Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

24 minutes ago, laki pepe said:

Ne zanm kako komentarisati ovo uinievo ponasanje. Ko vise na njega da bude ljut. Mi, sto nas prati rekreativno ili Grobari koje troluje maksimalno :lol_2:

 

tako je kako je. čović me je onim prozivanjem lakija baš odučio da brinem

ali sinoć sam rešio da gledam, nema juniora pa što da ne

 

i vidim prvi naš i prvi njihov napad i sve mi bude jasno - još jedna tekma u francuskoj gde ćemo mi sve da uradimo naopako a oni sve kako treba

 

al' nisam odustao, jednostavno me je savladao umor plus one-two punch comboa rakijice i večere. baš sam lepo zaspao ispred tevea i kada sam se probudio poslednje što mi je padalo na um je da čekiram rez. ko je gledao prvo zna i zašto.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stimac protiv Asvela, u dresu Fenerbahcea:

 

image.thumb.png.55b0039e3c21a9bce4af77984fa734c0.png

 

Stimac protiv Asvela, u dresu Zvezde:

 

image.thumb.png.25b15396d2012a528f5ed86216322761.png

 

Stimac ukupno ove sezone:

 

image.thumb.png.6f513ffa496ded063852ac676b44b0d6.png

 

Sanjace ga publika u Villerurbannu i igraci Asvela.

 

Ovo je bio Mitrovicev poraz, kao u onim komicnim filmovima kada negativac koji je mnogo jaci brise pod sa glavnim junakom koji posle jos jednog pada ustaje, krece da pravi cudne grimase na licu, izvodi neke cudne pokrete uz neartikulisane zvukove sto zbuni negativca, a onda usledi udarac i protivnik se nadje na patosu. Kad imas 21 razlike, to je trenerov poraz 1/1. Pogotovo kada igras protiv ekipe koja ne zna da li je dosla ili je posla, toliko smo rastimovani bili da je cak i Kuzmanovic primetio neke cudne petorke. Zasto je Mitrovicev tim ovako igrao u drugom poluvremenu je pitanje za njega i za nas ovde i nije previse bitno.

 

Ne pamtim kada sam gledao losiji mec neke ekipe, a da je ta ekipa dobila mec na kraju. Cak ni +7 na 50 sekundi do kraja nije bilo dovoljno. Presudile su trojke Stimca i Puntera, nesto sto oni retko pogadjaju i nesto sto ce tesko ponoviti.

 

I pored pobede nisam zadovoljan. Ne mogu biti jer svake nedelje prisustvujemo novom potresu u klubu, imamo 3 igraca sa kojima ne znamo sta bi, jednog koji se najeo pa ga boli stomak i samo cekamo kad ce da se vrati u 12, jednog koji je iz cista mira napustio klub i ne zna se sta je sa njim, jednog koji nikako da se vrati, jednog koji je samo senka samog sebe, trojicu novih igraca, treceg trenera, ludog predsednika koji se obracunaca sa ligom, da ne nabrajam vise.

 

Mozemo li mi navijaci, a to mislim da je najvaznije, konacno dobiti tih 12 koji ce igrati meceve. Mozemo li da se drzimo sastava:

 

Brown, Punter

Baron, Jenkins, Dobric

Perperoglou, Davidovac, Lazic

MJK, Simanic

Gist, Kuzmic, Stimac, Jovanovic

 

Odavde bi dvojica stalno bila van 12. Mislim da je mnogo vaznije da se ustali sastav, pa i po cenu nekih poraza, nego da ovako pobedjujemo, a nikako ne mozemo da skrpimo istih 12 na dva uzastopna meca.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BojanaCZV said:

kakvi su likovi ovi Francuzi, poslednji napad, oni tapsu kolektivno pola hale, valjda da daju podrska odbrani, pa se posle hvataju za glavu nakon trice Puntera 🤣

Stvarno sam maksimalno liberalan i otvoren lik, ali kad vidim i čujem onu publiku u Njemačkoj i Francuskoj mrak mi padne na oči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

tako je kako je. čović me je onim prozivanjem lakija baš odučio da brinem

ali sinoć sam rešio da gledam, nema juniora pa što da ne

 

i vidim prvi naš i prvi njihov napad i sve mi bude jasno - još jedna tekma u francuskoj gde ćemo mi sve da uradimo naopako a oni sve kako treba

 

al' nisam odustao, jednostavno me je savladao umor plus one-two punch combo rakojice i večere. baš sam lepo zaspao ispred tevea i kada sam se probudio poslednje što mi je padala na um je da čekiram rez. ko je gledao prvo zna i zašto.

Slična stvar s time da ja nisam zaspao. Prvo što su kasnili nekih 10' sa uključenjem u meč jer su davali reprizu Davis cup susreta naših sa Kanadom. Tako da nisam ispratio sam početak i kako sam vidio prelistavajući live temu bravure naših u uvodnim minutama. Bilo je već 9:0 za njih i razlika je krenula samo rasti do završnih -17 u prvoj  četvrtini. Ja mirno gledam utakmicu ,čak i žena koje je tradicionalno navikla na moje povremene ispade ispred TV je bila začuđena pogotovo vidjevši zaostatak od skoro 20 poena.Jednostavno se u meni javio filing ( špurijus)

da ćemo ovu utakmicu okrenuti i dobiti. Zvuči nevjerovatno ali dosta puta se je pokazala moja intuicija točnom zadnjih godina. Isto tako sam znao ( predosjetio) da gubimo od njih u Bg na +8 i nešto malo više od dvije minute do kraja. I stvarno bi preokret i potpuna preobrazba u drugom poluvremenu. Naravno zadnje minute utakmice sam odgledao na tri normabela i tridesetak valerijana kapi al tako je to kad igra moja Zvezda, to su jake emocije. Ponekad poželim da to nije tako i da mogu mirno odgledati napetu završnicu kao recimo prosječan NBA gledalac ali istina je ipak drugačija, Ali zato srce puno 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

Mislim da sam sinoc pa bar 10 pustila poslesnji napad, posto je vracanje u nazad bas od napada pre poslednjeg (uslo u novu emisiju).

 

I svaki put mi je reakcija Kuzmanovica na Punterov pas za nereseno sjajna.

 

Jos bolje je bilo kada je Kovacic rekao nesto tipa: "Morate osetiti telo protivnika koje ulazi u reket, morate osetiti rukama i telom dodir njegovog tela".

 

:classic_blink:

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Lorenzo ce eventualno odmoriti protiv Mege i to je to ali ako Kuridza preskoci obe u EL to bi mogao da bude problem jer ostajemo samo na Simanicu. Nije mi jasno sto su se odrekli Fayea, sad bi nam legao samo tako. Imas igraca na platnom spisku i ne koristis ga a igras sa jednom cetvorkom, bas bezveze.

 

Za Djenku se nadam da nije pod pitanjem za ova 2 meca, sta god da je u pitanju.

 

Stratos se ubrzo vraca. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Jos bolje je bilo kada je Kovacic rekao nesto tipa: "Morate osetiti telo protivnika koje ulazi u reket, morate osetiti rukama i telom dodir njegovog tela".

 

:classic_blink:

 

 

 

uff kakve erocke scene u clutch momentima. pa ja sam promasio vise od obicne epske pobede

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Sector said:

Lorenzo ce eventualno odmoriti protiv Mege i to je to ali ako Kuridza preskoci obe u EL to bi mogao da bude problem jer ostajemo samo na Simanicu. Nije mi jasno sto su se odrekli Fayea, sad bi nam legao samo tako. Imas igraca na platnom spisku i ne koristis ga a igras sa jednom cetvorkom, bas bezveze.

 

Za Djenku se nadam da nije pod pitanjem za ova 2 meca, sta god da je u pitanju.

 

Stratos se ubrzo vraca. :thumbup:

 

13 minutes ago, Dragan Mićić said:

Kad se ocekuje povratak Perpera?

 

verovatno se stratos vraca uskoro pa njega planiraju da pokriva 4 tj dobio je prednost ispred fayea.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

verovatno se stratos vraca uskoro pa njega planiraju da pokriva 4 tj dobio je prednost ispred fayea.

 

Cesto i Davidovac pokriva cetvorku, povratkom Perpera bice guzva na poziciji 3 i logicno je da nekad igramo sa cetiri spolja - jedan unutra.

 

Imamo mi bas veliki fond igraca, osim Lorenza i Billija mozemo da istrpimo da nam bilo ko ispadne iz rostera.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od, meni licno, lepsih i drazih pobeda poslednjih nekoliko sezona, posebno od Radonjinog odlaska, a definitivno za sada najdraza ove sezone jer sam se mnogo nervirao i iznervirao kada smo u Beogradu upravo od njih izgubuli dobijenu utakmicu. 
Bas mec za pamcenje posto je bilo dosta jedistvenih i neponovljivih stvari - trojka i blokade Stimca, mozda najgora a definitivno najhaoticnija i najneenergicnija cetvrtina Zvezda u EL u novijoj istoriji...

Prvo poluvreme i prvu cetvrtinu stvarno nema svrhe detaljno i posebno komentarisati, toliko su se igraci drzali letargicno i igrali meko da je to neprihvatljivo za neke amaterske lige. Stimac je usao, postizao neke poene ali je na drugoj strani bio covek preko koga je islo duplo vise stete. Od dosade i nase katastrofe sam neko vreme vodio neku svoju statistiku njegove igre. Medjutim, toliko je ostatak bio ocajan, uz po neko sivilo Pantera, da je Stimac bio daleko najbolji pojedinac. Ali ne zbog poena i procenata suta koje imao, nego zbog energije sa kojom je igrao. Kao sto vec rekoh, na nasoj polovini terena uglavnom je rupa, kao sto je i sinoc bio, no to nije zbog toga sto nece i ne zeli, on prosto bolje i ne moze. Onako mlitav, neeksplozivan, spor, slabo skocan... Prosto granicen je. Ipak sinoc je igrao sa energijom bas kako treba, kazem kako treba jer ili uopste nije bilo ili je bilo minimalno onih njegovih blamantnih i odvratnih radovanja i grimasa.

Sakotu do sad nisam nesto komentarisao, u globalu malo vise sam bio nezadovoljan nego zadovoljan ali ipak sa kosarkaske strane je nekoliko nivoa iznad svoja 3 prethodnika. Sad kao covek i osoba sa integritetom kakav je i kakav ce biti vreme ce pokazati, tu sam sumnjicaviji jer prvi njegov mandat u Zvezdi mi je upravo po tome negde ostao u losijem secanju. 
Sinoc sve pohvale kako je trgao ekipu na poluvremenu i kako je nasao neke rotacije, i posebno bravo za izvlacenje doprinoca iz nekih igraca od kojih se sinoc to nije ocekivalo. Ako ce Sakota uglavnom onako da kontrolise i koristi Pantera kao sinoc onda cemo reci da je znao sta zeli, radi i da je zaista doveo pojacanje. KP je sinoc doneo pobedu, mada je pre toga umalo i prodao i uprskao odlicnu svoju partiju, ali za sada ce biti pojacanje iz razloga koji je nego ovde naveo - ako zbog njega ne igra celava cufta. 
Tesko je ocekivati da Panter moze onako dobro i da pogadja i da kontrolise sta ce uzeti da sutne. 

Treba videti sta ce biti sa Gistom, zeli on i daje sve od sebe, ali ocigledno fizicki trenutno nije u stanju da pruza ono sto se ocekuje i sto nam treba. Sinoc je povremeno i tuzno delovalo koliko je nemocan, toliko ga ti problemi sa ledjima sprecavaju i ogranicavaju da trenutno deluje kao potrosen igrac. 

Davidovac se vraca, znali smo da moze bolje ali da ga treba sacekati. Problem je do sada bila njegova uloga i minutaza, koji su bili preveliki naspram njegove forme. Doduse doslo je i do male promene, Sakota ga vise koristi u poslednje vreme na 3, u rotaciji sa Lazicem, a sve manje vremena provodi na 4. 
 

Lorenzu hvala za jos jednu dobru utakmicu, nije bio na nivou nekih prethodnih EL utakmica, ali nosio se sa strasnim pritiskom spolje linije Asvela i kasnije sa jos jednom povredom zgloba. Pitanje da li bi dobili da se nije vratio u 4/4, iako nije mogao da bude agresivan ofanzivno kao sto obicno jeste. Prvo poluvreme je jos jednom pokazalo da Beron na pleju je losija opcija od Dzenkinsa, Davidovca, a sada i Pantera. Ogolili su se jos jednom svi Bilijevi nedostaci koji ga razdvajaju od komplentog vrhunskog beka. Smesne su price bili je/nije EK igrac, ali realno ozbiljno mu nedostaje leva strana u svakom pogledu, kontrola i dribling levom rukom, levi dvokorak (ode on na levu stranu ali zavrsava desnim dvokorakom i desnom rukom cim je protivnik blizu), koriscenje bloka i pik igra... Naravno Bili ostaje vrhunski strelac, koji opet nije skroz operisan od prodora i po neke kreacije, i ne treba ga puno stavljati van te uloge. Sto zbog tima, sto zbog njega samog i njegovog samopouzdanja. 

Asvel je jedna nezgodna, nesimpaticna ekipa koja kuci moze svakog da dobije na agresivnost i fizikalije, a videli smo da mogu da iznenade u gostima. Zbog toga nam je ovaj revans ekstremno velik. Ima kod Francuza i nekog sistema i nekog razmisljanja u igri ali im jednostavno fali prefinjeni kosarkaski materijal, nemaju ni jednog takvog igraca. Maledon je jedini koji bi mogao da izraste u tako nesto. No to su njihovi problemi, a nasi su da se okrenemo sledecem rivalu i Zalgirisu i naravno da se Filip Covic ne vrati u sastav. Ove pobede i bolji rezultati ne smeju da dozvole da se zaboravi i zazmuri nad tim problemom nepotizma. 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se da sam još od Aleksandrova toliko polagao nade i imao strpljenja za našeg igrača koji može da izraste u zverinu kao za Borišu Simanića.

Na svaku njegovu trojku ustanem jer ne mogu drugačije da odreagujem na tu savršenu tehniku, mekoću izbačaja i ugao pod kojim lopta ulazi u koš. 

Kada krenemo u kontru njega tražim pogledom jer ga je za to rodila majka.

 

Ali mora se priznati da je uz svu mladost i talenat i dalje jako komplikovan igrač za uklapanje u rotaciju. Ne zbog njegovih fizikalija ili tehnike već i dalje zbog veoma labilnog samopouzdanja. Ozbiljni procenti za tri i na malom uzorku (u ABA 50% u 3xEL i 1xEC je na proseku 40%) i odličan tajming za blokade su alati koje je posedovao na istom levelu i pre dve sezone. Napad licem ka košu ili prodor duž aut linije sa krila nakon lažnjaka šuta (aka Simonović ) uzima samo u ultra sejf ili iznuđenim situacijama. 

Zadnje dve sezone je jedino napredovao u ramenima i tricepsima ali mu to nije donelo vidan napredak kod zagrađivanja jer je i dalje jako slab u nogama. Razumem za Novicu i Printezisa ali svaka hasl četvorka ga izgura ispod koša na skoku pa uglavnom gledamo kako ih napada sa leđa i uzima malo skokova za skočnu četvorku ultra vretenaste konstitucije sa 2.08cm i plus 14cm u rukama. U postavljanju bloka i dalje prerano povlači tu spoljnu nogu i ne sećam se bloka u kojem se bek zakucao u njega ili ga je oborio. 

Pik-en-pop smo odigrali desetak pismenih u zadnje dve sezone tako da ga i u tu nema...nažalost.

I pored veoma male minutaže kod Radonje sve ove godine ne sumnjam da se ozbiljno radilo sa njim, tražila mu se uloga koju će umeti da ponovi bar nekoliko nedelja u nizu što se desilo kod Tomića ali je kratko potrajalo čim je krenuo da deli minutažu sa oporavljenim Fajeom. 

 

Mislim da je najplaćeniji mladi igrač ABA lige a priča o maloj minutaži sada već ne drži vodu ako se pogleda iz ugla jednog Dobrića koji sa svim limitima i većom konkurencijom na svojoj poziciji uspeva da odradi momački svaki sekund.  Sada smo za ovaj rasplet u narednoj nedelji ostali samo na Simaniću kao jedinoj pravoj četvorci u rotaciji a Šakota ga kao i Kuza drži u igri do druge greške...i to mu je to.

 

Ovakvi postovi se kao alibi završavaju uglavnom sa: ''...dobro ipak ima samo 22 godine... '' ali ako i ovu sezonu ne stavi svu tu skalameriju u ozbiljan pogon i pobije se na terenu, pitanje je kada će sledeći put imati priliku da pokaže da ume nešto i protiv Mirotića, Rendolfa ili Danstona. Jer ako istupimo iz ABA lige ili Bože sačuvaj ne osvojimo ni Euroligu opet će kod Novice na dopunsku u KLS.

Edited by Wingwalker
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...