Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Generalno je uvek problem kad se ne drže istog kriterijuma. Znači isto da važi za obe ekipe i od početka do kraja utakmice, onda nije problem i ako bude (a mora) poneka greška. Konkretno ovde su dozvolili čvrstu igru Zenitu dok su odgovor Boriše na takvu igru masakrirali i praktično ga izbacili iz utakmice. Dobro je primećeno da je kriterijum popustio u 4/4..
U svetlu utakmice protiv Budućnosti sećam se sekire Šehovića na Feldinu gde umesto namernog faula nije sviran ni običan, dok je na suprotnoj strani svirana neka glupost kao nameran. Razumem ja i domaćinski kriterijum, čak i volim što postoji, na takvom terenu budi junak ako vrediš ali ono je bilo neregularno suđenje i to mi smeta.
Smeta mi i suđenje za velike kad igraju protiv malih. U Aba najčešće za Zvezdu, Partizan, ponekad Budućnost.. U EL smo često mi donji, a gornji Cska, Real, Fener itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, laki pepe said:

Prica li se ikada na sudijskim seminarima kako sudije da poprave utisak kada se ocigledno krene sa losim sudjenjem. 

Sta rade sudije? Sta je pametnije, drzati kriterijum do kraja ili promijeniti?

 

Recimo, sinoc su od samog pocetka zauzeli mek kriterijum, pri tome za moj pojam dobrano na stetu Zvezde. Vidjelo se od samo pocetka da je Zenit u napadackom kontraritmu i oni im drze glavu iznad vode. Ne sviraju nista na trojku iz auta za pocetak, pa onda Stimcu neki faul na bacanjima, Borisu odsjecaju faulovima, posebno dajuci dva bacanja Tomasu koji je maltene izgubio ravnotezu i pronalaze kontakt koji nije imao nikakvog uticaja na sut. Sa druge strane, Lazic prepoznaje da je kriterijum mek, dva puta pada u bloku, jedan je sigurno bio faul u napadu nakon cega primamo trojku. Znaci sigurno smo jedno 10 poena bili osteceni, a pri tome nismo izveli nijedno bacanje u prvom poluvremenu. Da nije Beron bio vruc vrlo lose bi se proveli.

Treca cetvrtina je vrhunac unistenja same igre i onda u cetvrtoj potpuni zaokret. Dozvoljava se kontakt mnogo jace, rekao bih, sto je nama kao ekipi mnogo vise odgovaralo jer je Zenit ostao bez daha. 

Tako da je ovo mogla biti jedna veoma ruzna sudijska rezija da je Zenit bio kadar da iskoristi usluznost sudija.

 

@drakon1

Sve zavisi od toga ko su sudije. Ako su neiskusni ili jednostavno nemaju kvalitet onda i nisu u stanju da ustanove u kakvim se govnima (i pogotovo zasto se u njima) nalaze. Slazemo se da su EL sudije u vecini slucaeva iskusne. Grese oni itekako, ali znaju oni kada su pogresili, a takodje i kada su "pogresili" (kompenzacije, male osvete, pouke igrecima i trenerima itd.). Sve je to ok, ljudi su i oni. Igraci grese i prave gluposti, treneri isto tako, zasto ne i sudije.

 

Sta raditi kad si u govnima? Nema za to recepta. Nekad mala kompenzacija smiri strasti, ali ako te procitaju onda si tek srozan u ocima igraca. Ako utakmica izmakne kontroli pa se pocne sa grubljim faulovima i rezignacijama igraca, onda molis boga da se mucenje sto pre zavrsi. Nekad je i do igraca bez sudijske "krivice". Ima jednostavno takvih utakmica, naravno na EL nivou vrlo, vrlo malo...

 

Kriterijum nije uklesan u stenu pa da ne sme da se menja. Ali ako menjas, gledaj da imas razloga za to. Ako u pocetku pustis kontakte, onda treba to pustiti do kraja ako igraci to znaju da cene i ne zloupotrebljavaju. Ako se krene sa grubljom igrom ili varnicenjem, onda je jasno da moras da stegnes kriterijum i preuzmes stvar u svoje ruke, jer se takve stvari lako izmaknu kontroli. Uostalom i utakmica je ziva stvar i menja se iz minuta u minut, tu su emocije, rezultat... Najsigurnije je poceti sa malo jacim kriterijumom koji mozes odrzati ili malo popustiti. Previse slobode je vrlo riskantna varijanta. Druga je stvar, odrzati kriterijum onako kako si zamislio. Neke stvari se iz drugog ugla vide drugacije, tu su jos dvojica kolega koji bi idealno trebali imati slicno vidjenje utakmice i shvatanje igre. Kompleksnije je to nego sto izgleda.

 

Meni se ovo sinoc nije svidelo. U najmanju ruku bilo je to domacinsko sudjenje. Nista sto nije vec vidjeno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milos 3.14 said:

Lorenco je top. Po do sada prikazanom jedan od najboljih stranaca koji su igrali za nas. 

Problem je samo sto bi nama bolje legao Jovic nego Zo. Lorenco je tip kosarkasa poput Larkina, Majka Dzejmsa ili Nanda. Znaci prvo gleda kos, pa onda iz toga sta iskreira iskreira. Bice ekstra pojacanje za neku top ekipu sledece godine.

Neko je celo leto prizivao Norisa Kola i na kraju smu igracki dobili bas to. Naravno razlicit je nacin na koji napadaju ali sustina je ista ili slicna.

 U napadu da, ali u odbrani uf uf. Zo mozda i najbolji defanzivac na 1 u EL. 

 

13 hours ago, Princeton21 said:

Ne znam sta statistika kaze, ali po sveukupnom, licnom dojmu:

 

Jovic > Markus

Kalina > Kvinsi

Cirbes > Bobi

 

A cini mi se ako ovako Lorenzo nastavi, da ce ih sve zasjeniti 😍

 

Ja bi sva tri znaka okrenuo kontra 😍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krzna said:

Ovo je kos, dirao je obruc, bilo vidljivo i bez usporenog snimka u prenosu

Opet na nasu zalost, nije kos. Obruc je dodirnut "u procesu" legalnog ciscenja lopte sa obruca ili cak tek iza toga. Diranje obruca ili mrezice odbrambenog igraca samo po sebi ne daje automatski poene protivniku. Lopta mora biti na obrucu kad se dira isti ili mrezica. Iverson je ocistio loptu legalno sa obruca i pritom tj. malo posle dodirnuo obruc. To je ok.

 

Kod diranja table s s druge strane dodir mora imati uticaj na to da li lopta ide u kos ili ne tj. da li je dodir table imao uticaj na to da li se postize kos ili ne.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Setite se 2011 said:

@drakon1 Kad si već tu, prokomentariši sudijsku trojku za sutra 64d0b028a8e900b0c424278639c46704.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

 

23 minutes ago, bosMan_jr said:

Nekompetentna

 

Majkic blistao prosle sezone vise puta na istom mecu

Ne mislim da su nekompetentni, ali jasno je da nisu najbolje ABA sudije. Petek se tu provlaci veliki niz godina i dugo je i u EL/EC, mene nikad nije posebno impresionirao. Neupadljiv (sto nije lose), ali nema neki prepoznatlijv karakter ni autoritet. Vrlo diskutabilne odluke ponekad. Toksican kada je uparen sa Boltauzerom (moze biti slucajnost, ali tako mi se cini). Majkic je sve sto je Petek, samo jos gore/slabije. Porobic je Bosanac, cini mi se i ne sudi dugo ABA1 tako da necu da gresim dusu.

 

Zasto je trojka tako sastavljena, ne znam. Da li su ostali na odmoru sta li, ali ovo je po rangu/imenima relativno slaba postava za derbi lige. Ne mora da bude losa stvar, zavisi sve od utakmice i okoline. Ali, ako krene po losem kriv je Rems. Da li ima tu neke zle namere ili neke smisljene prevare kako mi to saopstenjima sad pokusavamo unapred da deklarisemo, ne znam i za to nema nikakvih dokaza ma koliko unapred kukali... Nadam se samo da ce delegat utakmice da bude na nivou tako ako se dese neka sranja da se odmah prazni dvorana.

Edited by drakon1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uncletima said:

@ Sarac

Ako ti, zafale, argumenti:

 

  Hide contents

giphy.gif


PS. Nemoj posle da kazes, da smo svi protiv tebe.

 

Svrha ovog klipa je sta? Da mi otvoris oci? Gde vidis da sam komentarisao njegovu igru, da sam ga branio mozda za tu igru ili bilo koju? Ima li negde moj upis da sam  slavodobitno hvaliio njegovu igru u PO prosle sezone. Jel  je ovaj klip i te greske razlog da forumasi prizeljkuju njegovo prebijanje dole u PG sa sve komentarom da se ne bi  nesto potresao tj, pozdravio bi taj ci? Ja sam na to reagovao i nikakva lose igra ne moze opravdati to pisanje pa zvao se on i FIlip Covic  ako smo prvenstveno ljudi a tek onda navijaci i forumasi.

 

Stavili smo  tacku juce na tu temu, ne vidim zasto me bez ikakvog razloga ponovo  provociras? 

 

Prijatno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Šarac said:

Po svemu sudeci nece ni da putuje.

Traze odlaganje i zvanicno. 

Кошаркашки клуб Црвена звезда затражио је одлагање дербија 13. кола АБА лиге против Будућности у Подгорици, али је црногорски тим, за сада, одбио ту могућност.

Како сазнаје Танјуг, црвено-бели су послали допис руководству АБА лиге да се меч одложи због неповољне политичке ситуације у Црној Гори како би се избегли могући инциденти, посебно имајући у виду дешавања у финалној серији плеј-офа између два тима прошле сезоне.

Будућност је у одговору руководству АБА лиге истакла да не постоји ниједан разлог за одлагање и да су предузете све неопходне организационе и безбедносне мере од стране државних органа.

Ипак, поједини медији у Црној Гори истичу да постоји велика шанса за одлагање.

Link to comment
Share on other sites

Primili smo Vaš mejl koji sadrži i dopis KK Crvena Zvezda mts, sa predlogom za odlaganje utakmice i razloge za to, kao i Vaš zahtev za naš komentar i viđenje situacije u vezi sa planiranom utakmicom.

Smatramo da ne postoji nijedan razlog za odlaganje planirane utakmice za čije nesmetano odigravanje su preduzete sve nephodne organizacione i bezbednosne mere od strane našeg kluba i nadležnih državnih organa.

Shodno tome Vas obaveštavamo da je sve spremno za odigravanje planirane utakmice", navodi se u odgovoru, koji je potpisao direktor Budućnosti Slavko Radulović, a prenosi RTS.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...