Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ako se usvoji žalba, možemo doći u situaciju da ekipe ne odlaze na utakmicu iz banalnih razloga i kako se kome digne...  Vraćanje boda je OK jer ako se dobro sećam, ne postoji u pravilniku član po kome se oduzima bod.

 

Drugo i još bitnije, Predsedništvo i rukovodstvo ABA lige mora da se maximalno profesionalizuje 😄 da se u budućnosti ne bi dešavale ovakve i slične gluposti.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Dies at the End said:

Ako se usvoji žalba, možemo doći u situaciju da ekipe ne odlaze na utakmicu iz banalnih razloga i kako se kome digne...  Vraćanje boda je OK jer ako se dobro sećam, ne postoji u pravilniku član po kome se oduzima bod.

 

ok ja sam Krka,  treba da idem u BG da izgubim, a što ne bi ja ostao kući, dobijam bod te dobijam a za putne troškove se čipim  i boli me patka  i onda u suštini izabereš desetak utakmica koje ćeš u sezoni da odigraš i boli te patka.  Tipa ne igramo više jer smo obezbedili opstanak  vidimo se u septembru piši 20:0 do kraja, a vi momci ajte kući... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Boriša ima karakter kakav ima, ne može da bude drugačiji. Ono što može je da radi na svojoj igri. Nedostatak mase i generalno čvrstine je problem, ali to će se rešiti sa godinama i iskustvom. Nedostatak bilo kakvog driblinga ili košarkaške kreativnosti se ne rešava tako lako.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

 

ok ja sam Krka,  treba da idem u BG da izgubim, a što ne bi ja ostao kući, dobijam bod te dobijam a za putne troškove se čipim  i boli me patka  i onda u suštini izabereš desetak utakmica koje ćeš u sezoni da odigraš i boli te patka.  Tipa ne igramo više jer smo obezbedili opstanak  vidimo se u septembru piši 20:0 do kraja, a vi momci ajte kući... 

 

Mora da se promeni pravilnik.. oduzimanjem više od jednog boda i još većom kaznom. Po trenutnom pravilniku ne oduzima se bod (ako se dobro sećam 😄 ) .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Dies at the End said:

Vraćanje boda je OK jer ako se dobro sećam, ne postoji u pravilniku član po kome se oduzima bod.

Pretpostavljam da postoji odredba da se taj jedan bod dobija za ODIGRANU utakmicu. Onda nema potrebe da se naglašava kako ga gubiš ako se nisi pojavio na terenu.

Anyway, vjerovatno ovi u ABA ligi pokušavaju neki kompromis da naprave. Nije lako ljudima u tom odboru za žalbe. Niko normalan neće previše da se zamjera likovim kao što su Čović i Bokan.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Dies at the End said:

 

Mora da se promeni pravilnik.. oduzimanjem više od jednog boda i još većom kaznom. Po trenutnom pravilniku ne oduzima se bod (ako se dobro sećam 😄 ) .

Nema sta da pise da se oduzima, jer se ne oduzima vec se dodaje porazenoj ekipi za poraz- odigranu utakmicu.

Logicno je da se ne upisuje bod, ako se neka ekipa ne pojavi na utakmici- NEOPRAVDANO, kako pise u pravilima.

Verovatno se pronasao nekakav " kompromis " za neopravdano. Buducnost dobija 20:0, a nama se upisuje bod za poraz!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Mora da se promeni pravilnik.. oduzimanjem više od jednog boda i još većom kaznom. Po trenutnom pravilniku ne oduzima se bod (ako se dobro sećam 😄 ) .

 

 

Quote

31.1. Posebne sankcije za ozbiljne prekršaje

Prethodno navedeni ozbiljni prekršaji kažnjavaju se sljedećim sankcijama:a) Novčanom kaznom u iznosu između 15.001 EUR i 70.000 EURb) Gubitkom utakmice i, kada je to primjenjivo, nemogućnošću prolaženja u daljnje krugove natjecanja.c) Oduzimanjem bodova ili ranga momčadi.d) Privremenom diskvalifikacijom iz natjecanja na razdoblje od jedne do maksimalno tri konsekutivne sezone. e) Trajnom diskvalifikacijom iz natjecanja.f) Ponovnim igranjem utakmice u istoj dvorani u kojoj se igrala izvorna utakmica, na trećem neutralnom terenu ili dvorani bez gledatelja.g) Potpunim ili djelomičnim zatvaranjem dvorane na razdoblje od jedne utakmice do cijele sezone.h) Igranjem utakmice bez gledatelja na razdoblje od jedne utakmice do cijele sezone.



https://www.aba-liga.com/files/2019-20/ABA1_ABA_Liga_bylaws_2019_20.pdf

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stoned Laki21 said:

ok ja sam Krka,  treba da idem u BG da izgubim, a što ne bi ja ostao kući, dobijam bod te dobijam a za putne troškove se čipim  i boli me patka  i onda u suštini izabereš desetak utakmica koje ćeš u sezoni da odigraš i boli te patka.  Tipa ne igramo više jer smo obezbedili opstanak  vidimo se u septembru piši 20:0 do kraja, a vi momci ajte kući... 

 

Ne moze, bili bi izbaceni iz lige. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

 

Ne moze, bili bi izbaceni iz lige. 

 

jer su Krka iz Novog Mesta koja igra pošten basket u dvorani Leon Štukelj... da su Olimpija, Budućmnost KKP ili CZV...  onda može kako god.

malo mi to bezveze al ajde  nije da nisam na povom prostoru ceo život, pa da mi je to sad nešto novo i nikad vidjeno da se sistem (u ovom slučaju ABA liga) ponaša kao Super Hik  i da su jedna pravila za nas potencijalne osvajače, a druga za sirotinju raju...

 

 

i aj da ne ulazimo u opravdanost postupaka ne odlaženje na utakmicu, sekretaricu Vanju  i slične prežvakane teme, upisaću ovo u kategoriju porazi duštveni, opšta mesta i teraj dalje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, quentin said:

Pretpostavljam da postoji odredba da se taj jedan bod dobija za ODIGRANU utakmicu. Onda nema potrebe da se naglašava kako ga gubiš ako se nisi pojavio na terenu.

Anyway, vjerovatno ovi u ABA ligi pokušavaju neki kompromis da naprave. Nije lako ljudima u tom odboru za žalbe. Niko normalan neće previše da se zamjera likovim kao što su Čović i Bokan.

 

23 minutes ago, Zizu said:

Nema sta da pise da se oduzima, jer se ne oduzima vec se dodaje porazenoj ekipi za poraz- odigranu utakmicu.

Logicno je da se ne upisuje bod, ako se neka ekipa ne pojavi na utakmici- NEOPRAVDANO, kako pise u pravilima.

Verovatno se pronasao nekakav " kompromis " za neopravdano. Buducnost dobija 20:0, a nama se upisuje bod za poraz!

 

Jbg, sam sada malo zbunjen :D.  Kako je glasilo obrazloženje za oduzimanje tog boda?

 

Mislim, da ne dužim, utakmica treba da se registruje 20:0 za Figuru, mi kaznimo novcano I oduzimanjem bodova, da se slične situacije ne bi ponovile... 

 

A to sto ne smeju da se zameraju i prave kompromise, dovešće do nekih novih sličnih situacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Euroleague

*edit

sreda, 15. januar, 19h

Štark Arena

Zvezda - Žalgiris

 

Velika većina navijača van ovog i ovakvih foruma sa optimizmom čeka gostovanje 16-plasirane ekipe EL, jedne od tri sa najlošijim skorom pobeda i poraza - 5/13. Naša pobeda se smatra za nešto normalno, kao i ona u sledećem kolu protiv Albe. Na žalost, ništa se u EL ne može smarati normalnim i očekivanim, posebno za naš tim, uzdrman raznim problemima od početka sezone. Svaka utakmica je priča za sebe, u svakoj treba uneti maksimum napora i želje, pre svega, a onda neki naš talenat i taktika, uz neophodnu pomoć sa tribina, mogu doprineti da budemo bliži pobedi od gostujućih timova.

 

Da, Žalgiris ima najlošiji skor u EL. Međutim, od 13 poraza u čak 5 su gubili sa 5 ili manje poena razlike, dva puta sa -6, a samo u dva meča sa više od 10 (-12 oba puta). Rezultatski, niko ih nije "razbio" ove sezone. Kada tim ima 8 poraza više nego pobeda, a pri tome koš razliku samo -7 (poređenja radi, mi kao trenutni plej-of tim imamo -4), onda je jasno koliko su to bili tesni, a u dosta slučajeva i nesrećni porazi. To najbolje oslikava sledeći podatak, koji je za mene bio prilično neverovatan: u utakmicama protiv svih dosadašnjih 18 protivnika Žalgiris ima za 241 indeksni poen veći zbirni timski PIR!

 

Posle bolne serije od 9 uzastopnih poraza, Žalgiris je najavio izlazak iz rezultatske krize kroz 2 pobede u poslednje 3 utakmice. Posebnu težinu ima pobeda nad Makabijem kod kuće, ali i poraz od samo -6 protiv Reala na strani. U ta dva meča ih je predvodio Lekavičius (22 ppg, 7/10 za 3), koji je izgleda uhvatio napadački ritam i on mora biti značajna stavka u našem skautingu pred meč. U desetom kolu smo ih pobedili "zahvaljujući" njihovom lošem šutu za tri (14.3%), nisu briljirali ni sa bacanja (69.6%), dok smo ih spustili ispod 50% u šutu za 2. Taj recept moramo primeniti i sutra - ipak smo mi, kako piše zvanični sajt EL, najbolja odbrana u poslednja tri meča odigrana u ovom takmičenju. Šaras je skratio roster, igra sa 9 do 10 igrača gde nosioci imaju od 20 do 30 minuta po meču. Poznata lica u vidu Ulanovasa, Lekavičiusa, Milaknisa i Jankunasa ne treba posebno analizirati, poznato je iz brojnih EL duela sa Žalgirisom u eri Zvezde u eliti koji su njihovi plus i minus faktori. Takođe, poznati su nam i Lendejl i KC Rivers. Trio američkih igrača Leday-Hayes-Walkup su u prvih 5 po minutaži ove sezone, što govori da su bitan fakor za igru Žalgirisa. Walkup je prinudni ball-handler koji je zanimljiv jer ima bolju statistiku na strani, nego kod kuće. Šutira odličnih 48.6% za 3, ali retko uzima više od 3 trojke po meču, što govori da ima dobru selekciju šuta i ne "divlja", iako su mu procenti stvarno sjajni. Kako god, njega ne smemo ostavljati samog na šutu, to je jasno. Hayesa i Ledaya već možemo, jer im je zbirni procenat za 3 oko 25%. Njihov kvalitet je u doprinosu na skoku (8 po meču zbirno) i u odbrani jer su brzi i pokretni igrači koji mogu sve da preuzimaju, dok u napadu Leday preferira finiširanje na obruču (sa čestim zakucavanjima posle dobrih kretnji bez lopte), a Hayes je, bar u Galatasaraju prošle sezone bio sasvim solidan šuter sa distance, dok ove ne briljira, ali se mora obratiti i na njega pažnja jer može da odigra streč četvorku vrlo uspešno, ako mu se dozvoli.

 

Timski gledano kroz statistiku, Zvezda i Žalgiris su prilično izjednačeni po skoku i procentima šuta (TRR i TSR su nam baš blizu), broj poseda po meču takođe, dok Zvezda ipak ima jasnu prednost u odbrani, kroz DRAT (92,5 prema 97) i DEF (202 prema 172). Naša odbrana šuta je ključ na parketu, a podrška pune Arene je ključ van parketa. Iako realno oslabljeni neigranjem Davidovca i Kuridže koji su, pre svega, stabilizovali naš defanzivni skok, pa i ubacili neke poene u napadu, očekujem od Kuza i Gista da napokon pokažu svoje kvalitete. Uz Štimca koji je u naletu, mogli bismo im napraviti veliku štetu u reketu. Imperativ je da Zo bude fizički spreman da diriguje orkestrom, a da Bili i Punter ne odu mnogo ispod svojih procenata iz skorašnjeg perioda. Ako podrška sa tribina bude slična onoj protiv Bajerna i ako lepo uđemo u meč, moram reći da sam umereni optimista.

Edited by madafaka73
  • Like 24
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo vraćanje boda je samo dokaz da je liga zajebala kada nije odgovorila na zahtev Zvezde da se utakmica odloži,

da je liga odgovorila Zvezdi i rekla da utakmica mora da se igra ne bi bilo nikakve dileme i Zvezda bi bila odgovorna (20:0 i 0 bodova)

 

Prema tome mislim da je ovo njihovo priznanje i da će se na tome završiti.

 

Ako ipak dođe do nove utakmice, ja predlažem termin dan pred neko EL gostovanje na kom tradicionalno nemamo šanse i gde bi svesno žrtvovali, npr:

 

20.01. Zvezda - Cibona

22.01. Budućnost - Zvezda

23.01. Barselona - Zvezda

27.01. Igokea - Zvezda

 

za Budućnost to izgleda ovako:

17.01. Budućnost - Mega

22.01  Budućnost - Zvezda

25.01  Cibona - Budućnost

 

Mislim da bi to njima bilo prihvatljivo, ili npr:

 

06.03  Zvezda - Makabi

09.03  Budućnost - Zvezda

12.03  Real - Zvezda

 

06.03  Cedevita - Budućnost (poslednje kolo)

09.03  Budućnost - Zvezda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Užasno će faliti Davidovac sutra. Bez Fajea i uz stondiranog Borišu, to će baš biti veliki mismeč na četvorci.

 

Mora se ući u meč maksimalno ozbiljno i držati agresija svih 40 minuta. Protivnik je kao pit bul, jednostavno ni u jednom momentu ne odustaje.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki21 said:

Užasno će faliti Davidovac sutra. Bez Fajea i uz stondiranog Borišu, to će baš biti veliki mismeč na četvorci.

 

Mora se ući u meč maksimalno ozbiljno i držati agresija svih 40 minuta. Protivnik je kao pit bul, jednostavno ni u jednom momentu ne odustaje.

 

Da, imaće veliku prednost na pozicijama 3/4, koje su nama deficitarne. Eh, da je tu Mo, čak i lošem izdanju, bio bi koristan. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...