Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

9 hours ago, Hej Pavkov said:

Apelujem Nebojsi da zabrani prisustvo burek novinara kladionice MaxBet jer ovo sto rade od starta sezone nije normalno. Znamo mi ko im je sef ali ne mora Zvezda da vas trpi u hali.

 

https://www.maxbetsport.rs/sta-je-sa-ovim-covekom-186686/

 

https://www.maxbetsport.rs/da-li-je-gist-zvezdin-promasaj-godine-187088/

 

Ne čitam taj maxbet inače, ali ova dva teksta imaju smisla. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nemaju smisla. Niti je Gist promasaj godine, niti je Charlie los. Ja ne znam sta su ljudi ocekivali od Gista, ali ako su ocekivali low post dominaciju, onda oni Gista nikad nisu ni gledali. To mu je najgori segment igre. On je defanzivna zver, i fantastican pick igrac. Zasto ga mi za pick ne koristimo, to pitajte Sakotu.

 

Charlie je najbolji defanzivac aba lige i jedan od najboljih u evropi. U napadu nema odgovarajucu ulogu.

 

Sto se tice zabranjivanja novinarima da prisustvuju, to samo moze imati kontra efekat bili oni novinari ili "novinari" svejedno je.

 

Inace ovaj maxbetsport cita ... niko.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laki pepe said:

Da se vrati MJK pa da Gista prebacimo na njegovu poziciju. Tek tada cemo vidjeti koliki je njegov doprinos.

 

Problem je sto ce onda biti treca opcija na 5 umjesto da bude prva. Kuzmic ce i dalje biti u startnih 5 iako ni njemu nije jasno sta trazi tu a Stime mora da odradi svoji 10 min za poluvrijeme, tako da ce Gist ulaziti nakon 15-ak minute igre.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sector said:

 

Problem je sto ce onda biti treca opcija na 5 umjesto da bude prva. Kuzmic ce i dalje biti u startnih 5 iako ni njemu nije jasno sta trazi tu a Stime mora da odradi svoji 10 min za poluvrijeme, tako da ce Gist ulaziti nakon 15-ak minute igre.

A na sve to uvodimo Odza ponovo u rotaciju. Ali bez obzira, Gistu je mjesto na pet, makar Kuzma igrao samo 10 minuta do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Hej Pavkov said:

Apelujem Nebojsi da zabrani prisustvo burek novinara kladionice MaxBet jer ovo sto rade od starta sezone nije normalno. Znamo mi ko im je sef ali ne mora Zvezda da vas trpi u hali.

 

https://www.maxbetsport.rs/sta-je-sa-ovim-covekom-186686/

 

https://www.maxbetsport.rs/da-li-je-gist-zvezdin-promasaj-godine-187088/


Preseliš u onu Gornju Koreju ili bratsku  vam Rusiju, Saudijsku Arabiju ili neku tako blsiku Vašim stavovima  zemlju, pa onda pišite molbe predsedniku Vučiću ili ovde predsedku Čuviću da zabranjuje novinare, da se kažnjavaju tamo neki Lakiji za verbalni delikt, a mi ćemo organizovano da dolazimo da se divimo Filipu i njegovim bidermajer pasovima.


Zabrana novinarskog izveštavanja se ni u šali  ne sme pominjati, a pogotovo se ne sme zabranjivati novinar ili medij jer piše nešto što je nama iz nekog razloga neprihvatljivo. 


ja znam da je na vlasti stranka čiji predsednik je život posvetio gašenju medija i da mi kao narod njega nadpolovično podržavamo, al na ovom forum ne piše taj nadpolovični narod, nego ona neka mala grupica beznih i bahatih koji su zaboravili na 2011 i kojima od svojih para i svoga vremena prave neke klipove, transparente...  tako da, imajući u vidu izrečeno, molim te da ovu viziju ubacivanja vode u koaksioni kabal  ostaviš za svoja 4 zida ili neki drugi forum, kome su ideje ne slobode i gašenja medija bliske, naravno ovaj upis.


drugo:

 

Quote

Znamo mi ko im je sef ali ne mora Zvezda da vas trpi u hali.

 

 

objasni pojasni, 

šta znači ovo:  znamo mi ko je vama šef

Slušali smo mi, a i čitali da znate VI ko su Laki pojedinci na relaciji BG-ZG, ko je advokat iz Vranja, ko je Daba ko ih plaća ko ima prepis mobilnog telefona...  svašta nešto vi znate...  samo ne znate kad će taj bekap plej, zašto je Milan tomić napustio klupu i kad će da se igra ponovljena utakmica sa KK Budućnost.  Ostalo sve znate.  Bukvalno.

Edited by Stoned Laki21
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ganferska sapunica kraj:

Dobric lupa bananu Mozliju u polaganju za pobedu.

 

Dovedite ganfure dovedite ganfurke Eint no badi lajk u Pioniru zurke Kupio sam forice od Nikoljsona Dzeka Platinaste nozdrve na podlaktici fleka Akcente slazem poput Farel Koline U bulje kada kurve karam vicu Lorenzo boli me

Edited by placebo
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se bojim za Štimeta našeg Mirotočivog večeras. Kako će ga Mozli i KKdoo nagraditi, ne mogu ni da zamislim. Ona njegova blentava faca kad ne izvuče faul ili kad mu ne sviraju and one pa onda krene da trči nazad u odbranu, a ruke i noge mlataraju kao da će se svakog trenutka odvojiti i otpasti od tela. Kuku kako će biti dobro.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mali ne igra veceras, da gledamo taj ubitacni duo?
Ne verujem, mislim da ga još uvek muči primicač. A i presedeo je sad za vikend ceo cirbesov rođendan. Ali zamislite samo mali i Štime pokušavaju da zavrte pik i sad Štime izlazi da postavi blok ali on i ne sačeka malog nego krene da se odmotava odmah ka košu a Fića šta će jadan, opali još jednu zadnju promenu.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tekstovi su amaterski (npr. autor piše da Gist ima 1.6 tehničkih grešaka po meču u EL, odnosno 1.8 u ABA, valjda čovek ne razlikuje izgubljene lopte i tehničke greške), a jedino što je tužnije od ovog nivoa poznavanja košarke i činjenice da neko zapravo dobija neki novac za ovo što piše, je činjenica da ima ljudi koji takve tekstove shvataju ozbiljno.

 

Ali, pohvalno je bar to što su autori ovih tekstova (ili autor) prepoznali da postoje problemi kod ova dva igrača, iako nisu bili ni blizu da objasne zašto je to tako. Oba ova igrača su eksplicitan primer kolateralne štete usled loše selekcije (i loše sreće, kada se uzme u obzir Kuzova nesreća pred početak sezone), odnosno pogrešne procene da Filip može igrati ovu sezonu, pa makar i 10-15 minuta po meču.

 

Gist je doveden da bude drugi centar (posle Kuza, a pre njegove saobraćajke), da igra 15-ak minuta, možda i koji preko ako se ukaže potreba, a da ostalo krpi Ojo. Silom prilika kreće kao stratni centar, sa većim obavezama i većom minutažom nego što je planirano i on to u početku radi odlično - može se reći da je Gist vukao tim na početku sezone. Veća potrošnja, njegove godine, povreda ili "povreda", odlazak trenera, potencijalni problemi u svlačionnici - sve je to uticalo da Gist krene u slobodan pad u jednom momentu sezone. Nerealna očekivanja da od Gista imamo veliki broj poena u reketu (i to ni manje ni više nego "zidanjem", a ne preko pika gde je on najjači) i odsustvo prvog centra na iks vremena je nateralo klub da dovede Štimca. Pisao sam o njemu, ne bih da se ponavljam, samo da ponovo da je on minus igrač ako ne ubaci bar 15 poena na meču, jer ozbiljnu odbranu ne može da igra. Odnekud se pojavio i Jovanović, čisto da se ubaci i peti centar u priču, u fazonu - od viška glava ne boli. Na probleme sa centrima nadovezali su se oni sa čevorkama. D. Braun i Faye su škartirani, a Simanić nije na nivou EL u kontinuitetu, posebno kao starter. Onda dovođenje, pa povreda Kuridže, zatim duga pauza Startosa i dvonedeljna Davidovca su nam uskratili još tri potencijalne opcije za pokrivanje ove pozicije i eto nama Gista na 4. Dakle, čovek igra na 5 ono što ne može da igra i što nikada u karijeri nije igrao, a onda se prebacuje na poziciju 4 gde nije igrao 10 godina i traži se od njega da u odbrani juri streč ili small ball četvorke po liniji za 3. U takvom matchup-u smo loši ne samo u odbrani, već i u napadu, jer Gist ne može driblingom da napadne niže i brže igrače (videli smo kakav mu je ball handling tokom sezone, kada je skoro svaki put kada je poveo kontru ili spustio loptu u dribling kao po pravilu pravio greške), a ne može ni previše uspešno da ih ugura u reket i odigra leđima (veliki broj promašenih šuteva je imao u takvim situacijama) jer to nije njegova igra.

 

Đenka je ista priča, samo na spoljnim pozicijama. Iluzija da Filip može biti faktor u igri u sezoni kada se pegla EL je bila rak rana tima koja je obeležila loš početak sezone, od koga se još uvek oporavljamo, sa realnim sumnjama da ćemo se uopšte i oporaviti. On je sklonjen (prekasno), ali nije dovedena zamena za Zoa. Dakle, samo delimično smo rešili problem na poziciji 1, suštinski - nismo ga ni rešili i opet trpimo posledice ove nerazumne odluke. Pokušalo se sa Bilijem još prošle sezone, pa se stekao utisak da on to može, ali ova godina je specifična jer igramo ponovo EL, a tu ne prolaze krpljenja pozicija na duži vremenski period, osim ako nisi Barsa koja 4 meseca igra bez pleja, ali koja ima sjajnog trenera i verovatno najskuplji roster u EL i gde je jedan Hanga, kao ball handler, bolji od svih naših igrača, osim Lorenza. Onda je došao red na Đenku da pokuša na poziciji jedan, a doveden je i Punter kao čisti bek šuter, čime je Đenkina uloga u timu zacementirana - prosečan ball handler sa lošim pasom koji ne gleda koš, a u odbrani defanzivni specijalac. Pomislio bi neko da smo tako klonirali Lazu i dobili dva identična profila igrača, ali da je bar tako. Laza je, iz meni nerazumljivih razloga, u celoj ovoj zbrci dobio mnogo veći prostor i slobodu u napadu, radio ono što zna, ali i dosta onoga što ne zna, pa je tako brat Đenka ostao na kraju niza igrača po USG%, odnosno prosečnom broju šuteva koji uzima po meču, a da ima pristojniju minutažu.

 

Da se vratim na početak, odnosno iskoristim ove neuspele pokušaje sportskog novinarstva i kažem da ni Gist ni Đenka apsolutno nisu krivi ni za jednu lošu stvar koja im se spočitava ove sezone, već su žrtve loše selekcije, loše sreće i nerazumnih odluka koje nam se ponavljaju kroz sezonu.

  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da su to novinari koji su na platnom spisku KKP kao i Tegeltija.

 

Oni u jednom danu izbace dva ovakva teksta i to u trenutku kada ova dva momka igraju najbolju košarku u sezoni.

Da su ovo napisali u novembru pa ajde.

 

Dzenins igra gore od Voldena?

Gist od Parahovskog?

Dobrić od Prjnersa?

 

Imali su tekst i za Dobrića, a gde su tekstovi za crno bele asove ili gazda Limar ne da?!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...