Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, laki pepe said:

Jebeno je sto za dva dana dolazi ekipa potpuno drugacija od Zalgirisa sa jakim motorom. 

Kada sam isao na utakmicu pomislio sam kako je ovo zajebano. Pod moranje je da dobijes bar jednu, a mirisalo je dosta toga danas i odranije na poraz.

Surovo skroz, nema tu ni pripreme ni treninga ... samo udri, pa šta bude. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

ovo se moglo dobiti, ali mora se priznati da su nas zasluzeno pobedili. steta za propustenom sansom u trecoj cetvritini, stvarno smo imali sto bi rekli momentum nakon one serije, ali nikad lakse i nikad brze smo je protracili. odlicna reakcija saraca na nase odlepljivanje, udvojili su zoa i usporili nam organizaciju napada, bile su tu i dve lose odbrane i jbg. meni stvarno ne pije vodu prica da kuzmic i dalje nije spreman. pa on je jbg tri meseca u punom trenaznom procesu i mora imati vise minuta od stimca, posebno u utakmicama u kojima je kao danas izrazito dominatan. malo su i sudije jele govna. onaj dobricev faul na kraju trece nema veye sa yivotom a on ih je odlepio na u ovakvoj uakmici velikih 4 poena

 

jbg, steta, plasim se da ce nas porazi kod kuce od asvela, zalgirisa i baskonije kostati na kraju. neverovatno je koliko je baskonija losa. moramo ih tuci tamo

Link to comment
Share on other sites

Radonja je govorio čini mi se utakmicu po utakmicu.. Tako bi trebalo, svaka sledeća je najvažnija, svaku ići na pobedu pa na kraju podvući crtu. Nema gledanja u tabelu i raspored. Stigle su nas povrede u nezgodnom trenutku, nedostajao je Stratos ili DD večeras da izmisle nekoliko koševa. Ipak sam utiska da smo taktički pogrešno igrali, bez tranzicije, napadački birali šut a u većini situacija kad smo gurali pod koš Žalgiris je imao problema. Naročito kad su blizu koša Kuzmić ili Štimac, čak su i sa kapice lepo delili par puta. Odbrambeno nismo probali sa Gistom i Borišom u kombinaciji da odgovorimo na njihovu brzinu. A i Kuzmić nije bio loš dok je igrao. Zatim, malo više Dobrića (tranzicija) umesto Lazića koji je u kontra ritmu. Onda, to je i Šakota zamerio igračima, ne korišćenje faulova u mis-meču iako nismo bili u bonusu. Zatim, pogrešno pravljenje faulova u bonusu, i to na dobrim izvođačima dok kao stižemo, mada je već tada otišla mas' u propas'.
No, sutra izbrisati ovaj meč, sledeći je najvažniji. Albu uvesti u naš ritam i pobediti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije puno toga bilo kako treba i to je Šaras iskoristio čestim izmenama i promenom ritma. Šakota to nije ispratio kako treba vec se uglavnom drzao unapred smisljenog plana. Sad nema nazad nego dobro se pripremiti za Albu koja igra dosta drugačije od Žalgiirsa. Nadam se sličnoj poseti i još jačoj podršci ekipi. Malo vise bih imao strpljenja i za Borišu a pogotovo za Dobrica a ne da na prvu gresku budu oterani i zaboravljeni na klupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki_Majak said:

Tri stvari mi nisu jasne, ako neko zna, nek odgovori:

 

1) Zašto Šakota nije tražio TO u Žalgirisovoj seriji nakon našeg 45-38 vođstva? Na 45-43 sam se toliko drao "TAJM OUT" da je žena mislila da mi je pozlilo ili da nam je neko provalio u stan...

2) Zašto je Lazić imao toliko minuta u 3/4 kada je, realno, sve i puklo? Razumem ja da nema  Davidovca, da ne može Dobrić da igra 40min, ali opet, Lazić nas ukopava i nema zamene do 4og faula.

3) Najveća zagonetka - zašto Kuzmić nije igrao više u 2. poluvremenu? Uz Brauna je bio najbolji u prvom, bili su sjajan plej-centar duo, imao je samo jedan faul i - šta?! Štimac da igra 4. četvrtinu pa makar pukli jer nemamo ni odbranu ni skok? A ako ne ide Štimca, onda niska petorka?

 

Ako neko zna da objasni ovo večeras, pomogao bi mi, jer samo pao u bedak. Jasno mi je samo da je Davidovac povređen, a Faje izbačen, a takva dva igrača su nam baš falila za fajt (Faje) i pamet na poziciji krila (Davidovac) večeras.

 

1. To je vecna misterija

2. Lazic je igrao previse jer nema prave 3 koja bi cuvala Uljanovasa i ona njegova guzicenja. Ja bih mozda probao sa Simanicem na 3 u toj situaciji. On moze da coskari u napadu kao Lazic i da pomogne u odbrani mucenom Stimcu.

3. Kuzmic nije igrao vrv iz razloga sto je dobar deo 3.cetvrtine odmarao Zo, pa je ideja bila da se nedostatak kreacije nadomesti tako sto ce Stimac da igra na postu i da nesto izvucemo iz toga, plus Kuzmara fizicki nije spreman.

 

Eto raspisah se. Moje subjektivno misljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milos 3.14 said:

1. To je vecna misterija

2. Lazic je igrao previse jer nema prave 3 koja bi cuvala Uljanovasa i ona njegova guzicenja. Ja bih mozda probao sa Simanicem na 3 u toj situaciji. On moze da coskari u napadu kao Lazic i da pomogne u odbrani mucenom Stimcu.

3. Kuzmic nije igrao vrv iz razloga sto je dobar deo 3.cetvrtine odmarao Zo, pa je ideja bila da se nedostatak kreacije nadomesti tako sto ce Stimac da igra na postu i da nesto izvucemo iz toga, plus Kuzmara fizicki nije spreman.

 

Eto raspisah se. Moje subjektivno misljenje.

 

Hvala na odgovoru. U međuvremenu je posle potrošenog piva otvoreno i vino, pa mi je lakše. Do sutra ujutro.

Link to comment
Share on other sites

Не може се добити Жалгирис са промашеном 21 тројком, претврда су екипа. Такође нереално је очекивати да Лоренцо  буде МВП на сваком мечу, и остале ће екипе имати притисак на нашој половини  при преносу лопте и ово је још једна потврда да је у овим силним аквизицијама морао да се узме још један квалитетан плеј.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knjizevnik_Laki said:

moram reci da su za taj nedostatak tranzicije dobrim delom i sudije zasluzne

jednostavno nisu se svirale iste stvari na braunu i beronu sa jedne, kao na lekaviciusu i walkupu sa druge

faul lazica u napadu je bio, a onda je samo minut kasnije potpuno ista situacija bila na drugoj strani, gde je opet njemu sviran faul

sitne su to greske, ali se nakupe, i bile su u posebno losim(prelomnim) trenucima za nas

 

Bilo je nekoliko faulova koje su im olako sudili, ali ni blizu nije bilo sudjenje kao protiv Baskonije.

 

Ne moramo stalno da trazimo uzroke poraza u sudjenju, dovoljno je sto nisu namerno isli da nas ostete za razliku od kriminalnog sudjenja u Kazanju i protiv pomenute cete iz Vitorie.

 

Takodje smo i mi imali srece da nalecemo na protivnike koji su se raspadali u nekim trenucima, tako smo dobili Khimki, Oly, Zenit i Asvel, previse lagano smo ili dobijali ili okretali. Sad bas nismo imali srece, dva vazna igraca povredjena, nikako da se vrati Stratos, jedino sto VePron nije vise u 12, ali slaba vajda od toga.

 

Nismo mi ekipa za ovakav skor, nismo CSKA ili Barca pa da mozemo rutinski da dobijamo utakmice u evroligi, moramo bas mnogo da zapinjemo. Bice jos rivala koji ce lezerno igrati protiv nas, ali ove meceve gde protivnik dodje napaljen i zeljan da nas obori na pod (a ne spada u red najboljih) moramo da dobijamo ako hocemo da imamo sansu za TOP 8.

Link to comment
Share on other sites

Bolji tim pobedio..

 

Šaras je po meni najbolji trener u Evropi, sa gomilom proluproizvoda radi sjajan posao. Jednostavno se bukvalno u svakom sekundu zna šta ko u timu radi i zašto. Savršena rotacija.

 

S druge strane, Šakotina najgora utakmica nakon perioda uhodavanja...

 

Predugo držanje Štimca u završnici je presudilo, prelako su pravili višak i lagano nas bušili. Trebalo je ponovo probati sa Kuzmićem ili sa Borišom. Štimac jednostavno nije kalibar koji će konstantno donositi prevagu, utakmica kao u Francuskoj nije pravilo već izuzetak.

 

Takođe ni Panter nije De Kolo, takođe se ne može očekivati da će stalno imati fenomenalne partije.

 

U stvari moglo bi se sažeti u par reči; Panter i Štimara doneše, Panter i Štimara odneše.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

Bolji tim pobedio..

 

Šaras je po meni najbolji trener u Evropi, sa gomilom proluproizvoda radi sjajan posao. Jednostavno se bukvalno u svakom sekundu zna šta ko u timu radi i zašto. Savršena rotacija.

 

S druge strane, Šakotina najgora utakmica nakon perioda uhodavanja...

 

Predugo držanje Štimca u završnici je presudilo, prelako su pravili višak i lagano nas bušili. Trebalo je ponovo probati sa Kuzmićem ili sa Borišom. Štimac jednostavno nije kalibar koji će konstantno donositi prevagu, utakmica kao u Francuskoj nije pravilo već izuzetak.

 

Takođe ni Panter nije De Kolo, takođe se ne može očekivati da će stalno imati fenomenalne partije.

 

U stvari moglo bi se sažeti u par reči; Panter i Štimara doneše, Panter i Štimara odneše.

 

Jedan deo meca je igrao sa Hayesom, Jankunasom i Landalom u petorci i tako ubio nas ofanzivni skok.

 

Punter jos mnogo mleka treba da popije da bi mogao da se nazove covekom koji lomi meceve. Lako je postizati poene protiv protivnika koji je sam sebe poceo da pobedjuje, tesko je to ponoviti protiv dobro organizovane ekipe koja igra sa puno samopouzdanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glupo je kritikovati ekipu koja je igrala osakaćena, a sa evidentnom željom i na trenutnom energetskom maksimumu.

Ali, možemo pričati zašto je osakaćena. Na stranu povrede Stratosa, Davidovca i Kuridže (sva trojica bi večeras igrali da su zdravi), opet se postavlja pitanje opravdanosti sklanjanja Fayea, pa i D. Brauna. A posebno pitanje je oko backup pleja KOGA I DALJE NEMAMO. Gledao sam utakmicu praktično sa parketa (hvala zete) i videlo se da Zo, na žalost, nije na 100%. Svaka njemu čast do sada, ali plašim se da smo već debelo zagazili u preterano rabljenje ovog igrača i da nam se to može osvetiti kada bude bilo najpotrebnije. Sva trojica koje koristimo da odmene Lorenza imaju velikih problema u organizaciji i to postane baš vidljivo kod ekipa kao što je Žalgiris.

Šaras je vrhunski postavio meč i vodio ga do kraja na sličan način. Nalazio je odgovore i na našu igru sa dve petice i na onu Šakotinu egzibiciju sa 4 beka i Gistom. Na svaki naš nalet dolazila je njihova trojka, a meč je prelomio njihov sjajan period posle TO na -7. Tada su stigli i prestigli i mi nismo do kraja uspeli da se vratimo. Postavljali su jake blokove za Lekavičijusa u kojima je Zo redovno ostajao, a nije bilo strane pomoći. Koncepcijski, ta neka prosta igra iz pika nam je bila veliki problem jer su dolazili do lakih poena. Svidelo mi se usmeravanje Lekavičijusa u desnu stranu, ali tek u drugom poluvremenu, kao da je taj detalj promakao u pripremi meča, pa je naknadno primećen na pauzi između druge i treće četvrtine. Leday je ubacio previše laganih poena, a one 3 vezane trojke Milaknisa (i četvrta koje je praktično izašle iz obruča) je jednosavno nedopustivo. Ja lično ne pamtim koji nam je igrač sasuo tri trojke za redom u EL, a što je najgore one su došle posle našeg dobrog starta i vođstva 4:0. Jako bitan momenat koji im je dao sigurnost i otklonio eventualnu početnu nervozu.

Ostaje nejasno zašto Simanić nije više igrao, posebno u momentima kada je Gist bio jedini visoki na parketu. Kuz je disao na škrge, on ne može duže od ovoga da odigra na maksimumu.

Težak i fizički zahtevan meč koji smo izgubili jer nam je kalibar bio manji od njihovog, a i ponestalo municije u jednom momentu. Ako ništa, raduju nastupi Gista i Kuza i nada da će Davidovac biti spreman za Albu, jer nam je svaki koristan igrač u rotaciji neprocenjivo vredan.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I da, trener mora da zahteva od Đenke protagonizam. Ovo večeras što je igrao napred je bilo besmisleno. Ne može crni NBA bek da ne pogleda koš čitavu utakmicu. Da li iz šuta da li iz prodora, svejedno. To jednostavno ne može da prođe. Neprihvatljivo je.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

I da, trener mora da zahteva od Đenke protagonizam. Ovo večeras što je igrao napred je bilo besmisleno. Ne može crni NBA bek da ne pogleda koš čitavu utakmicu. Da li iz šuta da li iz prodora, svejedno. To jednostavno ne može da prođe. Neprihvatljivo je.

Skroz,

kao da ga je Radonjao profilisao kao defanzivca i tako je sluzio u Milanu i Himkiju...Golgota tog tereta je da su ubili kosgotera u njemu.Eh ta duga dvojka Djenkina legla bi mi kao meka dojka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad Brown ne igra na maksimumu, mi možemo od svakog da izgubimo u EL. Danas ga je Lekavičius pošteno nadigrao. Bušili su nas preko Štimca, tačno se videla razlika i kod igrača Žalgirisa kad ih dole čeka Štimac a kad Kuz. Punter nije uspeo da donese nešto 1 na 5 ovog puta, a od Đenke je to izgleda i prestalo da se očekuje. Billy se mučio da ostvari poziciju. Kad se sve sabere i oduzme, premalo opcija smo imali. Takođe, verujem da smo oborili neki rekord sa 5 petica u 12. Kuzmić očigledno još uvek ne može da igra previše. Žalgiris je vrhunski vođena ekipa. Kvalitetom nisu bogznašta ali su svakako jači od Asvela i mnogo mnogo iskusniji za ovakve mečeve. Drago mi je što ovde ne vlada apatija, ekipa je korektno pozdravljena i nakon meča, jednostavno loš dan, a i povrede nas ne maze. Na stranu idiotizmi sa rosterom, to je prežvakana tema i aksiom. Albu možemo i moramo da dobijemo. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Na poluvremenu smo imali 9 skokova više, a na kraju smo imali 1 skok manje. Saras je to iskusno snimio(Lekavicius, Ulanovas, Hejs, Lidej i Lendejl wtf) i kada su uspostavili kontrolu skoka pobeda Zalgiris nije došla u pitanje. 

 

Sakota je prespavao bukvalno celu utakmicu. Saras je bio uvek tri poteza ispred. 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Hoćemo li da pričamo o Beronu ili da se lažemo još neko vreme? 😞

 

Lik u kafiću na 3 minuta do kraja:

''  Beron je navežbao ovo tr-čanje...najozbiljnije. ''

 

Beron me je večeras podsetio na Foresta Gampa...što i ne čudi jer demarkacija ne zavisi samo od kvalitetnog bežanja od čuvara ako ti Štime i Boriša postavljaju '' tuš zavesa '' blokove. Njih ne moraš ni da probijaš ni razgrneš...sami se pomere na vreme. 

Da li su se litvanci više od jednom zakucali u naš blok jureći Berona i Pantera...a nama u rotaciji pet centara.

Šarunasu je ono što su promašili Dobrić i Panter bilo više nego dovoljno jer to su dve presudne situacije u kojima smo im nadigrali odbranu, mogu samo da gledaju egzekuciju...a mi mašimo otvorene šuteve.

 

Bekovi su nam opasno nepredvidljivi u šutu za tri...Panter ili plodi ili je alav lopte (1-5)...Laza 0-3, Đenka jedini pored Kuza nije večeras uzeo ni jedan šut za tri...Beron koliko mu dozvole (2-5) retko je do njega...on svoje istrči momački.

 

Ovo ipak nije težak poraz...bili smo u igri do zadnjih 90 sekundi i sa ovim hibrid rosterom ali eto...napravili smo dovoljno grešaka da zasluženo izgubimo.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saras je nesumnjivo vrh trener, plus dugo vodi isti tim koji ima isti kostur domacih igraca godinama. To dosta pomaze kad je ovako gust raspored.

Videla se jasna ideja u napadu. Napadao je ili Lekavicijus iz pika gde je Stime bio katastrofa ili je Volkap napadao Berona koji se isto mucio defanzivno.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo mi sami sebe dobili isto kao protiv Asvela i Baskonije. Ne kazem da smo bogznasta jaka ekipa pa se samo mi pitamo, ali smo na ova 3 meca prilicno podlegli pritisku favorita. 

 

Elem, nama su veceras ocajnicki nedostajali jedan od dvojca Davidovac/Stratos i Kuridza. Prva dvojica zbog napada i rasterenja Zoa a MJK bi omogucio Gistu da igra na 5 i samim tim nas ne bi izbusili onako preko Stimca. 

 

Steta bas, nije jos nista izgubljeno ali nas ova 3 ''nedozvoljena'' poraza bas koce u nekoj borbi za 8.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zo, Beron, Dobric, Borisa I Gist je petorka koja je mogla nesto u završnici da uradi. 

5 amerikanaca u završnici koji igraju po "defaultu" nisu mogli da okrenu utakmicu da se igralo jos pola sata. Falila je energija, htenje I želja koju imaju domaći igrači. Videli smo kako su taj segment odlično odradili Dobric i Jovanovic u Vilerbanu. 

Jovanovic je zaslužio bar neki minut na parketu posle partije protiv Asvela. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...