Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

8 hours ago, Šarac said:

Zato je i dobio novi ugovor zarad zasluga u proslom prvenstvu, pogledaj kada su njega potpisali, skoro kao poslednjeg. Ima ovde ljudi koji su pisali da je nepotreban potpis pored svih do tada potpisa DB, Borisa, Stratos, Deda, Kuzmic, Ojo, Gist, Jovanovic. 

Odlucili su se za rezove  i na nekima je moralo da se presece, da li je trebalo na Djenki, Gistu, Stratosu moglo se i na njima isto tako naci razlog za prekid saradnje,  ali neki parametri nama nepoznati i su odlucili da se ovaj potez povuce. 

Da imamo plus 50 % odnos pobeda i poraza u El i da smo u gornjem delu top 4 aba lige ova tema se sada ne bi ni spominjala. 

 

 

Ја видиш не могу као ти да схватим овакве резове овог лажног газде.

 

 

Quote

 

Eurohups: Faje u Zvezdi za 150.000 dolara

Crvena zvezda se dogovorila sa senegalskim krilnim centrom Muhamadom Fajeom o jednogodišnjoj saradnji, prenosi Eurohups.

Faje navodno nije bio zadovoljan prvom Zvezdinom ponudom od 115.000 dolara godišnje, pa su crveno-beli to povećali na 150.000 američkih novčanica.

 

 

Значи имаш играча који ти је за 136К (које су једва дали)  дао много у свим такмичењима (колена и АБА може дакле бити само спиновање из управе) , потпуно ти познато шта и колико може а ти онда: купиш мачку у џаку за 350К, са Боришом и даље равна линија у развоју већ неколико година за редом, па онда правиш "резове" тако што доведеш Куриџу и што ће неки чекати исплате својих малих и великих плата поред терена. Успут ти и једног Гиста маргинализујеш умјесто да га форсираш и узмеш од њега што више можеш (такође није непозната без обзира на године), кад ћеш га већ платити 860К за 2 године колико му траје уговор.

Покењам се на такву спортску политику коју ти стручно зовеш рез.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Константин said:

 

Ја видиш не могу као ти да схватим овакве резове овог лажног газде.

 

 

 

Значи имаш играча који ти је за 136К (које су једва дали)  дао много у свим такмичењима (колена и АБА може дакле бити само спиновање из управе) , потпуно ти познато шта и колико може а ти онда: купиш мачку у џаку за 350К, са Боришом и даље равна линија у развоју већ неколико година за редом, па онда правиш "резове" тако што доведеш Куриџу и што ће неки чекати исплате својих малих и великих плата поред терена. Успут ти и једног Гиста маргинализујеш умјесто да га форсираш и узмеш од њега што више можеш (такође није непозната без обзира на године), кад ћеш га већ платити 860К за 2 године колико му траје уговор.

Покењам се на такву спортску политику коју ти стручно зовеш рез.

Svoje unutrasnje izlucevine  obavljaj u svom wc a ne prema meni. Obracas se meni kroz ceo post licno i na kraju se meni pokenjas. 

Da ne bih bio banovan, uzivaj u svom postu kao i svi ostali tvoji istomisljenici. 

Ne treba meni u zivotu da se neko meni iserava u facu zbog drugacijeg pogleda na status igraca. 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Šarac said:

Svoje unutrasnje izlucevine  obavljaj u svom wc a ne prema meni. Obracas se meni kroz ceo post licno i na kraju se meni pokenjas. 

Da ne bih bio banovan, uzivaj u svom postu kao i svi ostali tvoji istomisljenici. 

Ne treba meni u zivotu da se neko meni iserava u facu zbog drugacijeg pogleda na status igraca. 

 

Лично је према теби једино ако ти водиш спортску политику КК. Шта си као увријеђена млада...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Ali slab je u odbrani obruča i u skoku.

Prilicno slab. Zastita obruca je i gradjenje pozicije, a on sa telom trske nije u stanju bilo sta da zastiti. U prvom delu sezone u kojoj je imao dominantnu ulogu najveci problem smo imali sa ofanzivnim skokovima protivnika. Isto tako nije u stanju da cuva snazne cetvorke. Prilicno lako ga unose u reket.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

Borisa je trebao dobiti nogobulj jos negde prosle sezone. Od njega nikad igrac, samo krade minute a neki igraci su i prekobrojni zbog njega ( citaj Faje). Od njega nikad nece biti igrac.

 

Nažalost...mi Borišu opraviti nećemo...

Nisu mu pomogle 27 EL i 15 EC tekmi sa 12 minuta u proseku gde je isporučivao po 3,9 poena.

U procentu slobodnih bacanja je gori i od Štimca (ove sezone na 50%) iako ih skoro nikad ne šutira jer licem koš napada isključivo trojkama ili u kontri.

Prodor sa krila duž aut linije sa zakucavanjem (zašta je k'o nacrtan) izvede jednom do dva puta u sezoni...a sa njegovim procentima za tri svakog bi mogao da digne lažnjakom šuta.

Postavljanje bloka i zagrađivanje pod košem su mu na apsolutno istom levelu kao i pre dve sezone. 

To dokazuju i cifre u kategoriji u kojoj se najviše očekivalo od njega skok: u napadu 0,4... u odbrani 0,8 po tekmi u oba evropska takmičenja.

Tri i po sezone održava taj status najvećeg prospekta prvenstveno na talasu telesnih proporcija, predivne tehnike šuta za tri i veoma atraktivnim blokadama iz drugog plana.

KKCZ Boriši ništa nije dužan. Kod Radonje veću minutažu u onom rosteru i nije mogao dobiti uz njegov prepoznatljiv i još uvek misteriozan stav i Radonjin unforgiven odnos prema slabim odbrambenim mogućnostima. 

Vlasnik je najmasnijeg ugovora u regionu za domaćeg mladog igrača...i sada kada nam najviše treba, pokazuje da je pod pritiskom skoro neupotrebljiv.

Pretpostavio sam da će mu teret jedine prave četvorke u EL timu biti previše ali nisam očekivao takve greške u fundamentima ove igre...kao bez glave je bio zadnjih par nedelja.

Najiskrenije mi je žao zbog toga ali usrasmo se od čekanja za sve pare.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dovodjenje D.Browna je bila greska.

 

Zna se kako je trebalo napraviti tim, tako da sve vazne minute na svim pozicijama pokrivaju igraci koji mogu to da igraju. Cetvorku su mogli da igraju Simanic i Faye, uz Stratosa koji bi igrao to u nizim petorkama. To je definicija pokrivenosti pozicije, dva igraca + jedan koji to moze da odigra.

 

To nam je bilo malo, ali zato nam je bilo taman da najvazniju poziciju, poziciju plejmejkera pokrivaju samo Zo, petorka sa Jenkinsom i Baronom i gazdin sin. Uzalud odbrana da smo neke utakmice izgubili bez njega, to se moze reci i da smo doveli Sesliju da nam bude drugi centar, a da to pokrivaju Gist i Faye. Onda se Seslija povredi i njegov otac, predsednik kluba kaze - pa vidite, nije igrao, a izgubili od Asvela. Pa naravno da smo losi i bez njega sa Gistom i Fayeom koji pokrivaju peticu.

 

Pisalo se i da se Faye zalio na bolove pred ABA meceve. Vecinu tih meceva u ABA i treba da igraju Lazic, Davidovac, Dobric, Simanic, Jovanovic, mozda i Nenadic. Poceti sa petorkom Sisko (da smo njega doveli umesto nesrecnog Derricka) - Jenkins - Dobric - Simanic - Ojo, ubacivati Jovanovica, Lazica, eventualno Barona ili nekog od iskusnih nosioca.

 

Kuridza je 4/5 igrac, nikakve potrebe za njim nismo imali. Ionako imamo previse petica, ionako je blasfemija da Jovanovic i Gist igraju na 4. Samo je trebalo odraditi Ojo - Stimac zamenu i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek jutros sam se osetio dovoljno normalnim da uzmem virtuelni plajvaz u ruke i napišem nešto na ovoj našoj temi.

Alba me je jednostavno ubila. I kao pojedinačni meč i kao nastavak agonije posle Žalgirisa, a sve skupa kao propuštena kolosalna šansa da se borimo možda i do kraja EL u borbi za plejof.

Nisam ulazio na forum od tog meča, samim tim nisam ni čitao komentare, pa praštajte ako ću napisati nešto što je već rečeno.

 

Pored prežvakanog problema broj jedan - nemanje adekvatne zamene za Lorenza, što nam se prvo obijalo o glavu preko igranja Filipa koji nema kvalitet za to što su mu namenili, a kasnije kad je skrajnut preko nemanja nikoga ko može iole normalno odraditi tih *ebenih dva puta po 6-7 minuta na utakmici, odnosno našeg evidentnog problema u ball-handlingu kod pritiska protivničke spoljne linije kod postavljenog napada ili kod prenosa lopte, naš roster, takav kakav je selektovan, najviše unazađuje nemanje two-way igrača. Kada pogledamo naš tim od 18 igrača, videćemo da osim Lorenza i potpuno zdravih i spremnih Stratosa i Kuza, mi više nemamo ni jednog igrača koji može na EL nivou bar solidno i u kakvom-takvom kontinuitetu davati doprinos na obe strane terena. I zaista, mi de facto imamo samo 3 legitimna EL igrača, ova tri koja sam nabrojao. Ostatak tima ima evidentan disbalans između ofanzivnih i defanzivnih mogućnosti, pa tako Filip, Baron i Štimac akcentuju napad, a recimo Laza, Faye, Gist i Đenka se forsiraju u defanzivnim rolama. Davidovac, Dobrić, Simanić, Punter i Kuridža su two-way igrači, ali na nivou koji je ispod evroligaškog standarda, neko manje, neko više. Ojoa, D. Brauna i Jovanovića ne bih komentarisao jer je njihov trenutni kvalitet upitan i za EC.

 

U takvoj papazjaniji, čorbi koju su pravila bar tri kuvara i pri tome je svako za sebe dodavao začine za koje misli da su neophodni, a bez nekog recepta i jasne ideje kakvog ukusa i teksture ta čorba na kraju treba da bude, izuzetno je teško balansirati petorke u smislu da budemo jaki na obe strane terena u istom momentu. Jedini način da se to napravi je da se skrati rotacija, ali znamo gde to vodi - do umora i povreda, odnosno biranja utakmica gde se igra sa maksimumom onoga čime raspolažemo. A to vodi neminovno u tankovanje jednog takmičenja, što je suluda ideja sama po sebi, a posebno u situaciji kada imamo 18 igrača pod ugovorom.

 

Ja bih skromno predložio promenu dva ili čak tri stratera. Umesto Bilija da bude Punter, umesto Simane Kuridža, a umesto Laze da budu ili Dobrić ili Davidovac. Na taj način bismo imali kompletnu prvu petorku sa two-way igračima, čiji lideri bi bili Zo i Kuz. Izmene stratera i sastav 2nd unita bi zavisio od situacije na terenu. Dakle, dragi i poštovani g. Šakota, nikakve unapred pripremljene izmene u tom i tom minutu i toj i toj sekundi, već reagovanje košarkaškog trenera na trenutnu i neponovljivu situaciju na parketu. Ovo se posebno odnosi na Kuza. Od početka sezone pišem o neverovatnoj situaciji da on počinje prvu i treću četvrtinu i posle ga uopšte nema na parketu. To je nedopustivo. Ako Kuz ima neke limite u minutima koje sme da odigra po meču, zašto ga ne sačuvamo za poslednjih 6-7 minuta 4. četvrtine? Zašto svaki meč završavamo sa Gistom i Štimcem u reketu? U drugoj petorci, lideri bi bili Stratos, Bili i Štimac, a zbog defanzivnog balansa, moramo ubaciti i dva jaka igrača po tom segmentu - Lazu i Đenku. Da nismo škartirali Fayea, on bi bio odličan dodatak ovakvoj postavi, uz jednog iz tandema Dobrić-Davidovac koji ne bi započeo meč. Simanić je posebna priča i mislim da trenutno ni konzorcijum trenera u sastavu Pop-Žoc-Mesina- Fil Džekson ne bi mogao da raspetlja kada i kako njega koristiti, pa iz tog razloga ne bih ni ja pokušavao.

 

EL je verovatno završena priča, ali ABA priča tek počinje. Uprkos svemu, smatram da smo favoriti za trofej, sa bilo kog mesta da startujemo plejof. Jedini uslov je da budemo zdravi i spemni, meč protiv Barse je bilo ono što nam je trebalo da se psihički dignemo posle teške nedelje.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, madafaka73 said:

Tek jutros sam se osetio dovoljno normalnim da uzmem virtuelni plajvaz u ruke i napišem nešto na ovoj našoj temi.

Alba me je jednostavno ubila. I kao pojedinačni meč i kao nastavak agonije posle Žalgirisa, a sve skupa kao propuštena kolosalna šansa da se borimo možda i do kraja EL u borbi za plejof.

Nisam ulazio na forum od tog meča, samim tim nisam ni čitao komentare, pa praštajte ako ću napisati nešto što je već rečeno.

 

Pored prežvakanog problema broj jedan - nemanje adekvatne zamene za Lorenza, što nam se prvo obijalo o glavu preko igranja Filipa koji nema kvalitet za to što su mu namenili, a kasnije kad je skrajnut preko nemanja nikoga ko može iole normalno odraditi tih *ebenih dva puta po 6-7 minuta na utakmici, odnosno našeg evidentnog problema u ball-handlingu kod pritiska protivničke spoljne linije kod postavljenog napada ili kod prenosa lopte, naš roster, takav kakav je selektovan, najviše unazađuje nemanje two-way igrača. Kada pogledamo naš tim od 18 igrača, videćemo da osim Lorenza i potpuno zdravih i spremnih Stratosa i Kuza, mi više nemamo ni jednog igrača koji može na EL nivou bar solidno i u kakvom-takvom kontinuitetu davati doprinos na obe strane terena. I zaista, mi de facto imamo samo 3 legitimna EL igrača, ova tri koja sam nabrojao. Ostatak tima ima evidentan disbalans između ofanzivnih i defanzivnih mogućnosti, pa tako Filip, Baron i Štimac akcentuju napad, a recimo Laza, Faye, Gist i Đenka se forsiraju u defanzivnim rolama. Davidovac, Dobrić, Simanić, Punter i Kuridža su two-way igrači, ali na nivou koji je ispod evroligaškog standarda, neko manje, neko više. Ojoa, D. Brauna i Jovanovića ne bih komentarisao jer je njihov trenutni kvalitet upitan i za EC.

 

U takvoj papazjaniji, čorbi koju su pravila bar tri kuvara i pri tome je svako za sebe dodavao začine za koje misli da su neophodni, a bez nekog recepta i jasne ideje kakvog ukusa i teksture ta čorba na kraju treba da bude, izuzetno je teško balansirati petorke u smislu da budemo jaki na obe strane terena u istom momentu. Jedini način da se to napravi je da se skrati rotacija, ali znamo gde to vodi - do umora i povreda, odnosno biranja utakmica gde se igra sa maksimumom onoga čime raspolažemo. A to vodi neminovno u tankovanje jednog takmičenja, što je suluda ideja sama po sebi, a posebno u situaciji kada imamo 18 igrača pod ugovorom.

 

Ja bih skromno predložio promenu dva ili čak tri stratera. Umesto Bilija da bude Punter, umesto Simane Kuridža, a umesto Laze da budu ili Dobrić ili Davidovac. Na taj način bismo imali kompletnu prvu petorku sa two-way igračima, čiji lideri bi bili Zo i Kuz. Izmene stratera i sastav 2nd unita bi zavisio od situacije na terenu. Dakle, dragi i poštovani g. Šakota, nikakve unapred pripremljene izmene u tom i tom minutu i toj i toj sekundi, već reagovanje košarkaškog trenera na trenutnu i neponovljivu situaciju na parketu. Ovo se posebno odnosi na Kuza. Od početka sezone pišem o neverovatnoj situaciji da on počinje prvu i treću četvrtinu i posle ga uopšte nema na parketu. To je nedopustivo. Ako Kuz ima neke limite u minutima koje sme da odigra po meču, zašto ga ne sačuvamo za poslednjih 6-7 minuta 4. četvrtine? Zašto svaki meč završavamo sa Gistom i Štimcem u reketu? U drugoj petorci, lideri bi bili Stratos, Bili i Štimac, a zbog defanzivnog balansa, moramo ubaciti i dva jaka igrača po tom segmentu - Lazu i Đenku. Da nismo škartirali Fayea, on bi bio odličan dodatak ovakvoj postavi, uz jednog iz tandema Dobrić-Davidovac koji ne bi započeo meč. Simanić je posebna priča i mislim da trenutno ni konzorcijum trenera u sastavu Pop-Žoc-Mesina- Fil Džekson ne bi mogao da raspetlja kada i kako njega koristiti, pa iz tog razloga ne bih ni ja pokušavao.

 

EL je verovatno završena priča, ali ABA priča tek počinje. Uprkos svemu, smatram da smo favoriti za trofej, sa bilo kog mesta da startujemo plejof. Jedini uslov je da budemo zdravi i spemni, meč protiv Barse je bilo ono što nam je trebalo da se psihički dignemo posle teške nedelje.

Uz duzno postovanje za svaki tvoj upis koji ovde ostavljas jer se bavis iskljucivo parketom a ne drugim sporednim stvarima koji mozda i uticu na ovo o cemu se ti postaviti pitanje a tice se bolda.

 

Ako imamo samo 3 legitimna igraca za El nivo i to pri tom samo jedan domaci, da li mozes nama da navedes koji su to igraci koji bi dopunili do punog rostera od 12 i da imamo roster od 12 igraca EL kvaliteta i koliko bi to realno kostalo? Domaci ili strani nije bitno.Da se ispravim, 12 igraca koji imaju EL kvalitet i da su two way jer ukoliko nemaju te karatkteristike po tebi oni i ne zasluzuju da igraju EL ili sam ja to pogresno protumacio.

 

I da li je onda uspeh sto smo tu gde jesmo sa samo 3 El igraca o da ovi ostali do punog broja su pocastvovani time sto im je KKCZ omogucila da lagodno zive od plate od tog istog kluba a da svojim kvalitetom neki ne zasluzuju ni ABA nivo?

Ocigledno je da poznajes sport pa bi voleo da nam kazes, umesto Berona smo mogli ovog, umesto Gista smo mogli ovog, umesto Fayea,Simanica i da vidimo za sledecu sezonu da sa 3 El igraca dodjemo do nivoa da imamo 12 legitimnih El igraca ako ga budemo igrali. 

Edited by Šarac
Link to comment
Share on other sites

u poslednjih par poraza, najvise su nas kostali preterani minuti velikog hustlera stimare

pisao sam vec kako bi on morao da se koristi, a gosn sakota radi upravo sve suprotno

i time zapravo i samom stimari cini kontra uslugu

jer sve ono sto ovaj moze dobro da uradi za tih 13-18min u napadu...se anulira i ode u minus kada na parketu provede skoro duplo vise

 

ekipa kojoj je dobri stime prva opcija u reketu i jedna od top 2 napadacke opcije...jednostavno nema sta da trazi u ozbiljnijim utakmicama

to ce se, ukoliko ne dodje do neke preraspodele uloga, i te kako videti i u ABA/KLS PO

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

Tek jutros sam se osetio dovoljno normalnim da uzmem virtuelni plajvaz u ruke i napišem nešto na ovoj našoj temi.

Alba me je jednostavno ubila. I kao pojedinačni meč i kao nastavak agonije posle Žalgirisa, a sve skupa kao propuštena kolosalna šansa da se borimo možda i do kraja EL u borbi za plejof.

Nisam ulazio na forum od tog meča, samim tim nisam ni čitao komentare, pa praštajte ako ću napisati nešto što je već rečeno.

 

Pored prežvakanog problema broj jedan - nemanje adekvatne zamene za Lorenza, što nam se prvo obijalo o glavu preko igranja Filipa koji nema kvalitet za to što su mu namenili, a kasnije kad je skrajnut preko nemanja nikoga ko može iole normalno odraditi tih *ebenih dva puta po 6-7 minuta na utakmici, odnosno našeg evidentnog problema u ball-handlingu kod pritiska protivničke spoljne linije kod postavljenog napada ili kod prenosa lopte, naš roster, takav kakav je selektovan, najviše unazađuje nemanje two-way igrača. Kada pogledamo naš tim od 18 igrača, videćemo da osim Lorenza i potpuno zdravih i spremnih Stratosa i Kuza, mi više nemamo ni jednog igrača koji može na EL nivou bar solidno i u kakvom-takvom kontinuitetu davati doprinos na obe strane terena. I zaista, mi de facto imamo samo 3 legitimna EL igrača, ova tri koja sam nabrojao. Ostatak tima ima evidentan disbalans između ofanzivnih i defanzivnih mogućnosti, pa tako Filip, Baron i Štimac akcentuju napad, a recimo Laza, Faye, Gist i Đenka se forsiraju u defanzivnim rolama. Davidovac, Dobrić, Simanić, Punter i Kuridža su two-way igrači, ali na nivou koji je ispod evroligaškog standarda, neko manje, neko više. Ojoa, D. Brauna i Jovanovića ne bih komentarisao jer je njihov trenutni kvalitet upitan i za EC.

 

U takvoj papazjaniji, čorbi koju su pravila bar tri kuvara i pri tome je svako za sebe dodavao začine za koje misli da su neophodni, a bez nekog recepta i jasne ideje kakvog ukusa i teksture ta čorba na kraju treba da bude, izuzetno je teško balansirati petorke u smislu da budemo jaki na obe strane terena u istom momentu. Jedini način da se to napravi je da se skrati rotacija, ali znamo gde to vodi - do umora i povreda, odnosno biranja utakmica gde se igra sa maksimumom onoga čime raspolažemo. A to vodi neminovno u tankovanje jednog takmičenja, što je suluda ideja sama po sebi, a posebno u situaciji kada imamo 18 igrača pod ugovorom.

 

Ja bih skromno predložio promenu dva ili čak tri stratera. Umesto Bilija da bude Punter, umesto Simane Kuridža, a umesto Laze da budu ili Dobrić ili Davidovac. Na taj način bismo imali kompletnu prvu petorku sa two-way igračima, čiji lideri bi bili Zo i Kuz. Izmene stratera i sastav 2nd unita bi zavisio od situacije na terenu. Dakle, dragi i poštovani g. Šakota, nikakve unapred pripremljene izmene u tom i tom minutu i toj i toj sekundi, već reagovanje košarkaškog trenera na trenutnu i neponovljivu situaciju na parketu. Ovo se posebno odnosi na Kuza. Od početka sezone pišem o neverovatnoj situaciji da on počinje prvu i treću četvrtinu i posle ga uopšte nema na parketu. To je nedopustivo. Ako Kuz ima neke limite u minutima koje sme da odigra po meču, zašto ga ne sačuvamo za poslednjih 6-7 minuta 4. četvrtine? Zašto svaki meč završavamo sa Gistom i Štimcem u reketu? U drugoj petorci, lideri bi bili Stratos, Bili i Štimac, a zbog defanzivnog balansa, moramo ubaciti i dva jaka igrača po tom segmentu - Lazu i Đenku. Da nismo škartirali Fayea, on bi bio odličan dodatak ovakvoj postavi, uz jednog iz tandema Dobrić-Davidovac koji ne bi započeo meč. Simanić je posebna priča i mislim da trenutno ni konzorcijum trenera u sastavu Pop-Žoc-Mesina- Fil Džekson ne bi mogao da raspetlja kada i kako njega koristiti, pa iz tog razloga ne bih ni ja pokušavao.

 

EL je verovatno završena priča, ali ABA priča tek počinje. Uprkos svemu, smatram da smo favoriti za trofej, sa bilo kog mesta da startujemo plejof. Jedini uslov je da budemo zdravi i spemni, meč protiv Barse je bilo ono što nam je trebalo da se psihički dignemo posle teške nedelje.

 

DA menjaš startere? Pa da razjebeš koncepciju Šakoti sa njegovim šablonima?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

EL je verovatno završena priča, ali ABA priča tek počinje. Uprkos svemu, smatram da smo favoriti za trofej, sa bilo kog mesta da startujemo plejof. Jedini uslov je da budemo zdravi i spemni,

Spremni i za eventualno gostovanje u Moracu?

Utiska sam da ce nasi gledati da izbegnu Futuru u semis i da ce radije izabrati Partizane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

U takvoj papazjaniji, čorbi koju su pravila bar tri kuvara i pri tome je svako za sebe dodavao začine za koje misli da su neophodni, a bez nekog recepta i jasne ideje kakvog ukusa i teksture ta čorba na kraju treba da bude, izuzetno je teško balansirati petorke u smislu da budemo jaki na obe strane terena u istom momentu.

Ovo je bilo dovoljno ...

najteže je prepravljati nečiji rad, to su velike muke i mora postepeno, jedno po jedno ... pa šta ispadne.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Uz duzno postovanje za svaki tvoj upis koji ovde ostavljas jer se bavis iskljucivo parketom a ne drugim sporednim stvarima koji mozda i uticu na ovo o cemu se ti postaviti pitanje a tice se bolda.

 

Ako imamo samo 3 legitimna igraca za El nivo i to pri tom samo jedan domaci, da li mozes nama da navedes koji su to igraci koji bi dopunili do punog rostera od 12 i da imamo roster od 12 igraca EL kvaliteta i koliko bi to realno kostalo? Domaci ili strani nije bitno.Da se ispravim, 12 igraca koji imaju EL kvalitet i da su two way jer ukoliko nemaju te karatkteristike po tebi oni i ne zasluzuju da igraju EL ili sam ja to pogresno protumacio.

 

I da li je onda uspeh sto smo tu gde jesmo sa samo 3 El igraca o da ovi ostali do punog broja su pocastvovani time sto im je KKCZ omogucila da lagodno zive od plate od tog istog kluba a da svojim kvalitetom neki ne zasluzuju ni ABA nivo?

Ocigledno je da poznajes sport pa bi voleo da nam kazes, umesto Berona smo mogli ovog, umesto Gista smo mogli ovog, umesto Fayea,Simanica i da vidimo za sledecu sezonu da sa 3 El igraca dodjemo do nivoa da imamo 12 legitimnih El igraca ako ga budemo igrali. 

 

U ovom tvom odgovoru na moj post, a ujedno i pitanjima koja postavljaš impliciraš da mi trebamo ili moramo imati roster od 12 legitimnih EL igrača. Ja to nigde nisam napisao, niti tako mislim. A nije ni moguće, to bar svi koji prate košarku znaju. Lično, ne mislim da su 3 EL igrača malo, posebno ako se uzme u obzir (a mora se uzeti) podrška sa tribina u EL, tj. publika koja je nama i šesti i sedmi igrač i tera naše i domaće i strane da daju možda i više nego što bi se moglo očekivati da ne igraju pod ovakvim hajpom i podrškom. Međutim, nekada ni to nije dovoljno. Imamo svež primer kada 30+k ljudi u dva meča nisu uspela da pomognu ekipi. Što povlači druga pitanja, ona košarkaška, kao što je trener, selekcija, pa i sam kvalitet igrača. Ja bih ovom prilikom preskočio raspravu o treneru (iako imam šta da kažem), jer je čovek došao na roster koji nije selektovao i to u sred sezone. Nekada smo imali kontinuitet trenerskog rada i to je dalo rezultate i igru. Ne odmah, ali donelo je i trajalo je. U ovoj sezoni je katastrofalna situacija sa trenerima. Tomić otišao posle par meseci sezone, predugo nas vodio pomoćni trener, a onda došao g. Šakota u momentu kada smo već zaostajali u oba takmičenja za projektovanim pozicijama. O selekciji je sve rečeno više puta, pa ne bih ni o tome. Ostali su igrači i o njima sam i pisao. Nisam lamentirao nad sudbinom niti pljuvao, već dao konkretne predloge i pokušao da ih obrazložim, napravio jedan amaterski presek stanja sa željom da se naša igra poboljša i da uzmemo opet ABA ligu, jer sam uveren da možemo.

Sada treba gledati da se spasi  sezona, a da bi to uradili moramo imati zdrave igrače uz neke izmene o kojima bi se trebalo razmisliti. I to je suština mog posta. Nisam imao nameru da bude pretenciozan niti sam imao iluziju da će to neko iz kluba da pročita, samo sam stavio na papir neka moja razmišljanja u ovom momentu. A klubu, tj. ljudima kojima je to posao i za šta su plaćeni, bih ostavio selekciju tima za sledeću sezonu, stvarno nemam nameru da gubim svoje vreme i energiju na te stvari.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2020 at 4:20 PM, pavijan2 said:

Meni je još u glavi Dangubić iz sezone 17/18.

Vraća se za 2-3 nedelje, a on se nije vratio do kraja sezone.

 

Istina je da Dangubic nije hteo da igra za KKCZ nakon oporavka. Kako, zasto, zbog cega je za pricu i disuskiju, ali nazalost, to je bolna istina i velika sramota. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Markoss said:

 

Istina je da Dangubic nije hteo da igra za KKCZ nakon oporavka. Kako, zasto, zbog cega je za pricu i disuskiju, ali nazalost, to je bolna istina i velika sramota. 

Treba spomenuti i Kantica i onu seriju protiv Buducnosti kada je prodao celu ekipu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Markoss said:

 

Istina je da Dangubic nije hteo da igra za KKCZ nakon oporavka. Kako, zasto, zbog cega je za pricu i disuskiju, ali nazalost, to je bolna istina i velika sramota. 

Pa valjda ima neke obaveze po osnovu ugovora, on je primao platu za to vreme dok nije hteo da igra za nas, mislim hipoteticki, najtragicnije je to da bi sa njim daleko lakse mogli da igramo protiv Buducnosti u onom finalu koje smo izgubili

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ProfaLakiArmor said:
Pa valjda ima neke obaveze po osnovu ugovora, on je primao platu za to vreme dok nije hteo da igra za nas, mislim hipoteticki, najtragicnije je to da bi sa njim daleko lakse mogli da igramo protiv Buducnosti u onom finalu koje smo izgubili

 

imao je i klub obaveze ka njemu...bonusi stari dve sezone pa su namireni tek nakon BAT-inanja.


 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:

imao je i klub obaveze ka njemu bonusi stari dve sezone pa su namireni tek nakon BAT-inanja.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Sve OK, samo bolje da je završio tu sezonu kod nas, što mu je možda i najbolja sezona u karijeri ... pa onda udri po BAT-u.

Ovako, sledi mu Mega pa OKK ... baš se ukanalio, šteta.

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

 

Istina je da Dangubic nije hteo da igra za KKCZ nakon oporavka. Kako, zasto, zbog cega je za pricu i disuskiju, ali nazalost, to je bolna istina i velika sramota. 

ok. ali pored hiljadu glupih saopstenja i konferencija zar se tada nije moglo izdati jedno sa samo jednom recenicom:" ovo miskovo je povredjeno nego nece da igra za zvezdu."?

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

da samo podsetim...u komentaru presude stoji da je jako čudno da je igrač tek tada nakon 2.5 sezone pokrenuo zahtev za neisplaćene bonuse...

a to se desilo prilično meseci nakon njegovog napuštanja kluba. (neko je ovde okačio ceo dokument).


 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Sledi nezgodan raspored:

 

Igokea - g, ponedeljak

Efes - d, petak

Partizan - d, ponedeljak

Panatinaikos - d, sreda

Himki - g, petak

Mornar - g, ponedeljak

 

Dve nedelje, sest teskih meceva, krucijalnih i za jedno i za drugo takmicenje.

 

Najbitnije je da probamo da dobijemo poslednje dve, to su nam konkurenti za plasman, sve preko toga bi bilo super, ali nije presudno.

 

Hocemo li moci da racunamo na Davidovca, Kuridzu i Stratosa ili cemo da cekamo da pogubimo sve vazne utakmice dok se oni oporavljaju nedeljama?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Sledi nezgodan raspored:

 

Igokea - g, ponedeljak

Efes - d, petak

Partizan - d, ponedeljak

Panatinaikos - d, sreda

Himki - g, petak

Mornar - g, ponedeljak

 

Dve nedelje, sest teskih meceva, krucijalnih i za jedno i za drugo takmicenje.

 

Najbitnije je da probamo da dobijemo poslednje dve, to su nam konkurenti za plasman, sve preko toga bi bilo super, ali nije presudno.

 

Hocemo li moci da racunamo na Davidovca, Kuridzu i Stratosa ili cemo da cekamo da pogubimo sve vazne utakmice dok se oni oporavljaju nedeljama?

Kakav pesimizam, dobijamo 4 minimalno, a ne bih se iznenadio i 5😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...