Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

37 minutes ago, dulematic said:

Da se ja pitam, prebacio bi Uskokovića odmah iz FMPa da uči pored Lorenza, lošiji ne može da bude od Filipa a možemo da ga dobijemo za sledeću sezonu. 

Pa jasno ko dan, ako nemam para za nekog dobrog stranca, brate stavis onda ono najtalentovanije sto imas na toj poziciji i guras.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mairosu said:


Meni je to odličan potez.

Ja sam se odavno pomirio sa činjenicom da dok god ne dođe čuveni treći plej, da Filip mora imati minute. Šakota mu je dao odličnu poziciju, veliku razliku, tri-četiri minuta da Zo dane, i onda ga je povukao i vratio Browna sa namerom da ga ne vadi do kraja. To je smisleni damage control, i dobar trenerski potez.

I @Chaos Is Me je komentarisao isto. Logicno je. Bilo bi ludilo ne odmoriti covjeka koji igra u oba smjera i pri tome izmislja koseve u napadu. Jeste sa sam upao u paniku da li ce vratiti Zoa na vrijeme na kraju, ali odradio je to Sakota dobro. 

 

Ne vidim da je neko pohvalio Davidovca, odlican je bio u prvih deset minuta isko bez poenterskog ucinka.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Menj je jasno da fiČka guraju, al da kazes da nema bolji plej u Srbiji to ne mogu da svarim. Fizicka ogranicenost koju ovaj posjeduje mora da se nadomjesti nekom ekstremno dobrom kosarkaskom osobino da bi igrao iole ozbiljnu kosarku. Asistencija u rangu centra, brzina u rangu prisjecnog krila, sut u rangu krilnog centra, pregled igre u rangu muve bez glave. Pa ne moze rodjace.

 

Potpisujem da bi sad veci doprinos u igri kod nas ima Pot, al dajem glavu na panj za ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Bajernov budžet 24 miliona nije isto kao i naš 24 miliona. U Nemačkoj se plaćaju puni porezi na primanja igrača. Sam roster sigurno ne košta više od 10 miliona.

 

Sta su to " puni porezi" i kako se ovracunavaju. Kod nas nisu "puni porezi" i kako se oni manifestuju/ovracunavaju?

 

Bayern ima skuplje "rezijske troskove"( plate osoblja, troskovi odrzavanja Hale...) i veci su troskovi putovanja u okviru BBL lige, dok za putovanja u okviru EL izdvajaju manje sredstva u odnosu na Cz..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je tesko priznati za Radonjica da nije trener za velika dela... sa 3x skupljim timom od Zvezde prezivljava bruke po Evropi 

 

Da ne pricam da igra Bajerna ne lici ni na sta... 

 

Nesto kao Miloje u fudbalu, takav je Radonja... sreca pa je otisao inace ga ne bi pamtili po dobrom

  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Sta su to " puni porezi" i kako se ovracunavaju. Kod nas nisu "puni porezi" i kako se oni manifestuju/ovracunavaju?

 

Bayern ima skuplje "rezijske troskove"( plate osoblja, troskovi odrzavanja Hale...) i veci su troskovi putovanja u okviru BBL lige, dok za putovanja u okviru EL izdvajaju manje sredstva u odnosu na Cz..

 

 

 

 

Citao sam negde kako se porezi kod nas obracunavaju, neko je pisao, sad ne mogu da se setim najbolje, ali nisu ni blizu toliko visoki kao na primer porez koji poslodavci placaju za zaposlene. Mogu da potrazim ali me sad i mrzi iskreno.

 

U Nemackoj pak su svi sportisti prijavljeni na klasican ugovor o radu, pa se na njihovu platu placa celokupan PiO doprinos, zdravstveno i takve stvari. Dakle, racunaj da ako je budzet 24 miliona, na plate, NETO, igraca moze da ide najvise desetak. Kad dodas ovo sto si i ti pisao, i te poreze eto ti 24 miliona. A da ne pricamo o tome da mozda i nisu spiskali sve pare. 

 

Nije taj tim Bajerna preskup.

 

@vepar Ja licno nemam nikakav problem da bilo koga kritikujem, ali tim Bajerna nije 3 puta skuplji od naseg. Ne znam to kao podatak, ali pogledaj njihov i nas roster. Videces da to nije prevelika razlika.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vepar said:

Ne znam sta je tesko priznati za Radonjica da nije trener za velika dela... sa 3x skupljim timom od Zvezde prezivljava bruke po Evropi 

 

Da ne pricam da igra Bajerna ne lici ni na sta... 

 

Nesto kao Miloje u fudbalu, takav je Radonja... sreca pa je otisao inace ga ne bi pamtili po dobrom

 

Naravno da nije trener za velika dela... Sta je osvojio, bukvalno nista,  po neku titulu u ABA, par kupova i titula u KLS, i 2X bezveznu BBL ligu.

One titule u Cg i be racunamo.

 

Svakakve gluposti moze covek ovde da procita:wink2:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Hm, to je na osnovu njegove kratke priče snimljeno, baš je pročitaah ponovo pre neki dan.

 

Dakle, da bi se nešto takvo poput Čovkinsa oteralo, potrebno je izvršiti prizivanje demona, a za to treba znoj mrtvaca, krv, fotografija i usput da sam sebi otfikariš kažiprste na obe ruke.

 

Jedini problem posle je što baš nije sigurno da će se demon vratiti u pakao, ali to mu dođe ko kolateral u ovom slučaju. Šta je jedan demon u poređenju sa Fićkom?

 

 

 

S obzirom na navedeno, kad bolje razmislim, prsti itd, to baš i nije tolika žrtva.

Nuklearni holokaust  bi preziveli samo Putin i Tramp u bunkerima u planinama, Pipo Inzagi u ofsajdu i Filip Covic u tatinim kosarkasim sistemima.

  • Like 6
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

 

Citao sam negde kako se porezi kod nas obracunavaju, neko je pisao, sad ne mogu da se setim najbolje, ali nisu ni blizu toliko visoki kao na primer porez koji poslodavci placaju za zaposlene. Mogu da potrazim ali me sad i mrzi iskreno.

 

U Nemackoj pak su svi sportisti prijavljeni na klasican ugovor o radu, pa se na njihovu platu placa celokupan PiO doprinos, zdravstveno i takve stvari. Dakle, racunaj da ako je budzet 24 miliona, na plate, NETO, igraca moze da ide najvise desetak. Kad dodas ovo sto si i ti pisao, i te poreze eto ti 24 miliona. A da ne pricamo o tome da mozda i nisu spiskali sve pare. 

 

Nije taj tim Bajerna preskup.

 

@vepar Ja licno nemam nikakav problem da bilo koga kritikujem, ali tim Bajerna nije 3 puta skuplji od naseg. Ne znam to kao podatak, ali pogledaj njihov i nas roster. Videces da to nije prevelika razlika.

 

U Nemackoj ne postoji neto plata kao kategorija ( tek kada se odbiju raznorazni porezi, doprinosi, itd ali to zavisi od mnogo faktora) , i plata se nikada  ne izrazava i "ugovara" u neto iznosu. 

 

Gresis, kao i za "srpske" plate, i u principu gresis, mrzi me da objasnjavam.

 

Veruj mi, znam o cemu pisem  😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:


Meni je to odličan potez.

Ja sam se odavno pomirio sa činjenicom da dok god ne dođe čuveni treći plej, da Filip mora imati minute. Šakota mu je dao odličnu poziciju, veliku razliku, tri-četiri minuta da Zo dane, i onda ga je povukao i vratio Browna sa namerom da ga ne vadi do kraja. To je smisleni damage control, i dobar trenerski potez.

Namazan je matori, opasno ... neke izjave ne treba uzimati zdravo za gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, kod nas su svi igrači prijavljeni na minimalac, a ostalo se vodi kao neke naknade, pojma nemam. Uglavnom, to je neki legalan način da se izbjegne porez i smanji troškove. Sigurno da ne bi prolazilo da država nije odlučila da zažmuri.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Dies at the End said:

 

U Nemackoj ne postoji neto plata kao kategorija ( tek kada se odbiju raznorazni porezi, doprinosi, itd ali to zavisi od mnogo faktora) , i plata se nikada  ne izrazava i "ugovara" u neto iznosu. 

 

Gresis, kao i za "srpske" plate, i u principu gresis, mrzi me da objasnjavam.

 

Veruj mi, znam o cemu pisem  😄

 

 

Ne sumnjam da znas o cemu pricas.

 

Znam da je plata bruto, odnosno na se tako obracunava. Ali igrac uvek dobija neto na racun, ostalo ide na poreze. Ja to kazem, znaci cak i da jeste 24 miliona ne kostaju igraci toliko neto vec bruto. A cisto sumnjam da toliko kostaju.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vepar said:

Ne znam sta je tesko priznati za Radonjica da nije trener za velika dela... sa 3x skupljim timom od Zvezde prezivljava bruke po Evropi 

 

Da ne pricam da igra Bajerna ne lici ni na sta... 

 

Nesto kao Miloje u fudbalu, takav je Radonja... sreca pa je otisao inace ga ne bi pamtili po dobrom

I to sto kazes, sreca pa je otisao pa ga pamtimo po dobrom.

Ali nije trener za velika dela.

A pre nego sto je otisao imao je velika dela.

A da je ostao ne bi imao velika dela i ne bi ga pamtili po dobrom.

A ovako ga pamtiomo po dobrom jer je imao velika dela koja ne bi imao da je ostao....

Sad ide meme one gospodze sto racuna.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Naravno da nije trener za velika dela... Sta je osvojio, bukvalno nista,  po neku titulu u ABA, par kupova i titula u KLS, i 2X bezveznu BBL ligu.

One titule u Cg i be racunamo.

 

Svakakve gluposti moze covek ovde da procita:wink2:

Kako gluposti kad rezultati govore da nije nista uradio, kao i Miloje u fk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj vepar dominira majke mi :bravo:

 

Bicu zahvalan ako ga manje citirate i kvotujete njegove postove...

10 minutes ago, John Terry said:

 

 

Ne sumnjam da znas o cemu pricas.

 

Znam da je plata bruto, odnosno na se tako obracunava. Ali igrac uvek dobija neto na racun, ostalo ide na poreze. Ja to kazem, znaci cak i da jeste 24 miliona ne kostaju igraci toliko neto vec bruto. A cisto sumnjam da toliko kostaju.

 

Ako se kaze da je budzet 24m ne misli se da igraci kostaju 24m.Ne ide ceo budzet na igrace.Svasta nesto ulazi u budzet,plate igracima,strucnom stabu,ostalim zaposlenima u klubu,putovanja,hoteli,porezi itd itd

Edited by Laki Six
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je tesko priznati za Radonjica da nije trener za velika dela... sa 3x skupljim timom od Zvezde prezivljava bruke po Evropi 
 
Da ne pricam da igra Bajerna ne lici ni na sta... 
 
Nesto kao Miloje u fudbalu, takav je Radonja... sreca pa je otisao inace ga ne bi pamtili po dobrom
Blasphemy... Ako ništa drugo, za to što je imao dovoljno snage i integriteta da otera Vepra prvom prilikom, treba mu dići spomenik na Kalemegdanu. A da ne pričamo o njegovim drugim dostignućima, kao i to što je usadio Vidimo se u junu mentalitet celoj organizaciji...

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki Six said:

Ovaj vepar dominira majke mi :bravo:

 

Bicu zahvalan ako ga manje citirate i kvotujete njegove postove...

 

Ako se kaze da je budzet 24m ne misli se da igraci kostaju 24m.Ne ide ceo budzet na igrace.Svasta nesto ulazi u budzet,plate igracima,strucnom stabu,ostalim zaposlenima u klubu,putovanja,hoteli,porezi itd itd

 

 

Ma jasno. Da ne duzimo, mislim da se svi slazemo ali se nismo bas najbolje razumeli. Ne mislim ni ja da tim kosta 24. Nego je pisalo iznad nesto "sacuvaj boze na sta su spiskali 24 miliona", parafraziram. Ja sam na to odgovorio.

 

Budzet mozda i jeste 24 miliona, to jest toliko im je FK Bajern dao da mogu da potrose, ali evo i sami mozemo da pogledamo tim Bajerna. To je tu negde, NETO kostaju kao i mi. A igraca kad dolazi u neki klub zabole uvo koliko je to bruto. Bili dodje i kaze hocu platu 300k evra. Kod nas je to bruto...lupam...400k, a u nemackoj 500k. To sam hteo da napomenem. Nego mnogo smo se zakocili oko nevazne stvari :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, astrix1402 said:

Blasphemy... Ako ništa drugo, za to što je imao dovoljno snage i integriteta da otera Vepra prvom prilikom, treba mu dići spomenik na Kalemegdanu. A da ne pričamo o njegovim drugim dostignućima, kao i to što je usadio Vidimo se u junu mentalitet celoj organizaciji...

Sent from my SM-T830 using Tapatalk
 

A kada je to FC3 bio nudjen Radonji pa da ga odbije? 

Ne racunam sezonu koju kada je dosao i koga je zatekao, ali ajmo po godinama kasnije

 

Nelson, Djenka, Rebic,

Marcus, Jovic, Rebic,

Mekel, Jovic, Rebic, Vasa, Marcus,

Jovic, Rebic, Wolters,

 

Daj mi samo izvor ili pokusaj na ove igrace da se Filip nametne, ili je klub omogucio Radonji da na tim pozicijama ima kvalitetne igrace .

 

Da ne pricamo kako su pojedinim bekovi docekani  i nazivani, od skracene pogacice za Djenku, stopera Jovica, Vase grobara, i Nate floutersa.

 

Pa muceni Alimpije u svojoj debitanstkoj sezoni nije odbio tj nije mu bio nudjen Filip ili ako je bio nudjen onda kako je on uspeo da odbrani cast i dostojanstvo, da ima Rochestija i Radicevica na bekovima, a posle Enisa,  a Filip mu naturan tu pred nosom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...