Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Filip Covic ima 67.8 ortg u EL

giphy.gif?cid=790b76112b26359036c51d70d5

Ali zato mu je drtg 112,4 🙂

TO/Pos mu je PRISTOJNIH 31,8%(PAO 12,2% - Zalgiris 17%), DEF mu je 3 (Baskonija najbolja sa 150 - Zalgiris najgori sa 97),  TSR je neverovatnih 22,2%(PAO 51,4% - 44,3% Asvel), FIC(Floor impact counter) mu je NEVEROVATNIH 5. Kod aktivnih igraca u KKCZ se krece od 18 Lazica(najmanji uticaj na tim) do 85,1 Lorenca(najveci uticaj na tim). EL igraci koji imaju najvise uticaja na svoj tim su: Kalates sa 152,8 Sengelia sa 141,2 Mirotic sa 136,1 Micic sa 127,8 Jekiri sa 126 Dzejms sa 120,8 itd itd

Najzalosnije je sto u Milanu postoji igrac sa manjim FIC (Rikardo sa 3) ali je on igrao samo prvih 5 utakmica. Tako da postoji samo 139 boljih igraca od Filipa i 1 losiji. Ko kaze da je nas Filip najlosiji u EL....

Zamisli samo cifre pre nego je 'pokidao' protiv Albe.

Zamisli Gista koji je sa Kalatesa spao na Filipa da mu baca 5....

Zamisli da igra u nekom drugom timu 🙂

  • Like 17
  • Thanks 4
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

TO/Pos - je procenat gresaka(izgubljenih lopti) po posedu(ono kad Filip izbunari loptu protivnikim igracima za cistu kontru). Neko vreme je imao 48,9% sada je to za njega pristojnih 31,8%. Svaku trecu loptu koju ima u svojim rukama preda protivnicima. Poboljsao je ovaj parametar otkad je ukapirao da mu je najbolje da loptu da nekom drugom a on stoji u cosku.

DEF - je indeks koji pokazuje koliko je neko dobar u defanzivi(igrac/tim). Racuna se na osnovu blokada, ukradenih lopti i iznudjenih ofanzivnih faulova. 

TSR - je jednostavno procenat suta iz igre. Procenat pogodjenih suteva naspram broja probanih

FIC - je indeks koji pokazuje koliko neki igrac ima uticaja na igru svog tima. Sto je veci indeks to je igrac znacajniji za tim. Prakticno pokusaj da se svi indeksi sumiraju u jedan. Jednacina po kojoj se racuna je: Poeni + Ofanzivni skokovi + 0.75 * Defanzivni skokovi + Asistencije + Ukradene lopte + Blokade – 0.75 * Broj suteva iz igre – 0.375 * Broj slobodnih bacanja – Greske – 0.5 * Broj licnih greski

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

FIC - je indeks koji pokazuje koliko neki igrac ima uticaja na igru svog tima. Sto je veci indeks to je igrac znacajniji za tim. Prakticno pokusaj da se svi indeksi sumiraju u jedan. Jednacina po kojoj se racuna je: Poeni + Ofanzivni skokovi + 0.75 * Defanzivni skokovi + Asistencije + Ukradene lopte + Blokade – 0.75 * Broj suteva iz igre – 0.375 * Broj slobodnih bacanja – Greske – 0.5 * Broj licnih greski

Malo je poznato da je ovaj indeks nazvan po FICI.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Kako sam kaze Nedovic se redovno cuje sa Filipom Covicem,sa kojim je veoma blizak prijatelj.
Tada kosarka nije na prvom mestu,ali je nezaobilazna tema.
 

-Mnogo mi se svidja kako razmislja i kako mentalno stoji. Uvek je pozitivan i nikada nece odustati. Kod nas ljudi imaju jako kratko pamcenje i to ne moze da se promeni. Ono sto mu ja kazem je da ima mnogo utakmica,igra se na svaka dva dana,niko nema vremena za radost i tugu.Samo gledas sta dolazi,radis i onda ce sve doci na svoje mesto - kaze dokazani bek.
- Gotovo da sam gledao sve utakmice Crvene zvezde. Koliko vidim,navijaci nisu bas najzadovoljniji kako je sezona pocela. Ali zaboravlja se snaga rivala i visina budzeta. Imaju skor 4-7 i igraju promenljivo. Mislim da to nije lose,ali znam da neki ne gledaju tako. Navijaci kod nas bi trebalo da budu malo realniji. Dosao je sada Dragan Sakota. Nisam saradjivao sa njim,ali sam cuo da je zaista dobar strucnjak. To govore njegovi rezultati i iskustvo. Svaka promena trenera donosi sok terapiju.

Kod nas je donela sok..terapije bez.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Opusteno..nisam imao nameru da omalovazim Nedovica.

Samo mi je neobicno da ti isti budzeti nisu bili prepreka kada je Radonjiceva ekipa obarala redom velikane. Neobicno mi je i kada sadasnji trener kaze da su "evroligaske ekipe formirane sa mnogo visokim budzetima i sa dosta visokim ambicijama i da tu mi ne mozemo nesto da trazimo" :ajme: Transfer blama doziveh.

Mi nemamo ambicije? Nas budzet od osam miliona evra je za sta tacno napravljen?

Nema veze..tako treba da bude u sredini u kojoj niko nece da se zameri.
Ni igraci,ni navijaci,ni novinari..stoga i ja tako,neobavezno i rekreativno pratim igre Zvezde ove sezone.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AgroLaki said:

Zar nisu Zare i Goci, hu da fak je ovaj Lazo?

A znaš ko su oni zapadni narkomani što pojma nemaju sa pevanjem, a?

 

Ovo je Lazo Pajčin, tvorac većine ( tj. svih ) najvećih hitova krajiških skladbi.

Nakon razlaza legendardnog dueat Žara i Goci, izazvanog umetničkim neslaganjima ( podela bakšiša), Lazo je zamenio Žaru i na sreću fenova nastavljen je rad bez promena prepoznatljivog i uvek rado slušanog zvuka i ritma.  

  • Like 2
  • Thanks 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Evo prenecu jos jedan ceo post posto ima dosta ljudi koji se trude da objasne pogubnost Filipa po tim:

(meni je interesantan a ako modovi misle da treba mogu i da ga prebace na Filipov topik)

 

Skor Zvezde u Evroligi kad je određeni igrač na parketu sa Čovićem / na parketu bez Čovića (prosek na 40 minuta)
- Beron sa Čovićem -14 / bez Čovića -1; 19% vremena na parketu igrao sa Čovićem (48+203 minuta)
Dženkins sa Čovićem -22 / bez Čovića +0; 40% vremena na parketu igrao sa Čovićem (76+116 minuta)
Davidovac sa Čovićem -12 / bez Čovića +3; 31% vremena na parketu igrao sa Čovićem (54+121 minut)
Dobrić sa Čovićem -10 / bez Čovića -2; 39% vremena na parketu igrao sa Čovićem (66+103 minuta)
Perperoglu sa Čovićem -21 / bez Čovića +6; 38% vremena na parketu igrao sa Čovićem (54+87 minuta)
Faje sa Čovićem -18 / bez Čovića +7; 29% vremena na parketu igrao sa Čovićem (48+116 minuta)
Gist sa Čovićem -23 / bez Čovića +2; 24% vremena na parketu igrao sa Čovićem (44+143 minuta)
Odžo sa Čovićem -9 / bez Čovića -7; 49% vremena na parketu igrao sa Čovićem (65+69 minuta)
Lazić sa Čovićem -80 / bez Čovića +7; 8% vremena na parketu igrao sa Čovićem (12+135 minuta)
Simanić sa Čovićem -40 / bez Čovića +9; 14% vremena na parketu igrao sa Čovićem (15+96 minuta)
D. Braun sa Čovićem -38 / bez Čovića -21; 45% vremena na parketu igrao sa Čovićem (23+28 minuta)
Kuzmić sa Čovićem -37 / bez Čovića +7; 13% vremena na parketu igrao sa Čovićem

  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan9 aka Laki said:

FIC - je indeks koji pokazuje koliko neki igrac ima uticaja na igru svog tima. Sto je veci indeks to je igrac znacajniji za tim. Prakticno pokusaj da se svi indeksi sumiraju u jedan. Jednacina po kojoj se racuna je: Poeni + Ofanzivni skokovi + 0.75 * Defanzivni skokovi + Asistencije + Ukradene lopte + Blokade – 0.75 * Broj suteva iz igre – 0.375 * Broj slobodnih bacanja – Greske – 0.5 * Broj licnih greski

glasam da se ovaj parametar promeni, kako mu samo ime i zapoveda

FIC = indeks negativnog uticaja jednog igraca na igru svog tima. Raspon vrednosti od 0 do 1, gde je 1 tzv. apsolutni ficko, i potpuna steta...dok je recimo ona lazina minus partija kad napravi 4 glupa faula i promasi sve zivo negde 0,7-0,8 ficka

  • Like 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dok god je u KKCZ sprdnja time sto u 12 na utakmici ima samo 11 kosarkasa ne vidim sto bi ovde bilo drugacije.

Mogli bi (samo malo modifikovano) kao u Eddie (@uini ne zameri 🙂) da svaku utakmicu izvucemo nekog sa tribina da upadne u 12, sto da ne i odigra nekih 15-tak minuta. 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laki pepe said:

Na SK stoji da ce biti prenos veceras. Je li to tacno?

zbog zdravlja, bolje bi bilo da nije tacno, posto malo ko ima novu tv, pa bi bili iskraceni za gledanja govnara na parketu i govnara na klupi..

 

1 hour ago, VukVule1988 said:

Kao i sve u Srbiji, tako su se i oni razisli kad su pare udarile u mozak. 😁

a su kim zare peva?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...