Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

I da iznesem jednu jeres, meni se obris ovog tima vise svidja nego onaj sa pocetka sezone.

Imamo jednog umetnika opsteg smera (stabilnost, kontrola lopte, dribling, ulaz, sut, a bogami i asistencije postaju sve prisutnije), imamo umetnika specijalistu (sutza 3 poena), dvojicu specijalaca za odbranu, par dobrih igraca uloge i veliki broj fajtera, specijalca motivatora (i klupskog klovna, doduse) i na zalost jednog koji smeta sta god da radi. Da nema ovog zadnjeg, ruku u vatru bi dao da mozemo medju 8.

Link to comment
Share on other sites

Panter na kraju uzeo 13 suteva na debiju. Kakav je to Indijanac jbte. Nadam se da Sakota moze da utice na njega inace ce nam pojesti dzigericu in a months to come.

 

Lakse je kad ne moras da se plasis FC3 minuta. Sa Gistom moze ovo da deluje pristojno, nadjena veza izmedju spoljnih i unutrasnjih, odbrana na zadnje 2 tekme respektabilna.

Ipak, obe noge na zemlji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rajon Rondo said:

U pola noci da me probudi neko i pita: Odzo ili Stimac? u 100 od 100 situacija bih rekao: Odzo, jebo te Stimac.
Ne sporim da je za neke stvari mnogo bolji Stimac, mada je Odzo dosta napredovao u dosta segmenata, ali jedna stvar mi je upecatljiva - kakav je to user majko moja!
Da se nekim cudom neki vlasnik NBA kluba nasmrce neke lose gudre, stuce flasu viskija i tako uradjen potpise Stimca, ovaj bi opet imao 10 poena i 9 skokova prosek...
Covek koji ima odraz 3 cm, nijedan segment igre mu nije nesto posebno, nema odbranu, nema brzinu, a suklja se, sto kaze Andjus, po EL godinama....
Ostane sam, dodje do njega lopta, hoce ga tih 10-15 poena i nema sile da mu ih neko oduzme! Ima odrdjeno iskustvo ali covek je centarski Filip Covic sto se tice fizikalija.
Usavrsio prodavanje magle, sto neko rece skoro na forumu.
Evo treci put je kod nas i igra pre Gista recimo, ako je Odzo vec upitnih kvaliteta.
Nadam se da je ovim trecim dolaskom ispunjena neka kvota njegovih dolazaka, da je univerzum u nekoj ravnotezi, prorocanstvo obistinjeno, sta vec...
Svakog Stimca 3 puta dosta!

jbs ga sokole kako ne procitas post pre no sto ga pustis u etar.

Sad razmisli malo. Da ga sere nevidjeno, opet tesko da moz da ga sere 10 godina bezmalo da ima sljaku napolju.
Hoce ga 10-15 poena. Majku mu sto ja ne znam nekoga sto ga hoce tako nesto, leba jede od toga, ne zna, al' ga hoce...

I meni je Stimara nekad metafora za los basket, lozenje (opravdano i neopravdano) i 100 drugih qraca, al nesto ne verujem da mu se 10 godina po EL treneri ugradjuju u tujplicu pa zato svake god ima EL klub.

Edited by Squabbit
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Najubedljivija pobeda u istoriji KK Crvena zvezda u evroligi na zatvaranju prvog dela sezone. Ostace upamceno da smo upravo protiv ekipe koju je predvodio Dejan Radonjic oborili rekord koji je postavio sam Radonjic (cini mi se da je on bio +25, protiv KK Maccabi Tel Aviv).

 

O mecu nema sta da se kaze vise osim da se izrazi zadovoljstvo zbog ubedljive pobede. Glupo bi bilo izdvajati bilo koga, svi su dali nekakav doprinos, mec je vecim delom bio revijalnog karaktera zbog sjajnog pocetka.

 

Prvu polovinu maratona (previse je ovo meceva) zavrsicemo na odlicnom 10. mestu sa skorom od 8 pobeda i 9 poraza. U Beogradu smo igrali 9 meceva, dobili smo 5, izgubili 4, u gostima osam, skor je bio 3-5. Ovo bi znacilo da nam fali jos ta jedna pobeda u gostima za polovican skor na kraju.

 

Na tabeli su se izdvojili Real Madrid, Barcelona, Anadolu Efes, Maccabi Tel Aviv i CSKA. Sa njima imamo skor 0-5 i ovde smo mogli vise. Glupo izgubljeni mecevi protiv Barcelone i taj sut Billija. Protiv Reala smo ostali bez snage. Nismo bez sansi na domacem terenu protiv ovakvih ekipa, mislim da mozemo da iznenadimo i CSKA i Maccabi i Efes.

 

Panathinaikos, Khimki, Armani Milano, Baskonia, Valencia, to su nasi rivali u borbi za TOP 8. Ovde smo bili prosecni, imali smo 3 pobede i 2 poraza, ali ne treba zaboraviti da imamo brejk u Milanu i dobrih +12 protiv Shveda i kompanije. Docekujemo Grke i Armani, ostalima gostujemo, ovde bi imperativ bio odbrana domaceg terena uz neku pobedu na strani.

 

Zasto nisam stavio Asvel koji ima 8-8 u ovu grupu? Neiskusan tim, previse meceva kuci, samo jedna pobeda u gostima (sta mislite gde? :classic_dry:), svaka cast ako stignu do 16-17 pobeda. Protiv ovih rivala smo dobili pet, a izgubili dva meca. Dobili smo na dva "najlaksa" gostovanja, Zenit i Zalgiris dele bodove i sakom i kapom ove sezone, izgubili protiv Albe i Asvela. Ovde moramo traziti sto vise pobeda, a nece biti lako, Olympiacos i Fenerbahce su mecevi na kojima smo apsolutni autsajderi.

 

Pre svega nam treba apsolutni fokus na evroligu. Nista ABA, nista briga za 4. mesto, ono je tu i ispascemo samo ako to budemo bas zeleli. Naredna tri meca se moraju dobiti, a nece biti lako. Asvel je nezgodan protivnik, dobili su nas tako sto su nas izgurali iz reketa i unistili pod oba kosa, Alba igra odlicno kad nemaju sta da izgube, Zalgiris je limitiran, ali ima kos razliku -1 (za razliku od Bajerna i njihovih -143! :ajme:).

 

Sa 11-9 mozemo da razmisljamo kojih to jos 5,6 ili 7 meceva moramo da dobijemo do kraja, a bicemo i na deobi 6. mesta, kud cete bolju pozivnicu za navijace?

 

Naravno, preduslov svega toga je sklanjanje najboljeg pleja iz 12 za sva vremena. Ne bih upotrebljavao naziv pokreta Sase Radulovica i vise je nego jasno da samo Nebojsa Covic moze da presece - zeli li da pokusa da spase sezonu ili da i dalje ratuje sa navijacima i zdravim razumom.

 

Srecna Nova Godina svima, puno zdravlja i veselja!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, apsolvirali smo da nam nije bio potreban bek suter poput Pantera (ni meni se on ne dojmi kao igrac), ali je i on upgrade u odnosu na celavog smrada. Ne samo u ofanzivnom smislu, vec je i defanzivno osetno bolji od njega. Raduju partije Stimca i MJK (koliko god da se vidi da nije EL kalibar, covek pogine na terenu i to je za postovanje), ali se plasim da ova tekma nije reper za bilo sta jer je Bajern u fazi terminalnog raspada. Vratili smo se u borbu za prolaz u TOP 8, da je samo tekma protiv Asvela drugacije zavrsena, bili bismo u znatno povoljnijoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Green23 said:

Odžo još mnogo krvi i znoja mora da prolije da bi bio blizu Štimca. To što je neko veliki i jak, ne znači automatski da je koristan i dobar igrač. Ja ne volim previše Štimca, nije da ga mrzim kao neki ovde, ali on svoje kao bekap centar odradi kako treba. On mali odraz, kompenzuje sa dobrom anticipacijom dobitka posle šuta, i to ne može niko da mu ospori. U napadu je sa dobrim plejmejkerom uvek dobro funkcionisao, jer pravi jako korektan blok, što Odžo onoliki u 9 od 10 situacija ne uradi kako treba. 

 

Radonja ❤️

U životu nisam video da je Štimac napravio dobar blok. Večeras nije napravio nijedan. Stane u položaj kao da će napraviti blok i samo se srola prema košu pre kontakta.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

U životu nisam video da je Štimac napravio dobar blok. Večeras nije napravio nijedan. Stane u položaj kao da će napraviti blok i samo se srola prema košu pre kontakta.

Zato što je bila ideja da se napadaju Lesor i Monro sa pnr, ume kada hoće/treba. Svakako bolje od faula u napadu Odža 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

duo kuzmic - simanic super u prvom poluvremenu. to mi je utisak 

vidim da skoro nitko osim tebe na forumu( izvinjavam se ako sam slučajno nekog izostavio) da  spomene najbolju partiju Kuzmića u našem dresu ove sezone. možda je ovo najava njegovih  boljih igara  

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...