Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

25 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa poslednji put kad je Sakota gledao Gista, ovaj je igrao cetvorku. Jos mu nisu javili da se prebacio na centra. 

Gist na cetiri je uvreda za kosarku, on nije cetvorka vec dve sezone. U kombinaciji sa Odzom je to blagi horor.

Gist na 5 i Borisa na 4 je najbolja moguca kombinacija, uz Zo-a, Djenku i Lazu, to je petorka koja nam je sinoc donela preokret i koja moze da odbrani i muvu u letu, jer mogu bukvalno sve da preuzmu, a ono na sta ja apsolutbo svrsavam( da prostite), je kad visoki ostane sa Djenkom i ne moze da ga ugura ni cm.Priceless😎

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, laki pepe said:

Posto baratas sa podacima da te pitam ima li smisla izvlaciti zakljucke iz nje iz jednog meca.

Recimo, bez obzira sto se uklapa u trend ja ne bih po odgledanom rekao da je ona bila najvise Filipova zasluga. Napad je bio dobro osmisljen, odnosno islo se na Odza, a njegovih par ispustenih lopti i par zicera koje smo promasili uticalo je na ukuoan broj poena u igri.

Defanzivno smo u drugoj bili daleko najlosiji, tome je i Filip kumovao, zajedno sa Beronom, Davidovcem koji je isto bio ocajan sinoc. Hocu reci da nije toliko bio unisten u igri jedan na jedan nego je bio jedan od faktora koji su srozali nasu timsku odbranu na nizak nivo. Naravno, nije razbijen 1 na 1 jer Valensija nema plejeve kojim je to jaca strana. 

Nije to za neku utjehu, samo nije on bio jrdini krivac za ono sto je bilo lose, u periodima kad je bilo.

Za mene je Davidovac bio ubjedljivo najlosiji, pogotovo u odnosu na ocekivano.

Kvotuješ deo mog posta, a onda se pozivaš na nešto što ja nisam ni rekao u tom istom postu. Sa te strane, nisam morao ni da odgovaram, ali hoću jer te cenim kao kolegu forumaša.

Dakle, nigde nisam napisao da je Filip najveći krivac ili jedini krivac za neku seriju Valensije ili da je bio najgori na terenu. Ne, najgori nije bio ni Davidovac, već Faye (+/- mu je bio -21, a DIFF čak -43). Ono gde sam bacio akcenat je jedna smišljena i svesna, pripremljena akcija da Filip uzima svoje minute u EL, ali da nema skoro nikakav uticaj na igru. Nula uzetih šuteva, nula skokova... ma sve nule osim jedne asisencije. Pa sam onda pokazao, kroz zvaničan statistički podatak, da ni takav pokušaj da se Filip "sakrije" i napravi podnošljivim za EL utakmicu nije uspeo. Ne zato što Ojo nije ubacivao poene ili gubio lopte, već zbog toga što Filip nema kvalitet da igra EL. Što se tiče petorki u kojima Filip igra, lično mislim da ni 4 Pistonsa iz ere Bad boysa kao saigrači na terenu ne bi pomogli da on bude + faktor u odbrani.

Ono o čemu možemo da diskutujemo, a vezano za deo mog posta o Filipu, je moja predikcija da sa njim na parketu u drugom poluvremenu (što znači sa Lorenzom na klupi) ne bi imali šanse za pobedu. To je mišljenje kreirano na osnovu odgledanih utakmica u EL i jačih u ABA, potkrepljeno statistikom. Ako ti imaš neko drugačije mišljenje, nemam ništa protiv da ga navedeš i obrazložiš.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gudura said:

Gist na cetiri je uvreda za kosarku, on nije cetvorka vec dve sezone. U kombinaciji sa Odzom je to blagi horor.

Gist na 5 i Borisa na 4 je najbolja moguca kombinacija, uz Zo-a, Djenku i Lazu, to je petorka koja nam je sinoc donela preokret i koja moze da odbrani i muvu u letu, jer mogu bukvalno sve da preuzmu, a ono na sta ja apsolutbo svrsavam( da prostite), je kad visoki ostane sa Djenkom i ne moze da ga ugura ni cm.Priceless😎

 

 

Se secas one Djenkine odbrane Makabijevog centra u regularnom delu. Covek probao da zida...ispusio. A visi za glavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ridji said:


Koliko volim Djenku i koliko uživam u svakom njegovom trenutku u Zvezdinom dresu samog sebe iznova iznenadjujem. A kada su on i Lazić u istoj ekipi imam utisak da se dodatno dopunjuju, inspirišu, izvlace jedan iz drugog nove defanzivne nivoe, cine još boljim ovog drugog. Lazu bas ne pamtim da igra sa ovoliko samopouzdanja u napadu. Mada nije ovo tek tako, počeo je da se diže i da igra sve bolje evo već nekih mesec dana.

 

http://youtu.be/X26B1bSxQvI

 

Kao i na ovom klipu kad se Dzenkins vratio pre 3 godine. Njihov pozdrav na 3 17.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Liska Manjina said:

 Fali Perper kao hleb nasušni, fali njegova nepredvidivost!

 

Hm, Stratos i nepredvidljivost mi baš i ne idu u istu rečenicu. Kod njega tačno znaš šta će biti, a ukupno postoje dve opcije: 1) pravi mu se pozicija da primi loptu na levom bloku da igra leđima, 2) klasična izolacija licem ka košu i šut preko ruke. Kod njega je nepredvidivo jedino da li će lopte da ubaci u koš, sve ostalo je jasno - opcija 1 ako može, ako ne - opcija 2 sigurno jerbo dodavanje saigračima nije u opticaju. E sad, fali nam i to od njega jer je veća verovatnoća da će on da pogodi loš šut nego bilo ko drugi osim možda Barona iz naše ekipe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, madafaka73 said:

Kvotuješ deo mog posta, a onda se pozivaš na nešto što ja nisam ni rekao u tom istom postu. Sa te strane, nisam morao ni da odgovaram, ali hoću jer te cenim kao kolegu forumaša.

Dakle, nigde nisam napisao da je Filip najveći krivac ili jedini krivac za neku seriju Valensije ili da je bio najgori na terenu. Ne, najgori nije bio ni Davidovac, već Faye (+/- mu je bio -21, a DIFF čak -43). Ono gde sam bacio akcenat je jedna smišljena i svesna, pripremljena akcija da Filip uzima svoje minute u EL, ali da nema skoro nikakav uticaj na igru. Nula uzetih šuteva, nula skokova... ma sve nule osim jedne asisencije. Pa sam onda pokazao, kroz zvaničan statistički podatak, da ni takav pokušaj da se Filip "sakrije" i napravi podnošljivim za EL utakmicu nije uspeo. Ne zato što Ojo nije ubacivao poene ili gubio lopte, već zbog toga što Filip nema kvalitet da igra EL. Što se tiče petorki u kojima Filip igra, lično mislim da ni 4 Pistonsa iz ere Bad boysa kao saigrači na terenu ne bi pomogli da on bude + faktor u odbrani.

Ono o čemu možemo da diskutujemo, a vezano za deo mog posta o Filipu, je moja predikcija da sa njim na parketu u drugom poluvremenu (što znači sa Lorenzom na klupi) ne bi imali šanse za pobedu. To je mišljenje kreirano na osnovu odgledanih utakmica u EL i jačih u ABA, potkrepljeno statistikom. Ako ti imaš neko drugačije mišljenje, nemam ništa protiv da ga navedeš i obrazložiš.

Ja upao sa svojom idejom, koja se ne poklapa sa tvojom pa nastade zbrka. Hocu s nekim da prodiskutujem, a ti djelujes kao dobar sagovornik 🙂

 

Postalo je uobicajeno da se za sve koristi statistika, a ja sam u dilemi koliko je to ispravno. Da ne duzim sire, na nivou pojedinacne utakmice, ako se vec traze greske djeluje mi pametnije sa se analizira sam mec i individualne greske nego da se nesto potkrepljuje statistikom. Onda mozes da nadjes i greske koje su ili josu rezultirale primljenim kosem. Evo recimo, meni najveca individualna Fickova greska juce je u tranziciji kada nije htio da preuzme nego cekao svog cuvara, napravivsi visak za njih i pride oborivsi zbunjenog Fajea. Na kraju nismo primili kos jer je Djenka stigao da napravi faul na zemlji.

Sa druge strane nevjerovatno mi je da Faje tako lose statisticki stojj. Nema sanse da je on bio tako los individualno. Ne znam imas li neko objasnjenje za njega, da ne lupam ja. 

 

A sto se tice ovoga sto si rekao za Ficka, nemam sta da dodam.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Hm, Stratos i nepredvidljivost mi baš i ne idu u istu rečenicu. Kod njega tačno znaš šta će biti, a ukupno postoje dve opcije: 1) pravi mu se pozicija da primi loptu na levom bloku da igra leđima, 2) klasična izolacija licem ka košu i šut preko ruke. Kod njega je nepredvidivo jedino da li će lopte da ubaci u koš, sve ostalo je jasno - opcija 1 ako može, ako ne - opcija 2 sigurno jerbo dodavanje saigračima nije u opticaju. E sad, fali nam i to od njega jer je veća verovatnoća da će on da pogodi loš šut nego bilo ko drugi osim možda Barona iz naše ekipe.

Opcija br.1 ima veliki % uspesnosti.

Druga je pak, slazem se, stvar njegove trenutne inspiracije.

 

Kad bi kod opcije br.1 malo mogao da pogleda i pas za saigraca....ali ne mozes coveka menjati u ovim godinama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Tako se i za Borišu posle Himkija pisalo da je reinkarnacija Garneta pa se posle ponovo upuvao. I meni je drago zbog Lazićeve ofanzivne partije karijere, ali to je upravo to - anomalija koja teško može uskoro da se ponovi. Hajde da pogledamo malo veći uzorak.

 

Inače, ova pobeda je pravi dar sa neba pre svega za Lorenza koji ćuti, radi, trpi nepravdu i krpi rupe. Alal vera, alal vera.

 

No, situacija def nije za radovanje kad se pogleda šira slika jer je izostanak Filipa u II poluvremenu bio samo splet srećnih okolnosti. Šta Šakota misli o svemu, jasno je pokazao u I poluvremenu kad je Filip igrao više od Lorenza. Odvratno. 

 

Igra nam je još miljama daleko od evroligaškog nivoa, ali moram da priznam da je to ipak izgledalo za nijansu smislenije i manje mučno nego pod Gavranom, a pre toga Tomićem. 

 

Što se tiče ovih što žale za propuštenim šansama u ATini, Tel Avivu ili gde već, ja sam prezadovoljan što smo i pored kancera koji nas izjeda još uvek konkurentni i što smo na guzove dobili u Kaunasu i sinoć. Naša igra nije takva da zaslužujemo išta više od trenutnog stanja na tabeli. EL je duga, a još uvek ne zaostajemo previše za PO zonom na tabeli, igrama svakako zaostajemo. 

 

Imao je Laza one 4 trojke protiv Zalgirisa jednom... i tako, odigra odlican mec ofanzivno u sezoni-dve u el... ali nije ni bitno, vazno je sa kida odbranu

 

Znatno se podigao u poslednje vreme, dosta je bio mlak na pocetku sezonu... sad je to opet stari Lazic... a on i Djenka kao dva pit bula, milina ih je gledati na terenu kad su zajedno

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, quentin said:

Rezultatski, nama je meč protiv Cedelimpije u nedjelju važniji od ovog protiv Valensije.

Nadam se da ovo emocionalno pražnjenje plus tenksgiving diner neće ostaviti prevelikog traga na našima.

sve dok postoji razmišljanje u sred sezone koji je meč važniji nećemo krenuti napred

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, laki pepe said:

Veliki problem je sto je trenutno DeDa u dubokom kanalu pa ispada da nas jedan Abalde siluje fizicki. Zato je i zov za Perperom jaci. Mada ne znam koga vsn klupe kad se on vrati.

Jedan Abalde je odlican igrac. Spanski kalina, samo vise 2 i 3, ne 3 i 4.

Al Ponsernau nema sluha bas.

 

Bratina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povremeno na komentarima na vesti B92 može da se naleti baš na bisere botovskog zanata. Ovaj mi se po rečniku i pristupu čini kao bot prvorođenog, koji u slobodno vreme tezgari za Čovića. Prvi komentar se odnosi na izbor Šakote za Zvezdinog trenera a drugi na jučerašnju utakmicu. Obratiti pažnju u drugom komentaru kako nikoga ne bi izdvajao u jučerašnjoj utakmici. Obratiti pažnju i na broj pluseva na drugi komentar. Ipak ima dosta simple minded publike, kod koje to pali, iako je providno.

 

1. " Svako ko u komentarima brlja I mrlja,te ovo,te Ono,te mator je...nije navijac Crvene zvezde!!!To je prikriveni jugosloveni,definitivno.G.Sakota je veliko srpsko trenersko ime.Sa izrazenom specificnom tezinom.Prosao je "scilu i haribdu".Ima znanja,iskustva I autoriteta,I on je covek koji nam treba.To govorim sa punim uverenjem I sigurnoscu.Neka je sa srecom,g.Sakota!Napred ZVEZDA!Sportski pozdrav!
(Walldorf, 23. novembar 2019 20:12)

# Link komentara

 
2. " Iskustvo se ne moze kupiti,niti bilo cime nadomestiti.Covek koji kosarku ima u malom prstu,g.Dragan Sakota je tek na pocetku rada.A posla itekako ima.Na prvi pogled je jasno da ce taj posao raditi strucnjak visoke strucne spreme,pa nam svima preostaje da treneru i momcima poklonimo bezrezrvnu podrsku.Kao sto sam vec rekao,puno posla se mora uraditi.Ipak,i u ovom trenutku izgledamo dobro,sta vise,vrlo dobro.Moramo biti strpljivi,jer ce kompletan sastav proci svojevrsnu trijazu g.Sakote.Ostace i igrace samo oni koji to istinski zasluzuju.Oni drugi ce,siguran sam u to,razduziti opremu ZVEZDE.Ne bih nikoga izdvajao veceras.Svi su bili zeljni borbe i pobede,pa bi to bilo jako nekorektno.Na kraju,zelim reci da nam se veceras vratilo ono sto smo imali,pa ispustili u prethodnim utakmicama EL.Lagano idemo uzlaznom putanjom,radice se vredno i smisleno,pa mozemo ocekivati jos jednu uspesnu sezonu.Koliko uspesnu?Zivi bili pa videli.Napred ZVEZDA!!!Sportski pozdrav!
(Walldorf, 28. novembar 2019 23:44)

# Link komentara

 
Muka mi je kada vidim ovakve tekstove, a još gore kada vidim da to ima prođu, i u sportu, i, što je još gore, u politici. Teško mi pada da ne generalizujem o inteligenciji u celoj jednoj državi. Što se Zvezde tiče, verujem da će taj "stručnjak visoke stručne spreme" (😣) doneti neke pomake, ali bez rešenja suštinskog problema ćemo se i dalje vrteti u krug.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, quentin said:

Rezultatski, nama je meč protiv Cedelimpije u nedjelju važniji od ovog protiv Valensije.

Nadam se da ovo emocionalno pražnjenje plus tenksgiving diner neće ostaviti prevelikog traga na našima.

 

Apsolutno tacno. 

 

Pobeda vodi na poziciju favorita za drugo mesto na kraju.

Poraz znaci grcevitu borbu za plej of uopste.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, laki pepe said:

Ja upao sa svojom idejom, koja se ne poklapa sa tvojom pa nastade zbrka. Hocu s nekim da prodiskutujem, a ti djelujes kao dobar sagovornik 🙂

 

Postalo je uobicajeno da se za sve koristi statistika, a ja sam u dilemi koliko je to ispravno. Da ne duzim sire, na nivou pojedinacne utakmice, ako se vec traze greske djeluje mi pametnije sa se analizira sam mec i individualne greske nego da se nesto potkrepljuje statistikom. Onda mozes da nadjes i greske koje su ili josu rezultirale primljenim kosem. Evo recimo, meni najveca individualna Fickova greska juce je u tranziciji kada nije htio da preuzme nego cekao svog cuvara, napravivsi visak za njih i pride oborivsi zbunjenog Fajea. Na kraju nismo primili kos jer je Djenka stigao da napravi faul na zemlji.

Sa druge strane nevjerovatno mi je da Faje tako lose statisticki stojj. Nema sanse da je on bio tako los individualno. Ne znam imas li neko objasnjenje za njega, da ne lupam ja. 

 

A sto se tice ovoga sto si rekao za Ficka, nemam sta da dodam.

Ja ti se izvinjavam ako sam bio preagresivan, nije mi to bila namera.

Vidi, nisam ni ja neki ljubitelj statistike u smislu da je smatram Svetim pismom. Niti sam neki ekspert za istu. Što kažu, nisam ginekolog, ali mogu/volim da pogledam.

Posegnem za statistikom kada neki vizualni opažaj ili utisak sa utakmice ili niza utakmica treba proveriti. Konkretno, juče tokom meča sam primetio Fayea koliko brljavi na obe strane, onako, baš mi je bilo očigledno. Pa sam hteo da proverim u statistici i potvrdilo se kao tačno. Ti nisi primetio, ja jesam. Sutra će meni nešto promaći, a ti ćeš to da istakneš. Zato nije loše pogledati papir sa ciframa. Eto, čovek koji je bio, po statistici, najbolji defanzivac Zvezde do sada u EL, je bio sinoć najlošiji. Druga krajnost je Gist, koga je većina ljudi percipirala kao lošeg (zbog niza promašaja u 4/4 kada se lomilo), ali on čovek ima sasvim ok statse. Plus/minus mu je +11, DIFF 28.2 za preko 20 minuta na parketu. A Faye bolji po indeksu korisnosti od Gista (PIR 7 prema 3), bolji u skokovima 8 prema 2, blokade 1 prema 0. Zato i postoje različite statističke kategorije, da mogu da se ukrste i da se izvuče neki zaključak. Što se tiče uzroka, trebalo bi pogledati sa kim su igrala ova dvojica igrača. Moguće je da je Gist većinu vremena proveo sa Lorenzom i Đenkom, a da je Faye gulio sa Filipom tih 8 ipo minuta kada smo pali, da je potkačio onih 3 minuta Davidovca itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Hm, Stratos i nepredvidljivost mi baš i ne idu u istu rečenicu. Kod njega tačno znaš šta će biti, a ukupno postoje dve opcije: 1) pravi mu se pozicija da primi loptu na levom bloku da igra leđima, 2) klasična izolacija licem ka košu i šut preko ruke. Kod njega je nepredvidivo jedino da li će lopte da ubaci u koš, sve ostalo je jasno - opcija 1 ako može, ako ne - opcija 2 sigurno jerbo dodavanje saigračima nije u opticaju. E sad, fali nam i to od njega jer je veća verovatnoća da će on da pogodi loš šut nego bilo ko drugi osim možda Barona iz naše ekipe.

Slažemo se, ali na sve to valja istaći da iz te dve situacije on ponekad može izvući najbolje, može kreirati i za sebe, a uz sve to ne znam da imamo bolju opciju od njega kada je u pitanju igra leđima prema košu. A uz sve to i majstorje da iznudi faul i protivnika uvede u bonus.

 

Bold: On je tim potezima često lomio utakmice, tako da i to računam kao nepredvidivost.

Link to comment
Share on other sites

Ekipe se obicno trgnu kada promene trenera. Da li je do samog trenera ili jednostavno do promene videcemo u sledecim utakmicama. Raduje povecana zelja igraca za pobedom. Kod Tomica i v.d.-a nakon toga nekako mi se cinilo da im je svejedno da li igraju utakmicu ili idu na burek. Djenka je od pocetka sezone u problemu posto ga konstantno treneri ubacuju u igru zajedno sa Covicem Jr. To i ima smisla zato sto je Djenka odlican defanzivac i pokusava da se pokrije slaba Coviceva defanziva. Medjutim on se bas u takvoj petorci gusi. Njemu treba lopta u rukama i pomoc saigraca da udje dobro u utakmicu.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feanorlfc said:

Sto neko napisa sinoc, na momente je odbrana zalicila naa radonjiceve ekipe. Generalno smo dobri defanzivno, ali par minuta trece cetvrtine sinoc... Spoljna linija : Braun, Dzenkins I Lazic je pakao za protivnicke bekove. Tu mozemo da lomimo utakmice. 

 

predivna def minijatura od sinoć:

 

Marinko samo što je ušao u igru naložen da nastavi seriju ali ovaj put čeka ga gore pomenuta spoljna linija:

U nekoj polukontri Lorenzo mu onim fataljkama zasmeta i tera na korekciju kretanja ka Đenki koji ga odnosi kao ''produženi smlekom '' do Laze i tu udvojen gubi loptu koja odlazi u aut. Nije imao vremena da pogleda koš ili da nađe slobodnog za povratnu.

Pardon dečko ali kasa je već saldirana, izbrojen pazar i spuštamo roletnu. 

Edited by Wingwalker
  • Like 5
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...