Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Upravo je ovo idealan trenutak da se odigra utakmica. Zvezda u seriji pobeda, dok je Futura u seriji poraza. Postoji šansa da Martin ne odigra uopšte ili veoma malo. Jeste da bismo mi imali Stratosa u februaru i uigrali nove igrače (hence Čovićev pokušaj odlaganja). Međutim, mislim da i u ovom trenutku imamo sasvim dovoljno kvaliteta za tako nešto kao Futuru.

 

Dalje ovo je idealna prilika da uprava Future i Milogorci (time ne mislim na sve Crnogorce, da ne bude zabune) pokažu svoje pravo lice u "najboljem" svetlu i neogoljeno. Ne treba bežati od njihovih "herojstava"  protiv protivničkih igrača i navijača. Preživeće profesionalni sportisti koju šlajmaru, ćušku i poneki šraf sa tiplom (za razliku od laži oko cigala i stolica u Beogradu, postoje video dokazi za građevinski materijal u PG). A verbalni pritisak divljaka, pardon Varvara, i tako većina naših igrača ne razumeju niti bi trebalo da se osete antisrpskim skandiranjima pogođeni kao što teško da su igrači Future, bar većina njih, prošle godine mogli da se osete ugroženim antialbanskim sentimentom kod Zvezdinih navijača. Ozbiljan profesionalni sportista, posebno američki, bi trebao da je iznad takvih lokalnih budalaština. Drugo je pitanje koliko naše strane igrače ABA uopšte zanima, ali to već nema veze sa Futurom.

 

Treba pustiti Futuru da se pokaže u svom svom "sjaju" i obezbediti obimnu video dokumentaciju. Od izlaska iz aviona pri dolasku do ulaska u avion pri povratku, svaki milimetar i svaki milisekund puta i boravka treba da bude pokriven. U doba kamera visoke rezolucije u mobilnima to stvarno ne bi trebao da je problem. Posebno hala i utamica treba da budu obilato i iz raznih uglova pokriveni. Za 100 Ojrića će čak i pojedini Varvari snimati. Treba dobro snimcima pokriti ponašanje Futurinih navijača ali i sudijske trojke.  Može da zvuči cinično, ali eventualni napad na nekog pojedinca, koji navija za Zvezdu, kao prošle godine na onog čoveka sa detetom, bi bio odličan bonus. Posle predati snimke Đordiju, ABA-ligi, medijima i staviti na Youtube. Ionako već ima finih snimaka "herojstava" Futurinih navijača tipa upada na teren i udaranja protivničkog igrača Banvita u leđa. Treba tojoš malo zaokružiti. Mada mislim da oni takav "folklor" spremaju tek za plej off, ako ga i sada odrade, za nas je to samo zicer, ako se postavimo kako treba. Nikakve govorancije Čovića na kasnijim eventualnim pres konferencijama već samo prezentacija snimaka.

 

Uslov svih uslova za eventualnu pobedu, međutim, je da skraćeni ćuftasti prestolonalednik presedi meč na klupi ili uđe eventualno ako vodima sa 20 razlike.

 

Pošto Čovićeve podguzne mušice očigledno vole da prate ovaj forum, neka prenesu gazdi makar onu misao o obilatoj video dokumentaciji gostovanja Futuri.

Edited by Akiro
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ne bi se bas reklo iz tvog prethodnog posta:

 

 

Znaci sada mi se prigovara  sto  imam problem sa tim sta se desava narodu kome i ja pripadam, jel biti srbin i pravoslavac ovde zabranjeno?. Jel ima nesto sto je netacno sto sam napisao a tice se onoga kroz sta prolaze ljudi koji su srbi u Cgori?

 

@Wingwalker

 

Cudi me da nije ovde on, ima mnogo njegovih istomisljenika, idealna sredina za njega hrk i pljuc po vise osnova. Bio bi omiljen.

Edited by Šarac
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, n4l1m said:

jedino tako i mozemo..

lm, preventivno povesti nekih svojih 20-ak zandarma, ako iko od publike kroci na teren, momentalno napustiti mec i cao zdravo..

Sve se bojim da ce Crnogorci samo tako dozvoliti prisustvo 20 policajaca iz druge drzave u Moraci...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, placebo said:

Dolazi nam admiral u cetvrtak,meni drag ganfer.Bice nesto i za njega,da ne pokupi Radonja sve zasluge...😃

P.s.Da se stane sa vredjanjem Lucica bez ikakvog razloga,sasvim korektan lik.

Ja se bojim da se ozbiljno ne izblamiramo sa Radonjom, odnosno da sunturla i ekipa ne spreme poklon.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Samo sto je predsednik koji je potpisao taj zakon zbog koga je narod na ulicama i koji sutra u vreme utakmice ce biti po svim hramovima  je najavljen da ce prisutvovati utakmici kao i na mnogima pre toga sto je legitimno. U hali ce biti samo ili uglavnom pripadnici njegove partije koja  je da te podsetim prosle godine prebila naseg navijaca i dete samo zato sto se radovao kosu naseg kluba. I to u regularnom delu sezone a ne u cuvenom playoffu. Da je taj isti predsednik rekao da je Buducnost drzavni projekat i ponos drzave Cgore. I kazes gde vidis uticaj politike i povezanost utakmice sa dogadjajim van hale.

 

Pa bolje bi se proveo Djilas u punoj Areni na konvenciji SNS nego sto cemo mi biti dole docekani. 

 

 

Samo menjas teze otkad pises. 

Imas politika brdo topica...

 

Trazili smo odlaganje, jer bi 24.2.imali uigran tima sa 3 nova igraca i zdravog Stratosa. Jbg, legitiman pokusaj.

26 minutes ago, placebo said:

.😃

P.s.Da se stane sa vredjanjem Lucica bez ikakvog razloga,sasvim korektan lik.

Moram da se ne slozim. I dalje imam u staaarom mobu svoj snimak Lucinog vrlo namernog i jakog faula nad Igorom u Pioniru u zadnjim sekudama posle onog Kupa (tekma bila resena na cca 2 min. pred kraj)

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Znaci sada mi se prigovara  sto  imam problem sa tim sta se desava narodu kome i ja pripadam, jel biti srbin i pravoslavac ovde zabranjeno?. Jel ima nesto sto je netacno sto sam napisao a tice se onoga kroz sta prolaze ljudi koji su srbi u Cgori?

 

@Wingwalker

 

Cudi me da nije ovde on, ima mnogo njegovih istomisljenika, idealna sredina za njega hrk i pljuc po vise osnova. Bio bi omiljen.

 

To ti je prigovorio @NMX i ti si onda promenio pricu:

 

4 hours ago, Šarac said:

Tako je, vazna je kosarka, jebes narod srpski dole koji dobija pendreke po ledjima,gutaju suzavac,  prebijaju svestenici SPC vazno je da se prati kosarka i iskoristi jos jednom da  se opljune po klubu. Sta cemo sutra u 18 h, taman smo ohladili pivo. 

 

Od odlaganja nece biti nista jer nije zvanicno proglasena vanredna situacija te verovatno nece biti ni osnova za odlaganje, , pamet kaze da se odlozi iz vise razloga koji nemaju veze sa kosarkom, a  ako cemo o  cisto (ne)sportskim motivima, sudijska trojka plus 4 nova igraca koji ce se dva meseca uigrati i utakmica u 2 januara u EL. 

 

 

 

4 hours ago, NMX said:

 

Nisam te zamišljao kao zvezdasrbija lika ali eto...pogreši čovek. Kakve veze Zvezda ima sa tim sveštenicima kriminalcima ili narodom dole koga biju?

 

4 hours ago, Šarac said:

Nisam iz te price svakako , ali verujem da znaju nesto sto nije za javnost sta im se sprema dole, plus sudije koje su bile poznate jos pre 4 dana a danas je to i zvanicno saopsteno. Sudije ne bi trebale da se znaju do 24 h pre pocetka utakmica a pola portala je vec pisalo ko ce suditi. Kako je to moguce.  Naravno da dogadjaji van hale ne treba da se ticu naseg kluba i da kada nasa zvanicna drzava ne reaguje za svoj narod dole sta mi kao klub mozemo tu. Naravno niko ne moze tek tako da zazmuri na desavanja van hale, ali da ponovim , od odlaganja nece biti nista verovatno, mozda i deo pritiska od strane naseg kluba da se obezbede jos dodatne garancije za bezbednost igraca.

 

Znaci da si prvo napisao post: "Vi o kosarci dok Hilandar gori", NMX ti je napisao da te nije zamisljao u tom fazonu, a ti si u svom drugom postu napisao da nisi iz te price i prebacio teren na desavanja u hali.

 

Pa, sta je u pitanju? Jer u prvom postu si napisao da se slazes da se odlozi mec ("sta cemo u 18h, taman smo ohladili pivo"), a u drugom da klub ne treba da reaguje. I to u dva posta na istoj strani.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, placebo said:

Dolazi nam admiral u cetvrtak,meni drag ganfer.Bice nesto i za njega,da ne pokupi Radonja sve zasluge...😃

P.s.Da se stane sa vredjanjem Lucica bez ikakvog razloga,sasvim korektan lik.

jedan od najprljavijih igraca ikada, gomila lakata prljavih poteza prema rakocu, majkl skotu, pokazivanje srednjeg prsta prema publici, al mimo toga nema sta, momak za primer.. not

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ako bi ostavili macevanje po strani i pokusali razborito da razmotrimo cinjenice, vratimo se u vrijeme prije nego je Zvezda reagovala mislim da bi mogli da se slozimo:

- utakmica jeste visokog rizika zbog svega sto se desavalo prosle godine

- jeste veoma vazna rezultatski jer direktno utice na plasman prvih cetiri tima

- jeste drustveno-politicka situacija slozena i moze bitno da utice na ponasanje aktera u hali (ne samo navijaca)

- s tim u vezi Zvezda kao gost ima puno pravo da se obrati Ligi da ustanovi da li je domacin preuzeo sve mjere da obezbjedi usloveza odigravanje meca. Tu ima aspekata koji se ne ticu direktno terena tipa nema zastite iza klupa, mrezica, visina kosa nije dobra, pa da se stavi primjedba kod delegata. Znaci, takav zahtjev Ligi ne bi bio nikakvo prejudiciranje. I Liga bi morala na to da obrati posebnu paznju, da bude prisutna na licu mjesta sa najvisim autoritetima, ne samo sa delegatom i sudijama. Takodje i formalno obracanje Lige klubovima, sudijama i delegatu sa jasnim smjernicama u slucaju incidenata je pozeljno i potrebno.

- ali samo odlaganje unaprijed ili nepojavljivanje Zvezde u Podgorici ne dolazi i obzir.

- a onda na licu mjesta u zavisnosti od razvoja situacije moze da se odluci da se primjene neke mjere po pravilniku.

- tacnije, utakmicu je prije moguce odgoditi na zahtjev Buducnosti kao domacina, ako bi oni to trazili, sto je u ovoj situaciji maltene nemoguc ishod pa ga i ne treba razmatrati.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vidim da mnogi ljudi ne shvataju ozbiljnost situacije i mogucnost ozbiljnih incidenata u Podgorici.Vec nekoliko godina ne idem u Crnu Goru,mrze nas vise nego Hrvati,Milo Djukanovic ih je opasno zatrovao.

 

Mrznja koju sam video u onoj trecoj finalnoj utakmici je neshvatljiva.Incidente na toj utakmici su pravili sinovi drzavnih funkcionera,sin ministra policije divlja a policajci ga samo nemo posmatraju.

 

Njima su drazi Siptari nego mi.Ispran im je mozak kako su oni ziveli pod srpskom okupacijom.

 

Zato bi mi sutrasnja pobeda protiv smradova bila jedna od najdrazih ikada.Naravno najdraza je ona u petoj utakmici finala protiv tih smradova.

 

Za mene su oni daleko veci neprijatelj i vece zlo od Partizana.Partizan je za njih gospodski klub.

 

Ako sutra budu pravili incidente i budu napadali nase igrace,neka imaju na umu da bi mogli u plej of seriji doci u Pionir.Onda bi ja na Nebojsinom mestu u Pionir doveo ljude kojih su se otac i majka odrekli,pa da ih onda fino domacinski docekaju.Ne treba zaboraviti da u finalu u prve dve utakmice mi nismo pravili incidente,oni su ih zapoceli u trecoj napadom na nase igrace i strucni stab.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja se bojim da se ozbiljno ne izblamiramo sa Radonjom, odnosno da sunturla i ekipa ne spreme poklon.

Koga zabole da li ce sujetni gazda i njegovi poltroni spremiti poklon dr. Radonjicu.

Bitni smo mi, grla i aplauzi koji ce se oriti Arenom  su najlepsi poklon koji nas Radonja moze dobiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na pozdravljanju Radonje sa Djenkom, Kuzom, Lazom, Dedom, Dobrićem i Borišom...nek se ori: '' Je-dan je Rado-njić Dejan !!! ''

...i dobijamo prvu četvrtinu dok je omamljen...[emoji16] za Nelsona je lako... brat živi za naš pozdrav himni...[emoji898]

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde da se osvrnem prvo na daleki Kazanj. Dobismo u najvećoj meri zahvaljujući strašnim individualnim partijama našeg Lillard-McCollium...ups Brown-Baron tandema. Isto tako, valja naglasiti da je Zenit sa pravom pri začelju tabele, promašili su brdo otvorenih šuteva. Neću da budem na kraj srca, peglala se ozbiljna odbrana u drugom poluvremenu. Lazić treba da snosi kritike za igre i izjave ispod renomea kapitena Zvezde, ali isto tako i pohvale za dizanje forme, čini mi se da je to sada već daleko bolje od njega nego na startu sezone. Drugo poluvreme daje nadu da će se Gist ponašati kao pravi profesionalac (vidi pod Brown, Baron) i svoju frustraciju kanalisati na pravi način, treba nam u ovom moru centara drvenih ruku i olovnih nogu. Štimbe tužan kao po očekivanjima, kad je u igri sa midžetom, bušiće nas iz pika apsolutno svi, od Reala do Krke. Svakako je snalažljiviji i spretniji u napadu od Odža, ali defanzivni problemi se samo produbljuju sa njim, a takođe je igrač koji pre svega radi za sebe, a ne za ekipu, kao što je to Princeton pre neki dan lepo objasnio. Davidovcu nikako da se nađe optimalna uloga, on je ili u zapećku ili se od njega očekuje da bude Bodiroga. Ne može tako. Ipak, i on je malo bolji u poslednje vreme. Boriša se iznervirao, sad sam sve video, ali stvarno su ga perfidno drkali i svirali mu svašta. I dalje je on potpuno bezopasan iz driblinga ili bilo čega što nije spot up šut za 3 (ona kontra kad umesto da pojede i protivnika i obruč (bio je neki bek Zenita a ne centar) promašuje mekano polaganje koje svemoćni Zo ispravlja je baš za plakanje). Kuridža je novi Bojan Subotić, Radetić ili kako se već zove ta snažna četvorka krajnje lokalnih dometa. Deluje kao ok momak i fajter ali verovatno nije mogao ni da sanja da će sticajem okolnosti igrati evroligu. Dobro je da je relativno skromni (za EL uslove) Zenit bio protivnik za njegovo vatreno krštenje, bilo bi mučno da je bio neko od ovih EL teškaša. Potpisom Puntera (užasan potpis, videćete već uskoro o kakvom se divljaku radi) Dobrić će biti prekobrojan, mada sam sve bliži mišljenju da ovo što igra Đenka danas nije ništa drugačije od onoga što je svojevremeno igrao mučeni Ryan Thompson, ne može burazer da opepeli u napadu, jedan Laza deluje kao Kobe naspram njega trenutno. Sentiment na stranu (gotivio bih Đenku sve i da je Čovićev sin), previše je on plaćen da isporučuje ovu bedu od igre. Ćelavog ne bih komentarisao, standardno upadanje u provaliju čim primiriše parketu.

 

Što se Podgorice i ove situacije tiče, Budućnost je preuzela na sebe garancije za organizaciju meča i bezbednost aktera i to je, što se mene tiče, to. Idemo dole da probamo da odigramo meč evroligaškog intenziteta. Ukoliko se pojavi makar prva naznaka "prelaženja granice" od strane PG publike, povući ekipu sa terena i izvršiti pritisak na ligu. Do tad - teren je merilo i treba da odigramo u skladu sa renomeom branioca titule. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

jedan od najprljavijih igraca ikada, gomila lakata prljavih poteza prema rakocu, majkl skotu, pokazivanje srednjeg prsta prema publici, al mimo toga nema sta, momak za primer.. not

Plus i floper najgori. No nema potrebe zvizdati, samo ovacije za Dejana.

Link to comment
Share on other sites

Zar stvarno neko misli da su nas oni onako docekivali u Podgorici zato smo smo kosarkaski bolji od njih a ne zbog politike. Trenutno je u Podgorici i celoj Crnoj Gori napeta situacija i Crna Gora je duboko podeljeno drustvo. Svakako da je Zvezda van granica Srbije prepoznata kao srpski klub i kao takva je uvek na udaru svih onih koji imaju nesta da poruce Srbiji. Prica da politika i sport nemaju veze je ili zlonamerna ili preko svake mere naivna. Pa Maksimir 90 ili 91 je najbolji primer. Ili neko zeli da kaze i je i to bio sukob iz samo sportskih razloga, a da politika nije sa tim imala veze. 

Po meni nas zahtev je potpuno legitiman, pogotovo ako se uzme u obzir sve ono sto se desavalo predhodne dve godine u Podgorici. Da nije ostrascenosti i pokusaja da se prikaze da je u Podgorici sve normalno, mislim da bi i Buducnost trebala da ima u vidu da nikom nije u interesu utakmica u ovo nevreme, jer kosarka bi trebala da bude samo sport, a kosarkaska utakmica samo sportsko nadmetanje. ABA liga je vec sada ugrozena i svaki veci incident bi mogao njen opstanak da dodatno ugrozi, a to bi za kosarku na ovim podrucjima bilo kobno. Cak i ovako udruzeni, sa svakako mnogo vecim kvalitetom nego pojedinacno, mi kao region nemamo neku jaku poziciju u EL. Bez ABA nas niko ne bi ni razmatrao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

cevapi.gif

 

Послије побједе, најбољи из Казања су ћевапи...

 

Да стручњак који је 50 година у кошарци није усрао овај ростер, сигуран сам да бисмо се усрали сутра у сред Мораче овима што ће дијелити карте политички подобним. Овако ћемо у наелектрисаној атмосфери за побједу морати имати још играча поред обавезно расположених Зоа и Берона.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čombe said:

Vidim da mnogi ljudi ne shvataju ozbiljnost situacije i mogucnost ozbiljnih incidenata u Podgorici.Vec nekoliko godina ne idem u Crnu Goru,mrze nas vise nego Hrvati,Milo Djukanovic ih je opasno zatrovao.

 

Mrznja koju sam video u onoj trecoj finalnoj utakmici je neshvatljiva.Incidente na toj utakmici su pravili sinovi drzavnih funkcionera,sin ministra policije divlja a policajci ga samo nemo posmatraju.

 

Njima su drazi Siptari nego mi.Ispran im je mozak kako su oni ziveli pod srpskom okupacijom.

 

Zato bi mi sutrasnja pobeda protiv smradova bila jedna od najdrazih ikada.Naravno najdraza je ona u petoj utakmici finala protiv tih smradova.

 

Za mene su oni daleko veci neprijatelj i vece zlo od Partizana.Partizan je za njih gospodski klub.

 

Ako sutra budu pravili incidente i budu napadali nase igrace,neka imaju na umu da bi mogli u plej of seriji doci u Pionir.Onda bi ja na Nebojsinom mestu u Pionir doveo ljude kojih su se otac i majka odrekli,pa da ih onda fino domacinski docekaju.Ne treba zaboraviti da u finalu u prve dve utakmice mi nismo pravili incidente,oni su ih zapoceli u trecoj napadom na nase igrace i strucni stab.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest da nije tema i teski je off, jbt nas svi mrze, a mi nikog ne mrzimo. Sirotani mi, svi smo kao mali andjelcici. Ma najgori smo ne samo u Evropi vec i u celum svetu, mogu da se kladim.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...