazno da li je 4 ili 5. Bitno je na koji se nacin koristi. 

Link to comment
Share on other sites

Meni pocinje vise da se gadi ovo pljuvanje po Laziću i sve me vise podseca na patolosko ponasanje pojedinaca 

Da, tacno je da Lazić vise nije ni deo onog Lazić u ofanzivnom delu (do pre 2 godine, da mi glava od toga zavisi dao bih Laziću da izvodi bacanja) i vidljivo je da mu i defanziva polako pada, i da to vise nije onaj odbranbeni bedem kao pre, ali igra sasvim solidnu odbranu i i dalje ima zelju i htenje. 

Da, podrzao je onaj neuspeli pokusaj kosarkasa i imao je neke bezvezne izjave, ali Lazić je klasičan vojnik kluba, i time smo se ponosili, a on se i dalje u skladu sa time ponasa.

I ne, nije on kriv sto mu se previse prostora daje vec trener, kao sto je trener kriv i za Stimcevih 30 minuta po utakmici, a covek je stvoren za 12-15 min, pa ako umulja one svoje frljoke i poremeti odbranu super, a ako ne, aj polako na klupu. Lično, ja bi najradije da ode iz zvezde, al sta je tu je.

I na sta bi licilo da sada ja pocnem da posipam fekalijama Lorenza, koji za prvog playa u zadnje vreme igra prilicno lose, a neki njegovi potezi su nas direktno kostali poraza. Ili je on sveta krava o kojoj se ne sme nista lose reci, jer je, zaboga, do pre dva meseca nosio ceo tim na svojim ledjima?

Ili treba da podsecam sta se sve ovde pisalo za Puntera kada je dosao, a on, aj sto sipa za sve pare, nego je u gotovo svakoj utakmici igrao odlicnu odbranu.

Glavni problem ove ekipe je trener, koji niti ima ideju, niti ima viziju kako treba ovaj tim da igra, a cini mi se da je prestao i da trazi odgovarajuce petorke, shodno protivniku, sto je vrlo uspesno radio kada je dosao.

Ceo ovaj topik pocinje da me podseca na Acine monologu, gde se krivci oznace od samog starta i onda se pljuje po njima sta god i kako god oni radili, a pojedinci se ne diraju jer su eto, zasluzni gradjani.

Ja Stimca ocima ne mogu da gledam, sto zbog kreveljenja, sto zbog alibi igre i u odbrani, ali i u napadu (da sam mu saigrac, pri prvom onom laznom bloku bi mu zavalio takvu samarcinu da bi danima vukao u levo), i u toku utakmice svasta prospem na njegov racun, ali kada se utakmica zavrsi, jedini koji je odgovoran je trener i ne vredjam i ne mazem igrace (filip excluded, prosto on i nije kosarkas).

Da skratim, ajde da malo sve igrace gledamo istim ocima

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I meni bi se gadilo pljuvanje po Laziću, da je samo u pitanju njegovo igračko (ne)umeće. On je ove sezone iskazao i svoje ljudske osobine, tj. pokazao je svu ljigavost i poltronstvo. Zabole nas za njegovo prijateljstvo sa porodicom Čović, neka se on i Filip druže nevezano za Zvezdu i košarku. Time što je otvoreno stao u njegovu odbranu, iako je bio svestan da nije u pravu i još onako pretio navijačima, zaslužio je titulu ljige godine. Pljunuo je na sve dobro što je uradio za Zvezdu prethodnih godina. Da nije zaštićen od Nebojše, rokada on-Čarli bi bio najbolji mogući potez.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ajde jos jednom i dizem ruke... isti taj Lazić je bio spreman da se bije sa navijačima koji su vredjali saigrače, bacao se u reklame, borio se kako god je znao i umeo. Stao je na stranu svog "saigrača" i očigledno prijatelja i ja to sa ljudske strane apsolutno razumem, iako se ne slazem, posebno ne sa nacinom na koji je to izvedeno.

Igracki, Lazić je i onda a i sada, bio igrač zadatka, i tu svoju ulogu i sada solidno odradjuje, ne na nivou prethodnih godina, ali jos uvek dovoljno dobro.

Imao je i ove godine utakmica gde je potpuno ustopovao protivnicke igrace, pa i onih gde je u napadu isporucio pristojne brojke. Za vise od 15-20 minuta nije, ali nije ni zasluzio ovakvo mazanje govnima.

On za mene ostaje simbol nove, ratnicke crvene zvezde, poput Nikole Kalinića, i kao sto Nikolu nikada neću razapinjati na krst kao igraca zbog njegovih stavova, tako necu ni Branka.

No, dobro, brzo mi sve zaboravljamo sta je neko uradio, posebno kad nam se njegovi stavovi ne svidjaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drako said:

 

On za mene ostaje simbol nove, ratnicke crvene zvezde, poput Nikole Kalinića, i kao sto Nikolu nikada neću razapinjati na krst kao igraca zbog njegovih stavova, tako necu ni Branka.

 

Ovo je istina, zato ne mogu da ga pljujem i nazivam batlerom, to mu niko ne moze oduzeti, koliko god da mi se ogadio ili me razocarao. Previse su mi lepih momenata ti ljudi priustili

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Taman posla da se pljuje.

U ozbiljnim klubovima se kao kapitenu i rekorderu zahvalis za sve ucinjeno dosad u klubu,poklonis uramljen dres,sal,sat,plaketu stagod...i kazes srecan put Branko,nisi ti vise igrac za ovaj nivo kosarke.

Lepo je neko jednom rekao,u sportu i u sexu se ne zivi od stare slave,uvek je potrebno novo dokazivanje.

Tu nema mesta sentimentalnosti...

Edited by Laki Decembarski
Link to comment
Share on other sites

Pošto Gist reče da se najbolje snalazi na poziciji 4, valjalo bi da mu neko kaže da moderna četvorka treba da ima kakav takav šut za 3p, i definitivno slobodna bacanja iznad 60%.

Edited by Boaće
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 1 od 8000 Lakija said:

Ovo je istina, zato ne mogu da ga pljujem i nazivam batlerom, to mu niko ne moze oduzeti, koliko god da mi se ogadio ili me razocarao. Previse su mi lepih momenata ti ljudi priustili

branko ima zaista veliki kredit i ne moze ga potrositi za tri zivota.

to ne znaci da se on ne treba kritikovati.

meni batler zvuci bas simpa. nekako mu dobro stoji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene, dva krucijalna momenta i simbola nove Zvezdu su:

1. Lazićev skok na glavu i spasavanje lopte iz auta

2. Zgranut pogled centra Cska dok lezi na parketu a iznad njega, u odbranbenom stavu, stoji Lazić, od koga se sekundu pre toga isti taj covek, u pokusaju da zida, odbio kao da ga je cekic udario

Sve ostalo ce vremenom izbledeti kao suze na kisi.

Pa vi nastavite da Lazića nazivate batlerom.

Edited by drako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

branko ima zaista veliki kredit i ne moze ga potrositi za tri zivota.

to ne znaci da se on ne treba kritikovati.

meni batler zvuci bas simpa. nekako mu dobro stoji.

Nisam rekao da ga ne treba kritikovati, imate jos jedan moj danasnji post gde sam iskazao misljenje o njemu

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drako said:

Za mene, dva krucijalna momenta i simbola nove Zvezdu su:

1. Lazićev skok na glavu i spasavanje lopte iz auta

2. Zgranut pogled centra Cska dok lezi na parketu a iznad njega, u odbranbenom stavu, stoji Lazić, od koga se sekundu pre toga isti taj covek, u pokusaju da zida, odbio kao da ga je cekic udario

Sve ostalo ce vremenom izbledeti kao suze na kisi.

Pa vi nastavite da Lazića nazivate batlerom.

 

I ja ću pamtiti kad je Miler stavio šajkaču u Ljubljani, hahahaha, baš je lud. Jebeš dobre utakmice, date poene, trojke, asistencije, blokade... zbog ovakvih malih stvari se prati košarka. Mislim da u tu kategoriju ide i ono urlanje Štimca na loptu protiv Asvela u Francuskoj par sekundi pre kraja. Sve ostalo će vremenom izbledeti, i titule, i pobede u Evroligi, sve... kao suze na kiši...

Edited by Boaće
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drako said:

Male stvari?

Zaista imamo dijametralno suprotne poglede na kolektivne sportove 🥺


Čovek nije košarkaš, ali pošto se bavi tim sportom mogu da kažem da je najgori košarkaš Zvezde poslednjih 10 godina. Mene iskreno zanima samo statistički doprinos, a to bacanje i kupovanje navijača time, apsolutno me ne zanima. Statistika kaže ono što sam već napisao, nema goreg. Desi se da postoji bek koji nema baš dobar šut, ali bek koji nema šut, ne zna da dribla i da vodi loptu, e to je izuzetak, plus što je bezobrazan i što napada navijače. Tebi čestitke, odradio si smenu muški. Kupi njegovu sliku, mada verovatno već imaš, i kad god je pogledaš pusti suzu i seti se tog bacanja u reklame.

Edited by Boaće
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene, dva krucijalna momenta i simbola nove Zvezdu su:
1. Lazićev skok na glavu i spasavanje lopte iz auta
2. Zgranut pogled centra Cska dok lezi na parketu a iznad njega, u odbranbenom stavu, stoji Lazić, od koga se sekundu pre toga isti taj covek, u pokusaju da zida, odbio kao da ga je cekic udario
Sve ostalo ce vremenom izbledeti kao suze na kisi.
Pa vi nastavite da Lazića nazivate batlerom.

U redu je. Razumeli smo. Shvati samo jedno. Ako kapiten tima staje da brani pogrešno i pritom otvoreno preti navijačima, brzo se zaborave sve zasluge na terenu. Prvo se pokaži kao čovek, a onda kao igrač. Doduše, nema više ni senke onog Lazića iz ere Radonje, o kome pišeš u hvalospevima.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za boacjea: ajde da ti klasicno odgovorim, posto ti argumenti mnogo ne znace: po statistici mozes da se nosis u 2 a i u 3 3.14cke materine.

Za vecinu ostalih, necu vas vise uznemiravati u vasem uzivanju mazanjem govnima i koga treba i koga ne treba, za vas je SNS bastion demokratije i slobodne razmene misljenja.

Samo se jednom zapitajte sto vas je sve manje i manje, a i ne morate, ovakvi kakvi ste, vecina vas, retko kome cete nedostajati.

Malobrojnima, koji razmisljaju svojom glavom i ne vredjaju sagovornika slagali se ili ne sa njim, se izvinjavam za prvi pasus ali zaista ne podnosim da me budale vredjaju i zelim vam sve najbolje.

Zbogom, necete mi i necu vam nedostajati.

 

Edited by drako
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...