Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

I da, je li zvanicno otpusten Faje? 

 

Zo Panter Prdez

Beron Djenka Laza Nenadic

Davidovac Stratos Dobric

Simanic MJK Jovanovic

Gist Kuzmic Stime Odzo

 

Mozda sam nekog zaboravio hah

 

Svakako da je steta ako je Faje popio korpu, mogao se ugurati negde

 

Inace, ok tim ako su svi zadovoljni. Najveca su pitanja igre Gista i Pantera u nastavku sezone

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Tako je, samo sto imamo tri poraza kada on nije bio u timu, sto opet dokazuje sta?  Da je igrao da li bi dobili? 

Tako je, njegov znacaj za tim je zapravo pozitivan. Sa njim imamo 7-6, a bez njega 1-3. Da je igrao na svim utakmicama verujem da bismo sada bili na 10-7, umesto na 8-9.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cavani said:

Labovic, Aleksandrov mi prvo padaju na pamet, a sigurno ih ima jos.

Mijatovic, Dragovic. Za Labovica se kad se podvuce crta tesko moze i reci da je bio talentovaniji. Aleksandrov je bio drugi svemir. 

 

Ali poenta price jeste da on nije bio toliko netalentovan nego je oko njega uvijek bilo boljih. I da je bio slabic davno bi odustao. 

A on je rano sa 18 godina otisao preko, razumio da nikad nece moci da bude prva opcija. Tako je i razvio stil igre iz drugog plana. Jasno je da on ne funkcionise kada se fokusiras na njega. Ili ga pikiras kao slabu tacku defanzivno. 

Pa sta on radi? U napadu se stalno nudi, maltene dosadan za defanzivce da se ponavljaju nonstop i drze koncentraciju. A pri tome ne gusi toliko napad kao Rasko npr., jer ne ulazi u igru 1 na 1, vec ceka da odbrana pukne pa da se nadje na cistom pasu, skoku u napadu i slicno.

 

Defanzivno je rupa kad ga napadnes. Onda se kocka. Ako zna da ne moze da odbrani onda daj da barem bude na skoku, ako se promasi. Jbg, mozda bi i bio dobar defanzivac da ima fizikalije, ali prosto nema ni dovoljnu visinu niti brzinu. Kad ga ne napadas onda su ti njegovi nedostaci manje vidljivi.

 

On je bas kod nasih navijaca na losem glasu jer ne puni oko. Ali realno, ima igracina u EL koji godinama plode po Evropi, pa su ovde obrisani gumicom. Sto bi jedan u sustini bekap centar, ne samo EL vec i EC bio postedjen toga. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Nekako se stišala euforija oko Lorenza, njegove igre i doprinos smo počeli da smatramo normalnim, pa evo malo upoređivanja sa nekim elitnim igračima koji igraju na njegovoj poziciji u EL - ofanzivni ball-handler ili scoring ball-handler. Kao što će statistika da pokaže, Zo je od ove sedmorice igrača najkompletniji. Lider je po skokovima, ukradenim loptama i blokadama. Ima najviše uticaja na svoju ekipu (USG%) posle Mike Jamesa, najbolji DEFF i DRAT, odnosno najbolji +/- posle Larkina. Ostalo možete da upoređujete sami, a sve cifre su prosek na 40 minuta.

 

fGI56Ko.png

rf11BPe.png

 

Potpuno je jasno i preko brojki i preko eye testa da je Zo jedan od 5, 6 najkorisnijih igrača na svojoj poziciji u EL, posebno ako se uzme u obzir kvalitet njegovih saigrača u odnosu na kvalitet saigrača ostalih sa kojima se upoređuje. Taj faktor posebno utiče na njegov ORAT, ali i broj asistencija, kao i još neke statističke parametre koji zavise od procenata realizacije šuta saigrača. Kao što smo i pisali, postoje jasne naznake da bi on bio još bolji u kvalitetnijem klubu.

 

SflHDsz.png

ogo5XBF.png

 

Velika je stvar da imamo igrača koji u evropskoj ruki sezoni i u nekoliko meseci velikih turbulencija u i oko kluba parira ovakvim zverima i dugogodišnjeim EL liderima svojih timova. GO ZO!

 

tsnc444.png

T2683H8.png

 

 

 

Jel bi mogao da izvučeš gde je los, ako ima nesto :), da vidimo šta bi trebalo da popravi?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dulematic said:

Da li neko zna na koji način se može doći do karte za EL gostovanje, da li klub dobija odredjeni kontigent karata koje prodaje ili je fazon slobodna prodaja ali samo za sektor za gostujuće navijače. Pitam konkretno za gostovanje Barseloni, idem tamo na tekmu 23.1.

 

Odes na sajt FCB i tamo kupis . Ja kupio jos davno https://www.fcbarcelona.fr/fr/billets/basketball/30287/185/3 Imas ovaj deo za select zone ticket pa tamo kupis jeftinije je, a karte podignes na salteru 2h pre pocetka utakmice. Jedino ako bas zelis da bude gde su nasi navijaci.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jako boli poraz od Asvela. Realno jedini kiks u prvom delu EL, kompenzovan pobedom u Milanu. Dobro je što imamo pobede protiv glavnih konkurenta za 7. i 8. mesto, osim protiv Asvela (imamo priliku da popravimo sledeće nedelje) i protiv Baskonije. 

Link to comment
Share on other sites

Armani dočekuje Panatu a gostuje Efesu i Makabiju.

mi gostujemo Asvelu, pa dočekujemo Žalgiris i Albu...znači nije do njih, do nas je.

 

Brejkom Asvela otvorili bi šansu za najveću seriju u sezoni jer nakon Albe putujemo u Barselonu. 

Zadnja tri kola regularnog dela kada igramo sa Zenitom, Bajernom i Valensijom.

 

Panata inače ima extra povoljan raspored u nizu: Armani, Asvel, Žalgiris i Valensiju...pa najverovatnije preskaču plot kod Makabija i CSKA.

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

image.png.d36e1c20135cbb92172cd4c4ff10d397.png

 

Zahvaljujuci seriji od tri uzastopne pobede eto nas na 8. mestu na tabeli.

 

Tabela ipak moze i da zavara, evo koliko meceva na domacem terenu su do sada odigrali timovi koji su blizu na tabeli:

 

Panathinaikos 9 (6-3), Armani 9 (7-2), Crvena zvezda 9 (5-4), Khimki 7 (6-1), Valencia 8 (6-2), Baskonia 8 (5-3), Olympiacos 8 (4-4), Fenerbahce 8 (4-4).

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

na minus jedan smo, to treba gledati. 9 utakmica kod kuce, a 8 pobeda ukupno. Sve i da pobedimo sledece tri u nizu dolazimo na nulu, sto ce tada biti dovoljno za recimo poziciju 7, ali na kraju ce za poziciju 8 biti potreban jedan +, odnosno skor 18-16.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne brinem od ovih Asvela, Armanija, Himkija, pa i Valensije..Asvel nema kvalitet, u Himkiju ce Sved razjebati za nas, Armani mi ne uliva poverenje plus imaju povrede. Valensija je tu najozbiljnija ekipa, uz Baskoniju. 

Vecu opasnost vidim od nas samih a zatim od Fenera i Olija, verovatno ce se jedan od njih bar progurati u 8, ne bi valjalo oboje. Imamo 20 igraca, ocigledno je da se puca visoko. Zajeban je to sastav, a bice jos zeznutiji kad se Stratos vrati. Prolaz zavisi od Covica i koliko ce moci da zauzda sujetu sa Filipom.

Steta i sto je Pao veceras dobio.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Ma ne brinem od ovih Asvela, Armanija, Himkija, pa i Valensije..Asvel nema kvalitet, u Himkiju ce Sved razjebati za nas, Armani mi ne uliva poverenje plus imaju povrede. Valensija je tu najozbiljnija ekipa, uz Baskoniju. 

Vecu opasnost vidim od nas samih a zatim od Fenera i Olija, verovatno ce se jedan od njih bar progurati u 8, ne bi valjalo oboje. Imamo 20 igraca, ocigledno je da se puca visoko.

Steta i sto je Pao veceras dobio.

Da. I pao i oly dobise u Moskvi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krzna said:

na minus jedan smo, to treba gledati. 9 utakmica kod kuce, a 8 pobeda ukupno. Sve i da pobedimo sledece tri u nizu dolazimo na nulu, sto ce tada biti dovoljno za recimo poziciju 7, ali na kraju ce za poziciju 8 biti potreban jedan +, odnosno skor 18-16.

 

Da, to je najvaznije. Tabela sa plusevima i minusima (+ se dobija ako se pobedi u gostima, minus za poraz kod kuce, skor 0 bi znacilo i skor od 17-17 sto bi trebalo da je dovoljno za poziciju 8):

 

Real +5

Barcelona +5

Efes +5

Maccabi +3

CSKA +3

Panathinaikos +1

Khimki +1

Armani 0

Valencia 0

Crvena zvezda -1

Baskonia -1

Asvel -2

Fenerbahce -2

Olympiacos -2

Bayern -3

Alba -3

Zenit -4

Zalgiris -5

 

U drugom delu docekujemo Albu, Zalgiris, Efes, Panathinaikos, CSKA, Maccabi, Armani i Zenit. Vrlo nezgodno, samo 3 laksa meca i 5 uzastopnih gde ce biti tesko izvuci pobedu.

 

Gostujemo Asvelu, Barceloni, Khimkiju, Baskoniji, Fenerbahceu, Realu, Olympiacosu, Bayernu i Valenciji. Asvel mora da se dobije ako se imaju ambicije za TOP 8, a legitimne mete su i Oly (ako ispadnu iz price za TOP 😎 Bayern i Valencia. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj grk se vec oprostio od Top8 za Oly... kaze igrali su samo da Vasilis postane igrac sa najvise poena u EL i sada ga nista vise ne interesuje, moze sezona odmah da se zavrsi. 

 

Cisto da malo steknete utisak kakvo je stanje u ostalim klubovima 😄 

Dakle moze jedino Fener da napravi neko vaskrsnuce u drugoj polovini, videcemo. Prvo dobiti Asvel sa 3+ razlike... 

Link to comment
Share on other sites

Moram da kazem da sam jako zadovoljan kako smo uspeli da zavrsimo prvi deo sezone, s obzirom da smo zaista bili na ivici provalije. Stvorila se bila jedna izuzetno negativna atmosfera koja nas je stavila u zacarani krug i zamalo gurnula u provaliju. Cini mi se da je celu tu negativu proizveo Filip Covic svojom pojavom u timu, i nasilnim guranjem od strane svog tate. Iskreno se nadam da su obojica ukapirali da vise tako ne ide i da je Filip tiho sklonjen iz tima. Jasno se primecuje da tim bez njega igra mnogo bolje, i sto je jos vaznije vidi se da se igraci bez njega u timu mnogo vise trude, ginu na terenu, prosto su poceli da osecaju da ono sto rade ima smisla i da se vredi boriti, da nece mala cufta da udje 15min i baci sve u vodu. Ako se Filip ne bude vracao u tim, ili bude igrao simbolicno nekih par minuta, ocekujem da na kraju sezone zauzmemo sedmo mesto.

Edited by StephenBob
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Da, to je najvaznije. Tabela sa plusevima i minusima (+ se dobija ako se pobedi u gostima, minus za poraz kod kuce, skor 0 bi znacilo i skor od 17-17 sto bi trebalo da je dovoljno za poziciju 😎

 

 

Pogrešna računica, taj tvoj "skor 0" bi bio neutralna pozicija kada bi bilo 16 timova, tj deoba 8. i 9. mesta u proseku! Pošto ima 18 timova, a dalje ide 8, potreban je minimalan skor 18:16 ili čak 19:15.

 

Sve ovo je u proseku, nekih godina će možda biti manje potrebno kada je veliki kvalitet skoncentrisan na vrhu i kad ti u vrhu malo kiksiraju, kao npr ove sezone! Sa druge strane biće godina kada na dnu ima dosta skoncentrisanih, loših ekipa koje gube od gotovo svih, pa će biti potrebno i više pobeda za top 8. Primer je ona godina kada je bilo 16 ekipa, a mi sa 16:14 nismo prošli u top8.

 

Sve u svemu, matematika i statistika nisu na našoj strani, ali srećom, nisu ni na strani prosečnog navijača, što je svakako dobro, zbog hypea, posete, atmosfere i svega. 😀

 

Treba verovati, ali realno, šanse su nam male! Ja sam za početak zadovoljan što mi možemo sa svima da igramo i što je mali smrda izašao iz 12 i nema više onog vidljivog pada. Bukvalno sam došao u situaciju da vratim sezonsku iz principa! Mislim, jeste da je Punter klasična dvojka i skorer, ali prihvatam sve! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...