Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Kakav Sakota, na poluvremenu se videlo da cemo da izgubimo. Jednostavno nam ne leze, oni igraju u kost kao Asvel kada nas je oprao u prvom poluvremenu, samo sto Zalgiris ume taj nivo kontakt - igre da drzi dosta duze. Plus su nas nahvatali u losem trenutku, Zo rovit - ne verujem da bi nam se Lekavicijus ovako posrao u tanjir da nije bilo tog malog detalja, Davidovac out koji je prilicno bitan za nas u poslednje vreme, posebno u trenucima kada napad stane kao u 3/4 puno nam znace tih njegovih 5,6 poena, Punter potpuno off veceras (jbg)

 

e da, svaki put se slogiram kod Punterovih poprecnih dodavanja, ili dodaje u skoku, ili ta lopta putuje vecnost

Edited by SunZero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Previše šablonski menja Šakota, kao da unapred odluči ko će koliko da igra. I drugo, skroz je nerealno da na utakmici gde se vodjstvo smenjuje iz poseda u posed, on ne reaguje na seriju Žalgirisa 11:0. To je u normalnim utakmicama kao da su otišli na +20. Nego, nema vremena za tugovanje, u petak je sledeća, da se pošibamo pa šta bude.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Danas nam je pogon malo zaribao, a nas pogon su Lorenzo i Baron. Lorenzo tek na momente pokazao kakva je igracina. Baron jos mnogo manje. Odlicno su ih branili Litvanci (Barona su vukli do iznemoglosti i to nekaznjeno). Lorenzo nije mogao do ulaza do kosa da dodje. I pored svega Toga mislim da smo zatajili u odbrani. Nismo znali da ih procitamo. Nekako smo naivno delovali u odbrani. Muka mi je bila koliko nas je napunio onaj maleni Laskevicius (mislim da se tako zove). Kako nismo mogli da ga izblokiramo nije mi jasno. 

Malo smo se previse ispucavali za 3 poena. Ne znam kakav je procenat bio na kraju ali sigurno katastrofa. Pokusavali smo i Stimcu ispod kosa da dajemo lopte, ali je uvek bio udvojen. Delio je nekoliko lopti nasim bekovima na trojci ali i par puta nije znao gde udara. 

Kada se lomilo na kraju trece cetvrtine mi promasimo 3 od 4 bacanja. U ovakvim utakmicama kada odes na plus 4-5 je mnogo tesko stici.

U cetvrtoj se i sudije pogubile nacisto, naravno, cini mi se, na nasu stetu.

Zalgiris nam se nudio na kraju sa mnogo gresaka i cak par promasenih bacanja, ali nismo znali da iskoristimo.

Najveci gubitnici u nasoj ekipi su definitivno Lazic i Simanic. Prvi je pomislio nakon par poslednjih utakmica da je Lebron, a drugi izgleda ne razmislja o kosarci ozbiljno.

 

Ovo je Sport i porazi su Deo igre. Verujem da cemo protiv Albe igrati mnogo bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta za poraz,sa ovom pobjedom bi bas bilo lijepo pogledati tabelu,ali nista ovo ne mora da bude presudno.U prvom dijelu sezone imamo pobjedu u Kaunasu,poraz od Asvala kuci,sad ovaj dio sezone obrnuto.Ovo kolo su izgubili svi za koje mislimo da se trkaju za top 8,a ustvari svi su jos u igri bulvalno.Nijanse odlucuju vecinu utakmica.

Sad mobilizacija ,i pobjeda protiv Albe pod obavezno

Ako Bajern dobije u Atini,zadnje 4 ekipe na tabeli sa pobjedom ovo kolo,Evroliga ,ljepota kosarke.

Ako Bog da da igramo jos puno sezona

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tri stvari mi nisu jasne, ako neko zna, nek odgovori:

 

1) Zašto Šakota nije tražio TO u Žalgirisovoj seriji nakon našeg 45-38 vođstva? Na 45-43 sam se toliko drao "TAJM OUT" da je žena mislila da mi je pozlilo ili da nam je neko provalio u stan...

2) Zašto je Lazić imao toliko minuta u 3/4 kada je, realno, sve i puklo? Razumem ja da nema  Davidovca, da ne može Dobrić da igra 40min, ali opet, Lazić nas ukopava i nema zamene do 4og faula.

3) Najveća zagonetka - zašto Kuzmić nije igrao više u 2. poluvremenu? Uz Brauna je bio najbolji u prvom, bili su sjajan plej-centar duo, imao je samo jedan faul i - šta?! Štimac da igra 4. četvrtinu pa makar pukli jer nemamo ni odbranu ni skok? A ako ne ide Štimca, onda niska petorka?

 

Ako neko zna da objasni ovo večeras, pomogao bi mi, jer samo pao u bedak. Jasno mi je samo da je Davidovac povređen, a Faje izbačen, a takva dva igrača su nam baš falila za fajt (Faje) i pamet na poziciji krila (Davidovac) večeras.

 

Edited by Laki_Majak
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

korektan sakota na TO...sem naravno dela o jazavcu

dosta strpljenja za dosadu rajka

 

sto se kuzmica tice, kapiram da fizicki nije na nivou da moze da igra vise minuta

veceras su nam napadacki najvise falili stratos ili deda, da se odigra nesto van sablona

to je uloga koja je trenutno dodeljena punteru, ali veceras je nije dobro obavio

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Hebi ga, moglo je, na žalost nije. Danas do kraja da navijamo za Bayern, a sutra za Real, Barsu i Maccabi. Maccabi najverovatnije dobija kući Armani, Real ima velike šanse da u Moskvi dobije Khimki, a ono što bi nam možda najviše značilo, da Barsa dobije u Stambolu Fener, je mala verovatnoća, pogotovo što se Fener podigao. U svakom slučaju ćemo morati i neke neplanirane utakmice da dobijemo da bi nam ostala šansa. Tako je, kada se izgube tzv. sigurice.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

Hebi ga, moglo je, na žalost nije. Danas do kraja da navijamo za Bayern, a sutra za Real, Barsu i Maccabi. Maccabi najverovatnije dobija kući Armani, Real ima velike šanse da u Moskvi dobije Khimki, a ono što bi nam možda najviše značilo, da Barsa dobije u Stambolu Fener, je mala verovatnoća, pogotovo što se Fener podigao. U svakom slučaju ćemo morati i neke neplanirane utakmice da dobijemo da bi nam ostala šansa. Tako je, kada se izgube tzv. sigurice.

 

Pa kad pogledamo sa npr. "fizikalcima" Zalgirisom i Asvelom imamo 1-1, jedino nam mozda "bode oci" sto smo obe kuci izgubili. Saras je veceras nadmudrio Sakotu, ali njega onda nadmudrio Gavrilovic u Kaunasu.

 

Ovo je EL i nema unapred upisanih pobeda, posebno protiv timova koji nam svakako "ne leze" kao Zalgiris.


Za 2 dana potpuno druga ekipa (po stilu igre) stize, dobili su obe utakmice na gostovanjima u Atini npr. i imali jos nekoliko odlicnih partija u gostima i pored poraza. Posto znamo nas bilo bi dobro ako bi mogli da pobedimo i ostanemo (bar u glavama dobrog dela nasih "poznavalaca" kosarke) konkurentni za top 8 posto nam posle sledi jako tezak raspored (u 8-9 kola posle Albe) i u gostima i kod kuce pa da bar igraci imaju neki "vetar u ledja" na domacim utakmicama, a ne da gledaju polupraznu Arenu.

 

Sto se tice borbe za top 8 trenutno smo u "igri" za isti iz razloga sto se jedino 5 timova ozbiljnije izdvaja u EL i po igri i po rezultatima, ostali dosta losi do sada pa ima dosta konkurenata za ta 2-3 mesta koja ce biti "slobodna".

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Neprijatan poraz, ali mozda ne i neocekivan. Zalgiris je ekipa sa tradicionalno jakom unutrasnjom linijom, a mi smo veceras igrali bez tri igraca koja igraju ili mogu da igraju na toj poziciji. Simanic stagnira i to je sad vec do njega. Mnogo nam je veceras nedostajao MJK, a i Stratos nam fali kao lebac.

Za top 8 nam je ova pobeda trebala, ali nisam spreman da otpisem ove momke tako lako. Jos cemo se mi cerati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Za mene je misterija taj čuveni i toliko bitni TO ... sem ako čarobni štapić tu nešto odradi.

TO je bitan da se prekine momentum neke ekipe i da se ekipa koja trazi TO konsoliduje malo.Eto.Saras je majstorski prekinuo nasu seriju pri 45:38...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Boaće said:

. Velika glupost, ništa posebno nije odigrao Žalgiris, ovo će verovatno da nas košta TOP 8, mi smo jedini krivci. Videli smo kako Žalgiris zadržava prednost kad je napravi, a kako mi lako ispuštamo +7.

 

tesko da ce ovo da nas kosta top 8, top 8 nas kosta to sto je nas vrli i retardirani gazda odlucio da se zajebava do pola ligaskog dela EL, da nam mokri po faci sa svojim retardiranim sincicem i da nam potura raznorazne Jasare da sa 30 i 60 godina skupljaju iskustvo ili sta mu je vec bila ideja, rezultat uopste nije bio bitan

 

nije ok da se sve to zaboravi pa da ispadne da je za nedobacivanje do 8. mesta kriv Sakota jer nije zatrazio time out

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

 

tesko da ce ovo da nas kosta top 8, top 8 nas kosta to sto je nas vrli i retardirani gazda odlucio da se zajebava do pola ligaskog dela EL, da nam mokri po faci sa svojim retardiranim sincicem i da nam potura raznorazne Jasare da sa 30 i 60 godina skupljaju iskustvo ili sta mu je vec bila ideja, rezultat uopste nije bio bitan

 

nije ok da se sve to zaboravi pa da ispadne da je za nedobacivanje do 8. mesta kriv Sakota jer nije zatrazio time out

Da, ovo nas je koštalo i u Aba ligi domaćeg terena u plej ofu. Bukvalno nam je u tih mesec dana iz odlične situacije sezona došla u problematičnu. Poraz kao poraz, nije strašno.. I ranije smo gubili ovako slično od Žalgirisa. Gube svi, i Barsa, Cska, gube i u prvenstvima. Ali boli kad zbog gluposti ne izvučeš iz tima maksimum.

 

Link to comment
Share on other sites

Kada te trpaju u seriji TO je fundament ove igre i nema alternativu... ne valja ti odbrana a napad stao.

Ako se već zove samo zbog eventualnog izbacivanja protivnika iz ritma i bez korekcija taktike, izmene igrača...onda u nastavku jednako nije do tebe.

Šarunas je tačno bio dovoljno kvalitetniji a zona koju su igrali u drugom bila je kao jedan organizam. Zid jebeni a mi šuta bez. Dovoljno.

Tačno su se podigli u zadnjih par kola u svim segmentima. Iskakanja na pleja i preuzimanja...svima ruke u vazduhu ili brane prostor...dobri procenti za 3.

 

Sve ok...ali onih 5-6 ničijih lopti...pa  dal su morale svih 7 da budu njihove...e'mte živote, kolico na jedan točak.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Previse se hvali Saras... da je toliko dobar, dobio bi neku neizvesnu zavrsnicu ove sezone. Mislim, ima potencijal da bude jedan od boljih trenera u Evropi

 

Ovo je dobijeno zbog nase lose igre, promasena bacanja, silovanje trojki, dosta losih odluka, lelemudanje u odbrani

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, goldberg said:

 

5. mesto? Znaci iznad CSKA, Maccabija ili Barcelone? A u isto vreme bijemo sve ABA ligase, jer nam niko nista ne moze?

 

Bez uvrede, ali ako ista ne volim to su ovakvi upisi. Spustiti se na zemlju i mec po mec, a ABA ligu lagano privesti kraju i dogegati se do 4. mesta jer nam nista ne znaci da li smo 3. ili 4. Naravno, ko ocekuje da mozemo da dobijemo u evroligi tezak mec, pa da lagano dobijemo Cedevitu ili Partizan taj zaista ne poznaje kosarku.

 

Kao sto sam i rekao, previse se ovde, a i na drugim mestima gde se komentarise nas KK visoko leti i nisko pada.

 

Stalno nam sezona oscilira izmedju potpune propasti i ima da ih sve redom deremo. Realnost je da su nam jako male sanse za TOP 8 i da cemo u ABA najverovatnije biti 4. (osim ako ne budemo otaljavali meceve u EL, ali onda me ni ne zanima sta ce da urade u ABA).

 

Tezak mec, mnogo tezi protivnik od neozbiljnih pristupa Olympiacosa i Asvela u drugom poluvremenu. Jasikevicius je maestralno vodio mec, donosio pametne odluke, nije srljao, uveo nas je u nervozu i lagano priveo mec kraju.

 

Mi smo pokusavali, ali smo mec ispustili kada smo na 45:38 otisli na 45:49 i to je bio nas kraj. Borili smo se, ali nismo imali dovoljno energije da igramo protiv rivala koji ne da Baronu da se digne na otvoren sut i ne ostavlja livadu ispod svog kosa.

 

Brown - vidi se da je povredjen, nije to to, promasivao je i bio umoran.

Jenkins - pa ja se ne secam njegovog doprinosa u napadu.

Baron - nisu mu dali da dise, los mec, zacinjen onim promasenim zicerom.

Lazic - nista nije doprineo, uzasan njegov mec, za zaborav. Mnogo bolje deluje iz drugog plana.

Dobric - dobar, energija u odbrani, steta sto je roster napravljen da nema mesta za 12 za njega.

Punter - ovo nije Asvel i njegovo divljanje ovde nema sta da trazi.

Simanic - odlican mec, jedan od boljih njegovih u sezoni.

Gist - borio se, davao sve od sebe, nije igrao na svojoj poziciji, ali je zlata vredan u odbrani i skoku.

Kuzmic - najbolji pojedinac i ne znam zasto nije vise igrao.

Stimac - odlican u napadu, ima osecaj za pas, los u odbrani.

 

Skupiti se i pokusati da se dobije Alba i odigrati EL do kraja maksimalno, a u ABA se pomiriti sa 4. mestom i ne sanjariti o necemu visem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...