Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

6 minutes ago, Green23 said:

Pa nije bio vezan ugovorom za Zvezdu. Tek je napunio 18 godina, i odlučio da potpiše za FMP, ali ostaje u OKK do kraja ovog prvog dela KSS-a

 

Pa nije bas odlucio on. Npr, Marko Pavicevic iz 01 generacije je potpisao za CZ. Kao i npr sto je Stefan Djordjevic, a Aleksa Uskokovic nije.

 

Jasno je da manje talentovaniji potpisuju za KKCZ, a oni najbolji se vezuju u FMP kako bi se gazda obezbedio. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

Btw, najveci prospekt u Zvezdinoj akademiji, Nemanja Popovic potpisao prvi profesionalni ugovor, ali sa FMP-om. 

 

Bice zanimljivo videti kad/ako pukne ova prica, kome ce pripasti silni Zvezdini klinci koji su potpisivali ugovore s FMP-om, al mislim da je odgovor vise nego jasan. 

 

11 minutes ago, Green23 said:

Pa nije bio vezan ugovorom za Zvezdu. Tek je napunio 18 godina, i odlučio da potpiše za FMP, ali ostaje u OKK do kraja ovog prvog dela KSS-a

Interesantno je sto je Zvezda trebala da mu ponudi ugovor ako je htjela da ima pravo na neko obestecenje. Ovako vjerovatno nije pa FMP dobija igraca za dz. Mislim, ako sve ostane u istom sistemu nema veze, u protivnom ima itekako.

Edited by laki pepe
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki pepe said:

Interesantno je sto je Zvezda trebala da mu ponudi ugovor ako je htjela da ima pravo na neko obestecenje. Ovako vjerovatno nije pa FMP dobija igraca za dz.

 

 

Čović se nije setio da bi trebao da ponudi malom ugovor, al zmije iz Železnika udjoše u igrača  i jebi ga  šta ćeš...  tako je kako je (@markoss napisao)

 

 

 

 

 

 

 

 

kzrpkLRuTzait9RJ1knJPw.png

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je taj dio sa potpisivanjem klinaca jasan signal da se "gazda" zeli osigurati jer se opet igraju nove igrice oko KK.

 

On okuplja sta valja a drugi nek se snadju, pri tome mislim i na nas ali i na Partizan, jer se ovakvo sipanje love u oba kluba nece skoro ponoviti osim ako neko naredne sezone ne bude igrao Evroligu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brigate BL said:

Meni je taj dio sa potpisivanjem klinaca jasan signal da se "gazda" zeli osigurati jer se opet igraju nove igrice oko KK.

 

On okuplja sta valja a drugi nek se snadju, pri tome mislim i na nas ali i na Partizan, jer se ovakvo sipanje love u oba kluba nece skoro ponoviti osim ako neko naredne sezone ne bude igrao Evroligu.

 

Sto mislis da se sipanje love u Zvezdu i/ili Partizan nece ponoviti ako ne igraju Evroligu?

 

Cime je Partizan zasluzio da prosle i ove godine ima budzet veci od Zvezdinog? Kako su vratili 7.5 miliona duga?

 

Kod nas budzet ne zavisi od sposobnosti uprave i sportskih rezultata. Zavisi samo od politicke podobnosti i ulizivastva. Dakle i u Zvezdu i u Partizan ce se sipati lova onda kada budu poslusni.

 

Covic ce se svakako snaci, zna on da pliva u srpskim vodama.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

posto je aba zakljucana, postavicu ovde..

lm,  jos jedan primer, gde naslov nema veze sa tekstom..

sc

 

Quote

 

Trener Cibone indirektno najavio odlazak Zvezde iz ABA lige!

 

Cibona je u utakmici dva hrvatska predstavnika u ABA ligi saladala Zadar i napravila korak ka krajnjem cilju, opstanku u elitnom takmičenju u regionu.

Ipak, trener „Vukova sa Tuškanca“ Ivan Velić je u neformalnom razgovoru za hrvatske medije, najavio da ove godine iz lige neće niko ispasti, aludirajući na kaznu Crvenoj zvezdi i pretnjama iz tabora crveno-belih.

Podsetimo, ABA liga je donela odluku da utakmici Budućnost – Crvena zvezda registruje rezultatom 20:0 u korist ekipe iz Podgorice, uz oduzimanje boda aktuelnom šampionu. Cibona u narednom kolu gostuje Zvezdi, a Velić sumnja da će ekipa uopšte i ići u Beograd. Do tada bi trebalo da bude poznata odluka Žalbene komisije lige ili Predsedništva lige na žalbu Crvene zvezde.

 Mislim da niko neće ispasti iz ABA lige, jer na ovakav… No, neću pričati o tome. Ne znam hoćemo li ići u Beograd, no nemojte to pisati. Ta liga bez Cibone i Zadra je smešna, to nije prava regionalna liga, rekao je Velić za medije u Hrvatskoj.

 

ako cemo po tekstu, napustaju cibona i zadar..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Wingwalker said:

Ovo je bilo skoro bez driblinga, samo ovaj naskok...sreća pa je 10kg lakši i dovoljno brži da je ovo prošlo jer čuvar je krenuo da brani prodor...tačnije da ga usmeri unutra. Svaka čast za kohones ali takvi igrači se kunu ili kuju u zvezde...nema sredine kod ''Real wild one''.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

 

Kako god, ogromno je pojacanje, ne zbog svog kvaliteta vec zato sto sa njim na parketu nemamo igraca manje. Posle prve utakmice mi je bas bio ostavio utisak divljaka sa upitnim kvalitetima, ali koliko vidim malo se popravio i racionalisao, pre svega vise igra timski. Druga stvar , u odbrani nije rupa, moze on da bude solidan defanzivac, ima osecaj za ukradenu loptu...

 

Neverovatno vazna utakmica sa Zalgirisom, zajebana ekipa do panja, nikada ne odustaju, konstantno vrse pritisak. Gledam protiv Reala, konstantno su bili tu, konstantno su bili blizu da udju u egal utakmicu. Sa njima moras da imas koncetraciju i strpljenje, Defanziva ce da bude kljuc, oni su digli formu i strah me da nam se ne vrati za onu pobedu u gostima protiv njih. Siguran sam da Albu tucemo bez problema, ali Zalgiris ce biti jak test.

 

Ove dve utakmice mogu i malo da podignu hajp, dobro bi bilo za ekipu da dodje vise ljudi, da se malo dobije na samopouzdanju, mnogo rezerve ima ova ekipa. Imamo sirok fond igraca, mnogo mi je zao Fajea, on je u ovom momentu bolji igrac od Simanica koji stvarno nema konstantnu niti karakter pobednika. Mozemo se mi zavaravati do sutra, on jednostavno nije borac, da ima karakter jednog Fajea, bio bi NBA igrac, ovako mozda neka solidna EL karijera je max domet.

 

Link to comment
Share on other sites

ostaje nada da Šakota, koji je ''kako čujemo'' insistirao na njemu, može da ga isfiltrira...i verujem da može.

prvenstveno da mu smanji broj uzetih šuteva jer ionako je većinu uputio iz izolacije...kao i ovu trojku na kraju 😀

benefit njegove odbrane je u pometnji koju tako lagan pravi spoljnoj liniji agilnošću i brzim rukama...za razliku od Dženke koji većinu može da odnese do aut linije.

na prodoru zbog solidnog driblinga i brzog prvog koraka može lako nekog zatrpati faulovima.

nedostaje taj Jaka Blažić booster ovom rosteru.

 

najveći dobitak tima u meču sa Asvelom je upravo partija dvojice neuigranih novajlija uz doprinos drugopozivaca Dede i Dobrića na teškom gostovanju gde su Boriša i Kuz izdržali prvih 1m 37s na parketu... preiskusnih Dženke i Perpera nema a Berona uhapsili do nivoa 4 poena iz 7 uzetih šuteva. Panter je uzeo 9 šuta za 16 poena iz igre.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BojanaCZV said:

Barcokas novi trener Olimpijakosa.

 

Tek sad je krajnje zbunjujuc potez Tomica.

Meni deluje da mu se u momentu smucilo sve i da je u fazonu "sta mi sve ovo treba" hteo da odmagli od svega. Od kosarke, pritisaka, medija...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Meni deluje da mu se u momentu smucilo sve i da je u fazonu "sta mi sve ovo treba" hteo da odmagli od svega. Od kosarke, pritisaka, medija...

 

verujem da je upravo ovako bilo...tikve sazrele za berbu a đavo ne da mira.

kada se podvuče crta...Milan ostaje primer kako se na najpogrešniji način započinje debitantska karijera prvog trenera...

posebno nakon školovanja kolega u regionalnoj i na kraju impulsivnog  napuštanja izvoljevanog tima u sred EL sezone.

 

sad mu ostaje da sačeka neku skauting funkciju u Oliju...tu je bio skoro nepogrešiv a vreme će pokazati koliko će ga sve ovo koštati.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...