Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

23 minutes ago, Laki21 said:

 

Je li, onaj momenat kada Džekiri prislanja loptu na Pantera koji se nalazi u autu, jesu li suci pravilno posutpili? (prekid ige i posed za Asvel)

 

Pitah neke ljude kazu mrtva lopta. Oba igraca su istovremeno u autu. 

 

A ona tehnicka Jovanovicu je skandal u rangu obostranog faula Lazica i Pavlovica 2015

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pitah neke ljude kazu mrtva lopta. Oba igraca su istovremeno u autu. 

 

A ona tehnicka Jovanovicu je skandal u rangu obostranog faula Lazica i Pavlovica 2015

Jesi li siguran da su oba igraca bila u autu? Cini mi se, da igrac Asvela nije bio u autu kada je pogodio Pantera.

Sto se tice tehnicke Jovanovicu- skandalozna odluka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pitah neke ljude kazu mrtva lopta. Oba igraca su istovremeno u autu. 

 

 

 

To je i meni palo na pamet kao jedino logično rešenje, budući da su tehnički gledano u tom momentu (preko lopte) obojica van terena. Ne vidim kako bi tu mogo da ostane posed, ali rekoh da proverim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

Imas pravo na 16 igraca da licenciras u jednom trenutku, stim da mozes uvek da ubacis nekog koji su van 16 licenciranih ( FAYE I DB) a da nekog izbacis iz postojecih 16.

Posto po nekim informacijama Kuridza nije ozbiljno povredjen ne vidim razlog da se Faye ili Db ponovo ubace u 16.

Sto se tice ABA lige obojica mogu da igraju jer su jos uvek igraci kKCZ.

 

image.png.04c4224d1371888b5a5b5e8cd42e70b2.png

 

Ja ovde vidim 19 imena.

 

Od svih klubova u evroligi, mislim da malo njih ima 16 ili manje igraca na spisku licenciranih. Alba ima 17 licenciranih igraca, Efes takodje 17, Armani 16, Zalgiris samo 14 (od toga dvojica juniora - 2000 godiste, dvojica mladjih igraca i Grigonis koji je povredjen - ali je Zvezdi i Partizanu malo i 12 igraca, a pricamo kako Zalgiris ima veci budzet).

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Zizu said:

Jesi li siguran da su oba igraca bila u autu? Cini mi se, da igrac Asvela nije bio u autu kada je pogodio Pantera.

Sto se tice tehnicke Jovanovicu- skandalozna odluka.

 

 

Nije bio u autu ali mu je lopta bila u rukama kojom je dodirnuo Pantera koji je bio u autu.

Automatski "dupli aut" kao kada bi oba igraca skocila po loptu nagazivsi liniju i pipnuvsi je u isto vreme. Tako mi je kazato. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja odavno nisam gledao ludju utakmicu., kada smo gubili 20 razlike, bio sam siguran da cemo imati sansu da uhvatimo prikljucak jer ovakve ekipe kao sto je Asvel kada udju u prazan hod onda teze izlaze i njega. Ima neke epske pravde u ovoj utakmici, proslu smo se sami pobedili, sinoc se Asvel isto tako sam pobedio. 

O glavnim protagonistima da ne pricam, ovo nije ocekivao niko, da nas vade "divljak" Panter i Stimac. Steta sto Strratos nije zdrav, on moze da izmislja poene kada nam je napad usporen i neorganizovan i sto Gist fizicki vise ne moze da bude na upotrebljivom nivou.

 

KAda je Sakota dosao, posle dve tri utakmice sam video da je bolje resenje od Jasara sto nije tesko, ali moram da priznam da me je pozitivno iznenadio, ima dosta pomaka u samom pristupu, kao i u samoj rotaciji, dosta dobro prepoznaje situaciju i ne libi se da zakuje igraca na klupi kada ne igra dobro. dovodjenje Pantera ima neke logike, igrac koji moze da kreira za sebe i verovatno je ideja da igra zajedno sa Dzenkinsom, pomeranje Dzekinsa na 1 je iznudjen ali jedini moguci potez u ovoj konstelaciji igrackog kadra, defanziva nece trpeti, ali ofanzivno Djenka moze bolje. Steta sto ne mozemo da se sastavimo i sto stalno neko fali, ali kljucno je da u optimalnu formu udju domaci igraci i Stratos i da Sakota koliko toliko kanalise Pantera. I dalje smo solidno kvalitetniji od konkurencije, ovako kako sada stvari stoje, idemo na PArtizan sto i nije lose, mada je to jos u magli. Ako dodje do ovog duela, bice po ogromnim pritiskom, koji po meni nece izdrzati, sa druge strane mi smo puni igraca koji odigrali pojedinacno vise takvih meceva nego cela njihova ekipa. 

 

Dobric mora da igra, on poseduje nesto sto osim Fajea nemamo, a on je otpisan, sposobnost da menja ritam ekipi i da obavlja jako kvalitetno svoju ulogu iz drugog plana, Sakota mora da stegne petlju i da mu da minute na ustrb LAzica jer je to po meni kljuc ove sezone. Dobric-Davidovac moraju da igraju kada krene da se lomi, oni su nasa komparativna prednost i specificni igraci koji kada se pravilno upotrebe znatno dizu timski kvalitet. 

 

U EL nam dobro ide, uspeli smo da anuliramo los pocetak sezone i u dobrom momentumu docekujemo dva protivnika koja se moraju dobiti, Albu cemo da rutiniramo, ali me je strah od Zalgirisa, u naletu su i jako su zajeban tim. Osecam da ce biti sranja sa njima.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Je li, onaj momenat kada Džekiri prislanja loptu na Pantera koji se nalazi u autu, jesu li suci pravilno posutpili? (prekid ige i posed za Asvel)

Nisam siguran, ali mislim da je trebala biti mrtva lopta. Razlog za to je sto su oba igraca bili na lopti, a jedan od njih je bio u autu. Dakle, lopta je out of bounds. Po meni i ovome dole boldovanom, bila je mrtva lopta.

 

Art. 23  Player out-of-bounds and ball out-of-bounds

23.1 Definition

23.1.1 A player is out-of-bounds when any part of his body is in contact with the floor, or any object other than a player above, on or outside the boundary line.

23.1.2 The ball is out-of-bounds when it touches:

  • A player or any other person who is out-of-bounds.

  • The floor or any object above, on or outside the boundary line.

  • The backboard supports, the back of the backboards or any object above the

    playing court.

23.2    Rule

23.2.1 The ball is caused to go out-of-bounds by the last player to touch or be touched by the ball before it goes out-of-bounds, even if the ball then goes out-of-bounds by touching something other than a player.

 

23.2.2 If the ball is out-of-bounds because of touching or being touched by a player who is on or outside the boundary line, this player causes the ball to go out-of-bounds.

 

23.2.3  If a player(s) move(s) to out-of-bounds or to his backcourt during a held ball, a jump ball situation occurs.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ziv nisam da vidim kako cemo mi izgledati u utakmicama za trofeje. Cak ne mogu ni da pretpostavim kojih 12 ce da nam bude u rosteru, ako svi budu zdravi.

 

Bas smo nepredvidiva ekipa. Ne bih se iznenadio da nas Buducnost rutinski dobije u PO, a opet, ni da ih isprasimo ko prosle godine. 

 

Ako nista, lepo je videti tim Filipa bez i konkurentnost u EL. Samo tako da ostane. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...