Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

I još samo ovo ... zašto je Jordi ukinuo prolaznost iz nacionalnih liga ... da ih marginalizuje i da prioritet budu EL i EC za svaki klub.

Čemu onda pridavati važnost ABA, što važi za CZ, Partizan, Budućnost i Ol-CD  ...

nametnuti su prioriteti. ABA bi se igrala za parče pleka kao i KLS, nema neke razlike, a nije jeftina liga.

Kvalitet tražite u EL i EC, batalite sve ostalo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cak i da mu je stvarno obecana ta licenca,  a vrapci znaju da nije i da nema od toga nista, ovo sto radi Covic je suludo. Eno mu ga Oly. Kurcili se pa izgledaju uzasno.

Bas ce da zaboli patka Ostojine jurisnike i ostale ako nas najure. Jedan rival manje, pa i za EC, ako ne za EL.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Haggard said:

 

Dopunio sam post sa "možda u perspektivi još nekoga". Hrvati su trenutno u buli, ali Cibona, Split i Zadar su ozbiljni brendovi, dići će se jednom. Možda i Bosna, možda MZT... svi oni imaju potencijal. U Srbiji nema potencijala van večitih, malo je verovatno da ćemo dobiti novi Hemofarm ili Radnički Kg iz doba Dinkića.

Govoriti o kls-u kao nekoj zameni za aba je smejurija.

svakako nije kls dobra zamena za aba, ali mislim da se ovi ex yu brendovi nece dici i da je to realnost

mzt i bosna su na nivou kls trenutno (ako ne gresim), a hrvatski brend klubovi imaju potencijal samo zbog tog imena

da je fudbal, pa da kazem da ce nek arapin da ulozi pare u notingem forest klub ima ime, ovako...nisam optimista iskreno

1 minute ago, Knjizevnik_Laki said:

na cemu baziras ovo misljenje?

i sta mislis, kakvi bi bili rosteri kkp i kkcz kada bi im kls bio primarno takmicenje?

 

moje misljenje je da bi, u takvoj zvezdi i takvom takmicenju...jedan tatin sin konacno bio legitimni clan tima

pa znas kako, trenutno je kls sporedno takmicenje u drzavi i niko, znaci bas niko, ne zeli to da gleda, a kamoli da ulaze novac

kada bi eventualno to bilo glavno takmicenje koje bi trajalo od jeseni do kasnog proleca (a ne ono sranje od 20 dana), kao u drugim ligama, sa sve beogradskim blizancima koji full ucestvuju, prvo bi dobilo takmicenje na popularnosti, pa bi nekome (drzavi/gradu/biznismenu) i palo na pamet da osposobi neki metalac, borac, radnicki da se pokolju sa ovim abaligasima. u trenutnom stanju sigurno to ne zele. 

znas kako, sve su ovo moje pretpostavke, a najveca logika za to da bi kvalitet vremenom rastao je to sto mislim da ne moze da opadne.

 

czv

partizan

fmp

mega

dinamik

borac

metalac

 

da se ovim poslednjim timovima doda po 2 jeftinija stranca u tim i eto nekog zadra/igokee za par sezona : )

 

nisam za napustanje aba, da budem jasan, nego eto, tako razmisljam

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kankkunen said:

I još samo ovo ... zašto je Jordi ukinuo prolaznost iz nacionalnih liga ... da ih marginalizuje i da prioritet budu EL i EC za svaki klub.

Čemu onda pridavati važnost ABA, što važi za CZ, Partizan, Budućnost i Ol-CD  ...

nametnuti su prioriteti. ABA bi se igrala za parče pleka kao i KLS, nema neke razlike, a nije jeftina liga.

Kvalitet tražite u EL i EC, batalite sve ostalo.

 

 

Odakle tolika sigurnost u EL i EC? Pa vece su sanse da za 5 god pukne ovaj nakaradni sistem evropskih takmicenja, nego da npr kls ikada primirise kvalitetu aba lige

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Dropkick,

pa evo, imaš domaću fudbalsku ligu, tamo Zvezda i Partizan učestvuju u fulu, pa zašto onda neki biznismen ne uloži ozbiljne pare i potuče se za titulu? A kao javiće se neki biznismen da uloži u košarkaške klubove? Pa neće, i dalje će ih finansirati lokalne samouprave nekim crkavicama. Nema tu ozbiljne košarke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nlavrnja said:

 

Odakle tolika sigurnost u EL i EC? Pa vece su sanse da za 5 god pukne ovaj nakaradni sistem evropskih takmicenja, nego da npr kls ikada primirise kvalitetu aba lige

EL i EC će da pukne, al će ABA sve da nadživi ... aj da se ne zahebavamo. Ako ne vidite kuda sve ovo ide, džaba krećim ... možda i grešim, vreme će pokazati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

EL i EC će da pukne, al će ABA sve da nadživi ... aj da se ne zahebavamo. Ako ne vidite kuda sve ovo ide, džaba krećim ... možda i grešim, vreme će pokazati.

 

Ma i aba ce puci, vrv u naredne 2-3 god... Pa ce onda posle jos 5 god ponovo da je prave.

Ja sam se fokusirao na tu pricu o totalnoj prioritizaciji el/ec u planovima klubova, a i to sve stoji na jako klimavim nogama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Haggard said:

Dropkick,

pa evo, imaš domaću fudbalsku ligu, tamo Zvezda i Partizan učestvuju u fulu, pa zašto onda neki biznismen ne uloži ozbiljne pare i potuče se za titulu? A kao javiće se neki biznismen da uloži u košarkaške klubove? Pa neće, i dalje će ih finansirati lokalne samouprave nekim crkavicama. Nema tu ozbiljne košarke. 

pa vise para treba za fudbal : )

 

neka bude da nisam u pravu, samo mislim da ce aba ubrzano da propada kvalitetom i da cemo imati kls kvalitet od sredine tabele nadole, 4 tima za plejof i 2 neka sto nit smrde, nit mirisu, a to nije nesto za cime bih plakao ako nestane.

 

mislim da bi trebalo napraviti neku drugu ligu, sa grckom, izraelom itd. u tome moze da bude spas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

pa bi nekome (drzavi/gradu/biznismenu) i palo na pamet da osposobi neki metalac, borac, radnicki da se pokolju sa ovim abaligasima. u trenutnom stanju sigurno to ne zele. 

A zašto im sad ne padne na pamet da naprave tim koji bi se poklao sa trenutnim abaligašima? Zar nije sad jednostavnije ufurati se u prvih 4-5 u ABA (videti pod FMP ili do juče Primorsku) i ušunjati se u EC? Veće tržište, bolji izlog....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

pa vise para treba za fudbal : )

 

neka bude da nisam u pravu, samo mislim da ce aba ubrzano da propada kvalitetom i da cemo imati kls kvalitet od sredine tabele nadole, 4 tima za plejof i 2 neka sto nit smrde, nit mirisu, a to nije nesto za cime bih plakao ako nestane.

 

mislim da bi trebalo napraviti neku drugu ligu, sa grckom, izraelom itd. u tome moze da bude spas.

 

Uopšte aba ne propada, nego su ovi vodeći klubovi toliko pomahnitali sa budžetima, da ovaj ostatak lige deluje smešno, iako su to vrlo solidne ekipe. Dno aba lige danas nije ništa slabiji nego dno pre 10 godina. Pogledaj Igokeu, dobra ekipa, puno para, a bore se za opstanak. Nisu oni mnogo slabiji od nekog španskog tima sa dna tabele.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nlavrnja said:

 

Ma i aba ce puci, vrv u naredne 2-3 god... Pa ce onda posle jos 5 god ponovo da je prave.

Ja sam se fokusirao na tu pricu o totalnoj prioritizaciji el/ec u planovima klubova, a i to sve stoji na jako klimavim nogama

Stoji da je sve to klimavo, za sad ...al svi najbolji klubovi su tu, i nema boljeg rešenja ni drugih opcija. FIBA je truba.

Cenim da će to vremenom ići na bolje, sad koliko, bog zna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

A zašto im sad ne padne na pamet da naprave tim koji bi se poklao sa trenutnim abaligašima? Zar nije sad jednostavnije ufurati se u prvih 4-5 u ABA (videti pod FMP ili do juče Primorsku) i ušunjati se u EC? Veće tržište, bolji izlog....

imas pravo, samo ja nisam bas pisao o tolikom ulaganju, kao sto je borba za EC u ABA, vec poboljsanje trenutnog stanja u KLS, za to nisu potrebne neke velike pare, par sponzora eventualno, kojima svakako ne odgovara da sponzorisu nesto sto traje 20 dana na prolece i cele godine kad niko ne gleda. uz par igraca pred penziju, par mladih, par trenutih kls drva i 2 stranca, moze se napraviti aba2 kvalitet, sto je svakako bolje od ovoga sad, a cenim da ima gradova koji bi mogli to da isprate

 

Just now, Haggard said:

 

Uopšte aba ne propada, nego su ovi vodeći klubovi toliko pomahnitali sa budžetima, da ovaj ostatak lige deluje smešno, iako su to vrlo solidne ekipe. Dno aba lige danas nije ništa slabiji nego dno pre 10 godina. Pogledaj Igokeu, dobra ekipa, puno para, a bore se za opstanak. Nisu oni mnogo slabiji od nekog španskog tima sa dna tabele.

ovde se ne slazem, ali da ne sirim dalje, nadam se da necemo gledati ovaj moj film

Link to comment
Share on other sites

ABA je u nasoj javnosti, a bogami i kod mnogih stranih strucnjaka, pa i igraca prilicno potcenjeno takmicenje. Liga je puna takticki obucenih i namazanih igraca koji je igraju godinama i koji jedva cekaju da im se pojavi neki nabedjeni amer sa spustenim gardom da mu se ispisaju po faci. Ima dosta solidnih trenera jugoslovenske skole i mladih igraca koji u tom hrkljusu traze svoje mesto. Veoma potcenjeno takmicenje i od strane nas samih , celog regiona, a onda i EL.

Kada Covic preti istupanjem ne preti KLS ligom vec nekim novim ekvivalentom ABA lige u kom ne bi ucestvovala npr.buducnost.

Ako na 4 nasa kluba dodas Igokeu, Makedonce umesto Hrvata, potencijalno Oly, neke Bugare, Madjare mogla bi da bude liga slicnog kvaliteta.

Nisam za ovo, ali ne puca u prazno Covic.

Link to comment
Share on other sites

Drugim rečima, sanja ligu u kojoj bi bio gazda iz senke, bar dok se ne uskopisti neko od tih potencijalnih dođoša. Ja nemam nikakav problem da se proširi sadašnja ABA, ali samo ozbiljnim timovima, u slučaju da je neka zemlja napusti. Međutim, čisto sumnjam da su aktuelni akteri ludi da potrče za Čovićem, samo da bi zavrnuli Bokana.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 21Barkley said:

Drugim rečima, sanja ligu u kojoj bi bio gazda iz senke, bar dok se ne uskopisti neko od tih potencijalnih dođoša. Ja nemam nikakav problem da se proširi sadašnja ABA, ali samo ozbiljnim timovima, u slučaju da je neka zemlja napusti. Međutim, čisto sumnjam da su aktuelni akteri ludi da potrče za Čovićem, samo da bi zavrnuli Bokana.

 

E bas ce neko njih da pita, ako mislis na ove iz Srbije.

"Ajde Ostoja ...." part 2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Haggard said:

Nije tu samo Čović, tu je i Partizan. A Partizan će tamo gde će Čović. A bez Zvezde i Partizana nema aba lige, tako da mislim da će Bokan leći na rudu i prihvatiti novu utakmicu.

Upravo. Jer ovo je vise politicko nadjebavanje zbog celokupne situacije. Dovoljno je samo da AV tako odluci i iz lige su otisli Zvezda, FMP, partizan i Igokea i 99% Mega.

Link to comment
Share on other sites

ukoliko aba izgubili mesto u el(a na dobrom je putu), onda aba totalno gubi smisao za ova 3-4 kluba sto imaju ambicije za el, sto implicira da ce biti preorentisani na ec, i tu nece biti nikakvih problema da sva 3-4 dobiju licencu(tm) za ec.. sto opet dalje implicira da ce kosarka u regionu sto laki rece postati nivo moldavske lige.. 

u sustini, aba bi svakako bila razmontirana i da su se klubovi u regionu trudili da je odrze validnom i stabilnom, a ne da se ne trude da je zadrze, vec je razjebavaju i bez spoljnih uticaja..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Haggard said:

Nije tu samo Čović, tu je i Partizan. A Partizan će tamo gde će Čović. A bez Zvezde i Partizana nema aba lige, tako da mislim da će Bokan leći na rudu i prihvatiti novu utakmicu.

 

7 hours ago, Laki_Plant said:

E bas ce neko njih da pita, ako mislis na ove iz Srbije.

"Ajde Ostoja ...." part 2

Naravno da u ključnim momentima Ostoja radi ono što mu gazda AV kaže, ali ni kod vas ni kod nas ne bi takva situacija prošla lagano, posebno što oni koji prate KKP ne bi lako prihvatili da idu za Čovićem pa makar on predložio nešto najpametnije. 

 

Odosmo u teško hipotetisanje, moje osnovno mišljenje je da će u ovoj sezoni ostati kako jeste. Niti ćete napuštati Aba niti će se igrati novi meč. Za dalje ćemo videti u zavisnosti od narednih poteza svih aktera.

Link to comment
Share on other sites

ABA liga je trenutno izuzetno jaka liga. Posle spanske, turske i vtb lige najjaca u evropi. Smesno je pricati da li kao takva jeste benefit ili ne, ali isto tako treba imati u vidu da je tako jaka jer su cetri kluba ulozila izuzetno mnogo za ove prostore samo da bi kao prvi otisli u EL. Kada te prolaznosti ne bude veliko je pitanje sta ce se desiti i da li ce ulaganja biti i priblizna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...