Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Just now, BojanaCZV said:

 

ne secam se toga, ali svakako derbije izbegavam, osim u reprizi 😄

 

nego, mi od Bajerna nismo dobili normalno neku utakmicu u EL ako se ne varam.

Kad je bio u Bambergu.Na tu situaciju kad smo ih isto tako u neizvesnoj zavrsnici dobili. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hocu trenera koji ima m... ,da i posle nekog poraza izadje pred novinare pun samopouzdanja i poruci u lice svima :"Bice opet Kalemegdan u junu !"

A ne da slusam alibi price o bitnim,manje bitnim i nebitnim utakmicama...

 A našem Foču dati plaketu,sat i kupiti novu sah tablu da sa vrsnjacima isprati taj Kalemegdan u junu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koja je greota sto je Djenkin ozbiljniji napadacki doprinos verovatno naucna fantastika. Uvek cu se secati one plej of serije sa Partizanom i kako su Djenka i Kalina u oba pravca razneli komsije. Djenka je definitivno najbolji defanzivac naseg tima, ali jos uvek molim boga da nesto klikne i da barem zalici na onog iz svojih prime utakmica.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Draga pobeda, doduse svaka protiv zelenih je draga.
I pobeda uprkos, pa krenimo redom:

- matorom izlapelom treneru bez srca, hrabrosti i karaktera;

- izuzetno losoj i samoubilackoj partiji Lorenza. Davno nam jedan tako vazan i dobar igrac nije odigrao takvu amatersku utakmicu, gde mu je prakticno svaki potez bio ne los nego direktno vodio nekom sranju;

- najlosijoj centarskoj liniji u EL. Da nam protivnici biraju duo verovatno bi i sami izabrali Stimca i Odza. Ovaj drugi je barem posten i iskren lik, o Stimcevim foliranjima je sve vec dobro poznato. Opasan promasaj je bila doselekcija rostera njegovim dovodjenjem. 
- losim bacanjima Perperoglua, Kuridze i Berona u odlucujucim momentima

 

 

Igra nam je katastrofa, posebno u poslednje vreme igra petorki koje otvaraju utakmice. Svi vec znaju tacno sta i kako igramo, kako pravimo blokove, urucenja i gde cekamo Bilija da istrci. U tim uvodnim minutima ne postoji ni jedna opcija da se napadne sa niskog posta, sto je recimo bio jedan od osnovnih Radonjicevih postulata. Sada, kad je neminovano morao da stigne i Braunov pad forme, dodatno ne postoji resenje za totalno tup, predvidiv i spor napad. 
A to sto nam u poslednje vreme bolje ide sa momcima sa klupe opet nije posledica nekog sistema i smislene igre, vec jednostavno postoje igraci koji unesu energiju. Takodje protivnici bas i ne znaju sta da ocekuju sa tim nasim ''slucajnim'' petorkama te uspevamo nekako da iznenadimo. Kao sto je veceras ucinio Stratos. Cini se da su ga u Panatanaikosu vec prezalili i procenili penzionerom ali im se matori naprodavao fora i okrenuo mec. Doduse iz velike zelje umalo na kraju da sve to ponisti, ali bas nam trebaju takvi igraci sa osecajem, kao sto je i Davidovac. 
Ipak igrac odluke bio Djenka, ne toliko zbog ove odbrane na kraju, vec koliko je stabilno i dobro izneo skoro ceo mec kada je Zo u krizi. Steta samo sto malkice ne gleda kos ali nije to ni lako iz uloge koju trenutno ima. 

Kao sto rekoh lepa pobeda, ali mislim da nece biti preterano znacajna jer ocigledno je kukavica od Sakote stvarno digla ruke od EL i ozbiljnije borbe u tom takmicenju

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Koja je greota sto je Djenkin ozbiljniji napadacki doprinos verovatno naucna fantastika. Uvek cu se secati one plej of serije sa Partizanom i kako su Djenka i Kalina u oba pravca razneli komsije. Djenka je definitivno najbolji defanzivac naseg tima, ali jos uvek molim boga da nesto klikne i da barem zalici na onog iz svojih prime utakmica.

 

 

Dokle god on bude peglao svoju tmodbranu i sevao po terenu, ja se osvrtati necu.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

meni je ovo bilo isto kao protiv Efesa sa tom razlikom sto su Kalates&co olupali tablu a Larkin&co takve suteve stavljaju all day long

i da, bili smo jaci za Perperoglua koji se vratio kao da nije imao ovoliku pauzu i iz nicega izmislio okretanje izgubljenog meca

 

Punter osurio tekmu u oba pravca, ispogadjao je svakakve suteve , ja ga svaki put psujem dok ih uzima jer ne ceni loptu i ponasa se kao pijani el pistolero ali izgleda da on drugacije da igra kosarku ne zna, a uz to ima i odlicnu realizaciju tih midrendza i trojki iz driblinga sa rukom na licu

nije bas najinteligentiji defanzivac ali ume da se zalepi za igraca i isprati nogama, ima brze ruke i sve to skupa je nezgodno za protivnika

 

od ostalih vesti - Beron je potvrdio da se nece nadavati poena do kraja EL, Kuridza je korisno telo sa aj iq-om sa kojim smo prilicno u deficitu, Dzenkins uspeva da bude game-changer iako i dalje ne podize glavu ni da pogleda kos, od Gista cini mi se nema nista na koju god ga poziciju Shako bude stavljao, nema vise eksplozivnosti ni u tragovima a ona cini 80% njegove igre, izgleda da ga je ta povreda ledja nepovratno unakazila

 

naravno da sam zadovoljan pobedom ali sve cesce imam jak osecaj da smo pobedili slucajno i sve sam uverereniji da ekipa u kojoj Stimac ima ovakvu i ovoliku ulogu u EL moze da dodje do pobede samo spletom srecnih okolnosti a ne kao rezultat rada i kontinuiranog sprovodivog gameplana

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...