Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Juce nekih sat vremena pre pocetka meca, iznad mene nekih tri metra Nebojsa Covic, gleda covek kako se nasi igraci zagrevaju, uzima telefon i zove Gavru koji je bio dole, i pocinje da se dere na njega, ljudi ono je bilo mobingovanje jedan kroz jedan......a razlog toga bio je Derik Braun, koji nije bio obucen u opremu koja je bila predvidjena za utakmicu, i zato sto nije imao iste pertle kao sto su ostali igraci imali, bukvalno ga je naterao da ode do njega i da mu kaze da se presvuce.....i na kraju razgovora bilo je i psovki, a poslednja psovka je bila J....e ga slusalice........Kada je zavrsio razgovor, usao je u pricu sa nekim momcima......Prica on momcima, kako ne znamo da cenimo ono sto imamo, i kako on ide iz kluba uskoro, ne moze vise da izdrzi........

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Binge said:

Pritisak😀!!!! Tek sam sinoc shvatio koliko je taj covek ljigav........

 

Jedini pritisak koji mogu da zamijetim jeste ovaj na forumu. Publika je inertna kao i mediji, i kao da kosarkaski klub vise nikog ne interesuje, pa bih bas voleo da znam ko generise toliki pritisak... 

 

Jedino ako unutar kluba masa stvari ne funkcionise (mislim prvenstveno na novac za plate) pa to stvara stres... 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, madafaka73 said:

 

 

Izvini tebra, koje spinove?

Jesi li napisao da Lorenzo stalno prenosi loptu okrenut leđima? Jesi. To prosto nije tačno. Uzmi gledaj sve utakmice od početka sezone pa mi nabroj gde prenosi loptu na taj način.

Jesi li napisao da ga pritiskaju na našoj polovini, KAO I FILIPA, pa zbog toga naš napad trpi? Jesi. Nije tačno da zbog toga naš napad trpi, jer Zo, za razliku od Filipa, vrlo lako rešava pritisak i udvajanja, kao što sam i objasnio u prethodnom postu. A da pratiš statistiku EL, znao bi da smo mi tim koji igra na mali broj poseda. Mali broj poseda = sporija igra u napadu. To je odluka struke, a na pleju je da to sprovede na parketu. To Zo radi sjajno, iako se kosi sa njegovim primarnim načinom korišćenja - bržom igrom i tranzicijom. Na stranu blasfemija izjednačavanja Lorenza i Filipa po bilo kom segmentu igre.

Ono gde se slažemo, a to bi znao da si pažljivo čitao šta pišem, je da je naša igra trpela u nekim momentima nekih utakmica kada je Zo uzimao i previše lopti u napadu, a imao je i druge opcije. Međutim, mi smo te mečeve dobijali. Možemo diskutovati da li je rezultat primaran, dok "igra trpi", posebno u jednom dužem vremenskom periodu, ali ako shvatimo da je trener (treći po redu u tri meseca) nov, da se u hodu rešavaju gotovo sve stvari jer nema vremena za treninge, da kasnimo za liderima u ABA i da su nam pobede u ovom momentu bitnije od igre, onda stvarno ne vidim prostor da se Zo napada i optužuje za lošu igru tima. Kao, cvetale su nam ruže i u ABA i u EL, sve dok Zo nije uzeo loptu za sebe. Ne, igrali smo podjednako timski loše, ali smo u poslednje vreme počeli da pobeđujemo JER je Zo uzeo loptu za sebe. Ali ok, ako je nešto dobro u ovoj njegovoj povredi i budućoj pauzi, to je činjenica da više neće moći svojom sporošću i sebičnošću kanaliti tim. Sreća, sreća, radost.

Nije on spor, jos manje sebican, ali on kao PG treba da razigra tim. On kao prvi PG je jedini u formi, to nam ipak nesto govori. Poceli su i malo bolje da ga skautiraju, kao i nas. Poceli su da ga teraju da se oslobadja lopte a drugi su na VI sa loptom. Dok Sakota nije skautirao nista.

 

Po meni nije dobar PG ako ne zna da razigra igrace, da ih ucini bar nesto boljim.  Nama treba izrazito napadacki plej ako ga budemo dovodili.. Zo po meni lose vodi napade, staticno je sve to i slab protok lopte. Nama su toliko spori napadi i bez tecnosti, da je retkost da neki igrac bude sam na sutu. 

 

Ako tim ima 44% iz igre, to je iskljucivo greska PG+ trenera..tu dodajem i ovog drugog, pomocnog, malog od palube. Bez obzira na Covica, nasi napadi su losi i mucimo se, a imamo dosta  dobar napadacki tim na papiru.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Binge said:

Juce nekih sat vremena pre pocetka meca, iznad mene nekih tri metra Nebojsa Covic, gleda covek kako se nasi igraci zagrevaju, uzima telefon i zove Gavru koji je bio dole, i pocinje da se dere na njega, ljudi ono je bilo mobingovanje jedan kroz jedan......a razlog toga bio je Derik Braun, koji nije bio obucen u opremu koja je bila predvidjena za utakmicu, i zato sto nije imao iste pertle kao sto su ostali igraci imali, bukvalno ga je naterao da ode do njega i da mu kaze da se presvuce.....i na kraju razgovora bilo je i psovki, a poslednja psovka je bila J....e ga slusalice........Kada je zavrsio razgovor, usao je u pricu sa nekim momcima......Prica on momcima, kako ne znamo da cenimo ono sto imamo, i kako on ide iz kluba uskoro, ne moze vise da izdrzi........

Samo si zaboravio da napises jos nesto, da je NC uzeo posle i poslao email sa instrukcijama Topicu, koji je dole na terenu izvadio laptop istampac, odstampao game plan i podelio svim igracima dole u papiru sve akcije koje je Nebojsa poslao kompjuterom.

 

Svaka cast NC sto je nivo komunikacije digao na taj tehnoloski nivo da nam treneri drze mobilne tlf i kompjutere dole na terenu.

Ako nista drugo Djordi ce zbog ove tehnoloske inovacije sigurno  nam dati licencu.

 

Svaka cast za prvi upis, podelio si  nam prave insajd informacije.Treba se naci na pravom mestu u pravom trenutku.

 

Pisi cesce.

 

Ps Ako je bio tri metra iznad tebe, jel si ti onaj sa mikrofonom sto je najavljivao igrace ili bio za zapisnickim stolom? 

 

p.s.s Inace bi ovo bio prvi put u istoriji da je NC prisustvovao prvom zagrevanju naseg tima uzivo, taj ne ulazi u halu na 10 minuta do pocetka ali ajde mozda je promenio neke navike pod "pristiskom".

Edited by Šarac
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, madafaka73 said:

 

 

Izvini tebra, koje spinove?

Jesi li napisao da Lorenzo stalno prenosi loptu okrenut leđima? Jesi. To prosto nije tačno. Uzmi gledaj sve utakmice od početka sezone pa mi nabroj gde prenosi loptu na taj način.

Jesi li napisao da ga pritiskaju na našoj polovini, KAO I FILIPA, pa zbog toga naš napad trpi? Jesi. Nije tačno da zbog toga naš napad trpi, jer Zo, za razliku od Filipa, vrlo lako rešava pritisak i udvajanja, kao što sam i objasnio u prethodnom postu. A da pratiš statistiku EL, znao bi da smo mi tim koji igra na mali broj poseda. Mali broj poseda = sporija igra u napadu. To je odluka struke, a na pleju je da to sprovede na parketu. To Zo radi sjajno, iako se kosi sa njegovim primarnim načinom korišćenja - bržom igrom i tranzicijom. Na stranu blasfemija izjednačavanja Lorenza i Filipa po bilo kom segmentu igre.

Ono gde se slažemo, a to bi znao da si pažljivo čitao šta pišem, je da je naša igra trpela u nekim momentima nekih utakmica kada je Zo uzimao i previše lopti u napadu, a imao je i druge opcije. Međutim, mi smo te mečeve dobijali. Možemo diskutovati da li je rezultat primaran, dok "igra trpi", posebno u jednom dužem vremenskom periodu, ali ako shvatimo da je trener (treći po redu u tri meseca) nov, da se u hodu rešavaju gotovo sve stvari jer nema vremena za treninge, da kasnimo za liderima u ABA i da su nam pobede u ovom momentu bitnije od igre, onda stvarno ne vidim prostor da se Zo napada i optužuje za lošu igru tima. Kao, cvetale su nam ruže i u ABA i u EL, sve dok Zo nije uzeo loptu za sebe. Ne, igrali smo podjednako timski loše, ali smo u poslednje vreme počeli da pobeđujemo JER je Zo uzeo loptu za sebe. Ali ok, ako je nešto dobro u ovoj njegovoj povredi i budućoj pauzi, to je činjenica da više neće moći svojom sporošću i sebičnošću kanaliti tim. Sreća, sreća, radost.

 

Pošto vidim da si posvećen čitanju brojeva, možeš li nekako da izvučeš koliko vremena Filip provodi sa kojim saigračem na terenu?

Imam ja nešto da odgovorim na ovo što si napisao, ako dozvoljavaš, ali pošto ne gledam redovno utakmice u poslednjih mesec dana, ne mogu napamet da iznosim zaključke, pa ako bi bio ljubazan, pronađi ovaj podatak, pa da prodiskutujemo natenane. 😉

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vredni mrav said:

Dugo on prica o odlasku. Sta ce ostati posle njega to je pitanje. Lici na one ljude koji ce se potruditi da ostane pustoš, kako bi shvatili da nismo dovoljno cenili ono sto smo imali.

 

Imam mnogo zamerki na Čovićevo vođenje kluba i pored toga što najveći deo zasluga uzdizanje iz mrtvih (čitaj - zamrzivača) može mirne duše da se pripiše lično njemu.

Čak bih i najveću propuštenu šansu, koju je bilo koji klub iz regiona imao još od raspada SFRJ, da klub uzdigne na nivo da uvek bude pretnja velikanima sa vrha, kada je 2015. verovatno ponesen euforijom prethodnih uspeha, popustio Radonjinim željama (da ne kažem hirovima) i ulupao grdne pare, nakon kojih su usledili svi finansijski problemi, a kasnije i razmirice između dvojice, čak sam i to nekako progutao.

Ali ostavljanje bilo čega, sem "pepela i gareži" naprdnjačkoj bagri, koja na čelu sa Psiho Braćom pokušava da ga najuri iz kluba evo skoro pola decenije, to mu nikad i nikako ne bih oprostio.

 

Ako stvarno dođe do pomenutog scenarija, ne samo da se nadam da će povući sve igrače sa sobom u FMP, nego da će i komplet sve ono koševa sa Kališa da pokupi, a ne jedan kao Mašulović.

I onaj telefon sa kojeg su lopina Vesić i njegova žena nakucavali račun, i njega da odnese.

Ma i čistačicino odelo i metlu bih im uzeo. :classic_angry:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

Nego @Manu propustio sam da bacim jedan veliki FeelsWeirdMan na onaj upis, gde se u cik zore javljaš i iz nekog uvrnutog razloga vučeš mene za rukav, da ti pojasnim stvari koje ne razumeš (a usput i da ti dam savet da ne cirkaš previše nedeljom, jer ne priliči mladom momku da se nađe u problemima sa alkoholom, kad tako slabo podnosi :15:), ali evo sad sam dokon, pa pitaj šta si hteo, pošto ne mogu onaj upis nigde da nađem, a šanse nema da se cimam i tražim to po gomili đubreta. 😑

Link to comment
Share on other sites

@Noćna mora B92 fantazera

Na 40min interpolirano, gledam na Overbasket(1-2-3-4 combinations):

Beron bez Filipa (246:30s) +13,6; Sa Filipom (54:15s) -14,0

Faje bez Filipa (150:30s) +18,3; Sa Filipom (49:16s) -17,9

Davidovac bez Filipa (157:34s) +13,1; Sa Filipom (58:04s) -13,1

Dobric bez Filipa (132:10s) +8,3; Sa Filipom (71:29s) -14,0

Gist bez Filipa (169:36s) +21,5; Sa Filipom (49:14s) -26,8

Dzenkins bez Filipa (223:27s) +14,8; Sa Filipom (84:37s) -22,7

Kuzmic bez Filipa (133:22s) +31,8; Sa Filipom (18:07s) -26,5

Lazic bez Filipa (149:06s) +79,9; Sa Filipom (12:24s) -77,4

Odzo bez Filipa (80:15s) +18,4; Sa Filipom (69:15s) -10,4

Simanic bez Filipa (106:48s) +51,5; Sa Filipom (14:55s) -45,6

Za Braune ne mogu da dobijem podatke jer ih zbog nekog razloga Overbasket sabira zajedno(njihovu minutazu sa Filipom)

Zbirna cifra za svakog igraca je kada se saberu ove dve cifre. Tipa Beron je -0,4 ukupan indeks na 40 minuta za 310:45s, Faje +0,4 za 199:46.......itd itd

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam na Filipovom mestu...na zadnjem treningu pred CSKA  prešao bi u brzu traku i iz sve snage naleteo na Odza ili bar ispred hale u punom trku na kiosk.

Njih svejedno ne možemo dobiti a ako je familija već odavno oguglala na blamiranje, bar klub bi mogao biti poštedjen silovanja u lajv prenosu.  

Izmedju levela atleticizma Filipa i Dzejmsa je otprilike i najveća razlika u istoriji ove igre...Argonauti da sada moraju da se zapute tim nepreglednim prostranstvom...kolektivno bi se samootrovali jednoglasnom odlukom.

Djenka i Deda da izgube i po 3-4 lopte na kecu to opet bude neka košarka...ali bar da se ne sudaramo u odbrani i primimo bonus 15-20 poena preko Filipove hologramske projekcije uz svu frustraciju koja sledi kada prenese loptu, prosledi je prvom koji ga pogleda i onda se pretvori u fikus u uglu.

Filip Čović donosilac lopte jebene...to je transparentnom demistifikacijom ostalo od ''donosioca Eurolige''.

 

Dajte sada onaj zid iz prelaznog roka da se bar isplačemo kao ljudi.


 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

@Noćna mora B92 fantazera

Na 40min interpolirano, gledam na Overbasket(1-2-3-4 combinations):

Beron bez Filipa (246:30s) +13,6; Sa Filipom (54:15s) -14,0

Faje bez Filipa (150:30s) +18,3; Sa Filipom (49:16s) -17,9

Davidovac bez Filipa (157:34s) +13,1; Sa Filipom (58:04s) -13,1

Dobric bez Filipa (132:10s) +8,3; Sa Filipom (71:29s) -14,0

Gist bez Filipa (169:36s) +21,5; Sa Filipom (49:14s) -26,8

Dzenkins bez Filipa (223:27s) +14,8; Sa Filipom (84:37s) -22,7

Kuzmic bez Filipa (133:22s) +31,8; Sa Filipom (18:07s) -26,5

Lazic bez Filipa (149:06s) +79,9; Sa Filipom (12:24s) -77,4

Odzo bez Filipa (80:15s) +18,4; Sa Filipom (69:15s) -10,4

Simanic bez Filipa (106:48s) +51,5; Sa Filipom (14:55s) -45,6

Za Braune ne mogu da dobijem podatke jer ih zbog nekog razloga Overbasket sabira zajedno(njihovu minutazu sa Filipom)

Zbirna cifra za svakog igraca je kada se saberu ove dve cifre. Tipa Beron je -0,4 ukupan indeks na 40 minuta za 310:45s, Faje +0,4 za 199:46.......itd itd

 

Uf brate, previše mi je ovo komplikovano da izračunavam ovako neispavanom.

Nisu indeksi važni, niti +/-, samo me minutaža zanima.

Da li je ovo zbirna ukupna minutaža sa njim na terenu (ovo što nije boldovano) ili kako?

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Binge said:

Juce nekih sat vremena pre pocetka meca, iznad mene nekih tri metra Nebojsa Covic, gleda covek kako se nasi igraci zagrevaju, uzima telefon i zove Gavru koji je bio dole, i pocinje da se dere na njega, ljudi ono je bilo mobingovanje jedan kroz jedan......a razlog toga bio je Derik Braun, koji nije bio obucen u opremu koja je bila predvidjena za utakmicu, i zato sto nije imao iste pertle kao sto su ostali igraci imali, bukvalno ga je naterao da ode do njega i da mu kaze da se presvuce.....i na kraju razgovora bilo je i psovki, a poslednja psovka je bila J....e ga slusalice........Kada je zavrsio razgovor, usao je u pricu sa nekim momcima......Prica on momcima, kako ne znamo da cenimo ono sto imamo, i kako on ide iz kluba uskoro, ne moze vise da izdrzi........

ako je covic bio 3 metra iznad tebe gde si ti bio u podrumu?

covic je sve vreme bio u parteru  u uglu pored nase klupe. ja sam bio 20 metara iznad njega. sve vreme je drkao telefon, predpostavljam da je citao forum. obavio je 3-4 kratka razgovora. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...