Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Nikad mi nije bilo jasno sto ogromna vecina ljudi toliko omalovazava Zdovca kao trenera. Ok mozda nije klasa ali nije ni takva neznalica. Bio je prvak sa Bosnom, Olimpijom, Cedevitom. Bio je i trener godine u Evrokupu (2012), bio je 4. sa Slovenijom na EP 2014 i jednom 7. na SP. Ima neke rezultate iza sebe i nekakvo iskustvo. Nije pocetnik tipa Alimpijevic, Tomic ili Gavrilovic. Koliko se sjecam njegove ekipe su uglavnom igrale dobru odbranu, mozda gresim. Ja licno ne bih bio nezadovoljan Zdovcem. Pogotovo ne u ovakvoj situaciji. 

Edited by red_white
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, red_white said:

Nikad mi nije bilo jasno sto ogromna vecina ljudi toliko omalovazava Zdovca kao trenera. Ok mozda nije klasa ali nije ni takva neznalica. Bio je prvak sa Bosnom, Olimpijom, Cedevitom. Bio je i trener godine u Evrokupu (2012), bio je 4. sa Slovenijom na EP 2014 i jednom 7. Ima neke rezultate iza sebe i nekakvo iskustvo. Nije pocetnik tipa Alimpijevic, Tomic ili Gavrilovic. Koliko se sjecam njegove ekipe su uglavnom igrale dobru odbranu, mozda gresim. Ja licno ne bih bio nezadovoljan Zdovcem. Pogotovo ne u ovakvoj situaciji. 

 

Svaka cast, ali nama treba trener koji ce da nas vodi u Evroligi... znaci da ima neko priblizno iskustvo iza sebe. To nije Evrokup iz 2012 koje je znatno slabije takmicenje nego sto je sada.

 

Nama treba trener koji ce da nas vodi do titule u Aba ligi i da izdrzi pritisak sve jacih klubova u regionu. Zdovc to ne zna i nikada nije osvojio Aba ili slicnu ligu.

 

Nama treba harizmaticni trener koji ce umeti svojom energijom da napravi sto jacu vezu izmedju tima i navijaca, a kao posledicu da pune tribine i kada tim gubi. Zdovc to nema u sebi.

 

Za nas ne treba da trener ima "neke" rezultate i "neko" iskustvo iza sebe, pa da eto budemo zadovoljni posto Alimpije i Gavra nisu cak ni to imali... vec nam treba tacno odredjeno iskustvo i tacno odredjeni rezultati koji jedino mogu da garantuju da taj covek ima odgovarajuci know-how i autoritet. Jer ovo nije ni Bosna ni Cedevita vec Zvezda koja puca na vrh. Barem ja to tako dozivljavam. Zdovc je zonska liga trenera i za nas je samo pod uslovom da je i nasa mera zonska liga a ne evroliga.

 

Zato Nebojsa treba da ode zajedno sa njim jer je nesposoban u selekciji trenera... ili mozda samo tendenciozan ali na stetu kluba i svih nas kao navijaca. Dosta vise bre. 

Edited by mmajstor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Svaka cast, ali nama treba trener koji ce da nas vodi u Evroligi... znaci da ima neko priblizno iskustvo iza sebe. To nije Evrokup iz 2012 koje je znatno slabije takmicenje nego sto je sada.

 

Nama treba trener koji ce da nas vodi do titule u Aba ligi i da izdrzi pritisak sve jacih klubova u regionu. Zdovc to ne zna i nikada nije osvojio Aba ligu.

 

Nama treba harizmaticni trener koji ce umeti svojom energijom da napravi sto jacu vezu izmedju tima i navijaca, a kao posledicu da pune tribine i kada tim gubi. Zdovc to nema u sebi.

 

Za nas ne treba da trener ima "neke" rezultate i "neko" iskustvo iza sebe, pa da eto budemo zadovoljni posto Alimpije i Gavra nisu cak ni to imali... vec nam treba tacno odredjeno iskustvo i tacno odredjeni rezultati koji jedino mogu da garantuju da taj covek ima odgovaraju know-how i autoritet. Jer ovo nije ni Bosna ni Cedevita vec Zvezda koja puca na vrh. Barem ja to tako dozivljavam. Zdovc je zonska liga trenera i za nas je samo pod uslovom da je i nasa mera zonska liga a ne evroliga.

 

Zato Nebojsa treba da ode zajedno sa njim jer je nesposoban u selekciji trenera... ili mozda samo tendenciozan ali na stetu kluba i svih nas kao navijaca. Dosta vise bre. 

Od reci do reci , potpisujem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ИEsA IlIC said:

 

slazem se malo sam preterao u tonu. nismo drugari, znam ko je iz price kad se sakupljala pomoc na b92 kad su bile poplave i zelim ovako javno da joj se izvinim.

 

 

rajan tompson? gal mekel? zasto si ogranicio na americke bekove? sofo? vasa? zgazena pogacica? simon? stimac? proklet bio dan milko?


btw, filipa niko u ekipi ne mrzi, ma koliko vi to zeleli i izmisljali. 

filip se nije raspadao bas na svakoj utakmici, bio je odlican portiv makabija i albe.

veceras je bio uzasan, najgori od svih 8 tekmi. slabo je organizovao plus se ispucavao. sve suprotno od onoga sto treba da radi.

kakvom pritisku i polivanju govnima je izlozen, i ovo je dobro. 

mada ponavljam ova tekma je primer svega onoga sto ne treba da radi i mene isto izludjuje kad krene da se ispucava. 

 

ja sam za nebojsinu zvezdu, cak i po cenu filipa, vi kako hocete. 

i ok, prebrojali smo se. svako nek radi kako mu je volja, samo nemoj posle da bude ima i on dusu. 

 

brate neso, hajde da pokusam da zamislim da si sasvim ok lik kakvim sam te percipiro ovih par godina i da si se jednostavno uzjogunio i poceo da teras neku svoju agendu kako ne bi morao da kazes ok pogresio sam

biliv mi, i sam sam znao da upadnem u taj trip, i da crno pokusam da predstavim belim, ali sa 15 godina kada sam mislio da sam najpametniji i najlepsi na svetu

 

kako mozes da poredis ball is mine filipa sa spot up suterom u krizi (ryan thompson)?

kako mozes da poredis lomim tablu koliko ja zelim jer ball is mine filipa sa mekelom koji je drao u aba i bio stidljiv, pasivan (bez velike stete) u evroligi?

kako mozes da poredis najveceg srbina dzemku koji je u svakoj inkarnaciji na kraju postao go to guy sa predivnom 1 on 1 odbranom i malog covarinog koji i nije covek vec fizicki entitet uznemirujuce spoljasnjosti, bez samosvesti, cija je jedina svrha da se istovari sto vise para u kucu covica?

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

Pre bi se ugrizao za dupe.

Tako je, ne moram ja njega vredjati i zvizdati mu, odavno napisao da ne postoji taj igrac koji nosi dres bilo koje sekcije SD CZ kome cu ja zvizdati ili terati iz kluba.Valjda sam tako vaspitan ili je moj princip. Ako ce sada da me ovde etiketirate zbog toga stava, samo napred. 

 

Ja vam zelim da uspete u vasoj nameri ako si ubedjen da cete skupiti dovoljan broj, mada mislim da vas je i 10 dovoljno, a mozda vas i toliko ima ukupno koji su spremni javno da to urade, jer mnogo je lakse u gomili nego kada je prazan Pionir pa otuda sam i skeptik da cete imati kriticnu masu za taj poduhvat.

 

Druga i ne manja vazna stvar  je da sam 5000 km/milja daleko od Bgda da bi prisustvovao toj utakmici protiv Mornara.

 

 

Edited by Šarac
Link to comment
Share on other sites

Može biti da si u pravu, mi Srbi smo govna. Ne bi nas ni Vučko jahao ovolike godine da ljudskost i samopoštovanje postoji kod većine makar u tragovima. Mrvicama. No, pogan smo narod, prepun dupeuvlakača koje možeš jebati dok ne umru, na kraju će da oližu karu koja ih je razvalila.

 

Tako da je zaista moguće ne da ne bude kritične mase nego da nebude nikoga sem nas par (uobičajenih) budala.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Šarac said:

Tako je, ne moram ja njega vredjati i zvizdati mu, odavno napisao da ne postoji taj igrac koji nosi dres bilo koje sekcije SD CZ kome cu ja zvizdati ili terati iz kluba.Valjda sam tako vaspitan ili je moj princip. Ako ce sada da me ovde etiketirate zbog toga stava, samo napred. 

 

Ja vam zelim da uspete u vasoj nameri ako si ubedjen da cete skupiti dovoljan broj, mada mislim da vas je i 10 dovoljno, a mozda vas i toliko ima ukupno koji su spremni javno da to urade, jer mnogo je lakse u gomili nego kada je prazan Pionir pa otuda sam i skeptik da cete imati kriticnu masu za taj poduhvat.

 

 

u prevodu:

za razliku od ovih deset nevaspitanih koji su hrabri samo u gomili...:23:

 

ovo kao da je Federer napisao...na finjaka namazano govnima u tankom sloju i urolano u fensi oblandu.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Ovi sto dolaze da zvizde Filipu u ponedeljak, , neka dodaju i par pesmica i protiv Zdovca, ej trener koji je uspeo sa Olimpijom da ispadne iz Aba lige nas da vadi??????

 

 

 

Nema apsolutno  nikakve veze jedno s drugim...

Kakvu si glupost ti napisao covece :ajme:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od prošle godine

 

Čović je ljubomoran i sujetan

Slavnić je već 11 godina van košarke. Pre šest godina zvao ga je Nebojša Čović, ali sve se završilo samo na razgovoru.

– Nebojša Čović je izuzetan sportski radnik, možda najbolji u poslednjih 20-30 godina, tu nema dileme. Ali pošto mu je nadimak Sujeta, njemu je teško da ima Slavnića pored sebe jer misli da taj reflektor neće zakačiti obojicu, i to je jedini mogući razlog što me nema u Zvezdi. On je od Crvene zvezde napravio poligon za obuku trenera, čast izuzecima, ali za pojedine je sramotno što su ikada prišli Zvezdi. Što se tiče košarkaškog znanja, Čović je bio igrač u pokušaju, to mu fali, a misli da zna sve bolje od drugih trenera. Ja sam pronašao sreću u privatnom životu, u braku s mojom ženom Jelenom, i ovo sve pratim s nekim zadovoljstvom i ne mislim da sam išta izgubio. Da li su oni izgubili, to oni možda neće nikada ni saznati. Pre šest godina smo Čović i ja dva sata pričali o mom povratku u Crvenu zvezdu i na kraju mi je rekao da će o tome razgovarati sa Aleksandrom Vučićem. Rastali smo se uz: „Zovem te”. Javio se tek posle dve godine, pozvao me je na proslavu 40 godina od osvajanja Kupa pobednika kupova. Naravno, odbio sam poziv i rekao da nisam ikebana. Nije mi odgovorio na pitanje šta bi sa onim „zovem te”. Do dan-danas nisam saznao ko me neće, Čović ili Vučić. Ali nije važno, ja se radujem svakom Zvezdinom uspehu jer nemam za kim da žalim, nemam na koga da budem ljubomoran – objašnjava Slavnić.

 

 

Moka otpada

Link to comment
Share on other sites

Dobro, obojica su "nesto" u pokusaju. Nebojsa je igrac u pokusaju, kao i sin mu, a Moka je trener u pokusaju.

 

Naravno da klub treba da vodi racuna o svojim legendama, ali neka se bilo ko zapita, onako slusajuci kako Slavnic govori, da li nam na mestu trenera zaista treba neko onoliko ogranicene inteligencije. Cak sam bio i umeren u odabiru termina.

 

Ovo za sujetu je najverovatnije u pravu, ali nije da to vec nismo znali, ocigledno je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Anton Chigurh said:


Ceka se prva dvojka, srpski Ben Simons samo za dvojke. Kao mogucnost vidim jedino da mu pri prodoru direktni cuvar dobije infarkt i samim tim ne uspe da mu lupi prvi tempo u sedmi red tribina.


Crkoh :lol_2:

 

Elem, neki insekt mi govori da će Pionir u ponedeljak da zviždi vepru ali da će vepar zbog sitne povrede to da gleda sa bezbedne udaljenosti iz Železnika :kece:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Svaka cast, ali nama treba trener koji ce da nas vodi u Evroligi... znaci da ima neko priblizno iskustvo iza sebe. To nije Evrokup iz 2012 koje je znatno slabije takmicenje nego sto je sada.

 

Nama treba trener koji ce da nas vodi do titule u Aba ligi i da izdrzi pritisak sve jacih klubova u regionu. Zdovc to ne zna i nikada nije osvojio Aba ili slicnu ligu.

 

Nama treba harizmaticni trener koji ce umeti svojom energijom da napravi sto jacu vezu izmedju tima i navijaca, a kao posledicu da pune tribine i kada tim gubi. Zdovc to nema u sebi.

 

Za nas ne treba da trener ima "neke" rezultate i "neko" iskustvo iza sebe, pa da eto budemo zadovoljni posto Alimpije i Gavra nisu cak ni to imali... vec nam treba tacno odredjeno iskustvo i tacno odredjeni rezultati koji jedino mogu da garantuju da taj covek ima odgovarajuci know-how i autoritet. Jer ovo nije ni Bosna ni Cedevita vec Zvezda koja puca na vrh. Barem ja to tako dozivljavam. Zdovc je zonska liga trenera i za nas je samo pod uslovom da je i nasa mera zonska liga a ne evroliga.

 

Zato Nebojsa treba da ode zajedno sa njim jer je nesposoban u selekciji trenera... ili mozda samo tendenciozan ali na stetu kluba i svih nas kao navijaca. Dosta vise bre. 

Onda Paskval. Neki raskid ugovora da se namakne lova za njega i naravno novog plejmekera koji ce sa Braunom da cini tandem. 

 

Inace nije ni Radonjic imao neke rezultate iza sebe. Cak sta vise Zdovc je u ovom momentu dokazaniji trener od Radonjica kada nas je preuzeo. Jedino sto je Radonja bio mladji pa mu je to plus. Zdovc nije EL trener jer su slovenacki klubovi go k, a bez jakih domacih klubova koji ce da te lansiraju nema ni trenera koji ce tako lako da udje u to drustvo. Zdovc ima 52 godine i nije neka ispusena mustikla tipa Repesa. Ako ne moze Paskval, Barcokas ili nesto slicno doveo bi Zdovca. Sigurno je bolji od svih Alimpijevica, Gavrilovica i dostupnih domacih opcija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, naravno, kako Čović razmišlja, ali bilo bi u najmanju ruku komično da mu recimo Zdovc ne odgovara jer nema dovoljno iskustva na EL nivou, a svi treneri koji su mu vodili ekipu od odlaska Radonje bili su de fakto početnici, i to uglavnom početnici u poslu prvog trenera uopšte.

S obzirom na situaciju, ne možemo mi sad da tražimo savršenog trenera, ni nekog s kim će da se potpiše neraskidivi sedmogodišnji ugovor, tražimo trenera koji može da izgura sezonu i ostvari minimalne ciljeve, uglavnom vezane za ABA ligu.

Što se mene tiče, svaki trener koji zna više košarke od Gavrilovića, ima više iskustva, autoriteta od njega, neko ko će bar pokušati da bude samostalan u rad, je prihvatljivo rješenje. Nama mnogo više znači dobar trener sada, nego odličan trener za tri mjeseca.

Link to comment
Share on other sites

ne znam puno tj ništa o zdovcovoj trenerskoj filozofiji i skillu kao trenera. pored cedevite, sećam se nešto malo olimpije i repke slovenije

 

ali na konto njegovog pristupa kao igrača, ne bih imao ništa protiv da bude trener. plus, video sam neki YT gde hoće da se tuče sa svojim igračem, pa ako sve propadne, biće nekog spektakla

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Pre par nedelja nisam bio oduševljen Zdovcem, ali trenutna situacija zahteva promenu na mestu glavnog trenera a očigledno je da od ozbiljnih imena nema ništa.

 

Moj primarni razlog zašto mi se nije dopala ta opcija je to što Zdovc nije trener za duže staze. Koliko ja znam, radi se o jako strogom treneru, čiji način vođenja graniči na autokraciju i tiraniju. To je ok kao šok terapija da se malo uspostavi red u razbitoj bandi, kakva smo mi trenutno, ali taj način ne pije vodu na dugi period, jer te kad tad ekipa počne kulirati a hemija unutar iste se poruši. Mislim da je to bio njegov glavni problem u prošlim ekipama. Uvek su tu bile neke svađe, incidenti...

 

Ali ako postoji neko od ovih non-elitnih trenera, koji če Fička zakucati za kraj klupe posle jedne od njegovih brljotina, to je Zdovc.  Ali da če pući između njega i Nebojše u roku od pola godine, pući će.

10 minutes ago, uini said:

ne znam puno tj ništa o zdovcovoj trenerskoj filozofiji i skillu kao trenera. pored cedevite, sećam se nešto malo olimpije i repke slovenije

 

ali na konto njegovog pristupa kao igrača, ne bih imao ništa protiv da bude trener. plus, video sam neki YT gde hoće da se tuče sa svojim igračem, pa ako sve propadne, biće nekog spektakla

 

Da, mislim da je u AEK-u pokušao da mlatne jednog Amerikanca na klupi, pošto je prošao pored njega dok mu je ovaj nešto objašnjavao

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Losa losa utakmica, prava antikosarka. Izdvojio bi neverovatnu zelju i kod nas i kod njih da upisu pobedu. Ovaj put smo mi imali vise srece. Mada ima i ono da sreca prati hrabre. Mi smo bili mnogo hrabri.
Lorenco ima visok plafon. Da sam ja neko u KKCZ ja bi mu odmah sad ponudio i ugovor za sledecu godinu. Na kraju ove sezone nece nam biti u dometu.

Ja sam odusevljen kakvu potencijalnu odbranu moze da igra ovaj tim. Samo da se nekako resimo Gavrila. Koliko taj covek nema nikakav osecaj ko kako igra i koga bi trebalo da menja. Vec nekoliko puta mu se desava da odlican moment tima upropasti sablonskim izmenama jer je on tako nekako zacrtao da ce menjati. Deluje kao da ima neki podsetnik u telefonu koji mu signalizira kada su istekle predvidjene minute.

Ako su kandidati Paskval ili Zdovc to je po meni ok. Naravno da je mnogo bolje Paskval. Tu bar nema dileme. Odlicno je sto oba trenera forsiraju odbranu i mislim da cemo napraviti jos i iskorak na tom planu(ako je uopste moguce). Mislim da ni Zdovc nece forsirati Filipa (nekako verujem da ce novi trener dovesti jos jednog "svog" pleja) jer je kod nas bar ocigledno koliko nam fali kreativnosti u napadu. Bukvalno ona svetleca ruka koja pokazuje na bolnu tacku. 

Treba uzeti u obzir i da ce sledeci trener imati sigurno bolje rezultate od trenutnih rezultata tako da je preuzimanje KKCZ prakticno zicer. Svaki trener ce biti spasilac.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...