Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

21 minutes ago, vepar said:

Radonja je gubio od Cibone raspale usred Beograda

 

Njemu treba 3 godine da napravi sistem, smesno je ocekivati da bi mogao da podigne tim pred zavrsnicu

 

#nepopularnomisljenje

 

Nema veze. Nek izgubimo i sad od raspale Cedevite, pa da imamo sistem naredne tri godine. 

 

Ovako cemo da izgubimo od raspale Cedevite, Covic ce da uzme jos 2,3 klinca, da se vrati u FMP i bude u fazonu- vreme je za mladje. A mi cemo da igramo fiba ls sa Potom na pleju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta se Sakoti zamera. Prve druge nedelje je izjavio da je najveci problem u organizaciji igre, tj. da nam treba jos jedan plej. Ocigledno je aludirao na to da Filip ne moze da bude rezervni plej jer nema kvalitet. Nije uspeo da se izbori za rezervnog pleja, ali se lagano i cuteci izborio da Filipa nema u 12. Danas smo igrali bez pleja i u takvoj situaciji ni nismo mogli proci bolje. Sakoti moze da se zamera samo sto je prihvatio posao, a da nije gledali bismo i dalje mucenog Gavrila. 
Krivac za to sto nemamo rezervnog pleja nije Sakota, vec samo i iskljucivo Nebojsa.

Znaci treba da se zahvalimo Sakoti sto nas je spasao Gavrilovića?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 12Laki said:

image.png.1cf9e8552785a33b9828df7bfdfe9760.png

 

Place mi se.

 

Jadan ti kao da nemas roster od 15 igraca...

 

Smesno.

 

Radonjic je godinama imao samo dva centra u ekipi (Katic i Marjanovic, pa Marjanovic i Zirbes, pa Zirbes i Stimac, pa Kuzmic i Bjelica).

 

U nekim sezonama ne bi imali bukvalno koga da spustimo dole da nam se neko od centara povredi.

 

Ovaj da otpusti dva centra (Kuzmica i Gista), ostaju mu Ojo, Stimac, Jovanovic, Kuridza. Malo li je?

 

Zasluzio je ovo Sakota, da izgubi od jedne indijanske ekipe cijim bekovima je misaona imenica da pogode slobodno bacanje. Svake sezone se u suzama oprastaju od evrolige, prosle godine i od evrokupa, daj sto manje obaveza, nema veze sto imas toliki budzet i toliki broj kvalitetnih igraca.

 

Pitao sam zasto je Mornar bitan kada smo se stedeli u Moskvi i ispalo je da je bio bitan da bi trener izmislio jos jedan alibi, jer je, pazite sad, odjednom promenio plocu i naglasio kako ovaj mec nije presudan i da ionako ne bi resili nista, a nismo ni ispali zbog poraza.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:


Znaci treba da se zahvalimo Sakoti sto nas je spasao Gavrilovića?

Mislim da u momentu kad nas je preuzeo Sakota nismo mogli da racunamo na boljeg trenera, a plasim se da cemo i na leto imati velikih problema da angazujemo iole ozbiljnog trenera. Covic je jako sujetan i voli da se trpa u trenerov posao, a nametanje sina po cenu unistavanja ekipe i sezone je kap koja nece preliti casu kod malo kojeg kvalitetnog trenera.

Najveci problem ove ekipe je uz ocajnu formu centarske linije i nedostatak rezervnog pleja. Kada Lorenzo ne igra ili kada mu lose ide mi nemamo zamenu, a za to nije kriv Sakota, sta vise on je na to ukazivao prve nedelje svog dolaska.

Krivac je neko drugi i malo koji trener bi tu gresku mogao da iznivelise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar. Mislim da mi imamo pravo na jos jednog igraca u ABA, a uopste ne pokusavamo da dovedemo rezervnog pleja. Meni to sve lici na osvetu. Niste hteli Filipa, sad cete da vidite kako je bez njega. Prosto ne verujem da Sakota ne vidi da mu treba rezervni plej. Mozda jeste star, ali sigurno u njemu ima dovoljno kosarke da moze da vidi da mu treba jos jedan plej. Veceras je Sakota igrao bez pleja. Apsolutno sve jedna ekipa u ABA bi izgubila od Mornara u Baru bez pleja. Izgubio bi i Partizan, izgubila bi i Buducnost i Cedevita. Ogroman hendikep je igra bez pleja. A to sto bez pleja igramo je krivica nekog drugog a ne Sakotina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čak i pre pleja treba nam jedan Mozlikoliki centar, tj centar koji nije nekretnina poput ovih koje posedujemo. Gist bi morao da dobije nogu, ne samo da mu svira paja da se zalaže na terenu, stepen neodgovornosti u igri je na levelu beskonačno. Takođe bih i Borišu poslao u tri lepe, nema razloga da se nalazi u rotaciji. Svojom jadnošću utiče na moral ostalih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Del Piero said:

Punteru svaka cast za ovo sto igra kod nas, ali o nama sve govori to sto nam je on glavni igrac. Nista licno protiv njega, ali takav tip igraca ne sme i ne moze da bude prva ili druga violina ozbiljne ekipe.

 

Amin.

Bukvalno sam o ovome pisao na lajv temi tokom tekme...

Link to comment
Share on other sites

Meni najteže pada jedna stvar, to što je košarkaški klub Crvena Zvezda je postao klub koji mrze svi ostali koji se bave košarkom u regionu, počev od klubova, rukovodioca pa do sudija i to sve zahvaljujući jednom čoveku. To je činjenica. Možda je mrze preteška reč, "Ne vole" bi, možda, bila prikladnija. Ove sezone se to vidi jasnije nego ikad. Igre van terena su dostigle maksimum i to svakom normalnom čoveku izaziva gađenje. Ne kažem da su ostali cvećke ali zna se ko je najgori. Suđenje nam je nikad gore, čak i na domaćem terenu retko kad imamo "domaćinsko suđenje" kao što imaju ostali klubovi. Reče gospodin Čović da smo možda dosadili svima zato što smo stalno prvi, pre će biti da smo im dosadili sa nekim drugim stvarima. I sinoć u Baru više nego "domaćinsko suđenje" sa kriterijumom u prvom poluvremenu gde Nidam sve vreme igra odbranu rukama na Beronu, gde Vranješ gazi aut liniju na metar od sudije, gde Šehović proverava veličinu muda kod Davidovca, gde Pulenu sviraju faul u napadu umesto nesportske za namerno udaranje Lazića u glavu, gde ne sviraju duplu Nidamu i nakon reakcije na to Laziću sviraju tehničku,...ima još ali nije ni bitno toliko pošto nismo zbog toga izgubili nego zbog jebenog stava igrača i Šakote tokom prve 3/4 utakmice. Predali se kad su saznali da Zo ima temperaturu i da ne može da igra. Igrali bez želje, volje, preslikan stav trenera na igrače. Kao da im je rekao: "Nije strašno ni ako izgubimo, samo da bude manje od 24 razlike i da bude bar pristojna". Od početka sezone se ređaju nerezonski potezi i sve mi se čini da će sve to negativno oko kluba doći na naplatu. Puknemo li od Cedevite...

 

Ovo je sramota na šta klub liči ove sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex 4 Laki said:

Meni najteže pada jedna stvar, to što je košarkaški klub Crvena Zvezda je postao klub koji mrze svi ostali koji se bave košarkom u regionu, počev od klubova, rukovodioca pa do sudija i to sve zahvaljujući jednom čoveku. To je činjenica. Možda je mrze preteška reč, "Ne vole" bi, možda, bila prikladnija. Ove sezone se to vidi jasnije nego ikad. Igre van terena su dostigle maksimum i to svakom normalnom čoveku izaziva gađenje. Ne kažem da su ostali cvećke ali zna se ko je najgori. Suđenje nam je nikad gore, čak i na domaćem terenu retko kad imamo "domaćinsko suđenje" kao što imaju ostali klubovi. Reče gospodin Čović da smo možda dosadili svima zato što smo stalno prvi, pre će biti da smo im dosadili sa nekim drugim stvarima. I sinoć u Baru više nego "domaćinsko suđenje" sa kriterijumom u prvom poluvremenu gde Nidam sve vreme igra odbranu rukama na Beronu, gde Vranješ gazi aut liniju na metar od sudije, gde Šehović proverava veličinu muda kod Davidovca, gde Pulenu sviraju faul u napadu umesto nesportske za namerno udaranje Lazića u glavu, gde ne sviraju duplu Nidamu i nakon reakcije na to Laziću sviraju tehničku,...ima još ali nije ni bitno toliko pošto nismo zbog toga izgubili nego zbog jebenog stava igrača i Šakote tokom prve 3/4 utakmice. Predali se kad su saznali da Zo ima temperaturu i da ne može da igra. Igrali bez želje, volje, preslikan stav trenera na igrače. Kao da im je rekao: "Nije strašno ni ako izgubimo, samo da bude manje od 24 razlike i da bude bar pristojna". Od početka sezone se ređaju nerezonski potezi i sve mi se čini da će sve to negativno oko kluba doći na naplatu. Puknemo li od Cedevite...

 

Ovo je sramota na šta klub liči ove sezone. 

Mnogo je do Covica, ali ima dosta i do nase dominacije. Uvek se mrze najjaci i oni se ruse.Ne moze se rusiti neko ko je dole.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nas mrze kada osvajamo titule uprkos ozbiljnom protoku love kod konkurencije i pritiscima svih vrsta. Loša stvar je što je Čović izgradio fetiš teranja inata svima, pa je podlegavši paranoji (donekle i opravdanoj, ako ćemo baš pošteno) ispustio kontrolu nad sportskim segmentom, te zaratio i sa sopstvenim navijačima. Strahovit kiks sa forsiranjem Filipa i stvaranje loše energije oko tima pokušao je da reši doselekcijom i dovođenjem iskusnog trenera, ali je očekivano bio neuspešan. Sezona je daleko od gotove, vrv smo i dalje prvi favoriti u svim takmičenjima sem EL, ali je jasno da smo kao klub nazadovali jer se sudbina sezone rešava u jebenom februaru, a da tim izgleda malodušno. Mogu da se setim jednog drugog kluba kojem nije smetalo da se često tokom decenijske dominacije tako volšebno provlači, ali svi znamo kako je završio arhitekta tih uspeha, koliko taj klub deformisano danas izgleda i koliku tek frustraciju nose u sebi njegovi navijači.

Ako Čović nije spreman da pojede govno i vrati Radonjića po svaku cenu, vrlo brzo ga čeka ružan izlazak iz kluba, koji postaje plen ekipe sa dna kace. Prelomnih par meseci za KKCZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzistrou said:

Naravno da nas mrze kada osvajamo titule uprkos ozbiljnom protoku love kod konkurencije i pritiscima svih vrsta. Loša stvar je što je Čović izgradio fetiš teranja inata svima, pa je podlegavši paranoji (donekle i opravdanoj, ako ćemo baš pošteno) ispustio kontrolu nad sportskim segmentom, te zaratio i sa sopstvenim navijačima. Strahovit kiks sa forsiranjem Filipa i stvaranje loše energije oko tima pokušao je da reši doselekcijom i dovođenjem iskusnog trenera, ali je očekivano bio neuspešan. Sezona je daleko od gotove, vrv smo i dalje prvi favoriti u svim takmičenjima sem EL, ali je jasno da smo kao klub nazadovali jer se sudbina sezone rešava u jebenom februaru, a da tim izgleda malodušno. Mogu da se setim jednog drugog kluba kojem nije smetalo da se često tokom decenijske dominacije tako volšebno provlači, ali svi znamo kako je završio arhitekta tih uspeha, koliko taj klub deformisano danas izgleda i koliku tek frustraciju nose u sebi njegovi navijači.

Ako Čović nije spreman da pojede govno i vrati Radonjića po svaku cenu, vrlo brzo ga čeka ružan izlazak iz kluba, koji postaje plen ekipe sa dna kace. Prelomnih par meseci za KKCZ.

Ma idi, naša mržnja, frustracija i ulaganja vas upropastiše sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Sreca u nesreci je sto necu biti u zemlji za vikend i necu trositi zivce na ovu grupu gradjana predvodjenu matorom luzercinom. Postoje oni famozni ciklusi pada i dizanja forme, energetsko doziranje, ali mislim da su nasi problemi mnogo dublje prirode. Od pocetka sezone je doneto mnogo pogresnih odluka i samo je bilo pitanje kada ce to doci na naplatu. "Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi". Bas mi je tesko pala ova sezona do sada

Edited by 1 od 8000 Lakija
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...