Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Situacija u koju nas je doveo NC da zvizdimo sopstvenim igracima je stvarno grozna, ali stvarno i pored svega mislim da postoji samo jedan covek koji je zvizduke zaista zasluzio. Moze nama da bude stimac nesimpatican, mozemo da mislimo da je MJK aba2 igrac, mogu nam se gaditi izjave djenke i lazica, mozemo okrenuti ledja jednom coveku, ali ne i timu! Nisu nama krivi ni laza ni stime ni MJK. Stvarno treba malo spustiti tenziju, ali ne dozvoliti da oni koji su krivci za ovo misle da smo zaboravili!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anton Chigurh said:

Utakmica da me podseti zasto mi Stimac uopste nije nedostajao. Kakav glup transfer. Jedino sto dobro pokriva je pozicija busaca u grudi. Inace, voleo bih da mi neko ukaze da li u evropskoj kosarci postoji ekipa sa vise petica u rosteru? Scratch that, da li postoji bilo gde? Sad muceni Gist mora da ide na 4, a dobro je rekao Kuzmanovic, covek je to poslednji put igrao otprilike pre 7 godina 😂 Cak je i Strawberry Cock veci deo karijere vise bio na petici.

Kad smo kod potonjeg, lik je neki low post enforcer za nivo neke Igokee. Ali ajde, koliko sam razumeo taj transfer je posledica Derikovog zdravstvenog stanja posto je postalo jasno da covek vise ne moze i full time se prebacuje na poziciju krave muzare. Jedino sto je pozitivno je sto je momak ozbiljno zategnut u odnosu na ono sto pamtim, gde je uvek imao neke slobodne 

Cekamo Podgoricu da vidimo kome minute uzima Kevin Panter, posto znamo kome nece. Tipujem na Djenku.

Dobric ti je tu 1/1, nema dalje. Vepar ce opet da glumi kosarkasa, Djenka ce da kida u odbrani a Panter ce da plodi u 2nd unitu😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Nego, jel neko pamti da smo imali igrača sa ovakvim kontinuiteton na ovom nivou kao što je Zo, ja ne mogu da se setim.

bilo je sjajnih igrača, al je bilo i toplo - hladno ... ovo je već nešto iznad toga.

 

S obe strane terena jedino je Kalina bio blizu, ali opet nije imao toliki uticaj u napadu. No, hajmo sačekati borbu za trofeje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki Six said:

Nemojte da se zajebavate sa MWillom.

 

Covek je daleko najbolji plej koji je igrao kod nas u poslednjih xy godina.

Drugo je pitanje to da li je uvek bio max motivisan...

Markus je kralj i stvarno volim takve igrace i taj talenat ali ovaj lik je ubica,stvarno odavno nisam vidio ovakvu dominaciju na obe strane terena.Glupo ce biti ukoliko se odma naredne sezone ne vrati u Nba,jer je ocigledno da je dominantat u Evropi i sigurno ima mjesta u rotaciji u vecini Nba ekipa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki Six said:

Nemojte da se zajebavate sa MWillom.

 

Covek je daleko najbolji plej koji je igrao kod nas u poslednjih xy godina.

Drugo je pitanje to da li je uvek 

 

Odlican plej, ali vise lep za gledanje... smatram da je cak Jovic bio korisniji u drugoj sezoni. LBraun ima priliku da bude najbolji ali videcemo, rano je suditi

 

Mada MWil zauzima posebno mesto u srcu kod svih nas

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 1 od 8000 Lakija said:

Skor Zvezde na 13 mečeva Evrolige u kojima je igrao Čović

 

Čović na parketu / Čović na klupi

Panatinaikos 15-25 za 10 min / 67-62 za 30 min

Fenerbahče 18-25 za 16 min / 50-31 za 24 min

Makabi 24-42 za 19 min / 45-42 za 26 min

Barselona 25-34 za 17 min / 40-39 za 23 min

Efes 14-21 za 11 min / 56-64 za 29 min

Himki 27-27 za 16 min / 63-51 za 24 min

Alba 44-48 za 19 min / 36-45 za 21 min

Žalgiris 22-25 za 17 min / 39-34 za 23 min

Valensija 19-25 za 8 min / 57-48 za 32 min

Armani 18-28 za 13 min / 59-39 za 27 min

CSKA 38-52 za 20 min / 36-48 za 20 min

Olimpijakos 7-16 za 5 min / 81-65 za 35 min

Zenit 12-20 za 13 min / 53-38 za 27 min

 

Ukupno: 283-388 (-105) za 183 minuta sa Čovićem na parketu / 682-606 (+76) za 342 minuta sa Čovićem na klupi

Prosek na 40 minuta: 62-85 sa Čovićem na parketu / 80-71 sa Čovićem na klupi

Dobijeni i izgubljeni periodi po utakmicama: 0 pobeda - 1 nerešeno - 12 poraza sa Čovićem na parketu / 10 pobeda - 0 nerešenih - 3 poraza sa Čovićem na klupi

 

Заиста не постоји егзактнији доказ колико се кочи потенцијал овог ростера! Послије ових отказа (сигурно не последњих) и појачања, може се слободно рећи једна врста садомазохизма...

Edited by Константин
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nate said:

Nadam se samo da te zo nije razocarao. Pitao si me kad je dolazio kakvo jenmoje misljenje. Nadao sam se dobrom jer sam ga pominjao po forumima kao jednu od zelja, ali ovome nisam mogao da se nadam ni u najludjim snovima. Bukvalno nismo imali takvog igraca na obe strane terena. Jedino sto mu mogubzamriti je p'n'r jer je to nesto sto se u americi potenciralo kao segment u kojem je napredovao ali to bas ne vidimo preterano. Sve ostalo je samo da duboki naklon.

I ovo ide u prilog mojoj teoriji da se amerikanac dovodi iz amerike, a ne isluzene rage iz evrope. Do jeste kocka ali benefit moze biti daleko veci od gubitka. Kad god smo dveli coveka direktno iz usa nismo se zajebali. Od djenke, preko,millera i sad brown. Pa cak i ako se vratimo u neka starija vremena bez scouti ga obicno su takvi ameri donosili kvalitet.

Uf, ne znam da li sam se vise ogrijesio o nekog igraca kao o Lorenza. Da li smo mi vidjeli nesto u njemu ili smo samo imali srece ostace mi misterija.

 

Razmisljao sam i o ovome sto kazes da smo dobro prolazili sa igracima direktno iz SAD. Istina. U cemu je fora:

- da li zato sto ih nismo puno ni doveli, pa smo mnogo vise birali i cekali

- da li sto smo imali vise strpljenja sa njima

- ili je skauting bio bolji.

U svakom slucaju, dobrano sam promijenio misljenje o nacinu dovodjenja igraca u odnosu na pocetak sezone.

Nije da nema igraca koji su ove godine dosli u EL bez evropskog iskustva, a da nisu razocarali:

Vesli Dzonson prije svega, Hustis, Monro, za mene prizeljkivani Mek, mozda i Ejsi i Dorsi.

 

Ali kad pogledas EL mnogo gora su ona pojacanja koja se vode kao iskusna, a u stvari su islusene lule. Ovaj ritam kosarke u Evropi odnosi zrtve. Ranjeni, hronicno povrijedjeni, isluzeni, istroseni igraci, ma koliko iskusni su nagazne mine. Na sta lici Fener, pokretna bolnica, Mozgov, Nedovic, Mek, Perper, Kaspi, Van Rosom, lista je podugacka. Sa druge strane sinoc Kolton Ajverson i Ajon sinoc tragicno van forme (doduse i cijeli Zenit izgleda umorno), Skola kao penzioner, kod nas Gist, sve neka velika imena igraju daleko od svog renomea.

Tako da, imao ne znam ti kakav medicinski staf, za El na listi prioriteta gledati medicinski karton, pa individualni kvalitet, a u drugi plan staviti iskustvo. Bolje svjesno zrtvovati par mjeseci uigrane timske kosarke na pocetku sa nekim pojacanjem/ima direktno iz Amerike nego da cijele sezone krpis i zidas ono sto ti se stalno rusi.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lorenco je top. Po do sada prikazanom jedan od najboljih stranaca koji su igrali za nas. 

Problem je samo sto bi nama bolje legao Jovic nego Zo. Lorenco je tip kosarkasa poput Larkina, Majka Dzejmsa ili Nanda. Znaci prvo gleda kos, pa onda iz toga sta iskreira iskreira. Bice ekstra pojacanje za neku top ekipu sledece godine.

Neko je celo leto prizivao Norisa Kola i na kraju smu igracki dobili bas to. Naravno razlicit je nacin na koji napadaju ali sustina je ista ili slicna.

Link to comment
Share on other sites

Dva zlocina protiv ove lepe igre su se desila sinoc. 

 

Jedan konstantan u vidu Filipa Covica koji mora da igra 2/4 kada tim i rezultat odu u tri lepe. Svaki put je u minusu ali svaki. I vec 5 utakmica 2/4 u EL gledamo kako on ulazi i kako nam se igra raspada na obe strane terena u tim momentima. 

 

Drugi ona rampa Lorenca koja je svirana kao faul. Pa ja stvarno ne znam kako da lupis rampu ako je ono faul.

 

  • Like 24
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Kako bi se o normalnim stvarima ovde raspravljalo da nemamo faktor CO2 😕

 

Elem, obzirom da smo dobili pod košem " pojačanje" u vidu želatinaste mase, ne bi bilo loše da Martin propusti utakmicu u ponedeljak, čisto da ne gledam kako ga lepi i razliva po reketu, dosta mi je onaj bezveznjaković.

 

Biće zeznuto dole. Nije baš sjajna situacija pred utakmicu 

 

Brejk nas vraća u borbu i za prvo mesto, samo još da ga ostvarimo.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Princeton21 said:

Ne znam sta statistika kaze, ali po sveukupnom, licnom dojmu:

 

Jovic > Markus

Kalina > Kvinsi

Cirbes > Bobi

 

A cini mi se ako ovako Lorenzo nastavi, da ce ih sve zasjeniti 😍

Slozio bih se sa svim sem Kalina vs Kvinsi. Kalina je izdominirao aba, ali je Kvinsi sam resavao f4 ekipe.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

...ona rampa Lorenca koja je svirana kao faul. Pa ja stvarno ne znam kako da lupis rampu ako je ono faul.

 

 

ta rampa je u najmanju ruku potez meseca u EL...viđa se jednom ili nijednom po sezoni a stoka je videla faul.

Lorenzu će svejedno snimak te blokade u našem dresu u kombinaciji sa prodorima kada se pitaš kuda li je prošao,

doneti par stotina iljada preko u narednom ugovoru. 

Lorenzu su top ball handling i fizikalije prvenstveno hardver kojim hladna i pametna glava - softver izračunava savršen tajming i spejsing kada krene unutra pa mu čuvari ozbiljno kasne a visoki ga ne lome. Zato i jeste mačka...ništa ''u kost'' a uvek ''do kraja''. 

 

U prilog ovoj tezi je karijera Stefana Pota - ista pozicija, visina i težina kao Zo... a za još deset godina treniranja ostao bi Commodore 64.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jerotije Pantic said:

Markus je kralj i stvarno volim takve igrace i taj talenat ali ovaj lik je ubica,stvarno odavno nisam vidio ovakvu dominaciju na obe strane terena.Glupo ce biti ukoliko se odma naredne sezone ne vrati u Nba,jer je ocigledno da je dominantat u Evropi i sigurno ima mjesta u rotaciji u vecini Nba ekipa.

 

Dobro, necemo preterivati sa obe strane terena, ipak je Markus bio lelemud u odbrani. 🙂    Tesko da ce u 35-oj u NBA sa duvka problemom.

Sto se tice Zoa, kod njega je problem ta lakoca trpanja sa sve stone cold facom pa ljudi ne kontaju koliko je posebno to sto radi u kontinuitetu.

Nema busanja u grudi i facijalnih ekspresija ala Stimac, happy/sad faca mu je ista za sve prilike. O odbrani je glupo i polemisati, tu Zo sabija.

Lorenca je Lakse uporediti sa Jovicem, izgleda kao upgrade-ovana americka verzija Jovketa.

Markusova igra jeste bila lepsa za oko, a i isporucio je kada je bilo najpotrebnije tako da bih njega ipak stavio ispred dok Zo ne pokaze drugacije u borbama za trofeje.

 

Kod mene ovako izgleda live tabela:

 

Jovic < Americki Jovic < Markus < Kvinsi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Wingwalker said:

Commodore 64

Istina za poredjenje Pota i Lorenza. Ali kad pogledas Pota ove i prosle godine razlika je kao tan komodor i pentijum. Toliko bolje za tim igra ove godine. Ili da citiram naseg Saku, mozda je Pot od prosle godine efikasniji, ali je ove kudikamo bolji plej :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Jbt, u svetlu ovih sranja u CG oko imovinr SPC i novog zakona..bice bas zajebano u ponedeljak. Vec vidim prekid i praznjenje hale. Plus se pominje dolazak Mila, valjda da se taj jebeni nacionalizam jos malo raspali..bice bas zajebano dole. Treba nam vrhunski sut celu tekmu, koji nismo imali dole pa skoro nikada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...