Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Jel se to aba oglasila opet, gde kaze da predsednistvo mora da odluci konacno?

 

Hm, Coki dobija sta zeli, bar za sad. Na neki nacin je uvazena zalba. Svakako Coksu ide na ruku sto niko od nadleznih nije odgovorio na nas dopis vec ta cuvena Vanja.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vamos Laki said:

Jel se to aba oglasila opet, gde kaze da predsednistvo mora da odluci konacno?

 

Hm, Coki dobija sta zeli, bar za sad. Na neki nacin je uvazena zalba. Svakako Coksu ide na ruku sto niko od nadleznih nije odgovorio na nas dopis vec ta cuvena Vanja.

Kad ce fascikla sa prljavim slikama Vanje da se slucajno pusti u javnost cisto kao opomena pred odluku?:)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, 21Barkley said:

 

Naravno da u ključnim momentima Ostoja radi ono što mu gazda AV kaže, ali ni kod vas ni kod nas ne bi takva situacija prošla lagano, posebno što oni koji prate KKP ne bi lako prihvatili da idu za Čovićem pa makar on predložio nešto najpametnije. 

 

Odosmo u teško hipotetisanje, moje osnovno mišljenje je da će u ovoj sezoni ostati kako jeste. Niti ćete napuštati Aba niti će se igrati novi meč. Za dalje ćemo videti u zavisnosti od narednih poteza svih aktera.

Oni koji prate Partizan, barem na ovom forumu, su zagovarali beton ligu samo ne SNS.

Vidimo koliko se njihov glas broji- 0 bodova.

Isto koliko i glas Zvezdaša.

Prva kinta koja kapne u klub, prvi uspeh i sve se zaboravi i proguta. Progutaće se i to da se Aba liga napustila sa Čovićem,  jer "mi smo uvek bili protiv ovakve Aba lige".

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne dobija se ništa.

Naravno da je Aba najbolje rešenje.

Govorim o slučaju da se razjebe Aba liga političkom odlukom i to pravda zaštitom interesa srpske košarke.

EC će odmah postati  " nikad jači EC".

Tu su odmah spremni svi Danilović, Brojiloge, Gurović, Grbović da to odbrane.

Možda se Čović i oni ne podnose. Ali gazda im je isti. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pavijan2 said:

Ali gazda im je isti. 

 

pa nas savez i ljudi cije se misljenje uvazava tipa duda ivkovic, su protiv aba lige od samog pocetka

nema to veze sa vucicem i snsom, oni vec 15+ godina lupetaju kako ce se odjednom razviti centri u unutrasnjosti kada mi ne budemo igrali aba ligu

 

kao da neko brani da se napravi neki novi hemofarm svejedno i da aba liga tera sve klubove u beogradski pasaluk

 

gluposti koje nemaju veze sa politikom imho

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Obojica gađate jednu poentu sa kojom se slažem i koja me brine - nekako u stručnim krugovima (i onim koji se izdaju za stručne, tipa Gurović und Grbović) kod nas provejava opšti ''stav'' da je ABA loša i pogrešna, pa kad su naišle krize (raspadi pojedinih klubova, tenzije u odnosima, sužena prohodnost u Evropu), jačaju slični glasovi i u drugim zemljama (npr. u HR), a pojavljuje se i politička podrška, makar u naznakama, odjednom ta priča postaje aktuelna i maltene dogovorena. Kao kad se puste glasine o bilo čemu, dovoljno dugo se ponavljaju pa naiđe momenat da se usvoje kao opšta istina, a niko ne zna otkud se to pojavilo, kao da je izniklo ni iz čega.

 

Kolega Pavaroti je na Aba temi napravio dobru paralelu sa raspadom SFRJ, kada se u alternativu ušlo bez promišljenog plana, nego usput ćemo da vidimo šta ćemo, pa je posle bilo kuku lele.

 

Koliko god da verujem (ili želim da verujem) da još nema kritične mase spremne da sruši Aba, istina je da oni koji kod nas vode košarku u većini nisu srećni što postoji. Zanima me da li su samo glasna manjina ili je to većinski stav.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 21Barkley said:

 

 

Koliko god da verujem (ili želim da verujem) da još nema kritične mase spremne da sruši Aba, istina je da oni koji kod nas vode košarku u većini nisu srećni što postoji. Zanima me da li su samo glasna manjina ili je to većinski stav.

 

nisu srećni zato što niko nije srećan kada nema novca tj profita. a naravno da se tu nađu populističke ideje na temu "bar će narod u sloveniji - srbiji - hrvatskoj biti srećan kada neki zaprešić - metalac - krka oduči favorita od života a favorit opet uzme titulu a ne zvezda ili partizan ranije

 

aba liga nema finansijsku računicu po kojoj će zaraditi novac, i to je veliki problem. čisto košarkaški gledano, stvari su jasne, pošto bilo koja od država ne može da parira ni blizu ligi koja ima 4-5 ozbiljnih ekipa i 4-5 solidnih (plus par loših ekipa gde se ne dobija lako, tipa zadar)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

 

pa nas savez i ljudi cije se misljenje uvazava tipa duda ivkovic, su protiv aba lige od samog pocetka

nema to veze sa vucicem i snsom, oni vec 15+ godina lupetaju kako ce se odjednom razviti centri u unutrasnjosti kada mi ne budemo igrali aba ligu

 

kao da neko brani da se napravi neki novi hemofarm svejedno i da aba liga tera sve klubove u beogradski pasaluk

 

gluposti koje nemaju veze sa politikom imho

Nemaju veze sa politikom, ali će se lepo uklopiti u celu priču.

I svi su protiv beogradskog pašaluka, ali svi hrle u njega.

Nije Gurović otišao u NS da pravi klub, ni Bodiroga u Zrenjanin.

Mogao je veliki Hercegovac Danilović napraviti veliki Leotar u Trebinju ili Mladu Bosnu Istočno Sarajevo. Jok. Svi u beogradski pašaluk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, velika istina. Svi pričaju o razvoju domaćih centara a niko od ''velikih radnika'' nije uložio u razvoj nekog centra.

 

27 minutes ago, uini said:

aba liga nema finansijsku računicu po kojoj će zaraditi novac, i to je veliki problem.

Kao što je istina da nijedna liga u Evropi ne pravi novce, od nacionalnih do ostalih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

EL još uvek nije brend koji će osvajaču trofeja omogućiti da ne bude u dubokom minusu na kraju sezone.

Makabi je uspeo da 4-5 sezona u nizu bude u plusu ali mislim da su oni izuzetak franšize

...(moćan pool sponzora ''ponosa Izraela'', cene karata, nagruvana autorska prava).

Računica je jasna, CSKA je i osvajanjem EL bio u ogromnom minusu jer je od EL ''total revenues'' prihodovao nešto preko 4 miliona eura.

 

Sa druge strane, Partizan ima veće troškove po odigranoj utakmici u EC nego Zvezda u EL jer su premije za pobedu nebo i zemlja...uz i nešto razlike u posećenosti. Naravno da imamo znatno više kola ali ako su troškovi jednog putovanja (bez čartera) oko 7-10K eura (predpostavljam...nemam podatak) onda je jasno da jednom pobedom isplaćuješ prethodna 3-4 gostovanja.

 

Ako neko ima podatke nek postavi koji su nam troškovi kada smo domaćini u EL...hala, sudije, delegati, obezbeđenje...

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Ma para se ima kao nikad i preliva se, i kod nas i u Partizanu. Ne znam iz kog razloga.

Mi imamo 20 igraca, kroz nas i Partizan je prodefilovalo 15ak stranaca, uglavnom skupih.

 Ide se carterom cak i po Aba ligi, a ranije se pod Radonjom spavalo po  aerodromskim klupama i kasnile su plate. 

Budzeti su sve veci a kosarka je sve losija i domacih igraca sve manje, niko vise ne zeli da pravi mladog igraca ili trenera.

Edited by Cavani
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dropkick Murphys said:

svakako nije kls dobra zamena za aba, ali mislim da se ovi ex yu brendovi nece dici i da je to realnost

mzt i bosna su na nivou kls trenutno (ako ne gresim), a hrvatski brend klubovi imaju potencijal samo zbog tog imena

da je fudbal, pa da kazem da ce nek arapin da ulozi pare u notingem forest klub ima ime, ovako...nisam optimista iskreno

pa znas kako, trenutno je kls sporedno takmicenje u drzavi i niko, znaci bas niko, ne zeli to da gleda, a kamoli da ulaze novac

kada bi eventualno to bilo glavno takmicenje koje bi trajalo od jeseni do kasnog proleca (a ne ono sranje od 20 dana), kao u drugim ligama, sa sve beogradskim blizancima koji full ucestvuju, prvo bi dobilo takmicenje na popularnosti, pa bi nekome (drzavi/gradu/biznismenu) i palo na pamet da osposobi neki metalac, borac, radnicki da se pokolju sa ovim abaligasima. u trenutnom stanju sigurno to ne zele. 

znas kako, sve su ovo moje pretpostavke, a najveca logika za to da bi kvalitet vremenom rastao je to sto mislim da ne moze da opadne.

 

czv

partizan

fmp

mega

dinamik

borac

metalac

 

da se ovim poslednjim timovima doda po 2 jeftinija stranca u tim i eto nekog zadra/igokee za par sezona : )

 

nisam za napustanje aba, da budem jasan, nego eto, tako razmisljam

 

O ovome sam pisao u temi ABA liga... strance vec imaju. Samo sto bi sada imali nesto kvalitetnije strance. 

Link to comment
Share on other sites

MZT je OK KLS klub, Bosna je više onaj nivo ispod KLS-a. Posl. dve godine Bosna nema para da plati put do Tuzle, ne da pravi ekipu. 

Iskreno sumnjam da će Cibona, Zadar, Split ikad postati fragment onoga što su bili. U Hrvatskoj ne postoji interes za finansiranjem ovako nekakvih sportskih kolektiva, da postoji, ne bi Cedevita pobegla. Trebalo bi da se pojavi neki finansijer koji je dovoljno lud da ulupa nerealno para i da deset godina vidi 0% povratka na investiciju, to može samo neki "local boy done good" a takvi nemaju nameru da investiraju. Split kao brend postoji u glavama nas koji se sećamo Jugoplastike, već koliko u samom Splitu su zaboravili na to. Ti na Gripama samo u nekim ćoškovima sale možeš da shvatiš da je to nekad bio trostruki prvak Evrope, ne postoji nijedan fan shop, ništa, ne može se kupi nikakva memorabilia, knjige ne postoje, postoje dva-tri filma (jedan moj xoxo). To je zakopano u glavama naroda koji samo brine 'oće li Hajduk dogodine proći kolo dalje u Evropi. Šibenik smo već prežalili, Kvarner isto.

U Sloveniji čudna situacija, Olimpija "kao" preživljava, ostali klubovi krenu pa stanu, ne mogu skupe 1000 ljudi van Ceđolimpije sve džabe pivo da nude a zemlja evropski prvak.

Budućnost jadranske lige nije sjajna, ali trenutno nema bolje. Alternativa mora da počne da se oformljava doduše. Poređenje sa Žalgirisom mi ne pije vodu, oni imaju ceo državni aparat za sobom plus nacionalnu identifikaciju kroz to, a oni su malo ozbiljnija država od naše, pa još na sve to stabilnu EL licencu što je u najgorem slučaju magnet za pismene igrače. Nivo litvanskog takmičenja je gori od KLS-a, dva kluba, povremeno se javi još jedan, nekad Neptunas, sad neki Lietkabelis ili šta već, ali sve je to kurton. Dalje od Kaunasa i Vilniusa hale lvl Iva Zorka Farma.

51 minutes ago, Cavani said:

Ma para se ima kao nikad i preliva se, i kod nas i u Partizanu. Ne znam iz kog razloga.


:D Stvarno, koji bi mogao biti razlog.

Edited by Mairosu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako nebi bilo ABA lige ne bi bilo ni Mege, ni FMPa, a i Dinamik ide korak nazad. Mega i Dinamik su menadzerski projekti koje ne intresuje rezultat, izlog za prodaju igraca. Taj izlog se mnogo bolje vidi u ABA ligi nego u KLS, nije iskljuceno da bi se brzo i ugasili ti klubovi jer ne bi bilo intresa za njih. FMP je drugi tim zvezde i KLS bi sa njim bila neregularna, Partizan bi stalno dizao tenzije povodom ucesca FMPa u takvoj ligi. Naravno bio bi i u pravu, jer bi Zvezda u takvoj situaciji bila povlascena. Sa druge strane pitanje je da li bi Covic i Zvezda uopste imali intres da toliko ulazu u drugi tim, cak je pitanje da li bi im u takvim uslovima uopste i bio potreban.

 

Jedini koji moze da profitira u takvoj situaciji je Borac, ali ne verujem da bi to moglo biti znatno vise od vec postojeceg nivoa, ali i to bi bilo kratkorocno. Vec je bilo takvih projekata. O ostalima ne vredi ni raspravljati, neki klub bi bljesnuo jednu, eventualno dve sezone i to je to, a i toga bi bilo sve manje i manje. Borac je vec par godina blizu ABA lige, ali nikako ne uspeva da udje u nju, mozda ove godine. Dinamik i Novi Pazar su u donjem domu ABA2. Zato mi potpuno nerealno deluje da bi sa tim klubovima dobili nesto na kvalitetu i da su oni jaci od Krke, Zadra, Cibone... da imaju potencijal to bi pokazali ulaskom u ABA. Po meni su oni za klasu slabiji klubovi.

 

Da li iko moze da zamisli ligu koja moze da donese neki kvalitet ako iza Zvezde i Partizana po kvalitetu idu Mega, FMP i Dinamik, tri kluba koja nemaju nikakav imperativ rezultata? 

 

Intres za ulaganje u kosarku je mali, priblizavanjem EU (nadam se da ovaj nece ostati bas toliko dugo na vlasti) prostor za finansiranje iz budzeta ce se smanjiti, iseljavanje, starenje stanovnistva, sve veca zelja za odlaskom mladih, beogradizacija Srbije i jos mnogi drugi faktori su svakako otezavajuce okolnosti za razvijanje neke jake, ma ne jake stabilne lige. Ne treba gajiti iluzije, kvalitet i ulaganje u Zvezdu i Partizan bi takodje opali ne igranjem Evrolige i Aba lige. 

 

Povratkom KLS kao glavnog takmicenja za nase klubove dobili bi jedno trecerazredno i verovatno neregularno takmicenje umesto ABA lige koja je uz sve svoje probleme jos uvek jedna od kvalitetnijih liga u Evropi i ostace to jos neko vreme. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pravo uzivanje je odgledati bilo koji mec ABA lige ovako preko vikenda.....

 

Nebi mogao da zamislim da gledam neki trecerazredni mec koji se savrsava sa jedno 50 razlike.....

Plus de je tu naboj u koje god mesto Zvezda i Partiyan igraju domacini navijaju za njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Cavani said:

Ali BIA koja izdaje neke procene za stanje u drugoj drzavi, a ovamo steze obruc oko polupismenog pedofila vec 15 dana.

 

Da ne gresim dusu, ipak su ga uhvatili revnosni drzavni organi. Svratio covek kuci da se presvuce i da obidje  groblje i komsije posle 17 dana, a ovi ga prijavise.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

pa nas savez i ljudi cije se misljenje uvazava tipa duda ivkovic, su protiv aba lige od samog pocetka

nema to veze sa vucicem i snsom, oni vec 15+ godina lupetaju kako ce se odjednom razviti centri u unutrasnjosti kada mi ne budemo igrali aba ligu

 

kao da neko brani da se napravi neki novi hemofarm svejedno i da aba liga tera sve klubove u beogradski pasaluk

 

gluposti koje nemaju veze sa politikom imho

To je jako zanimljivo, tu su i svi ostali treneri Kari, Željko ... bivši igrači, da ih ne nabrajam.

situacija je potpuno ista i u drugim savezima ... možda mi ne vidimo dobro, šta drugo?

Bitne su nacionalne lige, ako gledamo širu sliku, a ne samo interesi klubova.

Kako to pomiriti, da su vuci siti i ovce na broju ... nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

kako ono rekoste, jenkins ce na pleja sa lorenzom

Quote

DZENKINS NAPUSTIO BEOGRAD I OTIŠAO PREKO BARE: Plej Crvene zvezde iznenada otišao iz Srbije!

 

edit: a koliko vidim ugasio je i twiter nalog

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...