Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Izmedju.mogucnosti da dobijemo dole 20:0 uz incidente i napade na nase igrace i toga da izgubimo 20:0, uvek bih  izabrao ovo drugo.

Utakmica se mogla odloziti, to je jasno. Kao sto postoji barem jedan razlog da se utakmica odlozi, tako ne postoji niti jedan razlog da se utakmica ne odlozi. 

Usta su mi se osusila od pljuvacine Covica, ali za ovo danas ne mogu da ga psujem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, berti said:

Izmedju.mogucnosti da dobijemo dole 20:0 uz incidente i napade na nase igrace i toga da izgubimo 20:0, uvek bih  izabrao ovo drugo.

Utakmica se mogla odloziti, to je jasno. Kao sto postoji barem jedan razlog da se utakmica odlozi, tako ne postoji niti jedan razlog da se utakmica ne odlozi. 

Usta su mi se osusila od pljuvacine Covica, ali za ovo danas ne mogu da ga psujem.

 

Ako tako gledas od sada pa na dalje uvek mogu da se dese incidenti protiv Buducnosti, po toj logici nikad ne bi trebalo ni igrati nakon onog svinjca koji je gazda napravio lane. Jako je bio svesta i tada posledica ali ga je boleo tuki. 

Mozemo da idemo i sire pa da kazemo da ni u Cro nije bezbedno jer traje hajka na Srbe, u Makedoniji je isto nestabilno itd. 

Ili jos sire avion moze da se srusi a autobus da upadne u Moracu.

Sustina je da realne opasnosti po zivot ucesnika nije bilo i da je trebalo da se igra.

Ko je lud da pomisli da ce se desiti linc, pa ako nista pola tima su nam Amerikanci, sta kao poubijace ih dole?

Ali sta drugo ocekivati posle onih pretnji nasih primadona sopstvenim navijacima da ce prekidati utakmicu ako im se zvizdi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ovo je neki logican sled dogadjaja koji je trebalo odraditi...

-zbog informacija koja bia ima, mup srbije  da odobri zvezdi pratnju od 10-ak zandarma

-mup srbije  da iskomunicira sa mup-om crne gore, dal imamo dozvolu da u zvezdinoj pratnji dodje tih 10-ak zandarma..

i tu vec imamo kristalno jasnu situaciju, tj dva scenaria:

1. ako ne dozvoljavaju, nema sta da se prica, sve jasno ko dan, i kk zvezda nema sta da putuje u cg, sve i po cenu da je aba rekla da mora da se igra.

2. ako dozvoljavaju, otici u cg sa zandarmima, sa prvim incidentima napustiti teren.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

 

Ako tako gledas od sada pa na dalje uvek mogu da se dese incidenti protiv Buducnosti, po toj logici nikad ne bi trebalo ni igrati nakon onog svinjca koji je gazda napravio lane. Jako je bio svesta i tada posledica ali ga je boleo tuki. 

Mozemo da idemo i sire pa da kazemo da ni u Cro nije bezbedno jer traje hajka na Srbe, u Makedoniji je isto nestabilno itd. 

Ili jos sire avion moze da se srusi a autobus da upadne u Moracu.

Sustina je da realne opasnosti po zivot ucesnika nije bilo i da je trebalo da se igra.

Ko je lud da pomisli da ce se desiti linc, pa ako nista pola tima su nam Amerikanci, sta kao poubijace ih dole?

Ali sta drugo ocekivati posle onih pretnji nasih primadona sopstvenim navijacima da ce prekidati utakmicu ako im se zvizdi.

Izmedju Srbije i Hrvatske su hronicno losi odnosi, kao i izmedju Katalonije i Madrida. Bez obzira na to , utakmice izmedju nasih i htvatskih klubova se igraju, Reala i Barse takodje. Kada dodje do eskalacije i neke vanredne napetosti, onda je druga prica. Real.i Barsa su odlozili utakmicu, potesti prosli i ona je odigrana.

Sada su dole ipak vanredne okolnosti, napetost je bas velika i ima osnova odloziti je. Dakle, zbog vanrednih okolkosti a ne samo zbog proslogodisnjih incidenata je trebalo odloziti utakmicu.

Probam da se fokusiram samo na ovaj dogadjaj, nezavisno od toga koliko su mi se Covici i.Laza ogadili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covic je uspeo toliko da se omrzne navijacima CZ potezima vezanim za svog sina da su isti izgubili pojam za realno. Zadnje dve sezone su u PO utakmice u Podgorici potpuno neregularne. To je nadam se potpuno jasno. E sad, letos predsednik Buducnosti pred ostalim predstavnicima ABA klubova javno nasim predstavnicima kaze da ce nam biti vraceno i da nam prenosi poruku iz vise izvora. Cisto sumnjam da je prenosio poruku od Amfilohija. Poruku je poslao Milo, koji je pre desetak dana sam izjavio na nekoj proslavi KK Buducnost da je ista drzavni projekat. Znaci drzavni vreh CG smatra da je KK Buducnost na neki nacin personifikacija same CG.

Ista ta CG je trenutno u problemima koji su sve samo ne normalni. 

Nama je bezbedonosne garancije dao covek ciji je sin prosle godine nekoliko koraka unutar terena pljuvao nase igrace. Pa u svakoj iole ozbiljnoj drzavi bi taj ministar sutra dao ostavku i zatrazio od nadleznih organa da mu procesuiraju sina, izvinio se nasem klubu i povukao se iz politike. Nista od toga nije uradjeno i ja licno se popisam na garanciju takvih ljudi. 

Zaista mislim da je bilo u interesu sve tri strane da se utakmica odlozi. I u interesu KKCZ i u interesu KK Buducnost i u interesu ABA lige. Real i Barselona su sjajan primer kako se takvi problemi resavaju onda kada se stvar gleda samo sportski. Milo je samo zeleo da demonstrira moc i situaciju predstavi normalnom. Ali situacija nije normalna.

Za kraj da li smo trebali otici, jesmo i na prvu psovku izaci iz dvorane i jasno im pokazati da su stoka sa kojom ne zelimo da imamo posla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

Koliko nam ovih 20:0 utiče na koš razliku?

 

Tesko je reci u ovom trenutku.

 

Ono sto se sigurno moze vec sad nazreti je da ce nam se napadacki ucinak znatno srozati jer nam se broj poena deli sa 13, a ne sa 12. Dobra okolnost bi bila samo 20 primljenih poena sto ce psiholoski blagotvorno da utice na nasu odbranu jer postajemo kandidat za najbolju odbranu lige.

 

Takodje postaje jasno da su zlonamerne ocene da se Stimac nece uklopiti u odbrani i da mnogo manje primamo poena sa fajeom u timu.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Sportando izveštava kako Zvezda nije otputovala u Pg na utakmicu i u tekstu izmedju ostalog pise:

"

Crvena Zvezda did not travel despite all guarantee required was given by state police and assured their safety while in Montenegro.

The game was scheduled for today at 6pm local time." 

 

Svako normalan u Evropi bi rekao pa sto nisu otputovali kad im državna policija garantuje bezbednost. 

Nikom ni na kraj pameti nije da je sin ministra te policije prvi uletao na teren i napadao igrace prosle godine. 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Valensija said:

Ja cu da se strijeljam ako si ti navijac zvezde!

navali.

30 minutes ago, propolis said:

Sportando izveštava kako Zvezda nije otputovala u Pg na utakmicu i u tekstu izmedju ostalog pise:

"

Crvena Zvezda did not travel despite all guarantee required was given by state police and assured their safety while in Montenegro.

The game was scheduled for today at 6pm local time." 

 

Svako normalan u Evropi bi rekao pa sto nisu otputovali kad im državna policija garantuje bezbednost. 

Nikom ni na kraj pameti nije da je sin ministra te policije prvi uletao na teren i napadao igrace prosle godine. 

 

 

 

 

ja ne znam kako da probam da pojasnim, evo ja - kakav sam da sam imam oca. Pokojnog ali šta sad. I na koji me način njegov svetonazor determeniše?
Isto kao i moju decu - to kakav sam ja ne sme determiniše njih.

Dakle ja sam ispao super iako mi je ćaća to što jeste, a moja deca su sjajna iako sam ja kreten.

Edited by urosg3
Link to comment
Share on other sites

Potpuno je jasno da momentum što se tiče košarke bio na našoj strani. Budućnost dva vezana poraza, Zvezda, kakvu takvu pobedu na EL gostovanju. Ne bi igrao Martin i sve je mirisalo na povoljan rezultat. 

 

Koliko god se junačili, citirali filmove, situacija nije za igranje utakmice i to je jasno kao dan i ovima dole. Nikakav problem nije bio pomeriti utakmicu za drugi termin i u sportskom smislu bilo bi samo bolje za Budućnost. Da nam se možda ne uigra Jagodić-Kuridža??? Druga je stvar što očigledno da je nešto bilo planirano. Ne mora da znači direktno fizičko ugrožavanje košarkaša, možda samo rukovodstva na putu ka gradu, u hotelu, ko zna... Možda samo pravljenje DPS spektakla koji bi se iskoristio za međusobno prepucavanje. U svakom slučaju očigledno je da su neke informacije iscurele, stigle do Beograda. Ne verujem baš da bi ekipa krenula na put da nije bilo nikakve želje da se igra. Što se tiče saopštenja... Ne znam da li mislite da će izaći na konferenciju sa podatkom tipa Zoran Lazović je organizovao kriminalce iz Spuža da naprave probleme. Ne ide to baš tako. Vrlo je vidljivo da je neka informacija došla do naših bezbednosnih službi. Zamislite da se otputovalo i da se desilo nešto loše, ko bi bio kriv? Opet bi bila hajka na Čovića kako to da ništa nije znao. Čak i da nam uzmu bodove, bolje gubitak bodova nego života, a nisam siguran ni da će nam iste i uzeti . Sve koji misle da je utakmica trebala da se igra pitam da li bi poslali svoje dete da je igra? Ne, da li bi išli oni sami. Ja lično bih je igrao, ali ne bih slao svoje dete. 

Edited by RC4
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RC4 said:

Potpuno je jasno da momentum što se tiče košarke bio na našoj strani. Budućnost dva vezana poraza, Zvezda, kakvu takvu pobedu na EL gostovanju. Ne bi igrao Martin i sve je mirisalo na povoljan rezultat. 

 

Koliko god se junačili, citirali filmove, situacija nije za igranje utakmice i to je jasno kao dan i ovima dole. Nikakav problem nije bio pomeriti utakmicu za drugi termin i u sportskom smislu bilo bi samo bolje za Budućnost. Da nam se možda ne uigra Jagodić-Kuridža??? Druga je stvar što očigledno da je nešto bilo planirano. Ne mora da znači direktno fizičko ugrožavanje košarkaša, možda samo rukovodstva na putu ka gradu, u hotelu, ko zna... Možda samo pravljenje DPS spektakla koji bi se iskoristio za međusobno prepucavanje. U svakom slučaju očigledno je da su neke informacije iscurele, stigle do Beograda. Ne verujem baš da bi ekipa krenula na put da nije bilo nikakve želje da se igra. Što se tiče saopštenja... Ne znam da li mislite da će izaći na konferenciju sa podatkom tipa Zoran Lazović je organizovao kriminalce iz Spuža da naprave probleme. Ne ide to baš tako. Vrlo je vidljivo da je neka informacija došla do naših bezbednosnih službi. Zamislite da se otputovalo i da se desilo nešto loše, ko bi bio kriv? Opet bi bila hajka na Čovića kako to da ništa nije znao. Čak i da nam uzmu bodove, bolje gubitak bodova nego života, a nisam siguran ni da će nam iste i uzeti . Sve koji misle da je utakmica trebala da se igra pitam da li bi poslali svoje dete da je igra? Ne, da li bi išli oni sami. Ja lično bih je igrao, ali ne bih slao svoje dete. 

blago nišćima njihovo je carstvo nebesko.

citat je znate odakle 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da smo slucajno otisli i da je neko Zoa pogodio necim u glavu forum bi goreo. Jebali bi Covicu sve po spisku. Raduje da je veliki broj ljudi objektivan, cak i oni koji mrze covica su pozdravili ovu odluku.

Zvezda se percipira kao simbol Srpstva. Da li je ona taj simbol ili nije je podlozno diskusiji , ali tako se percipira. Dole je bilo spremno sve za proslavu. Drustvo na okupu,  razanj podmazan jos je samo trebao vo za klanje. Pricam figurativno.

Verovatno, 99% ,se nista ne bi desilo u smislu fizickog napada, ali zbog tih 1% i zbog odbijanja da se ucestvuje u politickom perfomansu pozdravljam ovu odluku. Sto neko rece, svoje dete ne bih slao tamo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Verovatno, 99% ,se nista ne bi desilo u smislu fizickog napada, ali zbog tih 1% i zbog odbijanja da se ucestvuje u politickom perfomansu pozdravljam ovu odluku. Sto neko rece, svoje dete ne bih slao tamo.

 

1% šanse da se desi fizički napad je na svakoj tekmi u podgorici. 

jel to znaci da nikada više ne idemo u pg? 

 

1% šanse da se desi fizički napad je i na bilo kojoj rizicnijoj tekmi zvezde i partizana ali je valjda kada navijač srpskog kluba pogodi nekoga nečim u glavu daleko bezbednije? 

 

svaki el tim koji je dovoljno interesantan delijama je izložen političkom performansu : kosovo plus pravda za ovu ili onu dileju, pa sve do papaka i ostalih ekstremiteta

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se apsolutno ništa loše ne bi desilo i da je vlastima u Pg ovakva utakmica savršeno odgovarala da pokaže da im situacija ne izmiče kontroli i da spuste tenzije. S druge strane, oni koji su Čoviću sugerisali da ovo uradi upravo ne žele da se to desi, žele da se održi napetost i nestabilnost u Crnoj Gori. Gledam od 1991. g. kako se pokreću sukobi od Triglava do Vardara i rukopis je savršeno jasan.

Žao mi je što je klub instrument takve politike, a ja ne mogu da prestanem da navijam za Zvezdu.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

1% šanse da se desi fizički napad je na svakoj tekmi u podgorici. 

jel to znaci da nikada više ne idemo u pg? 

 

1% šanse da se desi fizički napad je i na bilo kojoj rizicnijoj tekmi zvezde i partizana ali je valjda kada navijač srpskog kluba pogodi nekoga nečim u glavu daleko bezbednije? 

 

svaki el tim koji je dovoljno interesantan delijama je izložen političkom performansu : kosovo plus pravda za ovu ili onu dileju, pa sve do papaka i ostalih ekstremiteta

 

Sve nabrojano je tacno i moze donekle u isti kos sa ovim sto sam napisao samo sto na uobicajeni folklor koji je kao sto si lepo rekao uvek zapaljiv treba dodati i trenutnu situaciju . 

Iz tvog posta ovako napisanog ispada da ja podrzavam sranja na derbijima, papke itd. , ali da sam u slucaju Podgorice napravio izuzetak sto nije tacno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...