Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

@Gilmour Nije ni trebalo da zapocinjes pricu ako ne zelis detaljno. To ti prijateljski savetujem za ubuduce.

 

Ovako ispada bukvalno kao da si samo zabacio seme zla bez ikakvog objasnjenja. Jasno je svima ovde da ce mnogi sportisti, ako imaju mogucnost, pre izabrati inostranstvo nego Srbiju, ali to nema nikakve direktne veze sa KK Crvena Zvezda ili nekim drugim klubom, vec prvenstveno sa odnosom plata, kolicinom stresa i generalno poimanjem sporta u nasoj zemlji. Uvek ce neki Teo pre odabrati pikanje basketa u Bolonji, nego li onakvu atmosferu linca koju smo gledali na finalu kupa. Ali to je tako za sve klubove u nasoj zemlji. Jedino sto, recimo, neki Borac cak i daje potpuno zdrava prica ne bi imao novca da plati iole kvalitetnog igraca pa se to svodi na pricu o dva kluba (Zvezda i Partizan).

 

Ali taj trend je vezan i za Partizan, i nesto nisam primetio da je taj klub atraktivniji. Doveli su Zagorca kojem je karijera bila u kanalu, a i dalje je. Doveli su Jankovica, koji je... ono, dijabola covek, doveli su Sanija Aranitovica, obecavajuci kule i gradove. Od svega toga jedno veliko nista. Jedino taj Jaramaz, sada, kod Trinkijerija, nesto radi, ali daleko je to jos od nekog nivoa lidera za reprezentaciju.

 

Ja pre mislim da je osnovni problem naseg kluba to sto se ne daje sansa mladima u pravom trenutku, to jest los rad sa klincima, nego li ovo sto ti pricas. Ne kazem da si imao losu nameru, ali ostao si nedorecen, a to nema logike da radis.

Edited by Laki John Terry
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Igor028 said:

Meni deluje da sa ovim Lukasom i Panterom mozemo da natrpamo sve, ukoliko ih krene sut, slican tip igraca (makar po Youtubu), e sad problem je ako ih stane sut, ne vidim kakva je korist od njih onda.

 

Pa ako ih stane sut, ostaju nam jos svega Lorenzo, Beron, Djenka i Stratos. 😄

 

Da imamo iole krstenog trenera, sa ovom spoljnom linijom ne bi nam niko prismrdio u plej ofu. Ovako je sve otvoreno...

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Svi ti "košarkaški radnici" koji pljuju po ovdašnjim klubovima dupe bi dali da ih pozove Nebojša ili Ostoja ... sem ako nisu Teo, Vasa, Milutinov, Kari, Željko  ... ta ekipa.

 

...Dangubic, Jovic, Markovic, Jelovac, itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Svi ti "košarkaški radnici" koji pljuju po ovdašnjim klubovima dupe bi dali da ih pozove Nebojša ili Ostoja ... sem ako nisu Teo, Vasa, Milutinov, Kari, Željko  ... ta ekipa.

 

 

pa naravno, zato što živimo u svetu zemlji gde možeš da biraš između dve ili tri firme ako si dobar, nevezano za profesiju

 

to i dalje ne znači da ta kkcz firma nije obično đubre

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Sada ja treba ovde da pricam o tome kako.je svojevremeno moja zena popila suspenziju sa posla zbog nekih postupaka koje su stale na zulj vladajucim mocnicima

 

:ajme:

 

A dok se Gospodja Berti borila za bolju budućnost i pila suspenzije, šta je Berti radio?

 

 

edit:

 

i kaže se Supruga ili Gospodja ili životna saputnica....  bez prideva kojim opisuješ vlasništvo nad nečim MOJA.  Nije ona TVOJA, ona je ono lik za sebe koji je odlučio da podeli s tobom  neku godinicu života SVOJEVOLJNO.

Edited by Stoned Laki21
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa naravno, zato što živimo u svetu zemlji gde možeš da biraš između dve ili tri firme ako si dobar, nevezano za profesiju

 

to i dalje ne znači da ta kkcz firma nije obično đubre

Niko ih ne bije po ušima da žive i rade ovde, igra se basket i po Rumunijama ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Dimenzije kosarkaskog terena su 29m duzina x 15m sirina.

 

Duzina/sirina za ubacivanje lopte je za 0.5 met. manje ako se ubacuje lopta iz polja napada (14.5 metara je duzina polovina terena) . Koristi se ista polovina terena za ubacivanje lopte jer retko se desava da pri ubacivanju lopte ispod kosa  da se ubaci lopta preko pola terena nekom igracu.

U drugom slucaju kada se lopta ubacuje ispod svog kosa imate za 0.5 met siri prostor i citava polovina na drugom kraju terena ali opasnost da ne mozes iskoristiti i citavu visinu iznad igraca koji brani ubacivanje zbog konstrukcije kosa kao i opasnost da u slucaju gubitka lopte pri ubacivanju protivnik dodje do lopte i za manje vremena dodje do kosa protivnika nego sa suprotne strane terena.

 

Punther je mogao napraviti faul i na nasoj polovini,mogla je lopta da mu sklizne sa noge,100 slucajeva i dajes protivniku vise vremena u napadu nego na suprotnoj strani terena u slucaju gubitka lopte.

 

Izmedju 0.5  manje metara prostora i greske na svojoj polovini odluceno je za ovo prvo. Da smo ispod kosa izveli i desilo se isto sa Puntherom sa poznatim krajnjim ishodom isti upisi bi bili sto se nije krenulo sa druge strane jer eto samo budala bi krenuo ispod kosa i dao im vise vremena za napad u slucaju gubitka lopte.

 

Odbranio sam Covica i Sakotu, moja misija za danas je zavrsena.

 

Hvala Vujcinu za instrukcije dolazim kasnije po sendvic. Hold the mayonese,moram kilazu da regulisem. 

 

 

Sva ova matematika je nepotrebna jer on nije trebalo ni da trazi TO zato sto se lopta posle pogotka protivnika mnogo lakse i brze izvodi nego posle tajmauta. Igraci Partizana ne bi stigli ni da sastave neki presing, lopta je vec izvedena i faul napravljen. Posle TO, dok sudija doda loptu izvodjacu, dok ovaj izvede, prodje 10 sekundi i svaki igrac je na svom i odbrana je na maksimumu, nebitno na kom delu terena se izvodi. Generalno, mnoooogo cesce se desi izgubljena lopta na ubacivanju posle tajmauta i apsolutno je bila nepotrebna odluka Sakote i to sam pomislio u lajvu odmah. Bas me zanima sta je to hteo da im kaze, a da nije na tajmu pre toga. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Niko ih ne bije po ušima da žive i rade ovde, igra se basket i po Rumunijama ...

 

jasno. ovde bi likovi koji profitiraju najradije da svi ostali zapale negde

 

što se generalno i dešava, svake godine dramatično više nego prošle.

onda nema kukanja zašto neko uzme drugo državljanstvo ili ga ne zanima ovo i ono

 

sve 5, neko je na poziciji moći i ostaće mu uskoro par bednih košarkaša i američki basketaši trećeg reda. tako je u svakom segmentu našeg društva

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

jasno. ovde bi likovi koji profitiraju najradije da svi ostali zapale negde

 

što se generalno i dešava, svake godine dramatično više nego prošle.

onda nema kukanja zašto neko uzme drugo državljanstvo ili ga ne zanima ovo i ono

 

sve 5, neko je na poziciji moći i ostaće mu uskoro par bednih košarkaša i američki basketaši trećeg reda. tako je u svakom segmentu našeg društva

Jasno, mi smo tačno tu gde i pripadamo i što zaslužujemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

:ajme:

 

A dok se Gospodja Berti borila za bolju budućnost i pila suspenzije, šta je Berti radio?

 

 

edit:

 

i kaže se Supruga ili Gospodja ili životna saputnica....  bez prideva kojim opisuješ vlasništvo nad nečim MOJA.  Nije ona TVOJA, ona je ono lik za sebe koji je odlučio da podeli s tobom  neku godinicu života SVOJEVOLJNO.

Otkaci se od mene vise, ne cackaj se tu gde ti nije mesto. Ne pominji bilo koga i bilo sta vezano za porodicu!Ti ces nekoga da ucis necemu! Nemas pojma o ljudima pa im poturas. Sta bre ti znas ko je ko. Misli o sebi sta god hoces. Okani me se, kazem ti. Provociraj nekog drugog, zajebi me.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je cela ta prica pomalo smesna. 

 

To da profesionalci preferiraju da imaju sto bolje uslove za rad, olicenim u sto visim platama i radnom okruzenju sa sto manje stresa jeste aksiom.

 

U kojoj struci nije tako?

 

Da postoje zemlje koje drugacije dozivljavaju sport od Srbije, postoje.

 

Da su one cesto, mada ne i uvek, platezno sposobnije takodje nije tajna.

 

Sa druge strane, "Blizanci" ce cesto davati primat domacim opcijama pri odabiru igraca u odnosu na strane i kada to nije sasvim kvalitetom istih opravdano, jer jel'te domaci igraci...

 

Neke ljude lozi i da se "pokazu frajeri" u svom rodnom kraju i prijaju im statusi lokalnih heroja, nekima je tesko da se naviknu na tudjinu (ne barataju sa jezicima, ne odgovara im klima/mentalitet ljudi itd.).

 

Svako bira ono sto mu najvise odgovara, od onoga sto mu se ponudi.

 

Ono primarno sto je do Zvezde kao kluba, jeste da isplacuje ugovorene naknade igracima i da postuje svoje obaveze.

 

Sve ostalo spada u mnogo dublju pricu drustvene reforme.

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stranac / Ivanović

Stranac / Dobrić / Đenka

Davidovac / Dangubić / Radanov

Stranac / Smoriša / Kuridža

Gist ili Kuzmić / Đorđević / Ristić

 

Ja bih na ovaj način pravio tim za sledeću sezonu. Uz naturalizovanog Đenku, samo 4 stranca, a možda je i to previše ako se nađe neko adekvatno domaće rešenje npr Avramović na 2. Po svaku cenu prekomandovati Radanova i Đorđevića u KKCZ - obojica odskaču talentom i imaju lep plafon. Pojurio bih obavezno Ivanovića ako ikako možemo da ga uzmemo od Budućnosti - uz sve mane, nemamo boljeg igrača na ovim prostorima na PG poziciji a da je platežno dostupan i u dobrim igračkim godinama. Vratio bih i Dangubića kao defanzivnog specijalca i da pojača domaću konkurenciju. Vratio bih i Ristića, nije idealan igrač, daleko je od toga, ali je prilično talentovaniji od Jovanovića, a nema više stvarno smisla da tu koristimo rage poput Štimca i sličnih. Ako ne može da se izađe iz ugovora sa Gistom, nemam ništa protiv da on bude ta petica uz Đorđevića i Ristića, u jednom zdravijem sistemu sa dobrim ulogama može on još dosta da pruži. Može i Kuzmić ako se dovede u red. Plej mora da bude opasan, četvorka ne mora da bude neki spektakl igrač, a dvojka treba da bude dobar šuter i da nije operisan da zavrti pik. Đenka ako se napadački ne probudi - ne bih ga više zadržavao, znamo da može, e sad treba ga bolje psihološki pripremiti. To je jezgro od 14 igrača sa jakom bazom domaćih, koje može uz jednog modernog, autoritativnog ali fleksibilnog trenera da igra odličnu košarku.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

:ajme:

 

A dok se Gospodja Berti borila za bolju budućnost i pila suspenzije, šta je Berti radio?

 

 

edit:

 

i kaže se Supruga ili Gospodja ili životna saputnica....  bez prideva kojim opisuješ vlasništvo nad nečim MOJA.  Nije ona TVOJA, ona je ono lik za sebe koji je odlučio da podeli s tobom  neku godinicu života SVOJEVOLJNO.

 

To ti je drug prisvojni pridev.  Pripadnost, a na vlasništvo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

apsolutno se ne slažem da kao narod ovo zaslužujemo. još sam sigurniji za svoju malenkost, porodicu i prijatelje & poznanike

Ovo je malo hm ... živeo i radio svuda po malo, trenutno ovde  živim, a radim po svetu (kao pravi ciganin) ljudi (narod) je svuda isti, nema tu neke razlike.

Razlika je ... svima je valjda jasno :classic_smile:

Treba se baviti samo košarkaškom igrom, sve drugo je za izbegavanje ... to je moj recept.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, berti said:

Otkaci se od mene vise, ne cackaj se tu gde ti nije mesto. Ne pominji bilo koga i bilo sta vezano za porodicu!Ti ces nekoga da ucis necemu! Nemas pojma o ljudima pa im poturas. Sta bre ti znas ko je ko. Misli o sebi sta god hoces. Okani me se, kazem ti. Provociraj nekog drugog, zajebi me.

 

Momčino, ti si sam uvukao suprugu u ovo, ne znam zašto, ja sam te samo pitao dok se Gospođa berti zamerala sa moćnicima pila suspenzije i jednom rečju bila Čovek, šta si ti radio? Pošto si TI ne znam ni ja šta pokusao sa Gospođom da potigneš, pa kad ispade da gospođa ima kičmu, a druga gde je ne zna se... onda provociranje i kačenja, skidanja i šta već jeftina podmetanja.

 

 

Oće to,al juče.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...