Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, ProfaLakiArmor said:

Jeli se samo meni cini da su nas konstantno sudije jebuckale, ne toliko eklatantno ali su malo jaci kontakt, malo prljaviji blok u napadu  itd, its,  dozvoljavali Barseloni i obrnuto.

Mozda ne sudije koliko Poljak koji je svaki nas dodir svirao, a na drugoj strani velikodusno postao da se igra. Vrlo djubrljivo. Ostala dvojica su bili manje-vise korektni ili u granicama ocekivanog.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bez 4 igraca koji bi trebalo biti u 12, sa losom suterskom utakmicom Berona bili smo bilizu pobede protiv Barse na njihovom terenu... Kako ne biti zadovoljan. Sta znam, mozda bi do povratka Kuridze trebalo poceti sa Gistom na 4... 

Edited by Predragdjape
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drakon1 said:

Mozda ne sudije koliko Poljak koji je svaki nas dodir svirao, a na drugoj strani velikodusno postao da se igra. Vrlo djubrljivo. Ostala dvojica su bili manje-vise korektni ili u granicama ocekivanog.

 

Ovo je bilo vidljivo iz aviona, naročito u zadnjoj deonici.

Link to comment
Share on other sites

vrhunsku partiju su odigrali Lorenzo, Dzenkins i recimo Gist, Barselona bas neozbiljna, posle onog Mirotinog tejkovera u 1/4 otisli su kuci, prosipali mnogo lopti, imali puno izrazito neozbiljnih poprecnih pasova sto ne rade cesto u EL + bas dekoncentrisani na sutu

hvalio sam Stimeta ali ne mogu vise da se opirem realnosti, on je jednostavno uzasan igrac i uzasan izbor, pocinjem sebe da hvatam da se osecam puno bolje kada udje Ken Jovanovic, ne zna nista oko obruca, ne sutira trojke, ali u tih svojih 5 minuta radi ono sto je nama najpotrebnije - skace, stiti obruc ili natovari dvojicu na ledja i boxout-uje

Kuz je zavrsio sa profi basketom, mnogo je bolje da smo njega istovarili van 12, svaka cast za sve ali on ne moze da igra vise od 5 minuta nedeljno, pitanje je onda zasto je tu a zdraviji momci sede i placamo ih

inace nije bilo sanse da dobijemo od trenutka kada smo zaigrali u 4/4 sa 3 beka i Stimcem na 5, za ocekivati je bilo da nam skacu po glavi i upravo su nas ubili tim 2nd chance poenima

Bili je super za ABA, mozda u PO bude nas najvazniji igrac, ali on na ovom nivou basketa (protiv top 5,6 ekipa u EL) ne moze ni da se demarkira a kamoli da bude neki upotrebljiv sidekick, previse je svilen, plasi se kontakta i istrcava sa prevelikim rastojanjem od blokova, zato njegov cuvar gotovo nikada ne ostane nasukan i uvek ga udavi, pretrci i slomi

nije mi jasna odluka da on prenosi loptu kad Dzenkins pa i Punter rade to puno brze, bolje i bezbolnije, on se bori sa svojim driblingom, sa netolerancijom na kontakt, sa nedostatkom visine i nedostatkom bilo kakvog dodavackog talenta, Djenka je jak i sa lakocom otrese vecinu cuvara a Punter je solidno brz sa loptom i ima nekakav handling 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nije se Barca mnogo preznojila da ovo dobije.

 

Dobili su prvu i poslednju cetvrtinu sa +18, zaribali u 2. i 3. Ne treba sad ovo gledati kao na mnogo bolju partiju od one protiv Albe ili Zalgirisa. Tamo smo morali da dobijemo, sad smo bili opusteniji, poveli smo i rutinirali su nas kraju. One trojke sto su ubacili su plod izradjenih akcija u kojima su Mirotic i Ribas ostajali sami.

 

U sustini ovaj mec nece obrisati gorak ukus od prosle nedelje, jer smo morali da budemo na 11-10, a ne na 9-12. Mnogo je bitnije da se povredjeni igraci konacno vrate, mi u ovakvom sastavu prosto ne mozemo da budemo konkurentni i igracemo onoliko koliko nam protivnik dozvoli.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, drakon1 said:

Mozda ne sudije koliko Poljak koji je svaki nas dodir svirao, a na drugoj strani velikodusno postao da se igra. Vrlo djubrljivo. Ostala dvojica su bili manje-vise korektni ili u granicama ocekivanog.

 

Ja sam bas zadovoljan kakvo smo sudjenje imali, pogotovo sa obzirom da se igralo u Blaugrani. Osim sto smo imali posteno sudjenje, bilo je i jako kvalitetno i podigli su kvalitet utakmice pre svega kriterijumom.

Bio bih zadovoljan kada bi na svakom mecu do kraja bilo ovako, posto su nas kanalili uglavnom kod kuce. Nazalost, retko nase utakmice sude sudije ranga Latisevsa ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, SunZero said:

vrhunsku partiju su odigrali Lorenzo, Dzenkins i recimo Gist, Barselona bas neozbiljna, posle onog Mirotinog tejkovera u 1/4 otisli su kuci, prosipali mnogo lopti, imali puno izrazito neozbiljnih poprecnih pasova sto ne rade cesto u EL + bas dekoncentrisani na sutu

hvalio sam Stimeta ali ne mogu vise da se opirem realnosti, on je jednostavno uzasan igrac i uzasan izbor, pocinjem sebe da hvatam da se osecam puno bolje kada udje Ken Jovanovic, ne zna nista oko obruca, ne sutira trojke, ali u tih svojih 5 minuta radi ono sto je nama najpotrebnije - skace, stiti obruc ili natovari dvojicu na ledja i boxout-uje

Kuz je zavrsio sa profi basketom, mnogo je bolje da smo njega istovarili van 12, svaka cast za sve ali on ne moze da igra vise od 5 minuta nedeljno, pitanje je onda zasto je tu a zdraviji momci sede i placamo ih

inace nije bilo sanse da dobijemo od trenutka kada smo zaigrali u 4/4 sa 3 beka i Stimcem na 5, za ocekivati je bilo da nam skacu po glavi i upravo su nas ubili tim 2nd chance poenima

Bili je super za ABA, mozda u PO bude nas najvazniji igrac, ali on na ovom nivou basketa (protiv top 5,6 ekipa u EL) ne moze ni da se demarkira a kamoli da bude neki upotrebljiv sidekick, previse je svilen, plasi se kontakta i istrcava sa prevelikim rastojanjem od blokova, zato njegov cuvar gotovo nikada ne ostane nasukan i uvek ga udavi, pretrci i slomi

nije mi jasna odluka da on prenosi loptu kad Dzenkins pa i Punter rade to puno brze, bolje i bezbolnije, on se bori sa svojim driblingom, sa netolerancijom na kontakt, sa nedostatkom visine i nedostatkom bilo kakvog dodavackog talenta, Djenka je jak i sa lakocom otrese vecinu cuvara a Punter je solidno brz sa loptom i ima nekakav handling 

 

Dosta dobrih zapazanja, pre svega za Stime-Jovanovic i naravno oko Berona, jbg morao je Sakota veceras bolje da ga dozira i da pusti vise Djenku i Puntera ali sta je tu je.

Oko 2 stvari se ne slazem:

 

- Barsa nije bila neozbiljna, vec je bila pod pritiskom da pobedi posto su u borbi za prednost domaceg terena u PO-u. Greske i promasaji iz otvorenih pozicija su delom dolazili zbog toga, a delom zato sto smo na momente igrali jako pametnu odbranu. Odlicne selekcije preuzimanja, agresivnost na linijama dodavanja, teranje Dilejnija i Tomica na igru u kontaktu koja im ne prija, prijatno iznenadjenje mi je bila i ona zona u par poseda. Na kraju su im pobedu doneli igraci sa kraja klupe- Oriola, tek oporavljeni Abrines i Ribas, kako to vec ide sa velikim ekipama kada im ne ide i Barseloni cestitke na tome, za mene i dalje favoriti za osvajanje ove godine. A i voleo bih da se to desi, Kari je jedna takva legenda, he must take inicijativa :classic_laugh:

Ono sto me jako nervira u nasoj odbrani od kada je tu Sakota, a cini mi se da je pepe pominjao, je nepostojeca selekcija malih faulova. Ocekujem poboljsanje iz utakmice u utakmicu, ali ne postoji.

 

- Budi strpljiviji sa Kuzmom, ova ocena da je zavrsio sa profi kosarkom je bas heavy.

Edited by Manu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam ikad gledao neku ekipu da igra u kompoziciji sa 3 dvojke i 2 petice kao mi. I to ne za neki specijal od par minuta nego regulare bajo moj i pride to ne izgleda toliko loše, barem ne za sada. Otkrivamo neka nova prostranstva u košarci kao Enterprise u svemiru.

Edited by Knipex 4 Laki
Slovo
  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Previse se strogi prema Stimetu, takav je pa je takav

 

Juce 12 poena i dve trojke. Doneo nam je poene u napadu, u odbrani znamo kakav je

 

Gist je vezao 2 solidne utakmice mada mu opet skidaju lopte sa glave i vise ga niko ne spominje, a realno je dosta manje pruzio od Stimeta

Link to comment
Share on other sites

E, sad. Ko bi ovakvom timu zviždao, makar i kad gubi? Neka se zapitaju Čovići da li je bilo normalno da se forsira tatin sin, uprkos svim očiglednim (Laki) dokazima? Dobrić umesto LeBranka? Deal! Svaka čast celom timu na jučerašnjoj predstavi. Nikad ih nismo više hvalili nakon poraza. 🙂 Zaslužili smo pobedu, ali jbg, sa druge strane je ipak bila Barsa, pomalo i sudije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego bas bode oci koliko nam Lazic ne fali. A jos igramo i bez Stratosa i Dede.

 

Mnogo je zajebano kad imas u napadu beka koji je operisan od davanja koseva. Ostali igraci koji su sa njim u petorci moraju da igraju pod dodatnim opterecenjem.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem nisam uopste ni gledao utakmicu, nekako nemam uopste volje da dalje pratim Evroligu jer znam da smo sigurno ispali. Ona dva poraza kuci su nam presudila i zapecatila sudbinu. Bio sam potpuno ubedjen da gubimo od Barse, nebitno da li je 4 ili 40 razlike. Zao mi je sto nismo pobedili, ali nije bilo realno. Usli smo vec u skor 9-12, a imali smo 9-9. Ova serija poraza bi nazalost mogla da se produzi na 5 uzastopnih vrlo lako.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, drakon1 said:

Mozda ne sudije koliko Poljak koji je svaki nas dodir svirao, a na drugoj strani velikodusno postao da se igra. Vrlo djubrljivo. Ostala dvojica su bili manje-vise korektni ili u granicama ocekivanog.

Da li je bio faul u napadu Dilejnija kada je pogodio flouter pa oborio Gista? Nakon toga se odmah svira nama faul u napadu zbog kretanja Stimca u bloku.

2 minutes ago, StephenBob said:

Iskren da budem nisam uopste ni gledao utakmicu, nekako nemam uopste volje da dalje pratim Evroligu jer znam da smo sigurno ispali. Ona dva poraza kuci su nam presudila i zapecatila sudbinu. Bio sam potpuno ubedjen da gubimo od Barse, nebitno da li je 4 ili 40 razlike. Zao mi je sto nismo pobedili, ali nije bilo realno. Usli smo vec u skor 9-12, a imali smo 9-9. Ova serija poraza bi nazalost mogla da se produzi na 5 uzastopnih vrlo lako.

Sta da ti kazem. Ako ti se ne gleda igra zbog igre nego zbog rezultata onda sacekaj Kup, pa onda plej of ABA lige. Nemoj da se trosis.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...