Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, leki bg said:

Oko Kuzmiceve minutaze: On ne moze da izdrzi vise od 5-6 minuta bez izmene. Dise na skrge. Cesto sam trazi izmenu.

Mogao je matori da malo kombinuje sa minutažom, neka pogleda snimak kako to Šaras radi da bi ubuduće malo brže reagovao sa izmenama.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da bi se uslo u osam mora se pobjedjivati i na strani, ne samo kuci. A da bi se to dostiglo kvalitet igre  mora da bude takav da maltene budes takmac za F4. A mi taj nivo igre nemamo ili nemamo jos uvijek. I one sezone kada smo se plasirali u osam bili smo vrlo blizu CSKA u razigravanju. Slicno je bilo i sa Zalgirisom one sezone kad su usli na F4 ili kad ih je jedva (cini mi se) Fener izbacio 

 

I s te strane sam miran. Ako ovaj tim ima snage (a mozda ima) za nesto vise onda forma mora da bude bolja i tada na pobjede treba racunati i na strani. Prosto sistem je surov i ekipe nominalno manjeg kvaliteta moraju da naprave na vrijeme vrhunsku hemiju i timsku igru. 

 

Zato je meni mnogo vaznije da se napravi model igre koji ce racunati:

- da je ovo konacan sastav

- da se onda model igre napravi koji ce maksimizirati potencijal ekipe.

I ja mislim da smo na dobrom putu. 

 

A to zasto nismo na vrijeme napravili adekvatan sastav, igru i timsku hemiju ipak je sekundarno, a sljedstveno tome i sanse za plasman u top 8. Jbg, greske se prave i nenamjerno i iz iskrene zelje, a da se ne rade pisajuci uz vjetar.

Edited by laki pepe
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, propolis said:

5 amerikanaca u završnici koji igraju po "defaultu" nisu mogli da okrenu utakmicu da se igralo jos pola sata

Nesto slicno sam cuo i sinoc na tribinama, kao gdje ti je Srbin. Imam problem s ovim, cime potkrepljujes tvrdnju da bi neko od igraca koji su bili na klupi dao vise igracki, energetski, bilo kako da je bio na terenu. 

Nedostajalo je finese, vica, dobrog poteza ili suta, ali energije nesto ne znam da je falilo.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo igrali sinoć bez tri vrlo bitna igrača za rotaciju. Davidovac da izmisli neke poene u second unitu, Stratos da premosti prazne minute u napadu i MJK da donese čvrstinu u odbrani i napadu. Plus Lorenzo rovit, tačno se videlo da ne može da se kreće kako treba. Pa on je mnogo ozbiljnije igrače od lekavičijusa hapsio a ovaj mu je sinoć bežao kao Kris Pol iz najboljih dana. Smeta mi jedino, što naši visoki, osim MJK i delimično Odža, ne umeju da postave blok. Pa to je osnovni deo košarke. Bez blokova u P&R i od lopte, nema igre u napadu. Ono što Štimac radi je zločin. Lik bukvalno ne sačeka da mu se protivnički igrač približi, on već kreće da se odmotava. Kada ga ne ide u napadu, u odbrani je štetočina u rangu Filipa Čovića. Kako su juče prortrčavali pored njega bekovi Žalgirisa, kao pored panja. Ipak verujem, da smo u full sastavu i sa što manjom minutažom za Štimca, ekipa koja može svakog da pobedi. Samo polako, biće to sve dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, laki pepe said:

Nesto slicno sam cuo i sinoc na tribinama, kao gdje ti je Srbin. Imam problem s ovim, cime potkrepljujes tvrdnju da bi neko od igraca koji su bili na klupi dao vise igracki, energetski, bilo kako da je bio na terenu. 

Nedostajalo je finese, vica, dobrog poteza ili suta, ali energije nesto ne znam da je falilo.

 

Opusteno drug, imas problem i tvoj je. Ne bi da se mešam 😉

 

Najbolji vic sinoc je bilo vođenje utakmice od strane Sakote, tako da je bilo i vica 😎

Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj poraz nije toliko tragican i neocekivan, iako su mnogi pred ovo duplo kolo upisali 2 pobede pod moranje. Zalgiris je uvek jako tvrd protivnik, ekipa koja igra fizicki i ima sjajnog trenerea koji iz njih uvek izvlaci maksimum.Osim toga su u ozbiljnom usponu, kao da su rasterecsni sto se tice plasmana i da sad daju sve od sebe.Mi smo morali da ljosnemo o ledinu negde posle lepe serije, ekipa nam je prilicno osakacena povredama, Lorenzo je rovit a prilicno zavisimo od njega, malo smo energetski pali sto je i normalno u ovom gustom rasporedu, Starac Sako je imao jedan od svojih "malo sam prilegao da odmorim" dana i nije cudo da nas je jedna takva fizicki prebije, uz malu pomoc sudijskog trojca koji su to dopustili.

Ovaj format je gadan, i to se vidi iz gomile nepredvidljivih rezultata, tako da ce ih biti jos, i ne bi me cudilo da ovaj poraz nadoknadimo na nekom gostovanju neplanirano, kao sto me nece cuditi ako fulamo jos neki neplaniran poraz kod kuce.

I veci od nas gube relativno redovno, unapred dobijene utakmice u ovom formatu.

Nadam se da petak nece biti dan za to, jer je Alba ipak ekipa ciju igru mozemo da ustopujemo, ako energija bude, ako nista, pa bar na nivou od veceras, za Albu bi to trebalo da bude dovoljno, uz malo raspolozenije bekove, pre svega Lorenza i Berona.Malo me brine Sikma, jer ne vidim ko moze da mu parira i nasem trenutnom sastavu( tu ce najvise faliti Kuridza), ali sumnjam da on sam moze da im donese pobedu.

Ocigledno da vise nismo izrazito domacinska ekipa, ali istovremeno nismo ni totalni duduci u gostima, pa ce poraza i pobeda biti i ubuduce, i ovde i "tamo".

Polako, mec po mec, bez nabijanja presije i prevelikih ocekivanja, pa cemo videti dokle ce nas to dovesti.

Uostalom, mi smo na mestu koje vodi u plej of posle 19 kola, a koliko nas ne bi potpisalo tu situaciju npr. pred utakmicu sa jucerasnjim protivnikom pred mec u Litvaniji?!

Ono sto raduje, i sto se vidi iz aviona, je da je atmosfera u ekipi konacno na nivou, i pocinjemo da licimo na tim, gde se igraci dobro osecaju, a to je bilo nezamislivo do pre samo mesec i nesto dana.

Ne treba biti nezadovoljan, u petak podrska momcima, i posmatrati to kao jos jedan mec, gde bi trebali da dobijemo, ali ne skidati glave, cak i da ne bude tako

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites



Nesto slicno sam cuo i sinoc na tribinama, kao gdje ti je Srbin. Imam problem s ovim, cime potkrepljujes tvrdnju da bi neko od igraca koji su bili na klupi dao vise igracki, energetski, bilo kako da je bio na terenu. 
Nedostajalo je finese, vica, dobrog poteza ili suta, ali energije nesto ne znam da je falilo.


Zli stranci uzimaju mesto našoj energičnoj deci. Daj 5 Lebranka, on oseća težinu dresa.
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

 

Opusteno drug, imas problem i tvoj je. Ne bi da se mešam 😉

 

Najbolji vic sinoc je bilo vođenje utakmice od strane Sakote, tako da je bilo i vica 😎

 

Ok, kako ti volja.

 

2 minutes ago, K.Dot said:


 

 


Zli stranci uzimaju mesto našoj energičnoj deci. Daj 5 Lebranka, on oseća težinu dresa.

 

 

Ne znam kolika je Brankova odgovornost za tri trojke Milaknisa na pocetku. A u ostalim periodima igre njegova odbrana je bila izuzetna. Ona razlika u 3/4 inicirana je njegovom fantasticnom odbranom u 3-4 navrata zaredom. Dobro je cuvao sve njihove spoljne igrace. I takav Branko je zlata vrijedan. To sto kada izadje iz cipela u napadu pravi greske je znano i neki drugi igraci su trebali da povuku. Vrlo cesto je dobijao lose i teske pasove, a on kada nema namjestene noge 100% pogoditi moze samo slucajno. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

Lebranko i Dobric su nam se usrali u zivot u 3/4.

Netacno. U zivot nam se usrao Simana ocajnom odbranom u drugom delu trece cetvrtine i nemogucnost branjenja pika. 

Stimac je po meni sinoc bio najlosiji, tj. lepo su ogoljene sve njegove mane.

Pogotovo u odbrani , a i u napadu je bilo uocljivo koliko slab pregled igre ima.

Najupecatjivija je bila situacija kod jednog udvajanja u trecoj cetvrtini kad ne vidi Zoa samog u cosku na 2m i baca loptu Lazicu koju ovaj jedva hvata, a onda i on pokusava neku glupost.

Jednostavno pobedila je uigranija, spremnija ekipa. Stimac je dobar apgrejd, donece dosta toga, ali bice utakmica kada je totalni minus i ne bih voleo da se profilise kao neki nosioc jer ce ga tako teze klupirati kad bude vreme za to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vepar said:

Zo je zasticen ko beli medved na forumu, sinoc je odigrao u rangu Filipa

 

Sreca pa ove godine u el imaju samo 4 ozbiljne ekipe, prilicno smo konkurentnia, a i cenim da mozemo pobediti i nekog od favorita

 

Zo je zasticen zato sto je najbolji igrac ekipe.A da je odigrao u rangu Filipa ne lupaj i jos pod povredom ociglednom je igrao.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1. Imali smo bukvalno 10 poseda više, što zbog ofanzivnog skoka, što zbog manje izgubljenih lopti, a opet izgubili! Dopada mi se što smo generalno smanjili broj šuteva za 3 kod Šakote, ali sinoć su nas oni strašnom odbranom oterali od koša, a opet odlično branili šutere, tako da je tih 7/28 za 3 i glavni uzrok poraza (oni 8/19). Da smo dali jednu više, bio bi skroz egal meč.

 

2. Čestitke Šarasu kako je posložio odbranu u celoj utakmici, a pogotovo u drugom poluvremenu! Nismo bili pripremljeni na njihov zonski presing na našoj polovini i udvajanja i morali smo to mnogo brže da rešavamo tranzicijama, a mi smo bespotrebno ulazili u pozicione napade, gde je njihova odbrana bila još bolja! Šakoti na dušu. Razumem da nekad želiš da smanjiš tempo, ali ovo je školski primer kad te protivnik natera na tempo i ti prosto moraš da odgovoriš na taj način i tražiš bržu realizaciju!

 

3. Šakota! Mislim da radi odličan posao generalno, ali sinoć je baš trokirao. Prvo ona serija kad nije tražio TO, bio na 10m od njega, poludeo i odrao grlo, ali matori prosto zaspi nekad! Dalje sama rotacija. Kuzmić za 13 minuta ima 8 skokova i poena, štiti obruč sjajno, ali džaba, u ćitapu stoji da igra početne minute poluvremena! To što je Štimara u odbrani bio van vremena i prostora i što je dozvoljavao livade do koša, nema veze! Video je to i Šakota, prozivao ga, ali mi nije jasno zašto onda nije probao sa Odžom. Premekan igrač sa, što bi se reklo, defensive awareness 0. Mnogo gubimo u odbrani sa njim. Dalje, jeste Simana opravdano zamenjen, ispao 2 puta u odbrani, ali je generalno uradio ok posao, mislim da je morao da ga upari sa Gistom u par navrata, a ne ona parodija sa 4 mala. Pritom ga je ubio kad je uzlazio, mali je ionako labilan, pitanje kako će uticati na samopouzdanje to. Na kraju, minutaža Lazića u štetočina modu! Napad nula, a odbrana još gora ovaj put sa sve onim trojkama iz tranzicije.

 

Ipak, uz sve propuste, ne zameram ekipi ništa, energetski su dali koliko su mogli, atmosfera je bila odlična, ostaje žal što nismo ovo dobili, ali Žalgiris je odlična ekipa! Podrška i da dobijemo Albu. Neće biti toliko tvrda tekma, biće mnogo više trčanja i poseda, očekujem da će biti bolje!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vepar said:

Zo je zasticen ko beli medved na forumu, sinoc je odigrao u rangu Filipa

 

Sreca pa ove godine u el imaju samo 4 ozbiljne ekipe, prilicno smo konkurentnia, a i cenim da mozemo pobediti i nekog od favorita

 

 

White man can't jump. Ti si video Filipa kako zakucava? 😮 Šalu na stranu, Zo igra povređen i još nije potpuno fit. I kao takav je najbolji igrač ovog tima i ima neograničene kredite. Sinoć je dao sve od sebe da tim učini boljim, ali jednostavno su nas taktički nadmudrili. U stvari, nisu nas, nadmurili su Šakotu. Nije baš imao previše materijala za kombinovanje sa onakvim Borišom i bez nekoliko standardnih igrača, ali ne moraš biti Fil Džekson i Pet Rajli, da bi shvatio da serija protivnika mora da se seče TO-om. Petorka na kraju je potpuni brainfart, ali ajde da kažemo da je pokušao sve da stignemo rezultat, ali promašaj Pantera iz ugla i cigla Berona u tablu su nas dokrajčili. Da je makar jedna od te dve trojke ušla, moglo bi se juriti -4 ili - 3. Ovako, igrati jurnjavu po terenu sa trenerski mladim ali iskusnim Šarasom je uzaludno. Sad je protiv Albe imperativ pobede. Poraz nas vraća par koraka unazad. 

Link to comment
Share on other sites

Sve se skupilo. Povreda Dede i MJK, roviti Zo, promašaji otvorenih šuteva i polaganja, breme favorita, Žalgiris koji se vraća u formu... Značilo bi da smo dobili, ali EL je toliko duga, svašta je još moguće.

Po mnogo čemu, sad su skuplji porazi u ABA, nego u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je i dosta faulova, koji nisu suđeni, jednostavno su sudije pustile grublju igru, gde su se oni bolje snašli. I ja moram da se zapitam čemu ovolika minutaža Laziću, koji je juče odigrao izuzetno loš meč. Drugo, izuzetno me nerviraju šabloni. Ta petorka igra prvu i treću, a ta petorka drugu i četvrtu. U zavisnosti od umora, faulova, malo ću da izmešam karte. Zašto uvek mora da se počne po šablonu? Pročitao ga je Šaras samo tako. Što se tiče bacanja, Štimac nikada nije bio neki dobar izvođač, naprotiv, dok je igrao u prvom mandatu kod nas, njega su najviše faulirali u bonusu, jer je bio očajan, pa je kasnije malo popravio tehniku šuta. Malo se okuražio da bude dobar asistent, ali se veoma često zapetlja kada ga udvoje, jer nema naročit pregled igre. Na srcu i borbenosti mu niko neće zameriti, ali i dalje se vide manjkavosti, naročito u odbrani. No, nismo ni očekivali previše, od njega je i ovo ok, uzevši u obzir da smo prvi deo sezone igrali sa Odžom na petici. Mi smo juče u 12 imali 5 centara. A drvlje i kamenje na Zoa, koji je jedini plej, jer bandoglavi gazda nije hteo da mu sinčić izgubi mesto u timu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki pepe said:

Nesto slicno sam cuo i sinoc na tribinama, kao gdje ti je Srbin. Imam problem s ovim, cime potkrepljujes tvrdnju da bi neko od igraca koji su bili na klupi dao vise igracki, energetski, bilo kako da je bio na terenu. 

Nedostajalo je finese, vica, dobrog poteza ili suta, ali energije nesto ne znam da je falilo.

 

Ako se nešto ne može sinoć zameriti, to je razina uložene energije, bezo obzira na državljanstvo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

povela se sinoc rasprava na temu TO koji je sakota propustio da uzme...pa evo mojih 2 centa:

- TO nije magicni stapic koji ce odjednom da preokrene tok utakmice

- ali TO jeste primarna reakcija trenera kada stvari krenu lose u jednom mini ciklusu na tekmi

- sve i da je posle 5:0 zvao TO i cutao na njemu ceo minut, tomic stajl, to je bolje nego nikakva reakcija

- a dovoljno je bilo samo da se kaze nismo u bonusu, naredna 2-3 napada seci faulom posle 10-15 sekundi

- ne znaci da bi to sigurno napravilo neku razliku, ali bar si pokusao

- ovako ti ekipa ispada na obe strane terena a ti nemo gledas

- i za kraj da podsetim da je saras u 1.cet trazio TO kada je njegova ekipa jos vodila, nakon nase serije od 5:0. izmedju ostalog, zbog toga je saras >> sakota 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

naredna 2-3 napada seci faulom posle 10-15 sekundi

Selekcija faulova je bila tragicna sinoc. Ne bi prosla ni u juniorima. Jbg. Bas tada je bio momentum da se ne dozvole laki poeni, imamo i prostora do bonusa. Oni nama trojku, pa dvojku preko Simane, pa opet trojku. Kasnije Braun pravi kos faul. I tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude zabune ja sam zadovoljan kako je sve sinoc izgledalo. Ne moze se uvijek pobijediti, nekada nece lopta, nekada ne da protivnik. Meni je bitno da smo mi davali koliko smo mogli, trudili se svi igraci u okviru svojih mogucnosti, ali je jednostavno protivnik bio bolji, moze se reci i pametniji.

 

Drago mi je bilo sto sam prisustvovao jednom spektaklu. Utisak je pozitivan.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Evroliga je sjajno takmičenje, videli smo mnogo pobeda nominalnih autsajdera ove sezone. Ekipe osciliraju. Nema opuštanja protiv bilo koga. Pa i ove ekipe koje su trenutno na dnu itekako znaju da zagorčaju život favoritima. Niko ovde ne igra revijialno, ali isto tako - s obzirom na veliki broj utakmica, nijedan poraz nije katastrofa (osim možda onaj od Asvela u Beogradu jer je njihov sastav dosta skroman ali skor im nije skroman tako da i oni imaju svojih aduta). Treba malo olabaviti sa kritikama i seciranjem grešaka. Povrede nam dosta kroje sudbinu, a sama činjenica da je midžet pored terena je ohrabrujuća i predstavlja osnovni preduslov da igramo košarku pa šta bude. Biće ovde svašta do kraja i verujem da ćemo do samog raspleta biti u igri za top 8 ako mališa ostane u ovoj trenutnoj ulozi. Zveknućemo i mi nekog rasterećeni na strani.

  • Like 31
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...