Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

13 hours ago, Milos 3.14 said:

1. To je vecna misterija

2. Lazic je igrao previse jer nema prave 3 koja bi cuvala Uljanovasa i ona njegova guzicenja. Ja bih mozda probao sa Simanicem na 3 u toj situaciji. On moze da coskari u napadu kao Lazic i da pomogne u odbrani mucenom Stimcu.

3. Kuzmic nije igrao vrv iz razloga sto je dobar deo 3.cetvrtine odmarao Zo, pa je ideja bila da se nedostatak kreacije nadomesti tako sto ce Stimac da igra na postu i da nesto izvucemo iz toga, plus Kuzmara fizicki nije spreman.

 

Eto raspisah se. Moje subjektivno misljenje.

Svi ostali bez glasa mahnito vicuci, zovi tajm, pravi faul...Dakle skoro se toliko nisam drao...Pobeda trenera, kao suza!

Edited by blade runner
Pogresan quote, ali nema veze :), izvinjenje imenjaku Milosu!
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

i ja sam sinoć bio ispizdeo ali ne mogu da naglasim koliko se slažem sa kaosovim postom:

kada se susretneš sa litvaniskom kombom požrtvovane odbrane & let it rain trica, moraš zaista da budeš fokusiran celu tekmu, od početka do kraja

 

kapiram da kuzma ne može da izdrži 20-25min takvog tempa i ritma. opet, trebalo ga je dozirati onda.

moj utisak sinoć je bio da su i šakota i ekipa mislili da sve ide kako treba u trećoj sa onim našim serijalom, pa niti je šakota menjao, niti smo mi kao ekipa odustajali od, po meni pogubnog kockanja sa ukradenim loptama koje su funkcionisale neko vreme u prvom poluvremenu a onda se šaras prilagodio.

 

neodgovorna odbrana (koja možda ima negde opravdanje) +  neigranje kuzme u drugom (što donekle ima opravdanja) = poraz jer nismo ubacili više od proseka u drugom već manje.

 

jebiga, nismo baš tako posložena ekipa da možemo da se fokusiramo samo na napad, pogotovo bez stratosa u sastavu

 

ali okej, biće i boljih i gorih partija. valjda će biti bolje već sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kljucna promena Djenkine uloge. Mora mu se dati lopta u ruke i potpuna sloboda. 

Ako to ne uradimo na vreme,  bojim se da cemo izubiti Zoa u najbitnijem delu sezone jer sa ovakvim Djenkom on ili se previse trosi ili nam igra pada kod nije na terenu.

Prosto Sakota mora naterati Djenku na mnogo vise protagonizma.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pored toga da smo imali 5 centara i 1 pleja iz poznatih razloga, mene su sinoc najvise nervirale Stimceve moshe od blokova.

Cim krene igrac da mu prilazi odmah krene da rola ka kosu. Tuga te uhvati kad uporedis sa blokovima Zalgirisovih igraca.

 

 

1 minute ago, Laki_Plant said:

Mislim da je kljucna promena Djenkine uloge. Mora mu se dati lopta u ruke i potpuna sloboda. 

Ako to ne uradimo na vreme,  bojim se da cemo izubiti Zoa u najbitnijem delu sezone jer sa ovakvim Djenkom on ili se previse trosi ili nam igra pada kod nije na terenu.

Prosto Sakota mora naterati Djenku na mnogo vise protagonizma.

Ima Djenka loptu u rukama koliko zeli, niko njemu ne brani da pokaze vise. Jednostavno ne igra dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki_Plant said:

Mislim da je kljucna promena Djenkine uloge. Mora mu se dati lopta u ruke i potpuna sloboda. 

Ako to ne uradimo na vreme,  bojim se da cemo izubiti Zoa u najbitnijem delu sezone jer sa ovakvim Djenkom on ili se previse trosi ili nam igra pada kod nije na terenu.

Prosto Sakota mora naterati Djenku na mnogo vise protagonizma.

 

valjda je zbog toga doveden punter? meni izgleda ko da se ne račun na to da jenkins može da ponovi u nekim minijatura-minutima one partije iz eurocupa pre koliko? 4-5 godina?

 

ima smisla, ni ja ne bih računao na to da sam trener. jenkins je sada bolji od lazića ali je daleko od te uloge po prikazanom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

valjda je zbog toga doveden punter? meni izgleda ko da se ne račun na to da jenkins može da ponovi u nekim minijatura-minutima one partije iz eurocupa pre koliko? 4-5 godina?

ne trebaju te partije iz eurocupa

dovoljne su one iz EL/ABA od pre 2,5-3god

9-10ppg, uz 40%+ za 3(u ABA je te godine sutirao 50%)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

ne trebaju te partije iz eurocupa

dovoljne su one iz EL/ABA od pre 2,5-3god

9-10ppg, uz 40%+ za 3(u ABA je te godine sutirao 50%)

 

pa da ali tada nije igrao backup playa ni minuta dva ili sam zaboravio?

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cavani said:

 

Ima Djenka loptu u rukama koliko zeli, niko njemu ne brani da pokaze vise. Jednostavno ne igra dobro.

 

Mozda se nismo dobro razumeli .... ne treba njemu lopta da je kao Filip beskorisno tapka i onda se sakrije u ugao.

On mora da probija prvu liniju i pravi visak.  Jbg, i pola od onog Djenke iz EK bi nam zavrsilo posao.

 

Edited by Laki_Plant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evroliga je sjajno takmičenje, videli smo mnogo pobeda nominalnih autsajdera ove sezone. Ekipe osciliraju. Nema opuštanja protiv bilo koga. Pa i ove ekipe koje su trenutno na dnu itekako znaju da zagorčaju život favoritima. Niko ovde ne igra revijialno, ali isto tako - s obzirom na veliki broj utakmica, nijedan poraz nije katastrofa (osim možda onaj od Asvela u Beogradu jer je njihov sastav dosta skroman ali skor im nije skroman tako da i oni imaju svojih aduta). Treba malo olabaviti sa kritikama i seciranjem grešaka. Povrede nam dosta kroje sudbinu, a sama činjenica da je midžet pored terena je ohrabrujuća i predstavlja osnovni preduslov da igramo košarku pa šta bude. Biće ovde svašta do kraja i verujem da ćemo do samog raspleta biti u igri za top 8 ako mališa ostane u ovoj trenutnoj ulozi. Zveknućemo i mi nekog rasterećeni na strani.

 

bas to. otkad je on sklonjen ja skroz drugacije gledam ovu ekipu, drugaciji mi je dozivljaj utakmica, vise se radujem pobedama, manje tugujem i nerviram zbog poraza, sa vise radosti iscekujem utakmice, manje mi smetaju greske ostalih igraca... jednostavno radost loptanja pod obrucima, pa sta se uradi. ovo je skroz dobra ekipa sada kada je lisena tog kancera, a ako momci ne mogu da pobede danas, pobedice sutra, je l te 😀

 

Edited by Haggard
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, laki pepe said:

 

 

Ne znam kolika je Brankova odgovornost za tri trojke Milaknisa na pocetku. 

Nikakva, Beron je pomagao sa njega nicim izazvan.

 

Edit: Beron jeste moj omiljeni igrac Zvezde, ali njegove odluke u odbrani su cesto tragikomicne.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Nadam si da će ovi sa klupe uvideti da Djenka treba da uzme minute Laziću...

 

Odbrana neće trpeti, a imaš kvalitet više u napadu...

 

Treba mu minutaža da uđe u ritam...

 

DeDa nedostajao sinoć za sve pare 🙄 ✔️

 

Kuzmara sve bolji i bolji 🙌🏻

 

Ovi momci mogu baš dosta ove godine.

 

Zvezda!!!!! 👏🏻👏🏻👏🏻

 

🔴🔴🏀💪🏻😎

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

pa da ali tada nije igrao backup playa ni minuta dva ili sam zaboravio?

nije nominalno bio plej, ali je igrao sa loptom u rukama, i bio vodja tog 2nd unita

mnogo agresivniji ka kosu je bio nego sada

sad ja ne kapiram, ne deluje mi da je vidno usporio ili izgubio na handle-u...jedino taj sut deluje vidno slabije

ali sve to mi deluje kao stvar samopouzdanja i agresivnosti...a ne nekog fizickog pada

zato nekako mislim da moze da povrati taj mojo koji je imao i bude korisniji od fickovog batlera

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, leki bg said:

Nikakva, Beron je pomagao sa njega nicim izazvan.

 

Edit: Beron jeste moj omiljeni igrac Zvezde, ali njegove odluke u odbrani su cesto tragikomicne.

 

tako isto se i vanjica razigrala kada ju je beron cuvao, dala 10 poena za par minuta. jbg, beron je realno najbolji suter u istoriji zvezde, pa nije realno da bude i dobar defanzivac, bilo bi previse   🙂  od njegove odbrane meni mozda jos vise krvare oci kada on kao krene da organizuje napad, mada nije ni da su panter i djenka tu nesto mnogo bolji. i bas se videlo da nam deda fali kao jos jedan dodatni ball handler, sa ovakvom postavkom stvari koja ukljcuje nedovoljno spremnog lorenza imacemo problem sa svakom agresivnijom odbranom koja ce nas terati daleko od kosa. a onda slede neki hail mary pokusaji, ili ocajnicko guranje pod kos na stimaru.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, blade runner said:

Svi ostali bez glasa mahnito vicuci, zovi tajm, pravi faul...Dakle skoro se toliko nisam drao...Pobeda trenera, kao suza!

 

Bukvalno se cela hala (sem sekte na spratu) drala "traži tajm aut". A takođe su se ljudi par minuta drali da menja Štimca pred kraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Bukvalno se cela hala (sem sekte na spratu) drala "traži tajm aut". A takođe su se ljudi par minuta drali da menja Štimca pred kraj.

 

previse vrhunskih trenera imamo u publici, a premalo onih koji su spremni da prepoznaju momenat kada treba podrzati ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Haggard said:

 

tako isto se i vanjica razigrala kada ju je beron cuvao, dala 10 poena za par minuta. jbg, beron je realno najbolji suter u istoriji zvezde, pa nije realno da bude i dobar defanzivac, bilo bi previse   🙂  od njegove odbrane meni mozda jos vise krvare oci kada on kao krene da organizuje napad, mada nije ni da su panter i djenka tu nesto mnogo bolji. i bas se videlo da nam deda fali kao jos jedan dodatni ball handler, sa ovakvom postavkom stvari koja ukljcuje nedovoljno spremnog lorenza imacemo problem sa svakom agresivnijom odbranom koja ce nas terati daleko od kosa. a onda slede neki hail mary pokusaji, ili ocajnicko guranje pod kos na stimaru.

Slazem se, juce se protiv ODLICNO organizovane odbrane mogao videti taj nedostatak pravog pleja (posto je Zo usled povredeigrao na cca 40%).

Zalgiris se sjajno krece u odbrani, preuzimaju, pomazu na vreme, otezali su nam maksimalno protok lopte sto je dovelo do tezih suteva. Kasnije i kad smo imali otvorene, nismo pogadjalii usled pada konfidensa *by Kari. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

nije nominalno bio plej, ali je igrao sa loptom u rukama, i bio vodja tog 2nd unita

mnogo agresivniji ka kosu je bio nego sada

sad ja ne kapiram, ne deluje mi da je vidno usporio ili izgubio na handle-u...jedino taj sut deluje vidno slabije

ali sve to mi deluje kao stvar samopouzdanja i agresivnosti...a ne nekog fizickog pada

zato nekako mislim da moze da povrati taj mojo koji je imao i bude korisniji od fickovog batlera

 

tada je imao cca 25 a sada cca 30 jbga

 

ali svakako nije samo to. godine role-playera su ucinile svoje, jbga

Link to comment
Share on other sites

Veliki problem za nas u ovakvim tekmama je i nekonstantnost Berona. Njegov jedini doprinos je poenterski, a kad to zafali kao sto se bas dosta puta desilo ove sezone, onda je to problem. Ne mogu da verujem da ima 12ppg. 

 

Moguce da je Panter i zato doveden, ali meni on bas deluje kao neki divljak, uopste mi ne uliva poverenje da ce racio da mu ikad prevlada, a ne znam koliko je u stanju da trpa u bitnim tekmama.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Veliki problem za nas u ovakvim tekmama je i nekonstantnost Berona. Njegov jedini doprinos je poenterski, a kad to zafali kao sto se bas dosta puta desilo ove sezone, onda je to problem. Ne mogu da verujem da ima 12ppg. 

 

Moguce da je Panter i zato doveden, ali meni on bas deluje kao neki divljak, uopste mi ne uliva poverenje da ce racio da mu ikad prevlada, a ne znam koliko je u stanju da trpa u bitnim tekmama.

 

pa ako ima 12 ppg (uz dobre procente), onda nije bas da poenterski doprinos cesto fali. nije bas da na jednoj utakmici ubaci 25, a u sledecoj 0, pa mu je prosek 12,5  (recimo feldeine je imao takve momente), beron je prilicno konstantan. ok, nekad ga protivnik udavi, a nekada ceo tim  odigra lose, a on je primer igraca koji dosta zavisi od igre tima, retko kada ce se desiti da on odigra lose kada tim odigra dobro, i obrnuto.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ucinak berona zavisi, pre svega, od broja otvorenih suteva koje mu ekipa pripremi

ja jos nisam video tekmu u kojoj je on imao veliki broj takvih suteva i da ih je mnogo promasio

 

on nije igrac koji primarno kreira za sebe iz 1na1 igre(takav je punter, i trebao bi biti djenka), i kao takva, njegova konstantnost najvise zavisi od timskih kretnji i blokova koji se rade za njega

timske kretnje negde kapiram da ce biti bolje kako se bude nalazilo vremena za trening(ritam je ubitacan), a blokovi jbg...nisam optimista...svi smo videli kako stimara, veliki energicni zvezdas, to radi

 

u svakom slucaju, nekonstantnost berona nije problem ove ekipe

on bi, da je sinoc igrao za zelene, natrpao 20p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da Beron moze dovoljno dobro da se oslobodi u vecini poziva koji se rade za njega uz efikasnost koju ima iz svojih pozicija trpao bi po 30 poena. Iz toga proizikazi utisak da je neefikasan. Njemu ce uigravanje nekih drugih napadackih opcija samo pomoci da bude opasniji 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...