Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 hours ago, Šarac said:

Zamolio bih te, sve mozes pisati o meni, ne moram bas svve ovde da prihvatim za ozbiljno i na licnom planu, sve je ovo razbibriga  od svakodnevnih obaveza od cega valjda svi zivimo,  ali me sa Zvalavim ne povezuj ni u kakvom kontekstu.

 

Hvala i zahvaljujem.

 

Ima divan tekst, na ovu temu, tj na drugu temu, al ostalima kojima nije jasno gde je zapelo i što tvoje nastupe na forumu upoređuju sa AV.

 

Vučić

 

 

 

A evo ga i drugi, gde se opisuje modus operandi Građanke Ivković koja je došla do nekih podataka pa ih onako ljubazno deli sa nama, onako neformalno u holu skupštine.

 

Bemoj dda se ljutiș mnogo, al evo i drugog linka.

 

 

Valja ovo svima, znam da ti znaš i da si upoznat @

Al za ekipu koja Danas ne prati valjaju ova dva linka suvoga zlata.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bravo Momci!!!

 

Protok lopte mnogo bolji u odnosu na početak sezone... Broj driblinga smanjen... Dosta prodora... Ima i brze tranzicije... Lepo izgleda napad...

 

Definitivno Dobrić “In” Lazić “Out”, Ogi bolji na obe strane terena...

 

Raduju DeDa i Stratos u ekipi...

 

Zvezda Ooooooooooo 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stime je krepo, gotovo je sa njegovim solidnim partijama, izgleda kao probusena mesina, ocigledno je da je sprcao ono malo energije sto je izvukao iz sebe zahvaljujuci svezini i pocetnom entuzijazmu

steta sto nista ne dobijamo od Simanica i sto je Stratos ocigledno daleko od neke upotrebljivosti i za ABA pa da vaskrslog Gistaru pomerimo na 5 i dobijemo makar jednog centra koji nas nece kanaliti ili u odbrani ili u napadu

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

Stime je krepo, gotovo je sa njegovim solidnim partijama, izgleda kao probusena mesina, ocigledno je da je sprcao ono malo energije sto je izvukao iz sebe zahvaljujuci svezini i pocetnom entuzijazmu

steta sto nista ne dobijamo od Simanica i sto je Stratos ocigledno daleko od neke upotrebljivosti i za ABA pa da vaskrslog Gistaru pomerimo na 5 i dobijemo makar jednog centra koji nas nece kanaliti ili u odbrani ili u napadu

Ja očekujem neki doprinos od Stratosa tek iza kupa, odužila se pauza a on je ipak mator. Zlata će vredeti za PO ABA. MJK bi nam čak radio posao da se nije povredio, baš zjapi rupa na 4 kad je on povređen a Mo pedaliran.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

Ovo sa raspadom Boriše, povredom Jagode i pedaliranjem Moa je bukvalno instant karma na delu. Tražili ste gledajte.

 

9e6c2e862f019476fa0af5d63f421538.gif

 

Tako je. bas se vidi kako Gist ne moze na 4 ,slabo vec dve utakmice igra, MJK se vraca za komsije verovatno, Stratos (kada dodje na svoj nivo) i Davidovac tu mogu ipak da pokrpe kada je potrebno, Borisa ce se probuditi ili ce zavrsiti u nekoj od Miskovih filijala u donjem delu spanske lige, ali naravno sada cemo svi da secemo vene zbog Moa. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wingwalker said:

da se razumemo...izgubili smo u prelomnom trenutku sezone najbitniju tekmu u Areni pred 15k navijača...od Albe nedojebane...što je Žalgiris namirio već u sledećem kolu. Tačka na EL.

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Odprilike tako. To je bila tacka na sansu za top 8. Cenim da cemo imati izmedju 12 i 15 pobeda do kraja, sto je naravno nedovoljno za plej of, ali sasvim pristojna sezona.

 

Inace, ovo veceras je bila bruka i sramota, sto se sudjenja tice. Podsetilo me na kradju iz Podgorice, kada su Gordic i Ivanovic bili beli medvedi i sviran kao faul svaki ulaz uz gomilu 2 plus 1 situacija, a na drugoj strani mozda jedna ili dve.

 

Uzas. Realno je bilo +40 za Zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla plakati za prisutim mlijekom. Sezona je konacno krenula u pravom smijeru. I sada treba uzivati u tom putovanju, pa da vidimo gdje ce nas odvesti.

 

Ne dijelim stav po pitanju EL sa vecinom. Da li ce biti top8 ili ne vidjecemo. Za mene je svaka naredna utakmica dovoljno veliki spektakl da samo o njoj mislim. Prije svega ima dosta dobrih igraca kod nas u timu koje vrijedi gledati. Od Brauna do Borise i Dobrica svaki igrac moze da napravi nesto vrijedno. Razumijem da u NBA ili top EL klubovima igraju momci koji su kompletniji, bolje sutiraju, driblaju ili skacu, ali hej Braun je jedan od najboljih igraca koji je igrao kod nas u novije doba, Beron isto tako suter, Kuzma je uz Bobija najbolji centar, mozda se vrati. Djenka je dusa od covjeka, Borisa i dalje atletski nesto najbolje sto se pojavilo kod nas od Nedovica. Sve to vrijedi gledati. 

 

Kome nije dovoljno, u petak dolazi Efes sa cudom Larkinom, pa eto prilike da se uzivo pogleda kako to izgleda. Ja se nadam da mozemo bolje od Reala u proslom kolu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chucky said:

Od povredjenih igraca ja bih voleo Kuridza da se pojavi sto pre. On moze biti stabilizator nase odbrane. Nama je odbrana zatajila u par poslednjih evroligaskih utakmica i to je to. Odbrana je stvar koncentracije, volje i energije. Pretpostavljam da umor ima veliki uticaj na nasu skracenu rotaciju i da je zbog toga odbrana slabija. A i raspored melje. Vremena za neke velike prepravke u odbrani nema (za sitne normalno mora se naci vremena).

Mada u ABA ligi , Osim Partizana i Buducnosti, ne verujem da cemo imati problema.

 

Problematicno je sto Lorenzo nema puno odmora i zamor materijala dovodi do veceg rizika od povreda. Ako se on povredi…..

 

Nama je Punter planiran kao vodja i covek sa poenima u rukama. Dokazao je da moze da isporuci, ali jos uvek ne mogu da ga ocenim da ji je za nosiocea ili samo ima epizodne bljeskove. Covek je stvarno kosarkaski gradjen, sa vrlo dugackim rukama i kosarkaskim predispozicijama. U odbrani se trudi ali dosta puta zabaguje i pogubi se. Tu je verovatno do uigravanja. Trenutno ima bolje kretnje u napadu od Bilija (za koga mislim da je u maloj krizi). Verovatno mu treba jos malo vremena pa da klikne i nadje sigurno mesto medju nosiocima tima (trenutno po meni jos uvek to nije). Nadam se da ce se to desiti za plej of ABA-e i da ce da pokida tada.

 

Stimcu ne zameram nista. On u defanzivi od ovoga ne moze bolje. Znali su ljudi kada su ga dovodili sigurno bolje od nas njegove karakteristike. Verovatno je misljenje da nam trebaju poeni centara u napadu prevagnulo u odnosu na defanzivu. Da li su bili u pravu, videcemo (mislim da nisu). On isporucuje u napadu trenutno dosta (vise nego sto sam ocekivao). Odbrana mu je takva kava je - tu nam pomoci nema. Igraci na poziciji 3 i 4 moraju biti strasno skocni i brzi da bi krpili Stimca u odbrani (pretpostavljam da su Kuridzu tu projektovali). 

Panterova gradja je sve samo ne kosarkaska po meni. Deluje da nema 60kila a o nogicama i ledjima da ne pricam. Beron i jeste u padu forme posto je klasican suter a odbrane ga i udvajaju. Los je sa loptom tako da iz driblinga ne moze niste vec samo da sutne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Tako je. bas se vidi kako Gist ne moze na 4 ,slabo vec dve utakmice igra, MJK se vraca za komsije verovatno, Stratos (kada dodje na svoj nivo) i Davidovac tu mogu ipak da pokrpe kada je potrebno, Borisa ce se probuditi ili ce zavrsiti u nekoj od Miskovih filijala u donjem delu spanske lige, ali naravno sada cemo svi da secemo vene zbog Moa. 

 

Nama ta dva meca ne znace nista i zato ti mecevi ne mogu biti reper za njegovu ocenu na toj poziciji.

 

Izgubila je Barcelona od CSKA 30 razlike na svom terenu, protiv nas su odigrali koliko je trebalo i ni u jednom trenutku nije dosla u pitanje njihova pobeda. Igokea nije ozbiljan reper da kazemo da je Gist dobro izgledao protiv Lesica i Gagica.

 

Ovaj tim je pravljen za evroligu, igracki kadar je neuporediv u odnosu na bilo koju od prethodnih sezona i zadatak je da sto duze ostanemo u trci za TOP 8, a mi vec 13 kola pre kraja polako dizemo ruke jer Sakota kaze da "nemamo Sikmu". Toliko o Gistu i njegovom igranju na 4.

 

Gist i Stimac na 4 i 5 je nesto neozbiljno za evroligu, to moze da prodje na nekom neozbiljnijem mecu, protiv Albe i Zalgirisa gde je bila rovovska bitka urnisali su nas svaki na svoj nacin Aito i Sarunas.

 

Gist je odlicna opcija na 5, jer je vazan za odbranu picka i zato me bas briga i da ima 4-5 poena, donosi na 5 ono sto hocu da gledam, neutralisanje napada ekipa koje igraju maksimalno ozbiljno protiv nas. Svaka cast Stimcu na 3/5 za 3, ali to nije opcija za ozbiljne protivnike i ozbiljne meceve.

 

Treba naglasiti da Faye i D.Brown nisu ispali jer nije bilo vise mesta, klub moze da prijavi i 20 igraca, ispali su jer klub hoce da ih se resi. I jasno mi je kako Covic razmislja, Ojo kao 4. centar  je nocna mora za Partizan i zato ga i dalje drzi, a Faye ni protiv koga ne moze sam da donese ogromnu prednost pa za njega nema mesta.

 

Sto je, naravno, totalno pogresno razmisljanje. Petorka Zo - Jenkins - Lazic - Faye - Gist moze skoro svaku ekipu u EL da spusti na mizeran broj poena, mi to, nazalost nismo videli niti cemo videti, a u najbitnijim mecevima u EL, kada se lomilo da li cemo ostati u trci za TOP 8, morali smo da gledamo Gista i Stimca i onda se Sakota cudi kako nista nismo mogli da uhvatimo niti da odbranimo.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...