Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 minutes ago, Kankkunen said:

Zna i tablu da koristi iz nekih situacija ... možda ga lagano uvode u formu posle svega što mu se izdešavalo, da se ne pretera.

Pa da, vidljivo je da je radio na tome. Prethodni put u Zvezdi je imao malo problema i sa bacanjima i sa zavrsavanjem. Poludistanca je bila san.

Ovo je skroz druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice jos mnogo ovakvih utakmica ove sezone. Ne samo ovakvih, vec i onih kao protiv Asvela. Jednostavno smo nepredivdiva ekipa, nema sigurnih bodova ni za nas, ni za protivnike.

 

Videcemo kad se budemo igralo za trofeje kolko je to dobro. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo tezak poraz iskreno, izuzetno sam razocaran. Ne mogu da verujem kakvu smo sansu upropastili pred prepunom Arenom. Jednostavno ne znamo sa Zalgirisom da igramo, svaki put nam ukradu kljucnu pobedu u sezoni. Ovo ce nas kostati prolaza dalje u TOP8, u to sam siguran. Mnogi sad misle kako nije neka steta i da nije gotovo jer sledecu utakmicu igramo kuci protiv ALBE i verovatno idemo na 10-10, kako ima jos puno da se igra i tak odalje... Ali radi se o tome da smo mi morali da imamo 11-9 jer nama sleduje paklen raspored gde cemo izgubiti dosta utakmica. Ovo jednostavno nije smelo da se izgubi ni po koju cenu, Zalgiris je poslednji na tabeli. Kljucan momenat utakmice je njihova serija kada su sa 45:38 otisli na 45:49. Sakota je tu zakazao potpuno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, utakmica je izgubljena onom serijom Žalgirisa u 3/4 od 11:0. Što je nagore, imali smo tad momentum, Simanić blokada, pa trojka, pa onda Beron trojka i TO Jasikevičiusa. Ne znam da li nam je u tom razmaku od 4,5 minuta bila gora odbrana ili napad. Toliko nonšalantno, nismo ni male faulove koristili. Štimac jednostavno nije mogao da brani njihovu pik igru jer je prespor, trebali su više Kuzmić i Simanić da igraju. Ovakvi porazi ubijaju, naravno da sam i dalje mišljenja da nam je trebao klasičan plej, a ne bek, jer u ovakvim utakmicama ako Lorenzo odigra nešto lošije, a nas neće šut, mi smo gotovi. Velika glupost, ništa posebno nije odigrao Žalgiris, ovo će verovatno da nas košta TOP 8, mi smo jedini krivci. Videli smo kako Žalgiris zadržava prednost kad je napravi, a kako mi lako ispuštamo +7.

Edited by Boaće
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sakotin poraz

 

Covek na 11:0 serije ne trazi TO

 

Odbrana isto raspad, previse udvajanja, setali nam se do kosa, Stimac, Panter, Zo potpuno pomracenje u odbrani

 

Zo u napadu neki poeni ali generalno los mec sa onom poklonjenom loptom na kraju u ruke protivniku

 

Gist pozitivan utisak, Simanic dobro poceo, posle ne znam sto ga nije vracao

 

Realno, propustena velika sansa, izgubili od najgore ekipe na svom terenu dok smo u punom trku

 

Manite se prica o tesnim porazima, Zalgiris je zivi ocaj i nudili su nam se celo drugo poluvreme

 

Link to comment
Share on other sites

nemam sta ozbiljno da zamerim

izgubili smo od, u ovom trenutku, bolje ekipe

jasikevicijus ozbiljan trener

nama je falio veci doprinos puntera, djenke ili dobrica

 

2 prelomna momenta:

- prelako gubimo +7, gde je sakota zaspao na klupi i pustio seriju od 11:0

- lose sudijske odluke negde sredinom poslednje cetvrtine, kad su nam ubili momentum koji smo vukli iz dobre odbrane. uz neko ok sudjenje tu, vratili bi se u egal i verovatno igrali kos za kos do kraja

 

pozitivna stvar - gist macka

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Razumem koncepciju sa 4 niska, ako sa tim 4-tim praviš višak u napadu...

Ali sa Jenkinsom na 4-ci da bi u napadu pravio blokove i imao problem u odbrani na niskom postu i problem na skoku, ne razumem 😏

Sve u svemu ružna utakmica protiv ekipe koja igra ružnu košarku...

Šuta bez večeras!!! 🙄

Propuštena šansa, ali glavu gore!!!! 

Zvezda!!!! 👏🏻👏🏻👏🏻

Link to comment
Share on other sites

moram reci da su za taj nedostatak tranzicije dobrim delom i sudije zasluzne

jednostavno nisu se svirale iste stvari na braunu i beronu sa jedne, kao na lekaviciusu i walkupu sa druge

faul lazica u napadu je bio, a onda je samo minut kasnije potpuno ista situacija bila na drugoj strani, gde je opet njemu sviran faul

sitne su to greske, ali se nakupe, i bile su u posebno losim(prelomnim) trenucima za nas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa Covic da ima malo vise mozga a manje sujete doveo bi sad Dejana Radonjica u strucni stab da vodi zajedno sa Sakotom kao pomocni, umesto Gavrilovica. Jer ovo sa Sakotom nece dugo potrajati, covek je mator, postaje i dementan, 'spava' na utakmici.  Mi cemo nakon Sakote opet da tumaramo u potrazi za trenerom, verovatno ce nam Cova uvaliti ponovo nekog poltrona, a dotle ce neko Radonjica vec da preotme.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...