Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Just now, Gudura said:

Nisam upucen, o cemu se radi?

Boluje od OKP(opsesisivno kompulzivnog poremecaja).Strasne stvari se tu odigravaju u glavi,a samo kad igra basket,slobodan je i izolovan od bolesti.

Kao i Rej Alen,Garbahoza...

Procitaj tekst da bi shvatio sa cime se bori ovaj momak svaki dan...

I unapred se izvinjavam,ako neko smatra da nije za ovde,nek prebaci na EL.

Preuzeto sa Eurostep.hr

[mentalni kutak]

Osmogodišnji Shane Larkin otvara oči, pridiže se iz kreveta i pokreće novu epizodu svoje životne igrice. Uzima daljinski upravljač od TV-a, stavlja program na SportsCenter i skače na noge kako bi dočekao “svoj broj”. Svako jutro predstavlja novi skup nepredvidivih parametara koji su potpuno slučajni. Počinje se odijevati za školu u ritualu koji može potrajati nekoliko minuta ili ponekad par sati, ovisno o broju tog dana - no usputno primjećuje sliku Raya Allena na televizijskom ekranu.

Allen je, čini se, pogodio osam trica u utakmici prošle noći. Odjednom, senzorna poruka šalje signal za Shaneov mozak i informira ga o njegovom broju dana: osam.

"U tom trenutku znam da moram oprati ruke osam puta."

Nakon što je oprezno uredio kosu, Larkin pažljivo uzima svoju odjeću. Ako njegove gaćice greškom dotaknu tepih, pored toga što ih treba baciti u kantu s prljavom odjećom i zamijeniti novima, mora se povući u kupaonicu kako bi oprao ruke.

Osam prokletih puta.

U idućoj ‘misiji’, Larkin pokušava doručkovati u kuhinji koja je potencijalno grotlo bakterija. Ulazi u imaginarnu stazu punu prepreka te susreće nespretna prosipanja hrane, vlažnu spužvu i prljavo suđe. Dok se približava kućnim vratima, sekundama udaljen da još jednom propusti školski autobus, primiče mu se pas, mašući repom te mu kreće lizati ruku. Shane nema izbora: vraća se nazad u kupaonicu i pere ruke još osam puta.

Na kraju dana, ruke su mu toliko suhe od opsesivnog pranja da pada u krevet s otvorenim, krvavim ranama.

Larkinovo stanje, opsesivno-kompulzivni poremećaj (OKP), jedan je od najmisterioznijih psihičkih poremećaja. Pogađa svega 2.3 posto populacije te jedno od 100 djece. Međutim, tendencije osjećaju mnogi.

Jedna stručnjakinja će reći: “OKP je izuzetno repetitivan. Nema početak, sredinu i kraj. Ima početak, sredinu, sredinu, sredinu i nastavlja se bez kraja na vidiku.” Za malog dječaka od osam godina kojemu nije bilo jasno zašto je zatočen u svojim ritualima, život s ovim mentalnim demonom bio je isrpljujuć, frustrirajuć - i nevjerojatno zastrašujuć.

“Nemaš pojma što se događa”, izjavit će odrasli Larkin, “Vidiš da tvoji prijatelji peru ruke jednom, ili ih ne peru uopće, i zapitaš se: Što nije u redu sa mnom?”

U danima kad Allenove trojke ne bi oblikovale Larkinov dan, okidač bi bilo nešto bezazleno poput tri ptice na grani pored njegovog prozora. Shane bi duboko udahnuo u znaku olakšanja jer bi njegovo opsesivno ponašanje bilo pod nešto većom kontrolom znajući da iduća 24 sata svoje kompulzije treba izvoditi samo tri puta.

Neobjašnjivo, njegov OKP se povukao čim bi izašao na parket. Igrajući košarku, bio je slobodan i neometan s brigama o mikrobima ili bakterijama.

“To je bio najluđi dio. Nisam mogao dotaknuti tipku od dizala ili otvoriti vodu na slavini jer bih pomislio da su tako prljavi, no mogao sam izaći na košarkaški teren gdje su momci dirali svoje pazuhe, kopali nos te potom dirali loptu, i sve bi bilo u redu. Igrao bih košarku satima, potom bih otišao pojesti hamburger bez da uopće operem ruke. Nije imalo nikakvog smisla.”

Bivši playmaker Celticsa skrivao je svoje stanje od prijatelja i suigrača. Jedino je njegova obitelj bila potpuno upućena u agoniju pokušaja da Shane izgura dan.

“Nisam htio da ljudi misle da sam neki čudak.”

Simptomi su nastavili biti prisutni kako je odrastao. Ako bi mu pas doživio nezgodu ili napravio nered po kući, Shane bi bio zatočen u samici svoje sobe, bez sposobnosti da se spusti niz hodnik do blagovaonice. Put do kade zahtijevao je koridor ručnika po tlu kako bi izbjegao prljavštinu. Njegova majka Lisa prala je i po 20 posteljina dnevno. I dok je sinu pristupila s razumijevanjem i toplinom, otac Barry mu je zadao ‘tough love’ pristup.

“Tata bi me testirao. Otišao bi u kupaonicu i namjerno ne bi oprao ruke, zatim bi dodirnuo moje ruke. Rekao bi mi: Dobar si, možeš ti ovo. To je bilo njegovo rješenje. Bilo je teško i stvorilo je probleme u našem odnosu.”

Danas Barry priznaje da je, kada se prvi put susreo sa sinovim opsesivnim pranjem ruku, pomislio kako je riječ o izlici za izbjegavanje obaveza.

Nešto se moralo promijeniti.

U srednjoj školi, Larkinovi simptomi su se pogoršali, stoga mu je majka našla psihoterapeuta koji je preporučio terapiju, odnosno konzumaciju antidepresiva. Zbunjujuća situacija.

“Nisam depresivan”, obratio se Shane majci, “Jesam li?”

Probao je tablete. Uspjele su ublažiti neke od simptoma njegovog OKP-a, ali kaže da su mu odnijele žar i energiju u košarci. “Tablete su me izravnale. Postao sam preopušten, samo sam chillao, što nisam htio s obzirom da sam natjecatelj. Na terapiji sam cijeli bio u ‘meh’ raspoloženju. Rekao sam majci da nećemo nastaviti s ovim.”

Terapija, ili izostanak terapije? To je pitanje koje je sve prisutnije u današnjem NBA svijetu, pogotovo nakon ublažavanja stigme oko mentalnog zdravlja sportaša povodom javnih istupa o svojim borbama od strane igrača poput Kevina Lovea i DeMara DeRozana. Tema za neki drugi tekst, ali uz stereotipe poput onog da su sportaši neuništive macho muškarčine, ova dilema nije niti malo laka.

Mentalno zdravlje nije šala, a košarkaši koje izdaleka percipiramo kao superjunake su također ljudi od krvi i mesa, sa sličnim ili možda težim problemima u privatnom svijetu vlastitog uma.

Shane Larkin je nakon relativno uspješnih dionica u Mavericksima, Netsima, Knicksima te Celticsima sreću odlučio potražiti u Europi, gdje se etablirao kao jedan od kvalitetnijih igrača Starog kontinenta. Prošle sezone je u Efesu bio MVP finala turskog prvenstva, a nakon što je s Turcima produljio ugovor ove sezone će sasvim sigurno nastaviti dominirati Euroligom. Iako boluje od opsesivno-kompulzivnog poremećaja, vlastitim otvaranjem uspješno je skrenuo pozornost na to da se sa mentalnim bolestima može i mora izaći na kraj.

Psihičko zdravlje nije i ne smije biti tabu tema, a iskrenost Larkina i ostalih sportaša oko problema može poslužiti kao motiv da se i obični smrtnici suoče sa svojim demonima i otvore bližnjima.

I konačno, započnu proces oporavka.

 

 

  • Like 19
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Šarac said:

 

 

Ostao sam ti duzan odgovor za Fayea od pre neki dan kao i za DBrowna. Ne, nije Faye sutnut zbog nekosarkaskih razloga, cak i da jeste ti ces vec reci da je to se spinuje po necijem nalogu. Zapamti mene ne moze niko da kupi, Covic, ti, bilo ko na ovom svetu, samostalan sam u svom zivotu, radim u drugoj drzavi, sa ovom drzavom imam kontakta samo sa tim sto sam ovde fizicki prisutan, samo fizicki. 

Izmedju Borise i Fayea su se odlucili da se Borisi da veca minutaza, da se umesto stranca koji izbegava ABa ligu jer ga bole kolena zbog potrosnje u El dovede domaci igrac u vidu MJK. 

 

 

 

 

 

Тај Фаје није био мачка у џаку, тј. није купљен пред ову сезону  већ је поштено одрадио прошлу сезону, сваки цент своје релативно мале плате и у свим такмичењима.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Константин said:

 

Тај Фаје није био мачка у џаку, тј. није купљен пред ову сезону  већ је поштено одрадио прошлу сезону, сваки цент своје релативно мале плате и у свим такмичењима.

Zato je i dobio novi ugovor zarad zasluga u proslom prvenstvu, pogledaj kada su njega potpisali, skoro kao poslednjeg. Ima ovde ljudi koji su pisali da je nepotreban potpis pored svih do tada potpisa DB, Borisa, Stratos, Deda, Kuzmic, Ojo, Gist, Jovanovic. 

Odlucili su se za rezove  i na nekima je moralo da se presece, da li je trebalo na Djenki, Gistu, Stratosu moglo se i na njima isto tako naci razlog za prekid saradnje,  ali neki parametri nama nepoznati i su odlucili da se ovaj potez povuce. 

Da imamo plus 50 % odnos pobeda i poraza u El i da smo u gornjem delu top 4 aba lige ova tema se sada ne bi ni spominjala. 

 

Link to comment
Share on other sites

evo ja ću...Faje nije po PS-u sve i da je dubio na glavi celu prošlu sezonu. tačka.

najverovatnije u avionu traži da sedi do prozora, smetaju mu narodnjaci u busu...ne jede beli leba...cirkus snjim.

 

šalu na stranu, u pravu je Šarac da je bilo nedoumice da li nam i Faje treba na ovaj roster koji je u tom trenutku izgledao brutalno.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

evo ja ću...Faje nije po PS-u sve i da je dubio na glavi celu prošlu sezonu. tačka.

najverovatnije u avionu traži da sedi do prozora, smetaju mu narodnjaci u busu...ne jede beli leba...cirkus snjim.

Da li trebas zarad igraca od 34 godine da sklonis svog igraca u koji si ulozio preko pola miliona do sada na platama, cekajuci da najzad klikne, ili da ostavis igraca sa vrlo upitnim ucinkom na EL nivou ove sezone koji krajem sezone odlazi svakako. 

Nije ni Kuridza cvetak zanovetak sa godinama, ali je domaci, duplo jeftiniji i drugacijih igrackih karakteristika, plus Faye nije biran od strane Sakote kao i vecina igraca sadasnjeg rostera.

Za DB je jasno zasto vise nije sa nama. Pokusalo se i ne ide ni njemu a ni nama sa njim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, placebo said:

Uplasi me za Larkina,ja mislio nesto ozbiljno kad on seka persa koja kida kako igra basket.😉

Ma cuti...lako je nama da  se sprdamo s tim stvarima,ti ljudi prezivljavaju agonije svaki dan,svako na svoj nacin...Čitao sam i o Garbahozi slican tekst Edina Avdica,ja ne znam dal' njemu treba podsetnik da popamti sta sve treba da uradi  pre i u toku meca...


Pola čovjek - pola ritual prije utakmice, Jorge Garbahoza„jedan od najpoštovanijih igrača u istoriji španske košarke, srce tima i čovjek koji je uvijek bio poznat kao profesionalac koji posjeduje sjajnu sposobnost koncetrancije pred mečeve. Svi su znali da je rutiner, da ima neke svoje rituale kao dio pripreme za utakmicu. Kako sam Jorge kaže nakon penzionisanja „Mislio sam ako ne uradim stvari nekim svojim redoslijedom, da će se nešto loše desiti na terenu...“

Pa tražili ste, sad se i pripremite, pošto sam siguran da ćete sebi reći „Da li je ovo moguće..?!“

Kada dodje u svlačionicu Garbajosa se skine potpuno go i rutina može da počne. Počinje da oblači dres u kompletu sledećim redoslijedom. Uvijek prvo šorc, zatim gornji dio dresa, lijeva čarapa, pa lijeva patika, a onda i desna čarapa i desna patika. Izlazi na košarkaški teren bez gaženja ijedne linije na parketu. Šutira dok ne pogodi 50 trojki, po deset sa svake pozicije na perimetru. Kada „odradi“ taj dio posla, slijedi 10 uzastopnih pogodjenih slobodnih bacanja. Ako bi se slučajno niz prekinuo u nekom momentu, krenuo bi ispočetka dok ne veže 10 pogodaka.

Nakon toga se vraća u svlačionicu, takođe bez gaženja ijedne linije na parketu, gdje pri dolasku skida gornji dio dresa i izuva patike, prvo lijevu, pa onda desnu i počinje da čita.

Ako je pod glatka površina onda se ne ništa ne dešava, ali ako su u svlačionici pločice, Garbajosa sjedi na takav način da prsti budu unutar linije, a petom stoji na samom uglu dve pločice dodirujući takozvane „fuge“.
U takvom položaju čita, sve dok ne dodju trener i njegov pomoćnik. Nakon njihove pojave obuje prvo lijevu, pa desnu patiku, a zatim zaveže i odveže pertle SEDAM puta, na isti način. Sluša trenere sjedeći u istom položaju kao što je i čitao, a nakon što oni završe svoj dio posla, rutina se nastavlja...

Svlačionicu napušta poslednji, čekajući da svi izadju bez ikakve žurbe, zatim izlazi u hodnik gdje se sudari prsima sa svakim od saigrača i opet stane poslednji u formaciji za istrčavanje na parket. Pri istrčavanju svi stanu na centar gdje se ohrabre zajedničkim uzvikom, a onda počinje zagrijavanje.

Pri polaganju na koš, poslednji staje u kolonu, zatim uputi tačno šest šuteva. Prvo ide na polaganje bez odvajanja od zemlje, drugo polaganje je u skoku, treći šut je od tablu sa nekih 2-3 metra razdaljine, četvrti malo udaljeniji, a zatim duga dvojka i na kraju šut za tri poena.

Kada završe taj dio zagrijavanja i na red dodje istezanje, Jose Garbajosa ponavlja vježbe koje je naučio u Italiji igrajući tamo, uvijek one iste, i to tačno šest minuta, nakon čega igrači odlaze na klupu, a on ostaje poslednji na terenu kako bi uzeo loptu i pogodio trojku.

Dok trener drži govor za meč, Garbajosa stavlja peškir na lijevo rame, uzima malu flašicu vode, malo popije, a zatim je zatvori i baci s ciljem da ona ostane na zemlji u položaju kako bi i trebala, što se skoro pa nikada ne dogodi. Cijeli govor ono malo vode što je popio, ne guta, već drži u ustima dok trener ne završi, a tek onda je proguta.

Kada čuje iz trenerovih usta BROJ 15, ustaje sa klupe, skoči tačno tri puta sebi u stomak i potrči do reda gdje su njegovi saigrači. Tada kreće i poslednji dio zagrijavanja, a tu prvo nabaci svako igraču sa lijevom rukom, dok u sledećem krugu ide „high five“ s obe ruke.

Na minut i po prije početka meča, dok mu trener daje konačna uputstva, još jednom odveže i zaveže pertle, ovaj put SAMO JEDNOM.

Uzima još malo vode, obriše ruke peškirom, ohrabruje sebe uzvikom i ulazi na teren tek kada prethodno četiri njegova saigrača već čekaju. Slijedi podbacivanje lopte i meč konačno počinje.

Ako ste mislili da je to sve, nije!

Jose Garbajosa nosi iste čarape u kojima noć prije meča spava i na samoj utakmici. Uvijek jede istu hranu na dan utakmica, a ono što ste možda nekada gledajući njegove utakmice i primjetili, ako se ekipa nalazi u nizu pobjeda, tada se ne brije i ne šiša. Tek kada izgube utakmicu koja bi prekinula taj niz, onda bi se obrijao i ošišao, do nekog novog pobjedničkog niza.

Još nešto što ste mogli vidjeti na njegovim mečevima jesu specifična slobodna bacanja, gdje prije svakog izvodjenja promrmlja sebi nešto u bradu. On nikada tačno nije otkrio šta govori, uz izgovor da je to veoma lična stvar, ali neki čitači sa usana su „pročitali“ da izgovori „Vamos pa dentro“ što bi na našem jeziku značilo „IDEMO UNUTRA!“

Šta reći osim „Tanka je linija izmedju ludaka i genijalca...“ 
Ko razumije, shvatiće.

Edited by Laki Decembarski
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

evo ja ću...Faje nije po PS-u sve i da je dubio na glavi celu prošlu sezonu. tačka.

najverovatnije u avionu traži da sedi do prozora, smetaju mu narodnjaci u busu...ne jede beli leba...cirkus snjim.

 

šalu na stranu, u pravu je Šarac da je bilo nedoumice da li nam i Faje treba na ovaj roster koji je u tom trenutku izgledao brutalno.

Da ali je bilo i onih koji su bili za njegov ostanak pre nekih dolazaka a te pate usmeriti na drugo mesto. Da li nam je trebala skupa poluinvalidna cetvorka ako imas faye koji mozda nije EL kvalitet ali ce uvek posteno da odhasluje, borisu kojem treba dati sansu, perpera koji moze ponekad da zakrpi? I sad smo dosli dotle da krpis na cetiri sa gistom i MJK a da su ti pare zakljucane

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2020 at 7:39 PM, Laki21 said:

Dobro, hoćemo li na kraju čuti šta je to Faje radio da bi dobio nogu?

 

Ili si po običaju ovde da odradiš malo damage control-a?

pogledaj poslednjih 5 minuta prve cetvrtine utakmice makabi - zvezda i sve ce ti biti jasno.

1 hour ago, Manoly said:

Jbt, Filip je tema i kad je miljama uudaljen od parketa, iako sedi pokraj istog...

Da ga ne prizivamo.

koga zmija ujede i gustera se plasi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HAMMER said:

 

koga zmija ujede i gustera se plasi.

To stoji, mislim i ja tako i znam da je inicijalni problem ovog tima upravo nepbavljena doselekcija na pleju.

Al nekako mi mrsko da stalno pominjem sinceka, iako kad kad moze da se podseti na to kako je bolje bez njega u 12.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki Decembarski said:

Kad kazu nije nista ozbiljno,racunaj 3,4 meseca minimum.

Za Stratosa se znalo da pre Januara nece konkurisati za sastav jer je tek poceo sa individualnim treninzima sredinom decembra. Covek je operisan jos u novembru. 

A verovatno je Stratos bez minuta takmicarske kosarke trebao zaigrati u cetvrtak jer eto kada je vec mecka bozana sto da i ne zaradi platu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Šarac said:

Za Stratosa se znalo da pre Januara nece konkurisati za sastav jer je tek poceo sa individualnim treninzima sredinom decembra. Covek je operisan jos u novembru. 

A verovatno je Stratos bez minuta takmicarske kosarke trebao zaigrati u cetvrtak jer eto kada je vec mecka bozana sto da i ne zaradi platu. 

Ko je znao i ko je to obavestio koga da nece pre januara konkurisati za sastav?

Iz kluba se javljaju samo kad se pisu saopstenja...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manoly said:

Jbt, Filip je tema i kad je miljama uudaljen od parketa, iako sedi pokraj istog...

Da ga ne prizivamo.

 

Male su te milje jos uvijek moj Manojlo. A ni traume koje je ostavio se ne lijece preko noci. Nije bas da je mali bio tu mjesec dana vec nas jebe dobrih godinu i po. A neki crv u stomaku mi daje signale da borba jos nije zavrsena i da ce nas zdepasti djavolak zaskociti na spavanju. Ako si gledao Alien fransizu, e to ti je to. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki Decembarski said:

Ko je znao i ko je to obavestio koga da nece pre januara konkurisati za sastav?

Iz kluba se javljaju samo kad se pisu saopstenja...

Nisi pratio ocigledno, ali ne vidim da svaki dan treba da se ponavlja da je povredjen, a ne znam ni za jedan slucaj da moze sa preciznoscu kod ovakvih povreda da se odredi tacan datum kada ce poceti sa utakmicama.To je individualno kod svakog igraca i zavisi od brzine oporovka  i od procene lekara, kao  i samog igraca. 

Ali ovde se aludira da neko ocigledno ne zeli da mu igrac koji je medju placenijim u timu i koji ima ozbiljnu ulogu u tom istom timu bude sto duze van terena i namerno ga drzi van ekipe da bi igrao pa zna se ko . 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

3 hours ago, Šarac said:

Da li trebas zarad igraca od 34 godine da sklonis svog igraca u koji si ulozio preko pola miliona do sada na platama, cekajuci da najzad klikne, ili da ostavis igraca sa vrlo upitnim ucinkom na EL nivou ove sezone koji krajem sezone odlazi svakako

 

O tome se trebalo razmišljati kad se ABA završila i EL izborila.

 

Ovako si već ovo opisano u tvom upisu uradio, pa sad kad je krenula mašina nizvodno otpisuješ Fajea koga si "nagradio za zalaganje" zarad mladog Simanića i to se sad zove razvoj mladog igrača, a u suštini si rotirao zdravog Fajea, za MJK (koji se igrom slučaja povredio) i igraš sa 5 centara i jednom četvorkom dok "nagrađeni" Faje, popunjava broj na treningu. Nekako volšebno si iz jednačine izbacio Brauna, koji je "otpisan" pre 2 meseca i čijom povredom + lošim igrama se prirodno otvorilo mesto za mladog talenta Borišu, koji bi po mom skromnom mišljenju bio idealan parnjak sa nagrađenim Fajeom.

 

Tako da, sklanjanje Fajea, nije pravljenje minuta Boriši jer on je te minute dobio te dobio.

 

Sve ovo je moglo da bude urađeno pre 6 meseci i bez transfera MJK u CZV, sa zdravim Fajeom na klupi i uz "mačku u džaku" Derika Brauna, koji je tokom sezone izgubio svoje mesto u rotaciji. I naravno na jedan onako usputan detalja da se osvrnemo, kad su ljudi pisali wtf Faje na početku sezone, da bi se na to odgovaralo da igra za maltene bus+ i bonove iz menze i ne sećam se da je neko pisao drugačije, tj da je izneo da igra za neku 200+ cifru, tj da je njegov ugovor malo (finansijski) skuplji od FC3 koji je najniži u prvom timu. Sad iznosiš podatak za MJK da je domaći i dva puta jeftiniji. Moje pitanje tebi je: da li to znači da  MJK preuzima Fajeove bonove za menzu, a Bus+ se vrši refundacija ili sam ja to pogrešno razumeo?

 

 

I naravno, kad i ako u svom upisu opleteš po Milanu Tomiću, dokači se, onako uz put s tvoje strane pogled, šta bi moglo da pukne između trenera i kluba, posle uspešne sezone, izborene EL, odrešenih ruku pri odabiru igrača, onako "redovno" kao što na press-ici objasniše onomad... pošto priča sa Olimpijakosom ne pije vodu više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Šarac said:

Nisi pratio ocigledno, ali ne vidim da svaki dan treba da se ponavlja da je povredjen, a ne znam ni za jedan slucaj da moze sa preciznoscu kod ovakvih povreda da se odredi tacan datum kada ce poceti sa utakmicama.To je individualno kod svakog igraca i zavisi od brzine oporovka  i od procene lekara, kao  i samog igraca. 

Ali ovde se aludira da neko ocigledno ne zeli da mu igrac koji je medju placenijim u timu i koji ima ozbiljnu ulogu u tom istom timu bude sto duze van terena i namerno ga drzi van ekipe da bi igrao pa zna se ko . 

Aludira se na to da nikad javnost nije obavestena o tezini povrede,i kad god su rekli da je laksa,pauziraju po par meseci...ne samo Stratos nego pricam o celokupnom nasem igrackom kadru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...