Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Mnogi zaboravljaju koliko je Djenka napadacki lose odigrao u oba mandata kod nas. Odbrana, borbenost i retki svetli napadacki momenti su sve to zasenili.

Hmmm 9.4 poena u EL i 12.4 u EC sa odličnim procentima u sezoni 13/14 sigurno nije loše, sledeće sezone je bio loš prvi deo, top 16 fazu je sasvim solidno igrao kao i završetak ABA lige. U drugom mandatu 9.4 poena sa takođe odličnim procentima, pogotovo drugi deo. 

Link to comment
Share on other sites

Biće ovo mučna i duga sezona. Kvalitetna smo ekipa, jako loše selektirana, zavisimo od jednog igrača koga maltretiramo fizički i psihički i koji ako se povredi možemo odmah da se razilazimo. 

 

Igramo prilično negledljivu košarku i potpuno smo nepredvidivi. Uz sve to ukanalili smo ABa ligu pa više nemamo prostora ni za previse odmaranja, a velika je šansa da cemo i 1/2 finale i finale juriti pobede na strani.

 

Realno i da udjemo u TOP 8 isprašiće nas ko god 3:0. Nema hemije, iako ima kvaliteta. 

Link to comment
Share on other sites

H2H će više nego ikad odlučivati o plasmanu. Za 7. i 8. mesto borimo se mi, Armani, Valensija, Himki i Fener. 

 

Najpovoljniju situaciju imamo sa Armanijem, mi pobedom nad Albom dolazimo na 10/10 kao i oni, ako ih dobijemo u Bg to je pobeda viska i bolji međ skor, praktično 2 pobede više.

 

Sa Valensijom lako poslednje kolo može da olduči o plasmanu. Sa Himkijem imamo dobre sanse da budemo pozitivni, a pobeda tamo bi rešila sve. Sa Fenerom je verovatno najveći domet da odbranimo +12 iz Beograda.

 

Da bi imali 50/50 skor treba nam 8 pobeda u 15 utakmica. Stim da nije svejedno koje su pobede u pitanju, jer one protiv Armanija, Himkija i Valensije vrede duplo. Treba nam i sto vise dobrih pobeda favorita kao ova Barse u Istanbulu i što manje loših poraza kao ovaj Realov u Moskvi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Green23 said:

Hmmm 9.4 poena u EL i 12.4 u EC sa odličnim procentima u sezoni 13/14 sigurno nije loše, sledeće sezone je bio loš prvi deo, top 16 fazu je sasvim solidno igrao kao i završetak ABA lige. U drugom mandatu 9.4 poena sa takođe odličnim procentima, pogotovo drugi deo. 

Statistika izgleda do jaja, a ono sto je bilo je da smo ga i u prvoj i u drugoj sezoni cekali do februara marta da napadacki bilo sta uradi. Jedino je trecu bio koliko toliko konstantan. Njemu je ocigledno samopouzdanje problem i treba mu vremena da se nakupi podrske i energije i da pocne da isporucuje svoje. Veliki je emotivac. Meni ce uvek biti drag zbog onog PO protiv Partizana, ali njegov ucinak i ono sto je uradio u Zvezdi se precenjuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Statistika izgleda do jaja, a ono sto je bilo je da smo ga i u prvoj i u drugoj sezoni cekali do februara marta da napadacki bilo sta uradi. Jedino je trecu bio koliko toliko konstantan. Njemu je ocigledno samopouzdanje problem i treba mu vremena da se nakupi podrske i energije i da pocne da isporucuje svoje. Veliki je emotivac. Meni ce uvek biti drag zbog onog PO protiv Partizana, ali njegov ucinak i ono sto je uradio u Zvezdi se precenjuje.

Pa ovih 9.4 poena u prvoj sezoni su u prvom delu EL, znači u prvih 10 utakmica u sezoni. 

 

Njegova odbrana je dodatna energija za sve igrače, i ovakav je daleko korisniji od Lazića, jer barem zna da dribla. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Los je preblaga rijec, ali realno zbog stare slave nece biti nikad kritikovan. 

U našoj ekipi je sve naopako od početka sezone.

Mi sad radimo nešto što se trebalo raditi još u Avgustu mesecu. Čak ni sad nemamo još jednog igrača na najosetljivijoj poziciji i nismo kompletni, ali hajde da kažemo da smo sadzadovoljniji nego inače jer imamo manjie zlo od Filipa.



Mnogo se loše radilo, a ovakav Djenka je samo posledica Covicevog inaćenja i kurcenja.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kalistenika u rutini said:


U našoj ekipi je sve naopako od početka sezone.

Mi sad radimo nešto što se trebalo raditi još u Avgustu mesecu. Čak ni sad nemamo još jednog igrača na najosetljivijoj poziciji i nismo kompletni, ali hajde da kažemo da smo sadzadovoljniji nego inače jer imamo manjie zlo od Filipa.



Mnogo se loše radilo, a ovakav Djenka je samo posledica Covicevog inaćenja i kurcenja.
 

 

Covic je usro motku samo tako ali opet ovo sto Djenka masi citave sezone su uglavnom njegove pozicije, nije da ga neko tjerao da igra pleja recimo. Pa i Zo i Beron su clanovi te lose selekcije pa igraju vrhunski. Mnogo otvorenih trojki je promasio, onih njegovih ulaza nema ni u najavi, jedino sto povremeno pogodi je poludistanca ali to je znao da pogadja bez greske ranije. 

 

Sto se mene tice puna podrska do kraja samo konsultujem ocigledno da igra dosta ispod svog nivoa, napadacki ucinak mu je slabiji i od lazicevog. Mislim da je i u onom djentileovom Armaniju bio produktivniji a pogotovo u Himkiju. 

Link to comment
Share on other sites

I ti bio igrao loše, da ti neko podvali malog debelog na ključnom mestu u timu, a pritom ti sugeriše da ga braniš na društvenim mrežama, znajući da će to da izazove gnev pojedinaca, koji nisu plaćenici. Đenka kod mene ima neograničene kredite, a od ove sezone mi je Gist omiljeni igrač. Ajd što je počeo da zakucava i bananiše, nego što je napucao debeljka u sred meča. Majstor!

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg, to nam sto nam je .... roster je zatvoren, stetocina marginalizovana. 

Da li ce damage control u potpunosti uspeti zavisi koliko cemo uspeti da uradimo ono, sto neko rece, je moralo u Avgustu da se uradi.

Znaci Carli sto vise minuta na 1 i uigravaj u hodu .... pa sta nam Bog da

 

Necemo biti jedini koji igraju sa 2 SG, sinoc je Maccabi tako igrao dobrih 20-tak min.

Ne pratim  toliko NBA i bas sve EL utakmice ali moguce je da neki trend i ide u tom pravcu.

 

Edited by Laki_Plant
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Green23 said:

Pa ovih 9.4 poena u prvoj sezoni su u prvom delu EL, znači u prvih 10 utakmica u sezoni. 

 

Njegova odbrana je dodatna energija za sve igrače, i ovakav je daleko korisniji od Lazića, jer barem zna da dribla. 

I ja bih ga uvek imao u ekipi pre Lazica, ali na proslogodisnji sastav uzevsi u obzir Djenkin napadacki repertoar mnogo bi bolje bilo da je Tomic popustio kod Simonovica ili Blazica i doveo nekog od njih jer sam siguran da su sva trojica bili u opticaju.  A najbolje bi bilo da se Gazda nije ni mesao

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

I ja bih ga uvek imao u ekipi pre Lazica, ali na proslogodisnji sastav uzevsi u obzir Djenkin napadacki repertoar mnogo bi bolje bilo da je Tomic popustio kod Simonovica ili Blazica i doveo nekog od njih jer sam siguran da su sva trojica bili u opticaju.  A najbolje bi bilo da se Gazda nije ni mesao

Balžić pre Đenke? 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

 

Covic je usro motku samo tako ali opet ovo sto Djenka masi citave sezone su uglavnom njegove pozicije, nije da ga neko tjerao da igra pleja recimo. Pa i Zo i Beron su clanovi te lose selekcije pa igraju vrhunski. Mnogo otvorenih trojki je promasio, onih njegovih ulaza nema ni u najavi, jedino sto povremeno pogodi je poludistanca ali to je znao da pogadja bez greske ranije. 

 

Sto se mene tice puna podrska do kraja samo konsultujem ocigledno da igra dosta ispod svog nivoa, napadacki ucinak mu je slabiji i od lazicevog. Mislim da je i u onom djentileovom Armaniju bio produktivniji a pogotovo u Himkiju. 

 

Šakota jednostavno treba da teaži od njega veći protagonizam. Skoro sam siguran da je ovo isposništvo u napadu deo njegove ideje o napadačkoj distribuciji uloga, lopte i šuteva.

Đenka je uvek bio izraziti timski igrač i radio ono što mu trener kaže.

Mislim da najveći deo njegovog nezadovoljstva leži u tome.

Edited by Laki21
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milos 3.14 said:

Mnogi zaboravljaju koliko je Djenka napadacki lose odigrao u oba mandata kod nas. Odbrana, borbenost i retki svetli napadacki momenti su sve to zasenili.

Cemu ovo? Prvo sto je apsolutna laž, a drugo i da je blizu istine sramota je ovako nesto napisati.

Djenka je kod nas doveden kao plej ili u najboljem slucaju kombo, posto smo cekali Dilejnija, a Makabi nije hteo da ceka Dzenkinsa i pokupili su Rajsa iz Bajerna. Potom je Bajern da bi nadomestio Rajsov odlazak dao Dilejniju jacu ponudu od nase za cirka 50k doloresa i mi smo onda "spali" na to da cekamo kraj jula i da kad nije imao NBA ponuda potpisemo Djenku. Bolje nije moglo.

On je odmah pokazao da je upgrade-ovana verzija Nelsona,na ciju smo odbranu balavili, igrao je jos bolju odbranu(samo sto je prve sezone imao problem sa prevelikom agresivnošću pa je brzo pravio licne greske) a o sutu i da ne pricamo-odmah je natrpao PAO u Pioniru i pokazao kakvu haubicu ima.

S tim sto nikako ne treba zaboraviti(cemu smo kao narod skloni) da on zbog razlike u daljini suta za 3p prakticno nije ni "uzimao" trojke u svojoj NBA karijeri i da je njegov domet 6-6.25m sto govori i podatak da je na 110 utakmica za dve sezone sutnuo samo 22 trojke i pogodio cetiri i to u "ruki" sezoni je jos i pokusavao ako se uopste moze nazvati tako po jedan pokusaj na svakoj trecoj utakmici u proseku( 3/20 na 51 odigranoj utakmici) dok je u sezoni 2012/13 (svojoj drugoj) samo 2 puta sutnuo za 3p i jednom pogodio na 59 odigranih utakmica, sto ce reci da je brzo shvatio sta jesu a sta nisu njegovi kvaliteti. Ja pamtim da nam je u najavi njegovog dolaska predstavljen kao kombo bek cije je najjace oruzje ulaz i da zbog jakih ramena vrlo cesto izdrzi kontakt i pogodi pod faulom. Sut mu je najavljen kao sporadican i da ume da pogadja ali iskljucivo unutar linije za 3p i da ce se tek videti kako ce na njega uticati smanjenje te linije za pola metra.

Svakako Djenka je,hvala Bogu, tu i od njega znamo sta mozemo da dobijemo u najvaznijim utakmicama u sezoni zato je i bzv ovakvo pisanije o njemu.

Al se raspisah........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem sa Milošem, preterano romantično gledate na Đenku, što stvarno nije teško jer je u pitanju vrhunski lik i profesionalac. Koliko je prošlo od te njegove dominacije protiv Partizana, 5 godina? Nažalost, on u kontinuitetu već dosta sezona igra napadački impotentno, prosto mu se uvukla pod kožu ta uloga prašinara i nije to lako promeniti. Na taj način je oblikovan u formativnim igračkim godinama iako je imao potencijal za nešto mnogo više. Kod nas je došao praktično profilisan kao combo napadač. Nažalost, ti dani su sad već relativno davna prošlost. Na EL nivou jednostavno nije sposoban da preživi primarno kao napadač, pustite EC i Budiveljik. Može on i danas i desi mu se jednom u 20 utakmica da natrpa Krku ili Megu. Da se razumemo, ja nisam (a verovatno ni Miloš na čiji sam post referisao) za bilo kakvo šilbovanje Đenke, ali mora se raditi sa njim pažljivo. Dovođenje Puntera i davanje većih napadačkih ovlasti Laziću nisu koraci u pravom smeru u smislu dobijanja od Đenke nečeg više od ove trenutne (napadačke) mizerije. Ima nešto i do njega, kao da je stegnut i plaši se da nešto proba. Evo nek mu Dobrić bude primer, uđe iz zamrzivača na parket ali se ne libi da uzima šuteve i da bude napadački agresivan. To treba Šakota da proba da probudi kod Čarlsa. Od prošlosti se ne živi, inače bi Derrick Brown bio klasa za sve igrače iz našeg tima verovatno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad je Lazic dobio napadacka ovlastenja?

 

Od kad se vratio Djenka je imao utakmicu protiv Mege u kojoj je izgledao bas onako kako treba i Zalgiris u kojoj niko nije napadacki blistao. Sacekajmo jos koji mec, mozda dobije vise slobode nego sto se misli da ima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...