Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

33 minutes ago, Markoss said:

Nemamo nikakvu hemiju. Sto zbog celavog pajaca, sto zbog fosila na klupi, sto zbog nakrcanog tima bez ikakvih jasno definisanih uloga. Mislim i da imamo previse stranaca, makar onih koji nisu u moodu da se bore za novi ugovor, vec im je ovo last call. 

 

Bukvalno se samoubijamo gore nego Buducnost prosle godine. Prepisali smo od njih kako za leto unistiti ekipu.

 

LBrown, Uskokovic

Beron, Jenkins, Radanov

Dobric, Davidovac

Simanic, Faje

Kuzmic, Gist, Ojo

 

Ovo je bilo sasvim dovoljno. Pojacali se na kecu, pojacali se na pleju, ubacili nekog mladog igraca i guraj. Nije za TOP8, al bi uloge bile mnogo jasnije i krstenije. 

 

moze, ali bez uskokovica...bar za sad

u tekmi kad su se panteri solidno razmahali, i kad je jedan marko tejic izgledao kao profi kosarkas...aleksa je uspeo da bude gori od filipa

 

licno, ne vidim nikakav upside kod njega koji bi mogao da se prenese u neku ozbiljniju kosarku...ali ajde nek bude da sam ja slep, ili da mu treba jos vremena/minuta

te minute svakako ne treba da dobije u ovogodisnjoj kkcz...on je 3. plej po kvalitetu i u fmp-u

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo od coveka koji prati statistiku sa drugog foruma, protivnici samo da trljaju ruke i da se nadaju sto duzem ostanku i minutazi rekreativca.

 

Evroliga
Skor u periodima dok je Čović na parketu: 0 pobeda - 1 nerešeno - 9 poraza
Skor u periodima dok je Čović na klupi: 8 pobeda - 0 nerešena - 2 poraza
PAO -10 sa Čovićem (10 min) / +5 bez Čovića (30 min)
Fener -7 sa Čovićem (16 min) / +19 bez Čovića (24 min)
Makabi -18 sa Čovićem (19 min) / +3 bez Čovića (26 min)
Barselona -9 sa Čovićem (17 min) / +1 bez Čovića (23 min)
Efes -7 sa Čovićem (11 min) / -8 bez Čovića (29 min)
Himki 0 sa Čovićem (16 min) / +12 bez Čovića (24 min)
Alba -4 sa Čovićem (19 min) / -9 bez Čovića (21 min)
Žalgiris -3 sa Čovićem (17 min) / +5 bez Čovića (23 min)
Valensija -6 sa Čovićem (8 min) / +9 bez Čovića (32 min)
Armani -10 sa Čovićem (13 min) / +20 bez Čovića (27 min)
Ukupno -74 sa Čovićem (145 min) / +57 bez Čovića (260 min)

 

Šest ABA utakmica gde nije bilo više od 15 razlike za Zvezdu (Budućnost, Krka, Cibona, Partizan, Olimpija, FMP)
Skor u periodima dok je Čović na parketu: 1 pobeda - 0 nerešeno - 5 poraza
Skor u periodima dok je Čović na klupi: 5 pobeda - 0 nerešena - 1 poraza
Budućnost -5 sa Čovićem (19 min) / -3 bez Čovića (21 min)
Krka -16 sa Čovićem (21 min) / +14 bez Čovića (19 min)
Cibona +5 sa Čovićem (26 min) / +9 bez Čovića (14 min)
Partizan -14 sa Čovićem (22 min) / +11 bez Čovića (18 min)
Olimpija -16 sa Čovićem (16 min) / +5 bez Čovića (24 min)
FMP -1 sa Čovićem (11 min) / +7 bez Čovića (34 min)
Ukupno -47 sa Čovićem (114 min) / +43 bez Čovića (131 min)

 

Ukupno u ovih 16 mečeva (10 EL + Bud, Krk, Cib, Par, Oli, FMP)
- Zvezda je dobila samo jedan period dok je Čović bio na parketu (protiv Cibone)
- Zvezda je izgubila samo tri perioda dok je Čović bio na klupi (Efes, Alba i Budućnost)
- Dok je bio na parketu, Zvezda je napravila minus od 121 poena za 259 minuta (-19 na 40 minuta igre)
- Dok je bio na klupi, Zvezda je napravila plus od 100 poena za 391 minut (+10 na 40 minuta igre)

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, tako je to kod tih igraca sto se previse trose na utakmicama i treninzima, cesce su povrede. Ali raduju primeri sportistao kao sto su Skola, Federer...tako da ce Filip uz adekvatnu negu verovatno jos dugo godina da se bori za sveti dres.

Sve uz pesmu

Dobro znaj da uvek tu sam ja,

dobro znaj da necu nikada,

da te ostavim...

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:


Dodatnih 1:20 u avionu, da, ali nikome ne treba drkanje po Šeremetjevu, transferi, bleja po klupicama itd itd itd. 

I kao što rekoh, treba posle da potežeš nazad verovatno pravo u Podgoricu. Nije lepo. 27. igraš, ceo 28. ćeš izgubiš u putu, 29. imaš da otreniraš i 30. bitna utakmica.

Inače rekoše mi iz kluba da je Kalinjingrad bio opcija. A kako dođosmo do Kazanja...ne znam.

EDIT : Išao na skyscanner, kucao Beograd-Kazanj. Neki minimum je 7.5 sati sa uračunatom blejom po Moskvi.

A da zamene domacinstva, to nije bila opcija? i ta EL dozvoljava ovakve stvari? Majke nam se nahebase zbog semafora, a ovo ide... kako tacno?

Link to comment
Share on other sites

Ne daj Boze (misli se Nebojsa) da Zvezda odigra bez Filipa i dobije Baskoniju, to bi znacilo da cela ova farsa sa legitimnim drugim plejmejkerom nije ni trebalo da postoji nego da se krpimo sa Jenkinsom dok ne dodje odgovarajuce pojacanje.

 

Takodje, jasno je da za evroligaski nivo i ovakva ulaganja postoje samo cetvorica domacih igraca koji bi mogli da uzmu minute na terenu, a znamo da ni za jednog nije bilo realno da dodje.

 

Cak i ABA klubovi su uzimali dva stranca na poziciji 1 kad nije bilo odgovarajucih domacih igraca: Partizan (Goss - Williams i Miller), Buducnost (Cook i Raynolds), Cedevita (Cobbs i Pullen).

 

Ko nam je kriv sto smo 4 stranca uzeli na pozicijama 4 i 5?

Link to comment
Share on other sites

Filip je probio sve stereotipove neiživljene i bahate dece bogataša. Kada bi košarka mogla da se igra do pedesete godine starosti on bi se, da ima ko da ga umuva, bez blama opet pojavio u klubu 2035-e. Nije taj dovoljno prc'o dok je imao frizuru pa mu sad ovog silovanja nikad dosta.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno cemu ovolika ulaganja u klub kad mi imamo problem da pobedimo filijalu. Ljudi su nas potpuno nadigrali 35 minuta, pokazali da su bolji, a onda su uradili ono sto moraju, prikocili malo. Kuda plovi ovaj brod sa Nebojsom Covicem? Sta je sledece? Fuzija sa FMP opet da bi smo igrali plej of ove sezone?

Link to comment
Share on other sites

Au jbt koja paranoja. Nekima se rasuđivanje pomutilo.. Pa ko namešta utakmicu koja ode u produžetak, neverovatno.. Kao da autsajder nikada nije vodio pa prosuo prednost na kraju. Kao da nisu mogli najnormalnije da puste, ne zapinju i izgube 15 razlike. Malo sreće je nedostajalo da uđe ona lopta što se šetala po obruču posle promašenog bacanja ili eventualno malo bolji sudijski kriterijum.
Što se piša po našim igračima nema veze, uvek smo imali tu neku dozu mazohizma ali ovi momci iz FMP-a to nisu zaslužili. Posle se čudimo što neće da dođe Pefi, Jović, Teo.. Ja sam prvi pomislio, beže od pritiska, idu putem manjeg otpora a taj put nije u legendu i srca navijača. Jedan Djenka treći put dolazi i sad je besmrtan. Ali.. Mogu da razumem donekle, šta će im to u životu. Pljuvanje u dalj omiljena disciplina. Nije to samo naša ekskluziva generalno smo (postali) takvi, ne samo navijači i narod nego kao ljudi.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam video to da su nas pustili. Mi smo lelemudali 30 i neki minut. Kada smo videli da je vrag odneo salu onda smo stisli odbranu. U ovoj utakmici nista nije bilo do FMP. Ono kad su izgledali kao GSW opet je bilo do nas. Kada smo odlucili da bi ipak bio red da malo zaigramo, lagano smo ih resili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...