Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

53 minutes ago, quentin said:

Jbg, poliva se govnima Šakota, a ako ništa drugo možemo da mu zahvalimo bar na Panteru koji nam je već donio par pobjeda. Ne samo da ga je doveo, nego izgleda zna i da ga iskontroliše. Zna kad može da ga pusti da divlja, a kad mora da ga zakuca za klupu.

 

41 minutes ago, Hej Pavkov said:

Sakota poslao Radonju na biro rada, osvojio s Aekon titulu protiv najjace Panate ikada, osvajio BCL pre dve godine itd.

 

Ovde ima mnogo vecih strucnjaka 🤣

 

Mitomanija vlada ovde!

 

Šakota očajno vodi utakmice... Kasni sa TO, sa izmenama, ne prilagođava i menja odbranu , vrti 2-3 akcije za Bilija koje su "provaljene", "oterao" je Fajea u trenutku kada nam je Simanic bio jedina 4ka, u par utakmica držanjem Lazića 30ak minuta izgubio iste.... itd.

 

P.S: I Ljupko je osvojio KES, mogli smo da ga vratimo na Milojevo mesto, umesto DSa 😴

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije fer ne napisati isto i za Štimca kao i za Pantera.. Svi smo rekli da nam se već otplatio sa onih par pobeda u EL. E sada mogao bi Šakota da bolje kontroliše i njega.
Zadovoljan sam doselekcijom. Sklanjanje Fayea koliko god bilo bolno mora se ostaviti treneru prostor da ostvari ono što je zamislio. Samo je glup izgovor tipa dajemo šansu Simaniću a onda skloniš istog a četvorku igraju DD i Gist. Za sada Šako odrađuje posao u EL neka pozitivna nula, u Aba manje više rutinski, šteta što nismo videli nastup u Pg da vidimo kakvi smo tu.
Ipak, sve ovo uzeti sa rezervom dok vidimo kakvi ćemo biti u aprilu/maju, tu se malo plašim Šakote.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gist nije 4-ka već 5-6 godina, ali Šako Šablon nikako da to shvati. Igrao je PAO sa njim i Lazmeom na 4 i 5, ali to je bila rudarska košarka u kojoj bi jedan preuzimao beka, a drugi bio rim protector sa strane pomoći. To su igrali zbog brutalne defanziva, dok je u napadu bilo porođajnih muka, a jedina prednost im je bila brzo odmotavanje iz bloka. Još je besmislenija ideja gurati Gista koji nije u cvetu mladosti na 4 i to u tandemu sa nekretninama poput Štimca i Odžoa. Kad se na sve to doda plej koji obožava prodor, onda se dobije krcat reket.

 

Šta sve čovek neće pročitati, za ime boga. Čuj Šablon zaslužan za dovođenje Pantera i hendlovanje istog! Pa to može apsolutno svako, daš čoveku loptu, ako ga ide ostavi ga na terenu ako ne zakucaj ga za klupu. Pa ako je to dovoljno da se postane trener KKCZ onda bi i moja keva mogla isto.

 

Već sam u par navrata istakao par akcija iz čeonog auta, i par odličnih blokova na slabijoj strani nakon prodora Lorenza. Toliko od Šake Šablona, mada je i to bilo nedostižno za Gavrila.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj što prijavljuje posetu Evroligi iz Arene ili besramno laže ili jako loše ceni broj ljudi na tribinama. 

 

Redovno napumpa posetu za otprilike populaciju neke osrednje varošice. 

Edited by Boujee
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Gist nije 4-ka već 5-6 godina, ali Šako Šablon nikako da to shvati. Igrao je PAO sa njim i Lazmeom na 4 i 5, ali to je bila rudarska košarka u kojoj bi jedan preuzimao beka, a drugi bio rim protector sa strane pomoći.

 

Pa eto, vidiš sve je OK, samo što bi Šako da mu Odžo glumi Lamzu, a to ne mere.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Boujee said:

Ovaj što prijavljuje posetu Evroligi iz Arene ili besramno laže ili jako loše ceni broj ljudi na tribinama. 

 

Redovno napumpa posetu za otprilike populaciju neke osrednje varošice. 

koliko ti ceniš da je juče bilo gledalaca?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vepar said:

 

A na cemu da baziramo kad nemamo igru u napadu? Lopta sporo kruzi, nikakva tranzicija, Zo nije igrac koji razigrava saigrace

 

Bitno da Stratos igra za tim, a nije udelio pas otkako je dosao u klub

 

Ali nema veze, igramo takvu kosarku, individualne role Pantera, Berona, Brauna i Stratosa pa ko se raspuca, raspuca

 

Ako se osvrnemo na period pre dovođenja Puntera (pa i ulaska Bilija u kakvu-takvu šutersku formu), jedan mučan, divlji period interregnuma kada je pozicija prvog trenera u pitanju, tu ne smemo tražiti dlaku u jajetu i pitati zašto Zo nema 10 asista po meču, jer je čovek bukvalno sam nosio tim do pobeda u EL, postizao u proseku preko 20 poena po meču i igrao sjajnu odbranu, klačovao...

 

Međutim, tada je došlo do čuvene doselekcije.

U jednom od mojih prethodnih postova sam pisao o preraspodeli uloga na spoljnim pozicijama dolaskom Puntera, iz čega se moglo zaključiti da se uloga Lorenza menja. Konkretno, od njega se traži da više asistira, manje poentira. Tu sam isto pisao da nisam baš ubeđen da je Zo ovo primio najbolje, što se vidi po njegovom forsiranju šuteva, lošoj selekciji istih i samim tim lošim procentima, a u krajnjoj liniji i manjim brojem postignutih poena. Kao i svaki stranac koji nema nameru da duže od jedne godine igra u Zvezdi (odnosno kao i svaki dobar igrač koji je bio lider tima u jednom periodu sezone), Zo traži svoje poene nazad, često i na silu, a to šteti i njemu i timu, pa se zato mora sa njim ozbiljno razgovarati, jer sve može otići predaleko i preduboko, čak i u neki vid autodestrukcije, ako to na vreme ne zaustavimo i ne nađemo pravo rešenje. Na sve to, on očigledno nije spreman 100%, to se vidi iz svakog njegovog pokreta, pa ako ni zbog čega drugog, ono zbog sopstvenog fizičkog stanja, Zo mora malo da povuče kočnicu i igra za tim, čeka svoju šansu kada bude fit, jer dugačka je sezona.

 

A kako je to Zo igrao za tim u poslednje vreme?

U poslednja 4 meča u ABA (Krka, Cibona, Igokea, Partizan) prosek mu je skoro 11 asista po meču (ne računam meč protiv Mege gde je igrao ispod 4 minuta), a u poslednja 2 u EL (Efes i Barsa) prosek mu je 8,5. Dakle u 6 skorijih mečeva, on ima skoro 10 asista po meču. Ako se to ne zove razigravanja saigrača, onda ne znam šta jeste. Ovaj sjajni igrač i nesumnjivi lider ovog tima pokazuje da i to ume da radi. Samo treba da shvati da je prošlo vreme kada je sve od njega zavisilo, da su se pojavili i Bili i Punter, pa i Đenka, DeDa i na kraju Stratos, koji će svi zajedno uzeti neke "njegove" poene. Isto toliko značajno, ni klub ne sme da se zajebava sa ovim, mora da prepozna situaciju i reaguje, jer mi ne smemo izgubiti Lorenza, već naprotiv, on mora biti prioritet iz mnogo razloga, od kojih su najbitniji da nemamo klasičnu zamenu za njega i činjenica da je Zo zaista kvalitetan two-way igrač na EL nivou.

 

 

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki perkos said:

Onako odokativno ceniš ili imas neki podatak

bio sam na zvezda-baskonija i tada je prijavljeno nesto preko 10000 i na zvezda-bajern kada je prijavljeno vise od 16000. oba puta mi je to delovalo kao realna cifra.

poseta juce prema onome sto sam video u tv prenosu nije bila veca od 7-8 hiljada. nema teorije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

Zasta je više no očito da čoveku treba mali reset. Ko to ne vidi slep je kod očiju.

Šta bi radio u BGD, ekipa iz Moskve ide u Bar ... malo je pao u formi što nije čudo, vukao je sam par meseci.

Ipak je bolje da bude sa ekipom, trenira i odigra koliko može.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...