Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Hajde da ne jedemo govna :classic_smile:

 

Svaljivati sada sve na Šakotu je zatvaranje očiju pred pravim problemima i traženje dežurnog krivca iako ih je više. Da ste trener u penziji, bez angažmana i pozove vas neko u sred oktobra da trenirate EL ekipu od 8m evra, vi bi rekli, neka hvala, ne bih da se blamiram i urušavam karijeru koju sam imao. Malo sutra.

 

Doneo je Šakota neki bust u odnosu na Gavru, videlo se u par utakmica (Valensija, Armani...). Poklopilo se sve sa povredom Lorenza, pad u igri, povrede Kuridže i Dede...i jbg.

 

Da ima opravdanja za igru od sinoć i pristup, naravno da nema. Da je Šakota krivac što ih ne motiviše ili šta već, verovatno jeste. Ali imati očekivanja od Šakote kao da smo doveli Fil Džeksona iz ere Bulsa...da se ne zajebavamo. Imamo to što imamo, jbg. 

 

I jedno nepopularno mišljenje...Milan Tomić je kurac od trenera, dizvinu dame. Njemu je EL donela kombinacija šuterskog ludila u polufinalu i finalu, raspad grobara i Trinki koji se pogubio i domaći teren da prođe Futuru. A što ovo kažem...Šakota je sigurno košarkaški pismeniji trener od Tomića...ali će i njegovu sezonu odlučiti šuterska ludila Berona/Perpera/Pantera i to koliko će Partizan izdržati tempo i pritisak u kome su (plus ono što sam već pisao, da imaju tim gde kad je stani pani nema izrazitog pojedinca koji će preuzeti odgovornost). 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Baš negativna energija na forumu.

Neki su izgoreli usled prevelikih očekivanja i sada ovde izlivaju žuč.

I šta vam znači sto puta ponovljena rečenica  "budžet od 8 miliona". Vidimo na primeru Armanija da u EL ni 30 miliona nije nikakva garancija.

Ova sezona ide po principu mesec dana gore, pa mesec dana dole. Samo se nadam da će tim u aprilu biti u plus fazi.

 

Link to comment
Share on other sites

"To je utakmica na kojoj daš sve što si spremao kroz celu sezonu i želiš da pobediš, naravno. Treba biti neki put realan. Svi idemo ka tome da pričamo samo o Evroligi. To je lepo, mi stvarno želimo da igramo u tom takmičenju i da pobeđujemo, ali ima i stvari koje su trenutno za nas važnije - ta ABA liga, dolazi Kup... Ide nam dupla nedelja (u Evroligi), pokušaćemo da pobedimo, ali mislim da ne treba da se stavlja akcenat na nju toliko".

 

Mentalitet prvog centra. 

Edited by estranged
Link to comment
Share on other sites

"To je utakmica na kojoj daš sve što si spremao kroz celu sezonu i želiš da pobediš, naravno. Treba biti neki put realan. Svi idemo ka tome da pričamo samo o Evroligi. To je lepo, mi stvarno želimo da igramo u tom takmičenju i da pobeđujemo, ali ima i stvari koje su trenutno za nas važnije - ta ABA liga, dolazi Kup... Ide nam dupla nedelja (u Evroligi), pokušaćemo da pobedimo, ali mislim da ne treba da se stavlja akcenat na nju toliko".
 
Mentalitet prvog centra. 

Stime mentalni ranjenik ili neko drugi?

::ne zna ko nam je prvi centar::
Link to comment
Share on other sites

Šablon g. Šakote se nastavlja, što bi se moglo pohvaliti iz nekog ugla doslednosti, ali svakako ne kada on vodi moj tim i kada to u kontinuitetu ima očigledne negativne posledice po isti.

Juče je Đenka bio nacrtan za startera protiv Larkina, jer je jedini (uz bolesnog Lazića) na spoljnim pozicijama koji može da odigra dobru odbranu, pa čak i deny the ball ako zatreba, a da to nema neke velike posledice po naš napad. Mislim, ionako se Đenka profilisao kao neki def. spec. (na žalost), pa čemu onda njegovo sedenje na klupi dok je na parketu najbolji napadač EL. Neshvatljivih 5-6 minuta za Kuza u celom meču, ne bih želeo ni da počnem da razmišljam šta bi mogao biti razlog, samo se nadam da nije povreda. Jer protiv Plajsa i Šanlija, koji niti su preterano brzi, niti se izvlače mnogo napolje, mi bi imali solidnu opciju pod reketom. Simanić na Singltona, kraj vica.

Iako smo se evidentno "čuvali" za derbi, a i da nismo teško bi dobili Efes u ovom momentu, ipak se moraju ispoštovati neke striktno košarkaške ideje i praćenje osnova skautinga, bar kada je matchup u pitanju. I na sve ove omaške u dodeljivanju pojedinačnih zadataka u odbrani, ne mogu da se ne setim izjave g. Šakote da je lakše zaustaviti igru protivnika, nego pojedince... A startovali smo meč upravo tako da naši pojedinci ne mogu zaustaviti njihove.

 

Moram da pohvalim sjajnu rolu Davidovca koji je potpuno poništio Singltona u direktnom duelu i da opljunem po sudbini koja nam je u istom momentu sklonila sa terena dve najbolje četvorke u timu. Za mene lično ne bi bilo uopšte dileme do kraja sezone - na 4 bi se menjali Kuridža i DeDa, u zavisnosti od potrebe. Simanić da dobija minute u nekim manje važnim momentima meča, ne znam šta više da mislim o tom dečku. Gist na 4 samo u specifičnim momentima kada i ako protivnik ne igra sa streč 4 ili 5, jer Gist ne može nikoga sačuvati na liniji za 3. Ili kada nam je preko potreban skok u oba smera, pa time možemo kompenzovati neke propuste u odbrani spolja. E sad, kako rasporediti minutažu na 4 centra + Jovanović (koji mora van 12 do daljnjeg), je pitanje za one koji su ubacili 5 centara u roster.

 

Primećujem potencijalne probleme na relaciji Zo - Punter u završnicama četvrtina ili mečeva kada je izbora realizatora u pitanju. Mislim da Lorenzu ne prija trenutni izbor g. Šakote (još manje Biliju), kao ni činjenica da u par mečeva ima više asista nego poena, što dovodi do njegove loše selekcije šuta. To treba rešiti unutar kluba što pre, dok ne preraste u neki ozbiljniji problem. Zo je najbolji igrač i lider ovog tima, to se nije promenilo dolaskom Puntera, ali je došlo do određenih pomeranja i to mora prihvatiti svaki igrač zarad timskog uspeha.

 

Opet je Zvezda pokazala da može da se nosi sa svim protivnicima u EL, ali isto tako se opet pokazalo da je to samo na momente koji traju premalo da bi se ostvarivale pobede u kontinuitetu. Iako Đenka polako ulazi u fazon na poziciji Lorenzovog backup-a (na žalost u februaru, a ne recimo septembru), i dalje nam manjak ballhandlera u rosteru pravi problem kod timskog napada i tera na ISO igru koja je mač sa dve oštrice i zavisi od trenutne inspiracije naših napadača, koji ipak nisu elitni EL skoreri da bi se ovakva ideja mogla razumeti i prihvatiti. Ideja o Filipu u EL timu, višak centara i nemanje backup pleja su selekcioni propusti koji se ne mogu nadomestiti, mogu se samo ublažiti, što apsolutno zavisi od struke. Videće se na kraju, kada se podvuče crta, da li su oni dorasli tom teškom zadatku ili ne. Nama ostaje samo da se nadamo da jesu.

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

Baš negativna energija na forumu.

Neki su izgoreli usled prevelikih očekivanja i sada ovde izlivaju žuč.

I šta vam znači sto puta ponovljena rečenica  "budžet od 8 miliona". Vidimo na primeru Armanija da u EL ni 30 miliona nije nikakva garancija.

Ova sezona ide po principu mesec dana gore, pa mesec dana dole. Samo se nadam da će tim u aprilu biti u plus fazi.

 

 

Pa kad izgubis 4 zaredom tesko moze biti pozitivna atmosfera. Oni porazi od Zalgirisa i Albe su bas frustrirajuci. Nisu to nerealno ocekivanja, bili smo u 8 na pola sezone a ta dva tima su ispod nas na tabeli. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je sad jasno zasto je Trinkijeri otisao u Partizan a ne u Zvezdu.

 

Samo iz razloga sto mu Covic ne bi dozvolio da sam kroji tim. Sve ostalo je isto. Plata bi mu i kod nas bila 800k godisnje za ceo strucni stab, budzeti bi varirali 10% gore dole, samo je Ostoja rekao "imas odresene ruke za odredjeni budzet" i to je sve.

 

To je jedini razlog sto mi Imamo Sakotu (koji nije toliko los koliko ga ovde ocenjujete) a ne nekog trenera u prajmu.

 

E DA, jos ovo, to da smo se cuvali za derbi mogu da pricaju nekom drugom. Petak je bio sinoc, dva dana smo ceo dan u Beogradu, i u ponedeljak igramo u Beogradu. Dakle, to je prica za budale.

Edited by Laki John Terry
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

dve najveće košarkaške misterije novog doba su šta se desilo sa jenkinsovim sutem (tj samopouzdanjem) i šta se desilo sa batumovim sutem (tj samopouzdanjem) 

 

nikada oni nisu bili pouzdani u tom segmentu ali su verovali u sebe 

 

Sut je tu, samopouzdanje nije. Neki misle da je to zbog dve godine gledanja Šveda u Himkiju kako se ispucava sa 30 suteva po mecu. Tu je Djenkin zadatak bio da rovari odbranu i coskari ako bolid ipak odluci da nekom i doda loptu.

 

Mislim da kod Djenke nije sut najveci problem u napadu. Secas se kako je on umeo da uzme loptu na 8 metara od kosa, onda nadrible ili sutne sa poludistance ili ide na ulaz. TOGA sad nema. Samo povremeni sut.

 

Odbrana je i dalje top level.

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bih morao da biram da pobedimo jednu od ove dve utakmice, svakako biram pobedu u ponedeljak. Još samo da nam se igrači opasulje i shvate ozbiljnost situacije. I posle će neki Štimci i Lazići da se pitaju zašto su navijači nezadovoljni i zvižde. Izgube li i od Partizana, u sledećoj EL utakmici ne bi napunili ni salu osnovne škole.

Link to comment
Share on other sites

Šablon g. Šakote se nastavlja, što bi se moglo pohvaliti iz nekog ugla doslednosti, ali svakako ne kada on vodi moj tim i kada to u kontinuitetu ima očigledne negativne posledice po isti.
Juče je Đenka bio nacrtan za startera protiv Larkina, jer je jedini (uz bolesnog Lazića) na spoljnim pozicijama koji može da odigra dobru odbranu, pa čak i deny the ball ako zatreba, a da to nema neke velike posledice po naš napad. Mislim, ionako se Đenka profilisao kao neki def. spec. (na žalost), pa čemu onda njegovo sedenje na klupi dok je na parketu najbolji napadač EL. Neshvatljivih 5-6 minuta za Kuza u celom meču, ne bih želeo ni da počnem da razmišljam šta bi mogao biti razlog, samo se nadam da nije povreda. Jer protiv Plajsa i Šanlija, koji niti su preterano brzi, niti se izvlače mnogo napolje, mi bi imali solidnu opciju pod reketom. Simanić na Singltona, kraj vica.
Iako smo se evidentno "čuvali" za derbi, a i da nismo teško bi dobili Efes u ovom momentu, ipak se moraju ispoštovati neke striktno košarkaške ideje i praćenje osnova skautinga, bar kada je matchup u pitanju. I na sve ove omaške u dodeljivanju pojedinačnih zadataka u odbrani, ne mogu da se ne setim izjave g. Šakote da je lakše zaustaviti igru protivnika, nego pojedince... A startovali smo meč upravo tako da naši pojedinci ne mogu zaustaviti njihove.
 
Moram da pohvalim sjajnu rolu Davidovca koji je potpuno poništio Singltona u direktnom duelu i da opljunem po sudbini koja nam je u istom momentu sklonila sa terena dve najbolje četvorke u timu. Za mene lično ne bi bilo uopšte dileme do kraja sezone - na 4 bi se menjali Kuridža i DeDa, u zavisnosti od potrebe. Simanić da dobija minute u nekim manje važnim momentima meča, ne znam šta više da mislim o tom dečku. Gist na 4 samo u specifičnim momentima kada i ako protivnik ne igra sa streč 4 ili 5, jer Gist ne može nikoga sačuvati na liniji za 3. Ili kada nam je preko potreban skok u oba smera, pa time možemo kompenzovati neke propuste u odbrani spolja. E sad, kako rasporediti minutažu na 4 centra + Jovanović (koji mora van 12 do daljnjeg), je pitanje za one koji su ubacili 5 centara u roster.
 
Primećujem potencijalne probleme na relaciji Zo - Punter u završnicama četvrtina ili mečeva kada je izbora realizatora u pitanju. Mislim da Lorenzu ne prija trenutni izbor g. Šakote (još manje Biliju), kao ni činjenica da u par mečeva ima više asista nego poena, što dovodi do njegove loše selekcije šuta. To treba rešiti unutar kluba što pre, dok ne preraste u neki ozbiljniji problem. Zo je najbolji igrač i lider ovog tima, to se nije promenilo dolaskom Puntera, ali je došlo do određenih pomeranja i to mora prihvatiti svaki igrač zarad timskog uspeha.
 
Opet je Zvezda pokazala da može da se nosi sa svim protivnicima u EL, ali isto tako se opet pokazalo da je to samo na momente koji traju premalo da bi se ostvarivale pobede u kontinuitetu. Iako Đenka polako ulazi u fazon na poziciji Lorenzovog backup-a (na žalost u februaru, a ne recimo septembru), i dalje nam manjak ballhandlera u rosteru pravi problem kod timskog napada i tera na ISO igru koja je mač sa dve oštrice i zavisi od trenutne inspiracije naših napadača, koji ipak nisu elitni EL skoreri da bi se ovakva ideja mogla razumeti i prihvatiti. Ideja o Filipu u EL timu, višak centara i nemanje backup pleja su selekcioni propusti koji se ne mogu nadomestiti, mogu se samo ublažiti, što apsolutno zavisi od struke. Videće se na kraju, kada se podvuče crta, da li su oni dorasli tom teškom zadatku ili ne. Nama ostaje samo da se nadamo da jesu.
 
 

Saglasan u svemu, osim da Davidovac može da igra četvorku. Koliko puta smo ove sezone videli da u odbrani duva promaja kada je on na 4. U napadu možda, ali u odbrani gotovo nikako. Bori se on, ali nema telo da brani jače krilne centre.
Link to comment
Share on other sites

@Ulicni basketas Laki

Pa igrao je juče i to sasvim dobro. Bio nam je najbolji igrač svakako. Mislim da je @madafaka73 napisao da prednost na poziciji 4 imaju MJK i DeDa u odnosu na Simanića, tj. da se Gist vrlo retko koristi na 4 za razliku od dosadašnjih utakmica. MJK prva četvorka, DeDa u sniženim petorkama i specijalima, Simanić u garbage time, Gist retko do nikad. Ako grešim neka me @madafaka73 ispravi. Meni je ovo sasvim dobar plan za 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ponedeljak je najbitnija utakmica u dosadašnjem delu sezone. 

 

Ključ je svesti Štimca na 10 minuta na parketu. Očekujem dobru rolu Odža, kao i Gista. Perper bi takođe mogao da odigra kao i inače u derbijima. Iskreno se nadam da sudijski kriterijum neće biti kao prošle nedelje Dodikovog tima, sa 20-ak bacanja više za protivnika.

 

Igramo protiv odlične i skupe ekipe, sa istim takvim stručnim štabom. Oni su u ogromnom naletu, mi u padu forme. Uspeli su kao i svake sezone da provuku priču preko smećara Tegeltije i raznih gtr avangardnih bednika o duelu basnoslovno skupog tima kome je sve sem ulaska u top 8 neuspeh, protiv ekipe zbrdazdola sklepane za opstanak u ABA. Tužno je što se to primilo i kod nekih naših simpatizera ovde na forumu.

 

Mislim da uz normalan sudijski kriterijum dobijamo, nadam se da neće iz stručnog štaba protivnika stizati izjave o nekakvom boksu kao pre 7-8 meseci, jako nekorektno.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...