Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 hours ago, Udomitelj said:

Nisu iste šetnje u Bgd i CG, kod nas seta 250 ljudi ,dole se ljudi bore protiv represije koja je na mnogo ozbiljnijem nivou.

 

Protesti u Srbiji su poceli nakon sto je jedan opozicioni lider udaren sipkom u potiljak.

 

Jedina razlika izmedju situacije u Crnoj Gori i Srbiji je sto tamo postoje snage voljne da se odupru rezimu, svako zbog svog razloga. Ovde u Beogradu za anti - SNS listu glasa manje od 20%, sta ocekivati od drugih mesta u Srbiji.

 

Malo i o situaciji u ABA ligi: Nebojsa Covic je verovatno ocekivao od ABA lige da odloze mec ili da kazne domacina u slucaju nekih incidenata sa 20:0. I njemu je bilo jasno da i jedno i drugo nema sanse da se dogodi.

Postavlja se i pitanje da li je problem u vanrednoj situaciji tamo ili u mecevima u "Moraci"? Ako je ovo prvo, sta da radimo sa gostovanjem u Baru? Da opet ne odemo, pa da nas izbace iz lige? Ako je ovo drugo, zasto smo igrali 4. mec finala prosle sezone nakon srafova i zaletanja? Lakse je bilo reci igracima da istrpe pa da se mi huliganisemo u majstorici?

 

Jos jednom ponavljam, smatralo se da se mec igra u terminu u kojem je i zakazan, BIA je prosledila klubu obavestenje da ne moze da garantuje da ce bezbednost biti na najvisem nivou, cekalo se da ABA uradi sta? Da kaze da mozemo da izadjemo sa terena u slucaju ponavljanja scena sa 3. meca i da ce mec biti registrivan u nasu korist? Da se pomera mec? Ne, ne bi mogli da napustamo teren, kao sto ne bi mogli da napustimo teren i u proslogodisnjem finalu i kao sto ni oni ne bi dobili 20:0 jer se grupa huligana zaletala u njihovom pravcu.

 

Postupili smo kao student nekog fakulteta koji saznaje da je vecina drugih fakulteta otkazala ispite zbog hladnoce, pa onda salje mejl dekanu da li se ispit odlaze, studentska sluzba mu javlja da se ispit odrzava u zakazano vreme, a on se duri jer mu ne odgovara da ide tamo.

 

Situacija u CG nema nikakve veze sa ovim - jedno je pitanje da li je bezbedno igrati u CG, drugo da li Zvezda treba da igra u Podgorici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ciganijo, neće vam biti loše ni da budete drugi. Kad vam je komšija šampion to vam je kao da ste i vi pomalo. Ili za malo, ne znam kako beše. :05:

 

Sve najbolje svima na privatnom planu.

 

Što se tiče aktuelne priče oko neodlaska u PG, mislim da pojedini ovde padaju na to prebacivanje loptice na ABA. Najveća odgovornost za funkcionisanje lige i krivica za neželjene događaje je na samim klubovima, svima koji učestvuju, ne samo na ovima čiji su sukobi sad aktuelni. 

 

ABA je pravno lice čiji su osnivači klubovi. Praktično je to pravno lice kojim upravljaju klubovi, a u sukobima između osnivača (što je sada slučaj) diše iz ABA imaju moć malo veću od mene. Dakle, nije to ni NBA ni Đordi, niti imaju realno oruđe kojim mogu da reše ove probleme a još manje da, pazi sad, garantuju bezbednost. Mislim da na forumu ima likova koji se bave ozbiljnim biznisom pa mogu da navedu kada se u istoriji dogodilo da zavisno pravno lice ili još luđe, njegov direktor, upravlja svojim osnivačima i vlasnicima i još da im deli packe i slučaju da se ovi opasno popičkaju. Postoji situacija kada grupa želi da istisne npr. jednog od gazda, pa koriste to zavisno društvo za tu mutljavinu ali to nema veze sa ovim slučajem. Dakle, ako klubovi žele da igraju ovu ligu neka se dogovore, a ako propadne sigurno neće propasti zbog rukovodstva lige nego zbog nedostatka pameti u klubovima, jednom, dva ili više njih.

 

Elem, mislim da je ovde svako uradio šta je morao i dobro se pokrio. Jedini koji mogu da daju garancije za bezbednost su nadležni organi CG i Budućnost je to obezbedila. Ovo prevazilazi nadležnost ABA pa nije realno da se rukovodstvo istrči dajući neke virtualne garancije, zato ništa nisu ni potpisali niti poslali. Zanima me ko bi ovde uradio drugačije na njihovom mestu.

 

Na kraju, Čović je pokriven dopisom BIA i ne može mu se zameriti da je radio na svoju ruku. On nije toliko moćan da dobije takav papir od BIA, dakle jači igrači su upetljani u to, iako je sigurno bio uključen u konsultacije. Takođe mislim da je taj papir samo formalno pokriće za odluku drugih igrača jer bi sam po sebi bio prilično bezobrazan prema CG kolegama.

 

Postoji više scenarija zašto se to tako odlučilo, a ko zna, možda jednom saznamo pozadinu. Moje mišljenje (bez neke naročite težine) je da je to dogovor političara obe države (čitaj saradnika u kriminalu), a zanima me da li će rukovodstva klubova dobiti nalog da smire strasti i postignu dogovor (zbog viših ciljeva, ne zbog košarke) ili će se nastaviti rastakanje lige. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

Pošto je Čovara očito ponudio dovoljno veliku cenu, Dileje™ se sutra organizovano vraćaju na EL tekmu.

 

Stoga, treba očekivati žviždanje Deju i tapšanje Filipu.

totalno si omasio sa ovim komentarom, Radonjicu sigurno nece zviždati a oko filipa su neopredeljeni. retko kome skandiraju ime pa stvarno sumnjam da ce to uraditi za filipa sina.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, laki perkos said:

totalno si omasio sa ovim komentarom, Radonjicu sigurno nece zviždati a oko filipa su neopredeljeni. retko kome skandiraju ime pa stvarno sumnjam da ce to uraditi za filipa sina.

Nisu bas neopredeljeni, ali jos uvek ne iznose svoj stav. Vise im smetaju " cudaci- zvizdaci " od Covica. Covic ih je zeznuo jednom i zamerili su mu, a nas mrze iz dna duse jer smo im do sada zvizdali nekoliko puta.

Na tekmi protiv Olimpijakosa kada su se culi zvizduci pri izlasku Filipa, naglo su pojacali pesmu, da bi amortizovali zvizduke.

Iskoristice Covic kao sto vec koristi svaku priliku da im se uvuce sto dublje, jer ce mu trebati kao saveznici.

Sto se tice zvizdanja Radonjicu, naravno da mu nece niko zvizdati i to se ne postavlja kao pitanje. Pitanje je koliko ce Covicu smetati gromoglasno skandiranje i aplauzi Radonjicu. Stari lisac gotovo sigurno u tom momentu nece biti jos na svom mestu u hali pored klupe.

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

ako mu smeta moze slobodno da ostane kod kuce i gleda preko tv uz utisan ton. ne mislim da se na tribinama arene desava neki "rat" muđu navijačima iako ne sumnjam da bi to mnogi želeli da vide. neka svako radi svoj deo i neka manje gleda ostatak publike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Delije" aka placenici bi zvizdali "rodjenoj majci" ako imaju interesa za to... 

I dalje ne mogu da verujem da neko leta gospodnjeg 2020-te moze da stane i napise koju u odbranu "Delija" ( kriminalnog udruzenja sa severne tribine).

Edited by John Dies at the End
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Dies at the End said:

"Delije" aka placenici bi zvizdali "rodjenoj majci" ako imaju interesa za to... 

I dalje ne mogu da verujem da neko leta gospodnjeg 2020-te moze da stane i napise koju u odbranu "Delija" ( kriminalnog udruzenja sa severne tribine).

Mozda zato što smo bili deo te severne tribine a nismo kriminalci ni slučajno

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bosMan_jr said:

Nije da je netacno ovo sto Sarac kaze za neke eminenetne forumase i odnos prema DR. 
 

Isto tako nije da je netacno da Sever radi prema cistom interesu. 
 

tako da ne treba padati u vatru kako je bilo ko potpuno u pravu u toj prici.

Svako ima neki svoj stav i odrrđene argumente za sve to pa to malo protresemo. Optuzivati navijačku grupu da ce zvizdati Radonjicu je stvarno bezveze i bez ikakvog uporista. Retko se slazem sa onim sto Šarac piše ali munje zadnji upis 95% surova istina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...