Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Šakota je sve što ume pokazao u prvih 4-5 kola i to nam je to. On sada može samo istu dosadnu i predvidljivu priču da vrti do kraja mu duge i posne karijere...koji je eto tu na dva meseca udaljenosti. Doselekcija je napravljena kao iz udzbenika za ''seci uši - krpi dupe.'' Iskreno...u odnosu na motiv i ultra suludu idejom kojom je tata Čoki krenuo da gradi ovaj roster...mi smo mogli da se donekle nadamo boljem ali bolje od ovoga zaslužili nismo. Kada ovako smrdi najverovatnije je da se neko usro.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna blamaza i teska,teska sramota.Tako bih okarakterisao tekucu sezonu.
Nikad nisam voleo da se frljam ciframa (posebno ako ne znam makar priblizno brojke),ali je jasno i vidljivo da imamo skupu ekipu. I onda tu skupu ekipu pobedjuju Krke,Zadri i Mornari. Mi smo sinoc gubili 20 razlike uz protivnikova bacanja 6/21. Stvarno..

Ja mislim da Sakoti treba uruciti otkaz. Ne samo zbog sinocnjeg poraza.
Da je Nebojsa trezven funkcioner i normalan covek pa da proguta ponos i pozove Dejana,ovako ne znam sta da ocekujem. Sigurno nista dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

zanimljiv dan mrmota se ovde vrti svako malo...

MILANE ODLAZI

ode milan

Gavrilo odlazi

ode Gavrilo

Šakota odlazi...

msm ljudi tera se treći trener od početka sezone,  aj Tomić da kažeš 'vako-'nako puko film pokupio se bla bla bla al opet čovek zapalio posle metar dana iz kluba koji je vodio cele prošle sezone i selektirao pojačanja...  VD Gavrilo metar i po dana  laganica...  i posle svog tog vaganja izabra se Šakota (odlazi) Dragan...   drugari  ozbiljniji je problem u pitanju od Šakota Dragana i njegovog znanja košakaškog i umeća nadasve...  i vreme je polako da se bude iskreno prema sebi samome  za početak...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šta kažu naši eksperti? Da li i dalje brane starijeg Gospodina?

 

Vrsta odbrane: 1 (čovek)

Napadačkih setova: 0

Protok lopte: nepostojeći

Izmene: šablonske

Osećaj za igru: nepostojeći

 

Na svakom koraku je vidljiv trenerski pečat Šake Šablona, pa taj čovek nema snage da zagalami za njih, a kamo li da smisli ili uradi nešto korisno.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

i vreme je polako da se bude iskreno prema sebi samome  za početak...

Ako je ovo adresovano na mene/moj post,ja sam se vec pre xy meseci jasno ocitovao. Ako je potrebno pronaci cu post i cepnuti jedan samo-kvot.

Samo je trenutno realnije promeniti trenera nego ceo tim ili predsednika. Sto je @Markossnapisao - radije bih Dejana na klupu bez ijednog trofeja ove sezone,nego ove kvazi-trenere i prevazidjene strucnjake sa Kupom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzistrou said:

Sezona je daleko od gotove, vrv smo i dalje prvi favoriti u svim takmičenjima sem EL, ali je jasno da smo kao klub nazadovali jer se sudbina sezone rešava u jebenom februaru, a da tim izgleda malodušno.

 

I ovo je veliko pitanje. Mislim da smo slabiji čak i po rosteru od Partizana i Budućnosti, a ni Mornar ne zaostaje uopšte. Cedevita je tu negde, kako koja pozicija. Igru da ni ne spominjem. Od toliko centara, nas je juče upropastio jedan Luković... o poziciji pleja je sve već rečeno, gde sve zavisi od Lorenza… a trener nam je penzos koji je zenitu karijere gubio od Nigerije na SPu... Kakvi crni favoriti...

 

Kao što sam rekao još dok je Filip bio u ekipi... vrlo lako nas je skautirati. Ako nam odseku Lorenza i Bilija, raspadamo se, druge mogu komotno i da puste. Videlo se lepo juče kako nas je Mornar sa divljačkom ekipom uštopovao tako da nismo mogli da šutnemo na koš u prve dve četvrtine... onda ostaje da Panter nešto izdivlja, što mu je i uspelo… umor i slična opravdanja Šakota neka ostavi za nekog drugog... tek nam slede razočaravajući porazi...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Ako je ovo adresovano na mene/moj post,ja sam se vec pre xy meseci jasno ocitovao. Ako je potrebno pronaci cu post i cepnuti jedan samo-kvot.

Samo je trenutno realnije promeniti trenera nego ceo tim ili predsednika. Sto je @Markossnapisao - radije bih Dejana na klupu bez ijednog trofeja ove sezone,nego ove kvazi-trenere i prevazidjene strucnjake sa Kupom.

 

8 minutes ago, Stoned Laki21 said:

drugari  ozbiljniji je problem u pitanju od Šakota Dragana i njegovog znanja košakaškog i umeća nadasve

 

ti si samo šlagvort  a odnnosilo se generalno na ŠAKOTA ODLAZI ekipu.

Da li je realnije promeniti trenera  11.02.2020 koji će da ti bude četvrti trener u sezoni?  I da je tražen ozbiljan za rad u klubu ne bi bio dovodjen Šakota Dragan na primer  i kako svima nije indikativno da je Gavrilović bio VD trener jedno mesec + dana u jako kritičnom delu sezone i posle tog vaganja verovatno izmedju Ivković Dude, Fila Džeksona, Peta Rajlija i zakasnele prijave Grega Popovicha koja je ipak uzet u razmatranje da ne bude posle kako njega neko mrzi, veće staraca i najumnijih ljudi posle sastanka na adresi Čovićeva LUbanja bb  izbor nedvosmisleno pade na Šakota Dragana....  verovatno jer je bolji od ove četvorice, a Žoc se družio sa ortacima Jimm-om i Jack-om pa zaboravio da preda prijavu na poštu.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ali sad je slobodan Dejo. To je druga priča. Rastanak nije bio najlepši ali uglavnom je tako. Ćoki je mislio da bilo ko može to da vodi ako mu dovede igrača na kilo, videli smo da je to malo teži slučaj. S druge strane Dejo je video da ne cveta cveće ni u tuđe preduzeće, i tamo ima neki Marko i neka uprava..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Dobro, ali sad je slobodan Dejo. To je druga priča. Rastanak nije bio najlepši ali uglavnom je tako. Ćoki je mislio da bilo ko može to da vodi ako mu dovede igrača na kilo, videli smo da je to malo teži slučaj. S druge strane Dejo je video da ne cveta cveće ni u tuđe preduzeće, i tamo ima neki Marko i neka uprava..

bas tako, trenutak je da dodje radonjic i kaze cuveno (kao po dolasku u bayern) - neke navike moraju odmah da se menjaju. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stoned Laki21 said:

zanimljiv dan mrmota se ovde vrti svako malo...

MILANE ODLAZI

ode milan

Gavrilo odlazi

ode Gavrilo

Šakota odlazi...

msm ljudi tera se treći trener od početka sezone,  aj Tomić da kažeš 'vako-'nako puko film pokupio se bla bla bla al opet čovek zapalio posle metar dana iz kluba koji je vodio cele prošle sezone i selektirao pojačanja...  VD Gavrilo metar i po dana  laganica...  i posle svog tog vaganja izabra se Šakota (odlazi) Dragan...   drugari  ozbiljniji je problem u pitanju od Šakota Dragana i njegovog znanja košakaškog i umeća nadasve...  i vreme je polako da se bude iskreno prema sebi samome  za početak...

Naravno da od odlaska trenera nema nista. 

I to ne govorim da bih stao Saki u odbranu vec sto tolike trenerske vrteske sigurno ne daju rezultat. I ovo do sad je previse, svako dalje mijenjanje je vadjenje zuba iz prazne vilice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

momci,  ne znam koliko godina imate  pa da imate takva razmišljanja (  da se sunce i zvezde svemir okreću oko Malog Kalemegdana)  i da ljudi samo čekaju da im na ekranu zasija indentifikacija NEBOJŠA CALLING ostavljaju sve što su radili, onaj dojč na starome gradu podno Top Hilla, sudoku tek započet i pogled na Svetog Nikolu zove se dobro poznat broj omiljenog taksiste Miška i kaže mu: Miško I have been summoned, I have a duty to fulfill. 

 

malo se ovde relativno brzo zaboravljaju teške reči na odlasku, Radonjina izdaja porodičnog koncepta, telefonski računi... to se nije desilo... nego je Čova u problemu, radonja to the rescue.  Msm ako ne ostane Šakota da vodi tim i sledeće sezone, ne bi se ja Radonji nadao ni sledeće, a ni svake druge sezone koju NČ započne na mestu preCednika kk Crvena Zvezda.

 

edit:

@mister-no @djura.net

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

Sakota je potpisao do kraja sezone , ima prostora da dodje Radonja ili Obradovic posle toga.Znaci tek sledece godine.

Za ovu to nam je sto nam je. Mislim da su svi postali svesni koliko je makar prosecan trener poput ove gore dvojice retka stvar i svi nasi problemi proizilaze iz toga sto mi od Rdonjica na ovamo nemamo ni kontinuitet trenera ni dobro resenje na tom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Dragi moji, lepo je sanjati, ali od Radonje nema nista i sa tim treba biti nacisto. Prvo, on i Covic zajedno? No way, Jose. Drugo, a sta ce mu to? Da ga opet pljuju i prozivaju? A da ne zaboravimo, i te kako je pljuvan. Sta ce mu taj pritisak, kad moze lepo da radi svoj posao u sredinama gde je zivot podnosljiviji?

Mislim da od smenjivanja Sakote nema nista, on je predvidjen kao "stecajni upravnik" orocen do kraja sezone, pa sta nam bude - bice.

Za iducu sezonu, ako budemo igrali EL, verovatno ce se juriti Obradovic; ako ne, mislim da je prvi pik Vladimir Jovanovic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Mozda jer su vise bile vrteske,a manje trenerske?
(ne provociram,ozbiljno pitam)

Ovo sto mi radimo u ovoj sezoni ne znam kada je i kome izaslo na dobro. Skoro je izvjesno da necemo uspjeti u zacrtanim ciljevima. Ostaje samo da vidimo da li cemo posrnuti u svim ili cemo nadati se odbraniti ABA. 

 

Mi smo trenutno u fazi sezone kada samo novi rogovi iskacu iz vrece. Treba neke mudrosti i razuma da se vidi kako da se ta vreca ne pocijepa do kraja. Da znam sta je put rekao bih, ovako . . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prva velika greska je to sto se uopste Gavrilo pominjao kao prvi trener. Ako se gleda postavka igre od  Tomica do juce, sve je potpuno isto, sem sto su ucinjeni losi i dobri rezovi. Dobri su Kuridza i Stime, losi odlazak Filipa bez zamene i dolazak Pantera. 

 

Panter koliko god se trudio u dnk nema protok lopte koji nam je i bez njega bio los. Filip jeste los ali je plej i nismo dobili rezervnog pleja vec smo ostali bez pleja. Jedan Pot bi nam doneo dosta toga kamoli neko kvalitetniji. Ogromna greska koja nas moze skupo kostati a evo i zasto.

 

Na mesto drugog pleja smo stavili Djenku koji ove sezone ima cetiri meca sa preko 10 poena, broj asistencija mu je 2 u proseku, kojije cak 6puta zavrsio sa kompromirom i jos vise sa minus indexom. On nije plej i ne moze to biti, posebno sto prvi plej nije bas nesto kreativan ne u smislu asistencija vec usmislu da nekog igraca ucini boljim ili da mu maksimalno olaksa postignut kos. Beron je bukvalno pola asistencija, gde mahom i ne vidi kos kad sutne. Djenkine asistencije se i zavrsavaju na tom izlasku iz blokova ili stavis pukom predajom lopte prvom igracu kad  predje polovinu. Puno kompromisa a dobili smo nista. Sa Panterom i Stimetom smo dobili napad, ali izgubili u odbrani dosta toga. 

 

Stimeta se niko ne plasi kad udje u  reket, Odza da, on je po meni najbitniji igrac prosle godine gde je ponistio celu centarsku liniju Buducnosti. Nije isto zalteti se na Stimca ili Odza.  

 

Sakota je solidan trener, ali svakako da u ovim godinama ovaj ritam utakmica je za njega prevelik zalogaj. Sto nam govori da i dalje sve vodi Gavrilo, tj pripremu meca dok Sakota vodi meceve.  Sumnjam da Sakota moze spremiti cetiri pet meceva u kratkom roku i da uopste je upoznat sa rosterima drugih ekipa i njihovim igrama. Prosto nema vremena za tako nesto, dugo nije bio u ABA, a jos duze u EL,  a nije neko ko zeli da uci i da se unapredjuje.

 

Sezona nije izgubljena, ali visi o koncu.  Nas rezultat vam je kao da stavite pare na crno u ruletu i cekate gde ce pasti loptica, znaci klasicno kockanje sto nije smelo da se desi.  Co taj pritisak oko Gavrila i novog trenera je predugo trajao i dobili smo Gavrila koji ima svoju lutku u vidu prvog trenera...

 

Apsolutno nijedan igrac nije napredovao tokom sezone sem mozda Brauna kojem je trebalo vremena da se snadje da je dosao u Srbiju. Oscliacije su velike i mi ove sezone u zvanicnim mecevima imamo 22-22 na to treba dodati da smo svaki mec od direktnog konkurenta u ABA na strani izgubili i da nemamo prednost domaceg terena.

 

Nasa najveca greska je Panter, trebao nam je neki plej ko moze odraditi 10-15-20 minuta...

Link to comment
Share on other sites

Pa Punter vam ne bi bio greska da je doveden na pocetku sezone, ali iz konteksta doselekcije, vise bi vam legao neko ko moze da razigra ostatak tima uz solidnu odbranu i tako odmeni tatinog smrdu. Svakako ste mnogo bolji sa Zo/Punter umesto Zo/ćufta dua, ali umesto nekog ko solira, tim bi verovatno bolje izgledao uz nekog dodavača. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sector said:

Punter isporucuje tj radi ono sto treba, ali Djenka je bas ogroman promasaj. Ne moze nikako da igra pleja a ne donosi nam ni poene, sve se svodi na tu odbranu a za tu ulogu smo vec imali Lazica.

 

nemoj da se ljutiš mnogo što ću ovo reći, ali Djenka nije nikad bio plej koji daje poene,  nego je skraćeni bek hustler koji igra dobar d-fence i opasan je bio sa polu distance u prvom mandatu, a posle se po evropskim klubovima  se profislisao kao defanzivac specijalac koji ne retko i ne šutne iz igre.


I on svoju igru igra u CZV, koju igra poslednjih 4-5 sezona... e sad što su navijači očekivali pleja djenku koji daje koševe, asistira....  i ja sam svašta nešto očekivao u životu nadasve nerealno.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam nesto cenio kod Dejana Radonjica (a cenio sam puno,puno toga) to je bio nacin na koji je,kroz svoje konferencije, spremao tim za utakmice i kako nije birao ni takmicenja ni utakmice.
Znao je zbog toga biti i kritikovan, na konto prekomernog raubovanja igraca (mada bih pre rekao da nije bio shvacen),ali zato su mu ekipe bile tip top spremne u borbama za trofeje. Kao sto se na proslom forumu cesto koristilo slikovito poredjenje - delovali smo ostri poput samurajskog maca na kojeg bi se protivnik posekao,ma sa koje strane pokusao da pridje.

Sakota bira tekmicenja,bira utakmice,rekao bih i sopstvene igrace. Svaka izjava mu je defetisticka,svaka prica alibi. Nisam dovoljno strucantm da bih mogao meritornotm da cenim njegove trenerske kvalitete,ali ovo je ocigledno i vrlo je lose. To mu maksimalno zameram.
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pa greska sa Djenkom i jeste napravljena na pocetku sezone. Niko od njega nije ocekivao ni da razigrava ni da daje 15 poena po mecu u EL ali ovo mu je ubjedljivo najgora sezona u karijeri.

 

Cak je i u Himkiju sa Shvedom i u Armaniju sa Gentileom bio produktivniji, o prethodnoj sezoni kod nas da ne pricam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...