Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, Константин said:

Мене је уз оних 8 мин тапкања јуниора нервирао Шакота са Гистом на 4. Јбт човјек разваљивао све ове године ЕЛ преко pick and rolla, као да треба неко знање како га употребљавати...

Skim ce da igra pik en rol?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta reci o mecu?

 

Prvo, odlican pocetak, neverovatni Lazic. Onda ide zaista sramotan prekid, ja se ne secam da sam nekad u mecu evrolige ovako nesto video. I onda mi hocemo A licencu, fantaziramo kako je Bartomeu namerno ukinuo licencu ABA ligi da bi se obezbedio da ne udje "neka" Buducnost.

 

Posle prekida oni preuzimaju konce, Dubljevic odlicno koristi nasu uzasnu odbranu na popu. Razlika na poluvremenu nekih podnosljivih 4-5 poena.

 

U nastavku mi preuzimamo mec, Valencia se raspada pod pritiskom, odlazi se na 60:49, ali... Ide poslednja cetvrtina, Lorenzo odlazi na klupu, igre vise nema, od 60:49 odlaze na 63:65. Gist uspeva da upropasti napad za napadom, Sakota igra sa dva centra a Ponsarnau sa petorkom sa Vivesom, dva krila i dva centra.

 

I onda stvari u svoje ruke preuzima ovde i od Covicevih botova osporavani Lorenzo,  prvo svojim prodorima, pa onda preuzima odgovornost i posramljuje sve strucnjake na celu sa N.Covicem. Pa naravno da mu nije bilo drago, on je mastao da mu sincina tako ubacuje trojku. Steta sto ovaj ne ume ni da dobaci kad je bitno.

 

Lorenzo mozda nije jedan od najboljih plejmejkera u evroligi, ali on to ni ne treba da bude, da kriticari to vec jednom utuve sebi u glavu umesto sto stalno ocekuju novog McCalebba. Ima najbolji ulaz od svih u ekipi i igra odlicnu odbranu. Sad je i resio mec, ali ne, treba da i ne pravi faulove i da igra kao da prima 1,5 milion po sezoni.

 

Filipe odlazi! Sto pre bude sklonjen iz ekipe, to bolje. Mozda cemo i imati sanse da napravimo nesto umesto sto ovaj stalno smeta i pravi mu se mesto kao da je nevidjeni talenat u pitanju. Nista ABA liga, nista ograniceni minuti, ispisnica pa neka nadje neki Lovcen ili Zlatorog.

 

Jenkinsova forma u uzlaznoj putanji. Odbrana vrhunska, ukrao nekoliko vaznih lopti. VePron mora van jer je jedini nacin da dobijamo meceve da Djenka proigra, a to se nece desiti ako bude igrao 10 minuta.

 

Baron ispogadjao svoje suteve, on ume da pogadja kada protivnik ne odigra tvrdu odbranu, a to nam treba kad hocemo da se odvojimo.

 

Lazic mec sezone. Sve je radio, ulaz, sut za tri poena, vodio loptu, igrao odbranu. Sjajan mec.

 

Dobric - jedna pogodjena trojka iz coska.

 

Davidovac, Simanic - nisam ih nesto primetio.

 

Faye - dobar u odbrani i u skoku, sut kriminalan i dalje.

 

Gist - previse sebican za moj ukus, a Sakotina greska je stavljanje njega na 4. Proslo je to vreme, on treba da preuzima bekove prilikom odigranog picka i switcha, tad je jako koristan.

 

Ojo - odlicno izvodjenje slobodnih bacanja, bravo Ojo!

 

Kuzmic - ne znam, ne secam se kako je igrao.

 

Ova ekipa igra bez dva projektovana startera, to je prakticno ekipa iz prosle sezone pojacana Brownom i Gistom, ali bez Stratosa. Tu se vidi koliko je dobar igrac Lorenzo, mi u EC nismo bili ni blizu da dobijamo ovakve meceve.

 

Odbrana, tranzicija, sto vise trcanja, sto manje pozicionih napada. I sto manje omce na glavi koja nas steze u vidu F.Covica.

 

Filipe odlazi!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Zo pokidao i u odbrani u poslednjih par napada. Otprilike pokrpio ono sto je Gist zasrao u napadu. Da to ne odbranismo, kad nismo mogli do kosa, rutinirali bi nas. Stvarno ga ima na obe strane terena.

 

Jos pick da nauci 😄

 

I da zakucava :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zizu said:

Filip je ostao u svlacionici zbog ruke, nije ga Sakota zaboravio na klupi

uopste nisam primetio da nije na klupi, dobro je sakota kombinovao sa đenkom i braunom iako smo imali pad pocetkom zadnje četvrtine. ipak najvise moze da raduje velika posvecenost odbrani svih igrača koji su igrali u drugom delu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Jeben raspored imamo. 10 utakmica u u decembru. Od cega 7 gostovanja.

 

U narednih 5 utakmica kod kuce imamo Baskoniju i Oly a gostujemo Armaniju (sledece nedelje) , CSKA i Zenitu.

 

Dosta tezak raspored.Kada bi dobili ove dve kod kuce i tukli Zenit u gostima bilo bi odlicno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...