Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Odlicna je bila reakcija Sakote da Zoa na 1 zameni Beron, a ne Panter kao u meču protiv Krke. 

Beron juce nije mogao ništa na onu agresivnu odbranu Asvela zbog visine dok je Panter izuzetno brz i nekako elastican, rekao bi da ima veliki raspon ruku, i uspevao je skok sutem da ih razbije. 

I one presecene lopte su bile top. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Cesto i Davidovac pokriva cetvorku, povratkom Perpera bice guzva na poziciji 3 i logicno je da nekad igramo sa cetiri spolja - jedan unutra.

 

Imamo mi bas veliki fond igraca, osim Lorenza i Billija mozemo da istrpimo da nam bilo ko ispadne iz rostera.

 

na svakoj poziciji izuzev pg-a imamo po 4-5 igraca.

cak i da beron nedobob ispadne, tu su punter, carli, laza

ne shvatam ovu logiku dovodjenja puntera ako vec filip nece vise igrati?

mi bukvalno treba da se molimo bobu pred svaku tekmu da lorenzo ostane citav na kraju iste.

msm, ajd da kazemo da mozemo da improvizujemo sa djenkom i panterom kao organizatorima kratkorocno, tipa 1-2 tekme, ali sve preko toga je samoubistvo jer ni prvi ni drugi nisu igraci koji mogu da razigravaju ostatak ekipe.

 

inace, zo je sve aktivniji u saradnji sa centrima, on i stime se bas fino kapiraju ovih par tekmi.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja samo ne znam na šta će tema ličiti ako vežemo dve pobede u naredna dva meča a onda u narednih 8 budemo imali 6,7 poraza, obzirom na užasno težak raspored 😄

 

Ne prizivam, voleo bih da imamo 4:4,/ 5:3/ 6:2.... Ali jeste zajebano posle naredne nedelje a tek treba dobiti ovo "kratko ćebe" od Žalgirisa

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ridji said:

Ogolili su se jos jednom svi Bilijevi nedostaci koji ga razdvajaju od komplentog vrhunskog beka. Smesne su price bili je/nije EK igrac, ali realno ozbiljno mu nedostaje leva strana u svakom pogledu, kontrola i dribling levom rukom, levi dvokorak (ode on na levu stranu ali zavrsava desnim dvokorakom i desnom rukom cim je protivnik blizu), koriscenje bloka i pik igra... Naravno Bili ostaje vrhunski strelac, koji opet nije skroz operisan od prodora i po neke kreacije, i ne treba ga puno stavljati van te uloge. Sto zbog tima, sto zbog njega samog i njegovog samopouzdanja. 
 

 

 

sve se slažem (samo hoću da kažem da), ipak mislim da bi bili beron mnogo mnoogo bolje izgledao u ekipi koja ima dobre kretnje i igrača i lopte

okej, 90% igrača bi bolje izgledalo u takvom skoro pa savršenom sistemu ali mislim da bilijevi talenti i nedostatci u takvoj igri dolaze do maksimuma/minimuma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, ja tek sada vidim da mi igramo ponedeljak, sreda, petak i to sve 3 utakmice u kojima smo "favoriti". Pa ovo nam je jedna od prelomnih nedelja za određivanje toka dalje sezone. Kako sad izgleda sve 3 utakmice su must win. Ogroman ispit za Šakotu i kako će rasporediti minutažu. Ne znam šta im je rekao u poluvremenu u protiv Asvela, ali moraće da to ponovi više puta u toku sledeće nedelje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

 

sve se slažem (samo hoću da kažem da), ipak mislim da bi bili beron mnogo mnoogo bolje izgledao u ekipi koja ima dobre kretnje i igrača i lopte

okej, 90% igrača bi bolje izgledalo u takvom skoro pa savršenom sistemu ali mislim da bilijevi talenti i nedostatci u takvoj igri dolaze do maksimuma/minimuma.

Zato i kazem, treba ga minimalno stavljati u ulogu gde treba da napravi puno driblinga. Jesmo mi u problemu na 1, posebno kad se Lorenzo povredi kao sinoc, ali vise cemo od Bilija dobiti ako cak i u takvim situacijama igra na 2, bez obzira sto nema dobrog protoka lopte. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Trigger said:

Čekaj, ja tek sada vidim da mi igramo ponedeljak, sreda, petak i to sve 3 utakmice u kojima smo "favoriti". Pa ovo nam je jedna od prelomnih nedelja za određivanje toka dalje sezone. Kako sad izgleda sve 3 utakmice su must win. Ogroman ispit za Šakotu i kako će rasporediti minutažu. Ne znam šta im je rekao u poluvremenu u protiv Asvela, ali moraće da to ponovi više puta u toku sledeće nedelje. 

Dobro je da ne napuštamo Beograd sledećih 10 dana

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Zato i kazem, treba ga minimalno stavljati u ulogu gde treba da napravi puno driblinga. Jesmo mi u problemu na 1, posebno kad se Lorenzo povredi kao sinoc, ali vise cemo od Bilija dobiti ako cak i u takvim situacijama igra na 2, bez obzira sto nema dobrog protoka lopte. 

 

to van diskusije što kažu

nego, bili je baš neki economy JC carroll, pa pokušavam da pretpostavim koliko bi bio konstantniji pre svega a onda i ubitačniji da mi imamo proper movement of da people i lopte

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ridji said:

Zato i kazem, treba ga minimalno stavljati u ulogu gde treba da napravi puno driblinga. Jesmo mi u problemu na 1, posebno kad se Lorenzo povredi kao sinoc, ali vise cemo od Bilija dobiti ako cak i u takvim situacijama igra na 2, bez obzira sto nema dobrog protoka lopte. 

 

Sinoc nista nije mogao na 2 da uradi i to se lepo videlo. 

Ne vidim razlog da ga se ne stavi na 1 kada i tako može da doprinese. Svakako neće igrati na 1 kada se Djenka vrati, ni on ni Panter. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam juce vise skakao zbog pobede od 3+ razlike ili zbog opklade na poluvremenu da dobijamo 😄 

 

Kad smo krenuli da sipamo u 3/4 osecao sam da mozemo, pa i kad je Zo morao da odmori zbog nezgodnog iskretanja stopala, govorio sam "sve je ok, nista strasno, vratice se u igru i dobijamo ovo!" 

 

Jedna od drazis gostujucih pobeda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne razumem tu kolicinu sujete i debilizma..

slede 3 utakmice u 5 dana..

kuridza povredjen, na simanica i onako ne racuna vise od 10 minuta, perp se svakako ne vraca ove nedelje, i opet ne planiraju da vrate bilo fayea ili dericka..

dakle imas jednu cetvorku za 10 minuta, i neces da vratis ni jednog od dvojice otpisanih, iako imas 3 utakmice u 5 dana a vracao si otpisanog oja u situaciji kad si imao 4 centra..

sta je sa glavom?:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da ne treba kalkulisati oko top8, jos je to itekako na dugom stapu, uz to i ekipa nam nije konstantna na parketu, vide se pomaci, ali bice i dosta teskih meceva uz Abu gde nema prava na gresku.

Definitivno je Sakota postavio neke stvari kako treba, uz sve one glupave izjave na kzs, deluje da u praksi drugacije dela. Ova ekipa ukoliko stegne odbranu, uz sve falinke u tom segmentu, moze da se nosi i sa boljima od sebe. U napadu je evidentno da smo "siri" nego pre, postoje opcije i to jeste do onoga sto je trener video i pokrenuo.

Prvo pol sinoc ppkazalo je dosta losih elemenata, ne pamtim tako beskrvnih 20 min Zvezde, ali onda je doslo i budjenje za koje nije samo energija iz svlacionice neophodna, bilo je tu dosta taktickih pomeranja da bi se otupeo njihov napad i topila velika razlika.

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam se utripovao ali cini mi se da su sinoc pauze izmedju tajmauta, cetvrtina i poluvremena trajale duze nego uobicajeno.
U poslednje vreme inace mi se desava cesto da ne mogu da gledam utakmicu live pa onda 2-3 sata kasnije, bez znanja rezultata, gledam na EONu i premotavam pauze. Kad se igra u Beogradu, mada i sve ostale utakmice vani, premotam tacno minut na tajmautu, 2 izmedju cetvrtina i 15 min za poluvreme i dodjem na momenat kada se igra nastavlja. Sinoc sam mora da premotavam pa barem 1:45 za TO a za poluvreme i skoro 20min. 
Asvel, i EL preko njih, bas zele da donesu NBA u Evropu, pa tako i ovu najgoru stvar koju nose svi americki sportovi

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ridji said:

Ne znam da li sam se utripovao ali cini mi se da su sinoc pauze izmedju tajmauta, cetvrtina i poluvremena trajale duze nego uobicajeno.
U poslednje vreme inace mi se desava cesto da ne mogu da gledam utakmicu live pa onda 2-3 sata kasnije, bez znanja rezultata, gledam na EONu i premotavam pauze. Kad se igra u Beogradu, mada i sve ostale utakmice vani, premotam tacno minut na tajmautu, 2 izmedju cetvrtina i 15 min za poluvreme i dodjem na momenat kada se igra nastavlja. Sinoc sam mora da premotavam pa barem 1:45 za TO a za poluvreme i skoro 20min. 
Asvel, i EL preko njih, bas zele da donesu NBA u Evropu, pa tako i ovu najgoru stvar koju nose svi americki sportovi

 

Dok traje četvrtina ne idem ni do toaleta jer smo tako izgubili od Olija onomad.

Dva TO su trajala poprilično duže od minute.

Znam zasigurno jer toliko mogu da izdržim bez vazduha a ne dišem kada igra stane...

aj što je hteo pupak da mi se odveže od kompresije bešike tokom zadnje četvrtine koja je potrajala kao na trećine da se igralo...

ali na ta dva tajma sam poplaveo za sve pare...šanse imo nisam.

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Manoly said:

I dalje mislim da ne treba kalkulisati oko top8, jos je to itekako na dugom stapu, uz to i ekipa nam nije konstantna na parketu, vide se pomaci, ali bice i dosta teskih meceva uz Abu gde nema prava na gresku.

Definitivno je Sakota postavio neke stvari kako treba, uz sve one glupave izjave na kzs, deluje da u praksi drugacije dela. Ova ekipa ukoliko stegne odbranu, uz sve falinke u tom segmentu, moze da se nosi i sa boljima od sebe. U napadu je evidentno da smo "siri" nego pre, postoje opcije i to jeste do onoga sto je trener video i pokrenuo.

Prvo pol sinoc ppkazalo je dosta losih elemenata, ne pamtim tako beskrvnih 20 min Zvezde, ali onda je doslo i budjenje za koje nije samo energija iz svlacionice neophodna, bilo je tu dosta taktickih pomeranja da bi se otupeo njihov napad i topila velika razlika.

Ekipa nam je u EL vrlo konkurentna i prilicno konstantna. Mi u zadnjih 9 utakmica imamo skor 7-2 i to uz 4 pobede na strani. Bukvalno niko nije favorit protiv nas bez obzira gde se igra, izuzev prve tri ekipe. I dalje mislim da ce za Top 8 biti dovoljno 17 pobeda. To ce u sustini zavisiti od toga koliko ce poraza imati prve tri ekipe i koliko ce pobeda imati ekipe sa dna tabele. Za sad Efes, Real i Barsa gube jako malo utakmica od ekipa van Top 5, sto nam ide u prilog. Isto tako i fenjerasi imaju solidno pobeda. Ako se taj trend nastavi 17 ce po meni biti sasvim dovoljno, s tim da ce nam mozda biti potrebna medjusobna bolja razlika.

Ovo sam napisao pre neki dan i mislim da je to to.

"Verujem da nam za top 8 moze biti dovoljno 9 pobeda, uz neki pozitivan medjusobni susret. 

Ovo je nas raspored do kraja.

at Asvel 10.01.   +++

vs Zalgiris 15.01.

vs Alba 17.01.

at Barcelona 23.01.

vs Efes 31.01.

vs Panathinaikos 05.02.

At Khimki 07.02.

vs CSKA 21.02.

at Baskonia 27.02.

at Fenerbahce 04.03.

vs Maccabi 06.03.

at Real 12.03.

vs Armani 20.03.

at Oly 24.03.

vs Zenit 27.03. 

at Bayern 03.04.

at Valencia 09.04.

 

Ovih 6 boldovanih, ako hocemo u Top 8 prosto moraju biti pobede. Jos tri pobede treba traziti pre svega kod kuce protiv Pao i Makabija i u gostima Baskoniji , Valensiji, Himkiju i Oly-ju. S tim da kao domacini mozemo napasti sve "

Prva je odradjena. Po meni je ostalo jos pet u kojima ne smemo da kiksnemo, a u ostalim nemamo sta da izgubimo. Krenuti bez straha i snazno pa sta bude bude. Mozemo samo da dobijemo.

Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, Igor028 said:

I po ko zna koji put u sezoni ja se pitam zasto dopustam sebi da se nerviram zbog ovih bolida. 

Jedini napad koji smo odbranili, glupan je dobio tehnicku, bilo mu krivo sto smo uspeli da de odbranimo.

 

 

18 hours ago, Sector said:

Dosta je, odoh do grada. 

 

 

18 hours ago, K.Dot said:

Proklet neka je dan kada se Štimac vratio.

 

18 hours ago, Laki_Majak said:

Prvo Larkin izdominirao, onda sa druge strane uzvratio Dilejni. Mora Barsa da se uozbilji u odbrani i smanji greške u napadu.

 

17 hours ago, Liska Manjina said:

Kakv trener takav tim - gnjecav, nikakav, bez energije.

 

 

Evo nekog subjektivnog best-ofa :classic_laugh:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...