Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Wingwalker said:

Ohrabruje što Trinki nije ništa izvukao iz šešira jer tamo zecova nema...sve je na astalu, vidljivo i jasno:

...i pored skupljanja u reketu i ozbiljnog hrključa, za Štimca na postu sa loptom u rukama nisu imali rešenja...Deda im je metno 2-3 najsporije spot-up trojke a nakon jednog promašaja ih je potpuno zbunio da li da pomažu sa njega...promašili su opet brdo bacanja, Gista nisu videli kod ni jedne od one tri korekcije iz drugog plana...

ali čak i uz blagoslov Nikolića... ludilo Pejdža i Jaramaza je jedva bilo dovoljno.

Sa ove distance bi pristao da su u derbiju Gordić i Dobrić odigrali po 15 minuta.

 

Surova stvarnost naše igre sa Lorenzom koji je mislima već na plažama Valensije je upravo Panter koji par minuta pre kraja prenosi loptu i pokazuje kombinaciju koju će odigrati...meni je ta scena bila smešna a Gist je već nakon par sekundi preiskusno odustao od zagrađivanja pod košem.

Lopta sve vreme ostaje kod Kevina i on nakon dva poludriblinga šutne po deseti put preko ruke iz nekog okreta ili sa jedne noge...bem li ga...

mi smo pre tog napada imali TO...Šakota je nešto crtao...Panter realizovao kako ume. 

 

da se razumemo...ista situacija se desila i kod presudne trojke Berona u duelu sa Megom...toliko o tome.

 

impulsivan basket bez odgovornosti, dubine u napadu i predvidljiv poput zalaska Sunca...

a ona scena sa ''ko je najjači...?'' ...to je nenadjebiv gaf sezone.

Ideš bre Jagodiću u trista peršuna...zar po tome da te pamtimo?

 

U rangu sa Micicevim Da volim crno- bele performansom na Kalemegdanu onomad.:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NMX said:

I za kraj ove (po obicaju nepotrebne diskusije). Ja ne mislim da je ovo "rezija" Limara i Kucaca preko Sabonisa ko sto neko rece. Batalimo ta sranja. Sudije su lose, jebeno lose. Zauzmu jedan kriterijum, pa menjaju, pa tendendciozno sude, pa padnu po pritisak Trinkija (trenerovo je da pritiska, videti pod Robija a na sudijama je da li ce to da sankcionisu). I na kraju serijal gresaka. Desilo se na nasu stetu. Da su sudije zajebale, jesu. Al da ne pravimo teorije zavere.

Ja imam teoriju da sudije u ovim mecevima izmedju partizana i zvezde u kupu i kls, da se izbjegne prica kako su za jedne ili za druge, namjerno ovako isjeckaju mec faulovima, tehnickim greskama, kompenzacijama, da ne dozvole da nijedna ekipa udje u neki ritam ili napravi neku osjetniju prednost. Tako na kraju dobijes egal mec koji dosad u kupovima stalno bio na jednu-dvije lopte dje se stvori idealno tlo za neki hero ball i prilika da neko tu ispadne heroj i match winner pa da citava ta stvar oko sudjenja padne u drugi plan. Pobjednik slavi tog match winnera, ovi sto izgube se zale da su pokradeni, druga ekipa sa kontraargumentima sa svoje strane da su i njih ostetili u par situacija i dobijemo neko standardno post-derbi stanje dje niko nije zadovoljan sudjenjem ali jedna ekipa izlazi zadovoljnija iz svega toga.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kankkunen said:

KGB škola, ćute i rade ... neko će nahebati, to je jasno kao dan. :default_coffee:

Da, ovo je i moja misao dana.

 

Nesto se kuva.

 

Za mnogo manje gluposti se oglasavao, a za ovu otimacinu ne.

 

Hmmm..

1 minute ago, MrTwister said:

Ja imam teoriju da sudije u ovim mecevima izmedju partizana i zvezde u kupu i kls, da se izbjegne prica kako su za jedne ili za druge, namjerno ovako isjeckaju mec faulovima, tehnickim greskama, kompenzacijama, da ne dozvole da nijedna ekipa udje u neki ritam ili napravi neku osjetniju prednost. Tako na kraju dobijes egal mec koji dosad u kupovima stalno bio na jednu-dvije lopte dje se stvori idealno tlo za neki hero ball i prilika da neko tu ispadne heroj i match winner pa da citava ta stvar oko sudjenja padne u drugi plan. Pobjednik slavi tog match winnera, ovi sto izgube se zale da su pokradeni, druga ekipa sa kontraargumentima sa svoje strane da su i njih ostetili u par situacija i dobijemo neko standardno post-derbi stanje dje niko nije zadovoljan sudjenjem ali jedna ekipa izlazi zadovoljnija iz svega toga.

To je sve ok ako je broj gresaka ujednacen ali ne i ako od 6 kriticnih odluka 5 ode na jednu stranu.

Pritom su 3 za oduzimanje sudijske licence i kao dodatak druzenje sa lavovima u zooloskom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

A u svecanoj lozi Sasa Pavlovic... Ostao upamcen kao verovatno najbezobrazniji ucesnik derbija ikada... Moze on da zameni Danilovica na mestu prvog coveka srpske kosarke, taman kontinuitet da se nastavi..

Mogli  ste konotno ca mu posaljete Lazica da mu pravi drustvo uz semenke

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@berti

 

Posto se ovde provlaci teorija da Belosevic sudi po nalogu Danilovica koji ga drzi za jajca, kako komentarises to sto je 

prosle godine isti taj Belosevic pustio Uzicko kolo Bilija Berona? I tad je bio Danilovic. I tad je savez njihov. 

 

Da su svi protiv mene kao sto su protiv Nebojse, ja bih se ozbiljno zapitao da nije do mene neki problem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Juče je bilo mnogo banditskih odluka, mnogo. Renfro-Filip je jedna odluka, koraci Berona su jedna odluka. Kod jedne odluke uvek može da se provuče greška sudije. Ovo juče je bilo previše.

Nebojša se svima zamerio, nešto svojim ponašanjem, nešto dominacijom poslednjih godina. Da je crni vrag, ono juče ne zaslužuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tamburinjo said:

@berti

 

Posto se ovde provlaci teorija da Belosevic sudi po nalogu Danilovica koji ga drzi za jajca, kako komentarises to sto je 

prosle godine isti taj Belosevic pustio Uzicko kolo Bilija Berona? I tad je bio Danilovic. I tad je savez njihov. 

 

Da su svi protiv mene kao sto su protiv Nebojse, ja bih se ozbiljno zapitao da nije do mene neki problem. 

Kakve veze ima KLS i KSS , KLS je liga klubova, a KUP je jedino takmicenje pod upravom Danilovica.

 

Ako su budale neka i sledece godine posalju prvi tim umesto juniora ili  kadeta, sto bi rekao vrsni novinar iza volana novog Jaguara, " tebe siluju a moras da cutis i kazes da vodimo ljubav".   Pa ko te jebe i sada cuti i ne oglasavaj se kao sto se klub i nije oglasio, nije ucutkao igrace, nije drzao konferenciju za stampu u holu hotela. 

Veca kradja nego prosle sezone, prosle je bio floping FC3 pa jos smo bili srecni sto nismo dobili tehnicku, sto smo kukali sto ne svira se faul na 0.2 a Beron se okacio Lendejlu o ruku. Znaci ono prosle godine je bilo za kukanje a sinoc je ok. U redu je onda, i podrzavam ako imaju plan sta i kako ce da reaguju kada dodje ABA LIGA jer KUP je od kakvog znacaja za sledecu sezonu da bi se nesto palamudilo po novinama ili pinku/hepiju sem navijackog prepucavanja za sudbinu kluba kup ne znaci nista.  

Pola nase ekipe je dozivelo ovo prosle sezone, evo i sada, znamo kako smo usli u PO  sto se tice motivacije igraca. Ako je to pobeda u porazu, spreman sam svaki kup da izgubim onda, ali ako moze sledece sezone neka povede Klipa klince. 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vepar said:

Panter je najbolji igrac ove ekipe i to dokazuje iz meca u mec. Kod Radonje bi verovatno bio na kraju klupe jer se eto ispucava nekad

 

Za Brauna je vec jasno da nije toliko dobar igrac... igrao je lose na pocetku, posle je usao u neku ludu seriju dobrih utakmicu i evo, sada se polako vraca na ono sto je negde bilo ocekivano kad je dosao. Ok igrac i nista vise

 

Kup je inace nebitan ali je bitan zbog nacina na koji je izgubljen... em derbi, em neizvesna vec dobijena zavrsnica... moze mnogo da znaci na psih planu

 

Sudije isto klasicno navlacanje za Partizan ali mec je izgubljen zbog glupih odluka Berona i Sakote... pa i Gista... onaj sut je morao da pusti kad vec nije napravio faul na vreme

 

 

 

Vidim ja da nama dobro ide bez Radonje 😄 Pokusavas da kazes kako Radonjic nema pojma i da bi on najboljeg igraca Pantera stavio na klupu. Dobro je da Sakota ima pojma. Zato nece ni jedan trofej uzeti sa Zvezdom. Radonjic ima 9 trofeja sa Zvezdom, tako da svako ko ga pominje treba prvo da ustane i stoji mirno pre nego sto nesto izjavi o njemu. Panter je solidan igrac, ali bolji od Brauna nije sigurno. Braun vec neko vreme igra sa povredom, a pre toga je bio preforsiran jer nismo imali drugog pleja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, StephenBob said:

 

Vidim ja da nama dobro ide bez Radonje 😄 Pokusavas da kazes kako Radonjic nema pojma i da bi on najboljeg igraca Pantera stavio na klupu. Dobro je da Sakota ima pojma. Zato nece ni jedan trofej uzeti sa Zvezdom. Radonjic ima 9 trofeja sa Zvezdom, tako da svako ko ga pominje treba prvo da ustane i stoji mirno pre nego sto nesto izjavi o njemu. Panter je solidan igrac, ali bolji od Brauna nije sigurno. Braun vec neko vreme igra sa povredom, a pre toga je bio preforsiran jer nismo imali drugog pleja.

 

Klasicne alibi price. Ako je Braun povredjen, sto igra? Ako je Beron umoran, sto igra? Panter je juce dosao i vec kida iz meca u mec

 

Ovo za Radonju je tacno, pa poznat je bio po tome da zakuca za klupu igraca koji se zapali 

 

I Alimpije bi uzeo 9 trofeja da je imao tim kao Radonja i da nije sutnut nakon prve sezone 

 

Ali ajde, ja bih voleo opet Radonju, samo da vidim kako ga ovde mazete govnima posle nekog vremena

Link to comment
Share on other sites

Kakve je to mega, giga timove imao Radonja? Pa ubjedljivo najskuplji tim je imao u prvoj sezoni i to mu je bila najlosija sezona. Onaj tim u zadnjoj sezoni sa kojim je imao 18 pobjeda u EL je bio tezak mediokritet prije pocetka sezone, pa ovdje su se sjekle vene kad je doveo Simona. 

 

Seres ko foka druze. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

 

Klasicne alibi price. Ako je Braun povredjen, sto igra? Ako je Beron umoran, sto igra? Panter je juce dosao i vec kida iz meca u mec

 

Ovo za Radonju je tacno, pa poznat je bio po tome da zakuca za klupu igraca koji se zapali 

 

I Alimpije bi uzeo 9 trofeja da je imao tim kao Radonja i da nije sutnut nakon prve sezone 

 

Ali ajde, ja bih voleo opet Radonju, samo da vidim kako ga ovde mazete govnima posle nekog vremena

 

Ne bi. Nikad. A možda ni tad. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sector said:

Kakve je to mega, giga timove imao Radonja? Pa ubjedljivo najskuplji tim je imao u prvoj sezoni i to mu je bila najlosija sezona. Onaj tim u zadnjoj sezoni sa kojim je imao 18 pobjeda u EL je bio tezak mediokritet prije pocetka sezone, pa ovdje su se sjekle vene kad je doveo Simona. 

 

Seres ko foka druze. 

 

Pa nema ni Sakota skup tim... zvanicno smo najjeftiniji tim u EL

 

A Radonja je sa najskupljim timom izgubio od Cibone kad je skroz zablokirao

 

Ne kazem ja da je Radonja los trener, naprotiv... ali covek je ogranicen i to je pokazao i u Bajernu

 

Dosta od mene na tu temu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam obicaj da se ukljucujem u ove "sbbkbb" i "lepi dani nase proslosti" teme, ali evo da progovorim i ja koju na temu "Radonja second coming".

Nesto mi govori da se to ne bi dobro zavrsilo.

U proslom mandatu je Radonja rastao sa timom, dosao je u klub koji skoro 20 godina nije video titulu. Skolovao se skoro dve sezone, gde se svi imali dosta strpljenja, pocevsi od navijaca, pa sve do predsednika. Covic mu je beskrajno verovao, tim je rastao zajedno sa njim, KK CZ se lagano etablirao ponovo kao regionalni lider, skupa imena su bila izuzetak, a ne i pravilo, titule su osvajane u atmosferi gladi kod navijaca, i bile egzaltirano docekane kao podvig, a ne kao nesto normalno.

Ovo sada je druga Zvezda, klub koji je lider u regionu vec par godina i veoma nezgodan zalogaj u EL za sve, ciji navijaci uspehe podrazumevaju, i cije strpljenje apsolutno ne postoji.

Ovo je neki anarhicni sistem, gde se vec trecu sezonu ne zna ko pije, a ko placa, gde nema realnih lidera, i gde je sve na godisnjoj bazi, gde je sve "a must" i gde bi se svaki i najmanji neuspeh docekao polivanjem kofama govana. Gde predsednik balansira izmedju lidershipa i kartona u "Lazi" na tankoj ivici i to na dnevnoj bazi.

Nisam siguran da je Radonja lik koji bi plivao kako treba u tom sistemu i kome bi rad u takvom okruzenju prijao.

Samim tim bi i rezultati izostali, a nasi navijaci, kratkog pamcenja kakvi jesu, bi ga u roku od par meseci i posle par neuspeha 'besili' na Terazijama.

Mislim da i on to zna, i na stranu Cokijeva sujeta, mislim da taj film necemo gledati, i bolje je sto je tako.

Neka jela jednostavno je bolje ne podgrevati

Edited by Gudura
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...