Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, Knipex said:

Možeš da radiš šta hoćeš, džabe, nerviranje ti ne gine. Probao ja zadnje dve utakmice sa rakijom i šunkom, nema čvaraka još uvek, i umalo nisam polomio staklo na stolu. Danas radim drugu smenu tako da ću, možda, prvo poluvreme gledati na streamu a drugo većinom provesti u kolima na putu do tazbine koja takođe slavi, kao i tvoja. Najveći problem vidim u tome kako da iskuliram grobare koji dolaze tamo na slavu. Do sada su se pokazali kao da su ih Tegeltija i Pantić zajedno kovali u provalijama Mordora. Samo je šurakov paša normalan čovek pa obično sednem sa njim ali vole ovi da dođu da nazdrave da ga jbeš. Prošli put sam ih tovario kako im je Vučić sve dao i kako je namešteno da Partizan bude šampion, iznosio neke argumente, ne znam ni sam odakle sam ih izmišljao :classic_biggrin: Umesto živeli govorio im Vučiću pederu :classic_biggrin: Popizdeli i rekli šuraku kako lupetam celo veče i da sam nesnosan.

Payback is a bitch... 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Ma, i na -35 ce se naci razlog zasto je ovo dobro sto nam se dogadja i zasto ne treba da se reaguje. Moc spinovanja je neogranicena. Nece meni Strahinjica Bana....i tako to...

 

Strahinjica Bana nece ali bi mogle dobro popunjene tribine Pionira ili Arene da mu "kazu" nesto na tu temu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

Možeš da radiš šta hoćeš, džabe, nerviranje ti ne gine. Probao ja zadnje dve utakmice sa rakijom i šunkom, nema čvaraka još uvek, i umalo nisam polomio staklo na stolu. Danas radim drugu smenu tako da ću, možda, prvo poluvreme gledati na streamu a drugo većinom provesti u kolima na putu do tazbine koja takođe slavi, kao i tvoja. Najveći problem vidim u tome kako da iskuliram grobare koji dolaze tamo na slavu. Do sada su se pokazali kao da su ih Tegeltija i Pantić zajedno kovali u provalijama Mordora. Samo je šurakov paša normalan čovek pa obično sednem sa njim ali vole ovi da dođu da nazdrave da ga jbeš. Prošli put sam ih tovario kako im je Vučić sve dao i kako je namešteno da Partizan bude šampion, iznosio neke argumente, ne znam ni sam odakle sam ih izmišljao :classic_biggrin: Umesto živeli govorio im Vučiću pederu :classic_biggrin: Popizdeli i rekli šuraku kako lupetam celo veče i da sam nesnosan.

 

Bold:  Jbt, sta mu ovo dodje ? 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Swift Pancakez said:

imala aba liga ili ne direktnu prohodnost ka EL, ne treba rasturati nesto sto je u osnovi dobro, i sigurno 2 klase iznad nacionalnih sampionata

 

apsolutno, uostalom, aba se igrala i pre prohodnosti u el.

a sada ce kao zadar, mornar i igokea da odustanu od aba lige zato sto nema evrolige. kao da bi ikad igrali evroligu

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Haggard said:

 

apsolutno, uostalom, aba se igrala i pre prohodnosti u el.

a sada ce kao zadar, mornar i igokea da odustanu od aba lige zato sto nema evrolige. kao da bi ikad igrali evroligu

 

Ali će sada svi protivnici ABA lige (po nacionalnim savezima, recimo) dobiti dodatan argument.

S druge strane, neigranje EL i smanjenje pritiska oko rezultata proizvešće manje budžete, ali i otvoriti više prostora domaćim igračima. Da ne igramo EL i da ABA igramo za plasman u EC vjerovatno bi dva do tri igrača koji su sad u FMP bili u Zvezdi ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Haggard said:

 

apsolutno, uostalom, aba se igrala i pre prohodnosti u el.

a sada ce kao zadar, mornar i igokea da odustanu od aba lige zato sto nema evrolige. kao da bi ikad igrali evroligu

 

 

Zadar ce svakako da odustane od ABA na kraju sezone, pitanje je samo da li ce da igraju ABA2 ili ne.

 

Nije samo Djordijeva odluka da iskljuci klubove sa ovih prostora uticalo na stanje u ex YU kosarci, to je obostrano dejstvo.

 

Prvo smo imali 3 kluba u EL i to su bili Partizan (sa "izazivacima" - Hemofarm, Zvezda, FMP), Cibona (Zadar) i Olimpija (uz Buducnost). Kasnije se to svelo na Partizan, Zvezdu i Cedevitu, Cibona i Olimpija su drasticno srezali budzete, Zadar je bio jos gori od njih, Hemofarm je prestao da postoji, Radnicki i Igokea nisu imali uslove.

 

Ostali smo na 3 kluba (i Buducnost koja nije imala nekih vecih ulaganja tada) i nismo mogli da zadrzimo 2.

 

Ova sezona je zapravo eksces i prava je ironija da liga sa 4 jake ekipe i igracki i finansijski moze sasvim da izvisi za plasman u EL. Jer, ranije ili Buducnost nije bila taj nivo ili Partizan nije uspevao da udje ni u PO, a jedne sezone je Mega igrala finale pa se znalo vec tada ko igra u EL.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Haggard said:

 

apsolutno, uostalom, aba se igrala i pre prohodnosti u el.

a sada ce kao zadar, mornar i igokea da odustanu od aba lige zato sto nema evrolige. kao da bi ikad igrali evroligu

 

Može se postaviti pitanje i zašto igraju tu ligu, nije baš da ima nekog napredka kod tih timova, sem što je dosta skuplja od domaćih liga ...

na nekim utakmicama KLS ima više navijača nego na ABA. Većina saveza je protiv ABA, dovoljno je da se jedan povuče i to je kraj ...

ABA-2 je posebna priča, nepotrebna skroz.

Ove promene u EL će sigurno ostaviti traga na ABA ligu, videćemo kako i šta.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Ali će sada svi protivnici ABA lige (po nacionalnim savezima, recimo) dobiti dodatan argument.

S druge strane, neigranje EL i smanjenje pritiska oko rezultata proizvešće manje budžete, ali i otvoriti više prostora domaćim igračima. Da ne igramo EL i da ABA igramo za plasman u EC vjerovatno bi dva do tri igrača koji su sad u FMP bili u Zvezdi ove sezone.

 

protivnici aba lige imali su svoje "argumente" i pre ove eventualne odluke da aba liga ostane bez evrolige, tako da je njima ovo dobro doslo. najvise je tih glasova iz hrvatske, samo ne znam sta bi njihovi klubovi igrali bez aba lige. alpe adria ligu verovatno, sa austrijancima i cesima.

slazem se da ce neigranje evrolige smanjiti budzete i pritiske i dati sansu mladima, sto mozda i nije lose. vidimo kako se buducnost i zvezda provode u evroligi, a imaju svemirske budzete za nase prilike. i razlika ce biti sve veca. od ovakve evrolige kakvu zvezda igra ove sezone nema nikakve vajde, bolje da ju ne igra.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba zaboraviti i Djordijeve argumente da nas sve zajedno otera u tri pizde materine.

 

Kao na primer onaj "performans" u nasoj hali prilikom utakmice na "noc vestica", posle kog me je transfer blama drzao barem nedelju dana ili ono nadkurcivanje u prostakluku u finalu aba lige prosle godine gde smo mi i Crnogorci jasno pokazali da smo braca po divljastvu.

 

Sta ce njemu da ima ligu sa klubovima koji do rezultata dolaze u atmosferama linca? On covek gleda profit i da se ljudi zabavljaju uz lagani poklic "Difens Difens" i po nekim hot dogom u ruci. Jebe se njemu za zvizdanje himni evrolige i bacanje svinjskih nogica uz gusle na teren.

 

Mi smo bre nenormalno okruzenje. Ceo Balkan. Kad se dovedemo pod libelu, mozda nas neko i pozove.

 

Inace, ta prica hrvatskih klubova o tome kako oni treba da izadju iz aba lige je klasicna prica "bolje ja da budem prvi u svojoj selendri nego neki tamo u gradu". Da ne pricamo  o tome da bukvalno nema nikakvog pomaka na bolje, stavise sve su slabiji, iako vec neko vreme uporedo igraju i svoju ligu.

 

Jedina liga koja bi, koliko toliko, bila ok, od svih u bivsoj Jugi, je srpska liga. Ne pricam o regularnosti koja je odavno otisla u kurac, vec o nekom kvalitetu i potencijalu da bude komercijalno isplativa. Ali nisam ni za to.

 

@profaarmor

Tacno, ali to je vec deo price u kojoj je i sam Djordi licemeran. Dokle god me obasipas kesom, jebe mi se za kulturu. Napisah vec, isto kao i Turci. Dok je Turkish airlines sponzor, alles in Ordnung.

Edited by John Terry
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

Inace, ta prica hrvatskih klubova o tome kako oni treba da izadju iz aba lige je klasicna prica "bolje ja da budem prvi u svojoj selendri nego neki tamo u gradu". Da ne pricamo  o tome da bukvalno nema nikakvog pomaka na bolje, stavise sve su slabiji, iako vec neko vreme uporedo igraju i svoju ligu.

 

 

Jedini razlog za priču nekih u Hr kako njihovi klubovi ne treba da igraju ABA je to što ne žele da ih na terenu ponižavaju Zvezda i Partizan. Naravno, neće to tako da kažu, nego trube o interesu hrvatske košarke. Onda ih pitaš zar nije interes kluba da odigra što više jakih utakmica i tu zaćute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, citam ovaj topic na forumu dosta dugo.

Nisam do sada nista pisao ovde ali evo dodje i to vreme, da moram da kazem i ja nesto za dnevnik.

Toliko sam bio euforican pre pocetka sezone, zeljno cekao da sve ovo pocne... A sada, gledam i ne verujem sta se desava.

Najgore sto se i na licima igraca ne vidi ni najmanje zelje da igraju, svi kao da cekaju da se ovaj ruzan san zavrsi i pobegnu.

Naravno, ostao bi jedan igrac koji misli da su crveno-bele boje samo njegove i da moze bahato i bezobrazno da se ponasa.

Nedostaje mi Radonjizam  i onaj odgovor na pitanje kad su ga pitali za derbi (bilo je spomenuto ovde pre par strana).

Nisam napisao nista sto vi svi ne znate, jednostavno sam hteo da uvecam broj onih koji misle da je ovo prevrsilo svaku meru.

Napred Zvezda!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, quentin said:

Ali će sada svi protivnici ABA lige (po nacionalnim savezima, recimo) dobiti dodatan argument.

S druge strane, neigranje EL i smanjenje pritiska oko rezultata proizvešće manje budžete, ali i otvoriti više prostora domaćim igračima. Da ne igramo EL i da ABA igramo za plasman u EC vjerovatno bi dva do tri igrača koji su sad u FMP bili u Zvezdi ove sezone.

 

Pa protivnici ABA lige bi mozda mogli da se "uhvate" za argument da je ABA ostala bez EL mesta (kao "krunski dokaz" da je bolje igrati domace lige i da je ABA "unistitelj" liga koje oni "sjajno" vode i organizuju) da je odluka EL borda da se samo ABA mesto uzme i pretvori u WC.

 

Posto je ovo stratesko opredeljenje EL i kako su i mesta VTB i Nemacke lige takodje uzeta i pretvorena u WC (koji ce verujem vaziti samo jednu sezonu, pa od 21-22 da se krene sa 16 + 2 EK formulom) onda je to samo proseravanje i nista vise od toga.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, quentin said:

 

 

Jedini razlog za priču nekih u Hr kako njihovi klubovi ne treba da igraju ABA je to što ne žele da ih na terenu ponižavaju Zvezda i Partizan. Naravno, neće to tako da kažu, nego trube o interesu hrvatske košarke. Onda ih pitaš zar nije interes kluba da odigra što više jakih utakmica i tu zaćute.

 

pa dobro, u redu je ako to ne zele, neka izadju, igrace nesto drugo, primerenije njihovom nivou, ili ce amaterizovati kosarku. ne mora svaka zemlja da ima profesionalne klubove.

ja se nadam da ce liga opstati i ako oni odu, cibonu i zadar zamene borac i mzt, nece se izgubiti na kvalitetu. bitno je da velika cetvorka - zvezda, partizan, buducnost, cedelimpija, ostane na okupu.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Kako je krenulo ove godine FMP ce zarsiti u PO  ABA lige da ih ne ureknem samo, pu pu, dok ce Zvezda da izbori opstanak tako da imajuci u vidu veliku zelju juniora da igra Evropu eto njega nazad u FMP, tri od karata je i to sto su mu kosevi tamo poznati plus moze preko noci pre utakmice neko da skrati liniju  za tri da ne bi bilo air ballova i tako eto mi malo pisemo gluposti od muke😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, profaarmor said:

Kako je krenulo ove godine FMP ce zarsiti u PO  ABA lige da ih ne ureknem samo, pu pu, dok ce Zvezda da izbori opstanak tako da imajuci u vidu veliku zelju juniora da igra Evropu eto njega nazad u FMP, tri od karata je i to sto su mu kosevi tamo poznati plus moze preko noci pre utakmice neko da skrati liniju  za tri da ne bi bilo air ballova i tako eto mi malo pisemo gluposti od muke😎

A Vučko će sve to da finansira ... aha, biće gaće samo ne znam ka´će :lol_2:

Ako tatko izvisi u CZ, oni će za par godina peglati KLS, pa i to jedva ...

onda mora da se zavuče ruka u džep, a to nije lako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Zadar ce svakako da odustane od ABA na kraju sezone, pitanje je samo da li ce da igraju ABA2 ili ne.

 

Nije samo Djordijeva odluka da iskljuci klubove sa ovih prostora uticalo na stanje u ex YU kosarci, to je obostrano dejstvo.

 

Prvo smo imali 3 kluba u EL i to su bili Partizan (sa "izazivacima" - Hemofarm, Zvezda, FMP), Cibona (Zadar) i Olimpija (uz Buducnost). Kasnije se to svelo na Partizan, Zvezdu i Cedevitu, Cibona i Olimpija su drasticno srezali budzete, Zadar je bio jos gori od njih, Hemofarm je prestao da postoji, Radnicki i Igokea nisu imali uslove.

 

Ostali smo na 3 kluba (i Buducnost koja nije imala nekih vecih ulaganja tada) i nismo mogli da zadrzimo 2.

 

Ova sezona je zapravo eksces i prava je ironija da liga sa 4 jake ekipe i igracki i finansijski moze sasvim da izvisi za plasman u EL. Jer, ranije ili Buducnost nije bila taj nivo ili Partizan nije uspevao da udje ni u PO, a jedne sezone je Mega igrala finale pa se znalo vec tada ko igra u EL.

Zvezda dugo nije bila izazivac Partizanu, Zvezda se borila i za opstanak i cak bila i peta u Kls u. Partizan nije imao deceniju konkurenciju osim jedne Pesiceve i Sagadinove sezone, ok uspeo je Fmp da uzme dve Abe i jednom Makabi ali u domacim okvirima su bili nedostizni.   

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

A Vučko će sve to da finansira ... aha, biće gaće samo ne znam ka´će :lol_2:

Ako tatko izvisi u CZ, oni će za par godina peglati KLS, pa i to jedva ...

onda mora da se zavuče ruka u džep, a to nije lako.

Vidi ovako, imajuci u vidu da je imao i ponuda iz inostranstva ne mora nuzno da to bude u dresu nekog tima iz Srbije, ko je lud neka veruje mislim

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...