Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

7 minutes ago, StephenBob said:

Iskren da budem nisam uopste ni gledao utakmicu, nekako nemam uopste volje da dalje pratim Evroligu jer znam da smo sigurno ispali.

 

kad nešto voliš tipa košarku ili KK Crvena zvezda u ovom slučaju, voliš i to je to, al ovaj tvoj upis je onako malo više sporan sa etičke strane.

E sad ti ćeš, a i gomila će da mi kaže navijači i etika wtf dude?  Dobro aje etika, nego šta je s emocijama, jer se iz tvog upisa naslućuje da ti sa KK Crvena zvezda raskidaš  jer više nema šanse da napravi neki rezultat u EL, ali nastavljaš da pratiš ABA KLS i KUP jer tu ima šanse za trofej(e). I onda dolazimo do suštine problema:  Nema tu emocija, ljubavi i čega svega nego prost, najprostiji engleski kapitalizam s poletka 1800-ih.  izrabljivanje nehumani uslovi rada svašta nešto neprihvatljivo, zarad ostvarivanja rezultata,  a kao što napisah par reči ispred, neprihvatljivo.

nemoj sad da mislim ovde na tebe lično, na tvoj sam se upis nadovezao, jer sam upoznat sa ovim problemom  i fascinantan mi je iskreno.  Ovo se odnosi na armiju czv navijača koji su bukvalno u fazonu: nema rezultat, ne pratimo klub, pa se nadje neko oravdanje tipa lopovska uprava, Elmedin Kikanović,...  do prvog sledećeg trofeja kad je stadion pun svi su srećni, ništa se nije desilo, zaboravlja se Elmedin, Omić, Filip Čović....  is svima je lepo i super...  do opet nekog poraza od Albe i Žalgirisa  kad ritualno prestaje praćenje EL...

još jednom, tvoj upis je bio samo povod, nisi samo ti okrpljen  :s_d:


tenor.gif

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2020 at 5:30 PM, Šarac said:

Bravo za ekipu koja je pored tunela sacekala Stimca, a pre toga su malo izvredjali i gadjali sudije. To su sto se kaze borci za pravdu i bolju KKCZ jer svojim postupcima pomazu klubu.

38000 eur je Djordi bogatiji od naseg kluba. Jednu premiju za pobedu  mozemo da otpisemo na kraju godine kada bude isplata. Daj Boze da nesto i primimo od EL na kraju sezone, blizu smo 100.000 eur kazni za ovu sezonu.

 

 

 

 

 

 

Zamolio bih te samo da ne podmeces, osim ako ne zelis da i dokumentujes da su "borci za pravdu" = oni koji su protiv nepotizma i guranja klub u propast losim sportskim odlukama koje se izmedju ostalog baziraju i na tom nepotizmu a i sire = oni koji su "sacekali" Stimca = oni koji su pljuvali sudije. 

 

Ako samo jedno od ovih fiktivnih jednakosti nisu dokazive, onda tvoj upis nije ok.

 

E da, i matematika ti je losa. Nije Djordji sada 38k bogatiji od nas vec 76k. Jer ako ja imam 100eur i ti imas 100eur, kad ti ja dam 38eur ti imas 138eur a ja ostajem sa 62eur. 138-62=76eur 😉  nisam koristio excel tabele, sve iz glave 😄 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Realno mene od kluba može da odvoji samo Filip Čović. I to na jedan određen period, dok ne odluči da se penzioniše. Čak i Štimca mogu da istrpim, jer i ovakav kakav jeste, ipak se profesionalno bavi košarkom, to što je sa fizikalijama u minusu, jbg, šta da se radi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I jos nesto... bio sam u Pioniru na jednoj utakmici, u parteru, to je ona utakmica kada su "slikane poruke na telefonu". 

 

U parteru je bilo "besnih pasa" koji su psovali i pretili onom decku na tribinama sa pistaljkom (zaboravih mu nick ovde). Ja pre mogu da zamislim te dzukele (stvarno ne znam bolje da ih opisem) kako pljuju sudije nego onog decka sa pistaljkom... 

 

Toliko o tim nekim jednacinama. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, K.Dot said:

Realno mene od kluba može da odvoji samo Filip Čović. I to na jedan određen period, dok ne odluči da se penzioniše. Čak i Štimca mogu da istrpim, jer i ovakav kakav jeste, ipak se profesionalno bavi košarkom, to što je sa fizikalijama u minusu, jbg, šta da se radi.

Stimac konstantno u plusu sa fizikalijama,ali to cini da bude minus na terenu.Salim se naravno i kao dete je bio bucko...Stimac za razliku od Filipa svoje fizikalije i skil moze da proda daleko vise nego Filip.Ako je Dule trener bez rominga,Ficko je 011...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Utakmica je bila odlicna. Imala je sve. Uzbudjenje, napetost, sportske greske,.... Bilo koji ljubitelj kosarke je uzivao juce, nevezano za klupsku pripadnost i simpatije.

 

Lorenzo je igrac za vrhunske timove i mislim da ce biti jedan od zvezdi Evropske kosarke sledece sezone (verovatno u nekkom od top 4 timova Evrope). Strasan atleta. Privilegija je gledati ga.

 

Simanic ucio odlicnu skolu protiv Mirotica. Nazalost videli smo kako je islo. Mada mu ni Kuzmic nije pomagao nego se prilepi zu svog igraca i pusta Simanica bez pomoci na Miroticu. Trebao je koji Korak ipak blize Simanicu da se postavlja. Na cetvorci ipak ozbiljnije su odigrali i Gist i Jovanovic od Borise.

Mene je Beron nervirao celu utakmicu. U krizi je decko. Nadam se kratkotrajnoj.

U cetvrtoj nas odvalise na pocetku. I pored toga smo imali nekoliko sansi da se vratimo u egal, ali nikako skok u odbrani da pokupimo. Ili smo se sudarali, ili nam skidaju lopte sa glave ,....

Ne znam kada se vraca Jagodic Kuridza, ali mislim da je on tip igraca koji ce uvesti red u odbrani, pre svega zato sto je strasno snazan igrac.

Sudjenje - pristrasno za moj ukus. Par ociglednih faulova su propustili da sviraju. To frustrira i igrace koji gube koncentraciju u tim momentima.

 

I pored svih primedbi, ne mogu da ne budem zadovoljan. U drugoj i trecoj cetvrtini smo nadigrali Barsu. Ne moze puno timova time da se pohvali. Momke treba maksimalno podrzati. Svaka cast. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije Beron u krizi. Ispaliće on koliko već sutra svojih par teških šuteva. Sinoć su ga jurili naizmenično, Abrines, Hanga, Higins. Abrines je odigrao brutalno dobru odbranu u drugom poluvremenu, konstantno su iskakali na prenosu, kada je Zo bio na klupi, tako da se Beron već tu dosta umarao, a i većina šuteva koje je uzimao su bili u poslednjim sekundama i iz vrlo teških pozicima preko ruke. Ne mogu da se setim da je promašio neki otvoren šut. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Realno mene od kluba može da odvoji samo Filip Čović. I to na jedan određen period, dok ne odluči da se penzioniše. Čak i Štimca mogu da istrpim, jer i ovakav kakav jeste, ipak se profesionalno bavi košarkom, to što je sa fizikalijama u minusu, jbg, šta da se radi.

 

Iskreno, nije Štimac kriv što je tako neatletičan i sa već 25-30 minuta na parketu odigrao zadnje tri završnice...i napravio priličnu štetu.

Šakota ima fundamente i iskustvo ali nedostaju finese i ume jako da zabaguje sa traženjem TO. 

Ono sinoć sa serijom Mirotića je neobjašnjivo.

Ne iz razloga što ga nismo zaustavili, već što trener nije probao bilo koju drugu opciju ili bar zatražio da pomognu Boriši.

 

Ispalo nam je mnogo igrača iz rotacije, Gist je i dalje nepouzdan gledano iz ugla projektovanog nosioca i najskupljeg igrača i uz svo razumevanje da ga je projekat Filip najviše indisponirao.

Sada se tek vidi do koje mere je Kuzovo ispadanje iz priče pogubno po formiranje neke prepoznatljive igre sa definisanim petorkama i jasnim zadacima.

Za Odža se i moglo prepostaviti da će biti neupotrebljiv na visokom nivou ali Đenkin ne-šut period, Faje karantin, Perper out i sada Deda i MJK...je baš previše.

Ne čudi da sa svim pobrojanim i nakon pola sezone igramo na impuls...ili narodski rečeno: seci uši - krpi dupe.

Prava sredina za jednog Pantera koji je sinoć nakon Beronove totalne nemoći na veoma tvrdu odbranu izgledao kao duplo bolji ball handler i za dve brzine brži igrač. Do-duše i manje mu je pažnje posvećeno od strane Hange i Abrinesa.

Nažalost takva igra teško daje rezultat u tesnim završnicama ako nemaš jednog Faje - Kuridža rudara ili izmislioca poena Perper - Deda.

Ono što se nikom ne može zameriti to je želja za pobedom i hvala timu na košarci visokog nivoa sa kojom smo Barsi u gostima dali 82 poena, uzeli dve četvrtine i to jednu ubedljivo. 

Lorenza i mogu usporiti dok ne preuzme loptu ili preseći neki njegov pas ali kada proceni da treba krenuti na prodor...tu već nije do njih.

Taj savršen osećaj za spejsing u reketu, predikcija kretanja igrača u odbrani i završnica na obruču je toplevel skil koji mu omogućava da ga evo od početka sezone niko nije ,,bacio na dupe''. Dečkonja je odavno izašao iz toga.

Za onakvu reakciju nakon posterizovanja svih 2,08 metara Oriole moraš biti Stone Cold Killer Guru Madafaker. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

 

 

Zamolio bih te samo da ne podmeces, osim ako ne zelis da i dokumentujes da su "borci za pravdu" = oni koji su protiv nepotizma i guranja klub u propast losim sportskim odlukama koje se izmedju ostalog baziraju i na tom nepotizmu a i sire = oni koji su "sacekali" Stimca = oni koji su pljuvali sudije. 

 

Ako samo jedno od ovih fiktivnih jednakosti nisu dokazive, onda tvoj upis nije ok.

 

E da, i matematika ti je losa. Nije Djordji sada 38k bogatiji od nas vec 76k. Jer ako ja imam 100eur i ti imas 100eur, kad ti ja dam 38eur ti imas 138eur a ja ostajem sa 62eur. 138-62=76eur 😉  nisam koristio excel tabele, sve iz glave 😄 

Moj upis je obrisan jer sam eto bez dokaza optuzio neke navijace da su oni odgovorni za pljuvanje po Stimcu i sudijama.

Naravno da nemam dokaz da su to isti ljudi, samo naveo da oni koji su Radonji stavljali magarecu glavu na telo umesto avatara, oni koji su javno pisali da nece vise dolaziti u pionir dok je Radonja trener, oni koji su odbrojavali dane do isteka dvomesecnog ugovora Simonovica, mogu i da opljunu i po Stimcu i javno a ne samo na forumu. I da li se i u ovim konkretnim slucajevima radi o nepotizmu ili o cistoj samovolji tih istih da iskazu svoj stav koji opravdan sa njihove strane ali ne i sa moje tacke gledista.

I tvrdim da ti isti borci mogu biti pokretaci opste hajke protiv bilo kog igraca koji oni targetiraju, bio je i LB ovde trargetiran od mnogih na pocetku, nije bitno ime, vazno da uvek postoji meta.

 

Sto se tice kazne, imao sam poentu oko kazne, a moze i tako da se racuna, mozemo i sinocni poraz isto da pripisemo bilo kom nasem igracu jer eto nije postigao kos pa smo ostali bez tih sredstava. Ali jedno kada ostanes bez para zbog poraza, a drugo je kada direktno posaljes para u njegovu kasu.

 

Posto je moj upis sklonjen ne bih vise stvarno da se bavim ovom temom.

 

Nova utakmica za 6 dana, novo kolo nova sansa da se nadje nova meta u slucaju poraza. 

Link to comment
Share on other sites

Moj upis je obrisan jer sam eto bez dokaza optuzio neke navijace da su oni odgovorni za pljuvanje po Stimcu i sudijama.
Naravno da nemam dokaz da su to isti ljudi, samo naveo da oni koji su Radonji stavljali magarecu glavu na telo umesto avatara, oni koji su javno pisali da nece vise dolaziti u pionir dok je Radonja trener, oni koji su odbrojavali dane do isteka dvomesecnog ugovora Simonovica, mogu i da opljunu i po Stimcu i javno a ne samo na forumu. I da li se i u ovim konkretnim slucajevima radi o nepotizmu ili o cistoj samovolji tih istih da iskazu svoj stav koji opravdan sa njihove strane ali ne i sa moje tacke gledista.
I tvrdim da ti isti borci mogu biti pokretaci opste hajke protiv bilo kog igraca koji oni targetiraju, bio je i LB ovde trargetiran od mnogih na pocetku, nije bitno ime, vazno da uvek postoji meta.
 
Sto se tice kazne, imao sam poentu oko kazne, a moze i tako da se racuna, mozemo i sinocni poraz isto da pripisemo bilo kom nasem igracu jer eto nije postigao kos pa smo ostali bez tih sredstava. Ali jedno kada ostanes bez para zbog poraza, a drugo je kada direktno posaljes para u njegovu kasu.
 
Posto je moj upis sklonjen ne bih vise stvarno da se bavim ovom temom.
 
Nova utakmica za 6 dana, novo kolo nova sansa da se nadje nova meta u slucaju poraza. 
LB je bio targetiran od strane Čovićevih svedoka, khm, khm. I to u fazonu kako ništa on nije posebno u odnosu na malog Filipa. Da se ne pravimo blesavi sada, postovi stoje još uvek tamo gde su i bili. Svako normalan je video da je Zo klasa.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, K.Dot said:
28 minutes ago, Šarac said:
Moj upis je obrisan jer sam eto bez dokaza optuzio neke navijace da su oni odgovorni za pljuvanje po Stimcu i sudijama.
Naravno da nemam dokaz da su to isti ljudi, samo naveo da oni koji su Radonji stavljali magarecu glavu na telo umesto avatara, oni koji su javno pisali da nece vise dolaziti u pionir dok je Radonja trener, oni koji su odbrojavali dane do isteka dvomesecnog ugovora Simonovica, mogu i da opljunu i po Stimcu i javno a ne samo na forumu. I da li se i u ovim konkretnim slucajevima radi o nepotizmu ili o cistoj samovolji tih istih da iskazu svoj stav koji opravdan sa njihove strane ali ne i sa moje tacke gledista.
I tvrdim da ti isti borci mogu biti pokretaci opste hajke protiv bilo kog igraca koji oni targetiraju, bio je i LB ovde trargetiran od mnogih na pocetku, nije bitno ime, vazno da uvek postoji meta.
 
Sto se tice kazne, imao sam poentu oko kazne, a moze i tako da se racuna, mozemo i sinocni poraz isto da pripisemo bilo kom nasem igracu jer eto nije postigao kos pa smo ostali bez tih sredstava. Ali jedno kada ostanes bez para zbog poraza, a drugo je kada direktno posaljes para u njegovu kasu.
 
Posto je moj upis sklonjen ne bih vise stvarno da se bavim ovom temom.
 
Nova utakmica za 6 dana, novo kolo nova sansa da se nadje nova meta u slucaju poraza. 

LB je bio targetiran od strane Čovićevih svedoka, khm, khm. I to u fazonu kako ništa on nije posebno u odnosu na malog Filipa. Da se ne pravimo blesavi sada, postovi stoje još uvek tamo gde su i bili. Svako normalan je video da je Zo klasa.

Pa i nije bas... Ima ovde forumasa koji su pisali da je Zo promasaj vec posle superkupa a nisu gazdini botovi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Za Odža se i moglo prepostaviti da će biti neupotrebljiv na visokom nivou

 

JA bi tebe vratio na početak ove teme, pa bi te terao da nadješ više od tri upisa koji ovo pišu,  koliko mene sećanje služi, za Odža, kao i za Borišu, već su bili milioni uračunati, do duše mnogo više za Borišu nego Odža,   al Bobe moj bez pola milke nisu 'teli da ga puste.

zato sam i sinoć pisao da nema ništa loše što se Mirotić najbrutalnije moguće iskenjao se po Boriši mladom dvadesetjednogodišnjem (i deset meseci) talentu Simaniću. 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki Six said:

Pa i nije bas... Ima ovde forumasa koji su pisali da je Zo promasaj vec posle superkupa a nisu gazdini botovi...

Kao sto ima i onih koji su se pitali moze li da se dovede jos jedan igrac kao LB ili cak i losiji od njega u periodu kada je dremao na utakmicama posle leta iz USA.

Kao sto je i tacno da su ga najvise kritikovali branioci Filipove "igre"

Kosarka je jaka u LB. Pitanje je samo bilo trenutka.

Naravno da niko nije ocekivao ovakvu eksploziju i usudio bi se reci da je mozda i top3 plej u EL(naravno gledajuci zbirno obe strane terena).

edit:

@Stoned Laki21

Pa ja sam prvi imao velika ocekivanja i od Odza a pogotovo od Borise(mada i dalje mislim da nije kasno za njega i sve nesto ocekujem probudice se)

Ocekivao sam njegov napredak i dalji iskorak jer je svake sezone unazad napredovao. Mislim da bi i Odzo bio korisniji da smo imali bolje dodavace ali to je vec druga prica....

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Moj upis je obrisan jer

 

 

si pravio uvertiru Nebojši Čoviću za pressicu na kraju sezone gde će on nama da objasni neke stvari koje ćete da proturate po forumima i portalima iz dobro obaveštenih izvora ( hint da zante koliko i toliko sranja je pravio Djenka, jaka, Bolden i automobili),  kao što svake godine od Blejka Šilba pravite ulaz nebojši čoviću da poentira na press konferenciji na kraju sezone, gde će ove tvoje obrisane navode da potvrdi kao tačne i  da nam još malo natukne nekih sranja i skandala o kojima neće sad nego drugom prilikom.


i da piše ti brisač posta koji te je više puta prozvao anonimno da se javiš, a nisi hteo/smeo,  a sad kad je pukla bruka  idemo da se vadimo.


Ostavi @MetalHead  na miru, on je samo glasnik, ako imaš neki problem s moderacijom i obrisanim upisom, evo je adresa, pa izvoli,  objasni da ono nije tako kako jeste  i da nisi crtao metu Lakiju i drugarima u stuilu nebojše čovića onomad koji je pozvao sve poštene i prave navijače da se obračunaju sa ološem koji zviždi Filipu, tj koji ne vole CZV i plaća ih Udruženje Limara iz  Pakovraća ( Pako di Vracce)

Edited by Stoned Laki21
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ulicni basketas Laki said:

Nije Beron u krizi. Ispaliće on koliko već sutra svojih par teških šuteva. Sinoć su ga jurili naizmenično, Abrines, Hanga, Higins. Abrines je odigrao brutalno dobru odbranu u drugom poluvremenu, konstantno su iskakali na prenosu, kada je Zo bio na klupi, tako da se Beron već tu dosta umarao, a i većina šuteva koje je uzimao su bili u poslednjim sekundama i iz vrlo teških pozicima preko ruke. Ne mogu da se setim da je promašio neki otvoren šut. 

 


Krenuh bukvalno ovo isto da napišem. Bilija jebe nedostatak vrhunske atletike i to je to. Kada ga jure igrači koji su atletičniji od njega on 1-1 ne može mnogo, a i tim mu retko pomaže na pravi način.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki pepe said:

82 poena nije malo. Da li je bas bilo do pleja?

 

zvezdin prosek u broju poena u el ove sezone je 74.95

https://www.euroleague.net/main/statistics?mode=Leaders&entity=Clubs&seasonmode=Single&seasoncode=E2019&cat=Score&agg=PerGame

1 hour ago, Šarac said:

Moj upis je obrisan jer sam eto bez dokaza optuzio neke navijace da su oni odgovorni za pljuvanje po Stimcu i sudijama.

Naravno da nemam dokaz da su to isti ljudi, samo naveo da oni koji su Radonji stavljali magarecu glavu na telo umesto avatara, oni koji su javno pisali da nece vise dolaziti u pionir dok je Radonja trener, oni koji su odbrojavali dane do isteka dvomesecnog ugovora Simonovica, mogu i da opljunu i po Stimcu i javno a ne samo na forumu. I da li se i u ovim konkretnim slucajevima radi o nepotizmu ili o cistoj samovolji tih istih da iskazu svoj stav koji opravdan sa njihove strane ali ne i sa moje tacke gledista.

I tvrdim da ti isti borci mogu biti pokretaci opste hajke protiv bilo kog igraca koji oni targetiraju, bio je i LB ovde trargetiran od mnogih na pocetku, nije bitno ime, vazno da uvek postoji meta.

 

 

drugim rečima, objedinio si mnoge negativne pojave i strpao ih na jedno mesto i nekakvom neuspešnom verbalnom gimnastikom uspeo da pokažeš tačno šta osim da te nervira kada se neko kritički odnosi prema izvesnim aspektima zvezdinog delovanja?

 

fala bogu da se na takve postove skreće pažnja, da se brišu i sankcionišu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...