Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 minutes ago, Kankkunen said:

Nego, jel neko pamti da smo imali igrača sa ovakvim kontinuiteton na ovom nivou kao što je Zo, ja ne mogu da se setim.

bilo je sjajnih igrača, al je bilo i toplo - hladno ... ovo je već nešto iznad toga.

Kvinsi je bio opasan mamojeb one godine i imao strašnih partija, ali nije bio ovako konstantan. Tipa samo Bobi 2014-15 godine...

Link to comment
Share on other sites

Meni je najjaci utisak da djordi od ove smejurija lige zeli da napravi evropski NBA. Pa mi sa bukvalno najsupljijim timom sa dve realne pobede tipa baskonija i asvel bi bili sesti, da ne pricam o makabiju u gostima, albi i ostalima.

Evroliga je nikada jadnija i mi umesto da iskoristimo tu sansu da se usunjamo u top8 ili cak i vise od toga mi pricamo o nekim kuridzama, stimcima, punterima, govnima, covicima!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nate said:

Meni je najjaci utisak da djordi od ove smejurija lige zeli da napravi evropski NBA. Pa mi sa bukvalno najsupljijim timom sa dve realne pobede tipa baskonija i asvel bi bili sesti, da ne pricam o makabiju u gostima, albi i ostalima.

Evroliga je nikada jadnija i mi umesto da iskoristimo tu sansu da se usunjamo u top8 ili cak i vise od toga mi pricamo o nekim kuridzama, stimcima, punterima, govnima, covicima!

Šta bi se desilo da uđemo u 8 ... bili su Baskonija i Žalgiris na f-4 pa nikom ništa ... gde su sad.

Šta je to jače od EL ... promene su neminovne, sve to ide u pravcu zatvorene lige. Nije normalno da klub igra tri takmičenja ...EL, ABA, KLS  plus Kup ... u jednoj sezoni.

Biće tu ozbiljnih promena, samo je pitanje vremena.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki pepe said:

Jedino gdje je Jovic jos uvijek u prednosti je sto je bolje razigravao centre. Braun je cak i sasvim opasan u napadu na dribling, a zna se da je Jovic vrlo opasan u presjecanju prvog pasa. U svemu ostalom razlika je dobro na strani Lorenza.

Nadam se samo da te zo nije razocarao. Pitao si me kad je dolazio kakvo jenmoje misljenje. Nadao sam se dobrom jer sam ga pominjao po forumima kao jednu od zelja, ali ovome nisam mogao da se nadam ni u najludjim snovima. Bukvalno nismo imali takvog igraca na obe strane terena. Jedino sto mu mogubzamriti je p'n'r jer je to nesto sto se u americi potenciralo kao segment u kojem je napredovao ali to bas ne vidimo preterano. Sve ostalo je samo da duboki naklon.

I ovo ide u prilog mojoj teoriji da se amerikanac dovodi iz amerike, a ne isluzene rage iz evrope. Do jeste kocka ali benefit moze biti daleko veci od gubitka. Kad god smo dveli coveka direktno iz usa nismo se zajebali. Od djenke, preko,millera i sad brown. Pa cak i ako se vratimo u neka starija vremena bez scouti ga obicno su takvi ameri donosili kvalitet.

1 hour ago, Kankkunen said:

Kako to iskusni Plaza nije iskoritio matorog dunstera da ga nauči košarci ... hvatate se za neke minijature koje nemaju nikakve veze sa konačkim rezultatom.

Ne mora baš na sve da se pljune, aman bre ...  Uporedi rostere Zenita i Zvezde, pa reci iskreno ko je tu bolji.

 

Kamo srece da imamo tvoju smirenost i strpljenje. Nekad je stvarno potrrbnonsaslusati iskusnije. Sacekati, ne reagovati na prvu loptu. Pariz, texas mi je jedan od omiljenih filmova ali nekako mi je stari avatar sa kkcz ulivao vise poverenja, odisao mudroscu, smireboscu i kad stvari nisu bile bas najbolje. A sad su daleko od dobrog!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kankkunen said:

Nego, jel neko pamti da smo imali igrača sa ovakvim kontinuiteton na ovom nivou kao što je Zo, ja ne mogu da se setim.

bilo je sjajnih igrača, al je bilo i toplo - hladno ... ovo je već nešto iznad toga.

Ni jedan igrač nije imao takvu slobodu kao Zo sada, a teško da bi je imao da je Tomic ostao, a neko približan bi bio Rocesti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Matador said:

Zo je sigurno najbolji plej kog je Zvezda imala u XXI veku.

 

Gospodine Šakota, pardoniram .I.

 

Stvarno imamo odličan raspored u naredna 4 kola

Zo može da bude najbolji poenter. Najbolji plej je onaj koji razigrava ekipu. Zo to ne radi dobro i ova utakmica je jedna od 15 koja to dokazuje. I dalje tim vapi za jednim Jovićem. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Šta bi se desilo da uđemo u 8 ... bili su Baskonija i Žalgiris na f-4 pa nikom ništa ... gde su sad.

Šta je to jače od EL ... promene su neminovne, sve to ide u pravcu zatvorene lige. Nije normalno da klub igra tri takmičenja ...EL, ABA, KLS  plus Kup ... u jednoj sezoni.

Biće tu ozbiljnih promena, samo je pitanje vremena.

 

 

 

Slazem se, nema jace od ovog. Ali bukvalno sve sto iole valja a da ima size za poziciju i da ume da sutne za tri je otislo u nba. Igraci koji nekad ne bi bili dominantni ni u EL sad uzimaju pare u americi.

A da li bi promenilo nesto ili ne, verovatno ne, pricam striktno sa navijacke strane, a mozda bi nam dalo i bolju poziciju u pregovorima oko zatvorene ili poluzatvorene lige. Momenat je trebalo iskoristi. Pre par sezona je falila cetvorka, sad fali plej. Jbg, uvek nesto fali. Ozbiljna organizacija raste. Mi to na zalost verovatno nikad necemo biti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nate said:

Slazem se, nema jace od ovog. Ali bukvalno sve sto iole valja a da ima size za poziciju i da ume da sutne za tri je otislo u nba. Igraci koji nekad ne bi bili dominantni ni u EL sad uzimaju pare u americi.

A da li bi promenilo nesto ili ne, verovatno ne, pricam striktno sa navijacke strane, a mozda bi nam dalo i bolju poziciju u pregovorima oko zatvorene ili poluzatvorene lige. Momenat je trebalo iskoristi. Pre par sezona je falila cetvorka, sad fali plej. Jbg, uvek nesto fali. Ozbiljna organizacija raste. Mi to na zalost verovatno nikad necemo biti

Baš tako ... kad ima kofa - nema vode, kad ima vode - nema kofa ... kad ima i kofa i vode onda je partijski sastanak :classic_smile:

naša priča.

Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem, nisam gledao utakmicu, moram malo da odmorim od ovog ludila, a i ne pada mi na pamet da gledam Stimca i Kuridzu, to je vredjanje inteligencije. Ali ocekivao sam pobedu, jer je Zenit stvarno najgori u ligi. Vidim da su Lorenzo i Beron doneli pobedu, i da je tatin sin opet dominirao koliko je nemocan. Samo da podsetim da je tog Berona vredjao Nebojsa Covic zbog promasenih bacanja na utakmici protiv Zadra. Toliko o Nebojsi Covicu, neka sad predje malo na vredjanje svog sina, posto je toliko objektivan, i kaze da niko nema zastitu, da su mu svi jednaki. Ne radujem se vise pobedama kao pre, jer sve je ovo pomalo pocelo da gubi smisao. Pobeda je samo minimalno odlaganje nase propasti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nate said:

Slazem se, nema jace od ovog. Ali bukvalno sve sto iole valja a da ima size za poziciju i da ume da sutne za tri je otislo u nba. Igraci koji nekad ne bi bili dominantni ni u EL sad uzimaju pare u americi.

A da li bi promenilo nesto ili ne, verovatno ne, pricam striktno sa navijacke strane, a mozda bi nam dalo i bolju poziciju u pregovorima oko zatvorene ili poluzatvorene lige. Momenat je trebalo iskoristi. Pre par sezona je falila cetvorka, sad fali plej. Jbg, uvek nesto fali. Ozbiljna organizacija raste. Mi to na zalost verovatno nikad necemo biti

 

Tad je falila cetvorka jer nismo imali para.

 

Mi smo imali 7 uzastopnih pobeda sa domacim igracima, Jenkinsom, Woltersom i nebitnim Thompsonom.

 

Sad bez prvog krila, prvog krilnog centra i drugog krilnog centra imamo jednu pobedu manje od 8. mesta. Zasto, pa zato sto imamo para i 18 igraca od kojih 9 ima 30 i vise godina, a 17 su ih stariji od 23 godine.

 

Sa nekim Siskom, da ne pricam o Rochestom kao drugim plejem, ma sa nekim Renfroom ili Diotom bili bi u prvih sest.

 

Ne mozemo da pricamo o budzetu Bayerna, a da ne napomenemo koliko oni trose na porez. Pa taj tim zaista nije nista posebno, a nista posebno nisu ni Zenit, Alba, Asvel, Zalgiris. Nesto malo jaci su Oly, Fenerbahce, Valencia, Khimki, govorim o nacinu igre.

 

To su timovi koji su avion u odnosu na ostatak ABA lige, ali ne i u odnosu na nas.

 

Nebojsa Covic ovim inacenjem preti da baci u bunar sve ulozeno u ovaj tim. Uzmite utakmicu protiv Zenita, imamo 16:20, ulazi najbolji plej i odlazimo na 29:20, na -9 za cetiri minuta. 0:13 serija za cetiri minuta.

 

Tako je bilo i u TA, odvalili nas sa 17:2, sreca pa ovaj bolesni format uzima danak pa svi timovi imaju crne minute i na +15 pocinju da slave i nikako da promene mod kad im preti opasnost od preokreta. I hvala Bogu da se nije desio preokret, opet bi imali epske pesme o heroju koji se bori sam protiv svih.

 

U januaru je kljuc i ima da bude fokus na EL. Ako se opet desi Baskonija ili tako neko epsko smece od utakmice sta vise i pratiti? U ABA ce se ionako sve znati posle Podgorice, posle poraza Mornara smo sigurno u cetiri u mocnoj ligi u kojoj je nas B tim takodje u 4, znace se i da li smo 2. ili 4 u zavisnosti da li izgubimo ili dobijemo taj mec.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali od jednog rostera gde si prakticno mogao da imas 12 igraca da igraju a da ne bude drasticnog pada kada se izvrse rotacije (a da se naravno podrazumeva da nesposobni amater #3 pri tome nije clan te rotacije) za tili cas dodjes do situacije da stvoris drugu petorku:

- odvratna, debela, nesposobna, bezobrazna cufta aka Covic

- nepokretna, troma, folirantska vreca sala aka Stimac

- raspadnuti, spori, pogubljeni Davidovac

- tuzni, nedoraslivi, muceni Kuridza

 

Pa to je umetnost. Bravo gos'n predsednice, stvarno ste mag

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...