Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, drakon1 said:

Zakucavanje (vidi pod https://www.fiba.basketball/documents "Official Basketball Rules"; biraj jednu od dve zadnje tacke):

 

31.2.4 Interference occurs when:
• After a shot for a field goal or the last free throw a player touches the basket or
the backboard while the ball is in contact with the ring.
• After a free throw followed by an additional free throw(s), a player touches the
ball, the basket or the backboard while there is still a possibility that the ball will
enter the basket.
• A player reaches through the basket from below and touches the ball.
• A defensive player touches the ball or the basket while the ball is within the
basket, thus preventing the ball from passing through the basket.
• A player causes the basket to vibrate or grasps the basket in such a way that, in
the judgement of an official, the ball has been prevented from entering the basket
or has been caused to enter the basket.
• A player grasps the basket and plays the ball.

 

Poravnanje nesportskih (vidi pod https://www.fiba.basketball/documents "Official Interpretations" (radi se o situacijama u istom prekidu igre; jedino to je bitno kao i da se iste kazne medjusobno ponistavaju):

 

Art. 42 Special situations
42-1 Statement. In special situations with a number of penalties to be administered during the same
game clock stopped period, officials must pay particular attention to the order in which the
violation or fouls occurred in determining which penalties are to be administered and which
penalties are to be cancelled.

 

42-14 Statement. If double fouls or fouls with equal penalties are charged during free-throw activity,
the fouls shall be entered on the scoresheet, however, the penalties shall not be administered.

 

42-17 Statement. If a technical foul is called, the free throw penalty shall be administered immediately
with no line-up. This is not valid for a technical foul charged on the head coach for the
disqualification of a first assistant coach, substitute, excluded player and accompanying
delegation member. The penalty for such a technical foul (2 free throws and a throw-in from
the throw-in line in the team’s frontcourt) shall be administered in the order in which all fouls
and violations have occurred, unless they were cancelled.

 

42-19 Statement. In the case of double fouls and after cancellation of equal penalties on both teams,
if there are no other penalties remaining for administration, the game shall be resumed with a
throw-in by the team that had control of the ball or was entitled to the ball before the first
infraction.
In the case neither team had control of the ball or was entitled to the ball before the first
infraction, this is a jump ball situation. The game shall be resumed with an alternating
possession throw-in.

 

Kao sto se iz prilozenog vidi, sudije su korektno provele odsudjene faulove. E, da li su faulovi korektno odsudjeni, to je za debatu...

 

 

 

moeacemo da pozovemo geometra u pomoc da izracuna.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Samo da prokomentarisem zadnjih 3 sekunde na tri razlike i trenutak kad Filip uyima loptu i krece na ulaz......

Jednom recju cist debilizam.....

Verovatno bi probali posle brz faul.....

 

O Gavrilu svaki komentar je suvisan.....

 

I ko je nama prvi plej.....

Juce po minutazi rekao bi Covic.

Link to comment
Share on other sites

A sve je počelo mirno i staloženo sinoć, mislio sam da se neću nervirati nimalo. A onda sam prs'o k'o lajsna i za sve su krivi grobari što su bili truba sinoć i nisu umeli da iskoriste prednost koju su im omogućili naš nastavnik fizičkog i njegov miljenik guzonjin sin. Na kraju sam popio 2dl šljive da bih zaspao kao čovek. Udelio sam i sinu par čašica da mu lakše padne prozivka od devojke i tazbine, mada mi se učini da saosećaju u našem duševnom bolu (znam, foliraju se, peezde). Srećom crče i forum sinoć pa nisam stigao da spomenem familiju gospodinu Nebojši i zahvalim mu se na tome što nas jebe u zdrav mozak. Onom ćelavom govnetu, što je umislio da je košarkaš, želim da mu deca vrate sve ovo što on nama radi na način koji god oni izaberu. Mogu da budu, na primer, modni kreatori orijentisani na suprotni pol, to nije loša ideja. Da mu skroje neku torbicu u vidu košarkaške lopte. A dedi neki štap sa ručkom i likom praseta na gornjem delu i gumom u šarama košarkaške lopte dole da ga podseća na sina, nabijem ga isti.

 

:smiley7:

  • Like 8
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites




Meni ovaj bezobrazluk i ova drskost tako podsecaju na Sns bagru. Potpuno preslikano vodjenje drzave i bahatost na naa klub. Sistem "moze mi se", mediji koji cute Kuzmanovic i drugar mu kao Satrapa i onaj pljosnonosasti, novinari bezmudasi...


Zar te zaista čudi, s obzirom da su obe tvorevine (sns i NČ) proizvod iste kriminalno-db-ovske truleži koja ovu zemlju razara već decenijama?
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Ostalo je u Gistu jos Avangardetm.:s_d:

 

Ваша авангарда и Небојшин  гард према Вучићима, и једно и друго долази од државних гребатора па се заиста тешко одлучити ко више сере.

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kronostime said:

Ostalo je u Gistu jos Avangardetm.:s_d:

 Vasa "avangarda" i nasa Coviceva era ce se potpuno isto zavrsiti...potopom iz kog se tesko izvuci...prosto zato sto ni jedno ni drugo nema veze sa sportom, vec je u mnogome posledica politickog miljea...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiS said:

 Vasa "avangarda" i nasa Coviceva era ce se potpuno isto zavrsiti...potopom iz kog se tesko izvuci...prosto zato sto ni jedno ni drugo nema veze sa sportom, vec je u mnogome posledica politickog miljea...

Coviceva era ima vise sezona nego "I Love Lucy" - pliva taj kroz sve vode.

Link to comment
Share on other sites

Postoje odredjene indicije da ce Nebojsa Covic ''silbovati'' strance.Derik Braun je jednom nogom na izlaznim vratima,Gist je na istom putu.Pominje se da ce i Lorenco Braun dobiti nogu.Veliki je bezobrazluk ovo sto je uradio izbacivanjem Gista nakon sinocneg blistavog izdanja svog naslednika.

 

Racunao je da ce popuniti budzet rasprodajom pune Stark arene u svakom kolu evrolige ali posto su kola krenula strmoglavo ka provaliji,taj plan mu je pao u vodu. Svestan je Nebojsa da ce nakon ovakvih izdanja Zvezdu u evroligi gledati minimalan broj navijaca.

 

Nas veliki problem je sto ce Covic ako zaista otera strance na njihovo mesto dovesti igrace FMP-a,naravno na mestu trenera ce ostati Jasar Ahmedovski.

 

Jos veci problem je sto je konkurencija u ABA ligi ove godine nikad jaca.Buducnost je sada dodatno dovela Klikpatrika i Serafina,Cedevita izgleda jako dobro,Mornar je izuzetno nezgodan,sa Partizanom uvek tesko izlazimo na kraj.Neka nam je Bog u pomoci,tesko cemo osvojiti ABA ligu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:default_coffee:

 

19 hours ago, Ridji said:

Ništa lepše, sladje i pravednije nego da Vesnin mali direktno proda utakmicu protiv Partizana

 

uzivaj, i ti i plusicari. red je da se malo poradujete, kad vec nisi mogao da uzivas u pobedama u po, tituli i el. 

vi u stvari navijate protiv filipa a ne za zvezdu, pa me ni ne cudi odusevljenje. 

 

17 hours ago, BojanaCZV said:

Elem, htela sam samo da kazem da je uradio istu stvar u polufinalu sa kkP u prvoj utakmici, sutnuo je trojku preko ruke, 10tak sekundi pre kraja napada, kada smo imali fazon +3, 4 u poslednjem minutu.
Onda je Vanja dao tricu i uslo se u produzetke.

Dakle, nakon toga je uradio istu stvar.
Kakav je to bezobrazluk, nepostovanje i sramota, ja nemam reci.

 

jeste uradio je to u po, ali nas je pre toga vratio iz vec vidjenog poraza i ti si to sama isticila i pohvalila. 

hteo da bude heroj, sta ces nije ni prvi ni poslednji. juce isto. naravno da je pogresio, pre svega sto je rano sutnuo i sto nije trebao on da resava, ali sta da se radi, adrenalin pici. prosuo je sve dobro sto je uradio do tad i ispao tragicar. 

 

9 hours ago, Sector said:

Samo da izrazim osjecaj zadovoljstva kad je mali zavrno erbolcinu u klacu. U rangu kuzmiceve blokade protiv Fenera...

 

sta reci? 

uzivaj i ti. i nastavi da mrzis.

 

8 hours ago, Sector said:

Ta zavrsnica zdepastog dripca je kap u moru naspram onog sto je radio citavo drugo poluvrijeme. Privatizacija lopte kakva se ne vidja ni kod najboljih nba igraca. I na sve to ceduljasta poltroncina na klupi koja ga ne bi ni vadila iz igre u drugom da dripac nije dobio trecu licnu. 

 

a sta je to radio? lagano najbolji nas igrac na terenu u drugom. svi ostali su pravili more gluposti. 

 

8 hours ago, Milan33 said:

Inace gde Iesa i njegov plej of za Covica sada?

 

tu sam, to lesa kao neka uvreda? ok. po je i dalje tu, ovo je samo neko random kolo aba lige koga se niko nece ni secati na kraju. kao sto se retko ko seca i prvog derbija iz prosle sezone. pokidao ih stratos nesto, razvalio tekmu, slatka pobeda za prestiz ali u globalu nebitna.

 

8 hours ago, piksi said:

Ma bezveze... Jeste tačno, da je Gist u teškom kanalu ali nemoj da se zamajavamo. Pa i Davidovac je bio krš.. a tek Kuzma.. Simana svaku petu tekmu nešto odigra.. Baron tako-tako.. Đenka nikako da stane na noge.. Stratos ISO.. oćemo dalje?

I šta sad, sad ćemo svakog pojedinačno da sačekamo kad ne budu optimalni, da jih opljujemo, samo da se ne priča o glavnom krivcu, koji NIKAD NIŠTA dobro za Zvezdu uradio nije.. nemoj, stvarno, nije ni smešno..

 

aha, znaci ceo tim se raspada, bukvalno ne mozes da navedes nijednog igraca koji je u formi, ali glavni krivac je vepar... nemoj stvarno, nije ni smesno...

da nikad nista dobro nije uradio ti ne bi mogao da gledas el.

 

7 hours ago, NMX said:

Šteta što je Abraham u trajnoj banovini, da ga zamolimo da izvuče onaj post o Dr. Čoviću sa starog foruma (probaću ja posle). Gde je do najsitnijih i najtačnijih detalja opisao životno bitisanje Nebojše Čovića i čime to uvek rezultira na kraju kad je on u pitanju.

 

i nikad da se obistini, evo vec koliko? osam godina? ali dobro ima nade.

 

6 hours ago, quentin said:

Za onaj airball sedam sekundi prije kraja napada (13 do kraja utakmice) Filip Čović bi dobio momentalni nogobulj i u drugoj nigerijskoj ligi.

 

mozda, a vrlo verovatno ne. kao sto ga nije dobio ni lorenzo kad je prosuo dva napada za pobedu protiv asvela. zagovnjao je, tu nema spora i ni nema potrebe da se brani, samo konstatujem. 

u jednom slucaju zo je odigrao odlicnu tekmu, niko ni ne spominje skoro situ stvar koju je uradio (prosuo napad za pobedu, pa napravio prekrsaj). ovde drzte govno, ljudi se pitaju koliko ce da dobiju za fizicki napad?!
 

6 hours ago, Hamilton said:

Mnogi znaju da sam Filipa branio od uvreda, u vise navrata. Sinoc mi je prag tolerancije na njegovo vredjanje naglo porastao, a danas i ja zelim premijerno da kazem - more gonite se lepo u 3 p materine:

3. Botovi sa foruma tipa Nese Ilica

 

jel si to mene oterao u 3pm? ti si neki internet huligan? 

ti nemas pojma ko sam ja i narvno da ne znas da li sam ja bot. to sto moras da pokusas da vredjas samo govori o tebi. 

evo kum zorzo mi lajkovao post na filipovoj temi, jel i on bot? jel i njega teras u 3pm?

 

6 hours ago, placebo said:

Nesa Ilic ceka da se nakupi gneva te nam u stilu Vucicevica odbrani lik i delo replicirajuci svima.Ako mi spomene sudjenje i broj Filipovih poena opsovacu pa nek ide ban.

 

a zasto ne bi spominjao. vepar je bio skroz ok do tih 20 sec. psuj ti koliko hoces, ali to je cinjenica. sto se tice sudjenja evo spominju i ostali, slobodno ih psuj.

 

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Grozno suđenje sinoć, ali ova dva momenta su baš upala u oko.

 

a kako nikome ne smeta cinjenica da su nam oba centra dobili sumnjivu 4. pa odmah potom i tehnicke za 5. licnu? ono je izuzetno sumnjiv prekrsaj odza nad jaramazom, rekao bih da je cista bolkada i ceo tim je skocio na odluku, a dobili smo dva bacanja za njih i odzo je isteran. takodje 3 nepostojece 3 sec odzu kad je lagano poentirao u 4/4, pa kod onih 2+1 smesan prekrsaj odzu koji ni ne vidi jaramaza i kaci ga laktom. pa jos i nameran. 

prekrsaj nad veprom je skolska namerna, overio ga po glavi. to bi se i u nfl-u sudilo. osteceni smo debelo, i to nisu neke 50%-50% situacije vec ocigledno navlacenje.

 

5 hours ago, Baron23 said:

Dajte ljudi onaj Abrahamov post gde je potanko predvidio sudbinu Nebojšine KKCZ.

 

koja eto nikako da se desi... 

 

5 hours ago, drakon1 said:

Ili barem u kupu gde smo im postali redovne musterije...


kad smo vec kod kupa i veprove odbrane to me podseti zbog faula nad kim je ceo forum kukao danima prosle godine? koga renfro gura i daje trojku? a da beskorisno govno preko koga nas stalno ubijaju.
 

3 hours ago, Stondisha said:

ima  300.000 dobrih razloga da te ne poluša.

 

filip nema vise od 100k, kakvih 300k?

 

3 hours ago, Bobby Axelrod said:

Cenim da ce Edin imati poziv od tate za ono sinoc komentarisanje sina

 

koliko sam uhvatio na kraju meca edin je rekao da je filip ispao tragicar posto je vratio zvezdu u mec i imao sasvim dobru rolu u drugom poluvremenu. o tom kometarisanju pricas? 

a da edin bot. 

 

3 hours ago, Zizu said:

jer za razliku od njih mi volimo KKCZ.

 

jeste nebojsa iz dubine duse mrzi zvezdu pa je zato i uzeo da se valja u govnima svake sezone i da klubu svake sezone donosi trofeje i igre kakve nikad nije imao u svojoj istoriji. 

samo da vi sto volite zvezdu dodjete, ima da procevtamo! 

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Pomislio Felipe da ulazi sigurno lopta. On postaje heroj. Posle plejofa, njegovi fanovi bi imali jos jedan sah-mat u svakoj narednoj diskusiji. Jednostavno je osetio da je to to...

 

...ali zavrsilo se kao u random epizodi South parka ( :

 

niko nije filipov fan, a po ostaje validan argument uvek. i da hteo je da bude heroj, nista nevidjeno. zasrao, zagovnjao, upropastio sve sto je uradio i sta sad. 

sa druge strane da je usla vi bi se sakrili u misije rupe i cutali kao posle po. dok ne prodje koja nedelja, a onda opet po starom. 

a polovina ovih pljuvaca bi imala postove kao one sto sam vadio sa starog foruma i moralo bi da se oda priznanje i bilo bi i on ima covek dusu. 

no ovako je bilo i prosle sezone (svake je, to je tm navijaca kkcz). pljuvanje, apokalipsa, stici ce nas karma zbog vepra i nepotizma, covicu je isteklo vreme, unistice nas, itd. 

jao povredio se joe, hvala nebesima! neka i treba stigla nas je karma. sa govnetom nemamo sta da trazimo, ja prestajem da pratim/palim sezonsku, hvala bogu konacno ce se nebojsa samounistiti.

zvuci poznato? meni zvuci kao ovo da Ništa lepše, sladje i pravednije nego da Vesnin mali direktno proda utakmicu protiv Partizana.

 

i ti isti ce posle bez ikakvog blama da se raduju trofejima, da im filip bude neko ko ima dusu, koga treba pohvaliti i neko ko zasluzuje rispekt. 

 

2 hours ago, K.Dot said:

Na rsb anketi, ko je bio najbolji u porazu od partizana, mali Fića se nalazi na visokom trećem mestu. Ima čak 26 glasova.

 

a ko je bio bolji od njega? odzo? lorenzo? do samounistenja lagano najbolji u timu.

sto apsolutno sve, cak i vise od toga, govori o nasoj igri. 

 

1 hour ago, Ridji said:

Sto je najgore sinoc Braun nije imao minutazu kako treba pa ni ta razlika od 25 nije napravljena u napadu negu u odbrani, jer sa kepecom su nas zlostavljali i kaznjavali kako su hteli. Bilo direktno preko njega, bilo kao posledica njegovog ispadanja ili rotacija jer je nesposoban stolicu da sacuva

 

cuvena +- timska statistika. evo i dobric ima -13.

a kad je voldena naterao na korake to nisi video? ni ono kad se bacio za loptu i iznudio dva bacanja kod 73-68? to je ono kad je u sledecem napadu pretrcao mozlija i polozio za 73-72.

nisi video da je i na tri sec odigrao dobru odbranu i naterao voldena da se saplete? nisi video da je trinkijeri toliko ispizdeo na voldena sto ne puni filipa da ga je izveo iz igre u 3/4? jasno video si kad ga je gordic jednom postovao i kad se desi da se pogubi u odbrani. to vidis. 

decko, hocu reci masno govno, je lagano bio najbolji nas igrac u drugom poluvremenu. i da nije kreten kao sto jeste mogao je da bude i mec viner. 

mogao je i na ulaz, kao sto je uradio i par puta pre toga. mozli je izasao visoko, da je krenuo na ulaz imao bi milion opcija jer je reket bio prazan. ali eto covek hoce trojku pa trojku i radujte se sad. 

od 73-68 on je vezao 4 poena, da je realizovao poslednji napad pobeda bi bila 101% nejgova. u celoj 4/4 jedine greske su mu onaj glupi pokusaj ass iz ledja i poslednjih 20 sec. zagovnjao je i lorenco protiv asvela, ni prvi ni poslednji igrac. i bili je promasio trojku u tel avivu.

ni vrhovni bog markus nikad nista nije mogao da pogodi u klacu. i jovic je prosuo mozda f4 u moskvi.

filip je samo dokazao ono sto pricam da lagano moze da igra aba i to bi vas mrzitelje trebalo najvise da plasi. i da svakako moze puno bolje od ovoga sto je do sad pokazivao. 

 

sto se tice naseg trenera covek nema veze sa vezom. prvo kao autoritet je ogromna 0, to mu na celu pise. verovatno kao i motivator. guranje filipa je naravno jer je poltroncina i gleda da se uvuce nebojsi.

nama treba pre svega terener, pa ni filip nece biti problem. 

juce bas razmisljam, ok ide vepra ali ide i lorenca. zasto mora po sablonu, zasto ne proba sa dva pleja? da ne pominjem da se faje bukvalno raspada po terenu + baca cigle a on borisu zakucao za klupu. nebulozne petorke kad je vepar na terenu, bukvalno smo fmp + mo ili bili. 

trener pod broj jedan, ovaj nema nista sto bi moglo da stvori timsku hemiju i neku hijerarhiju u ekipi. i manite me tih prica da trenera nema jer ne bi mogao da kontrolise filipa. pa tomic mu je prosle sezone sto puta vesnu na to i derao se njega kad zagovnja. 

takodje treba istaci da se ekipa raspada od odlaska tomica, tacno se vidi da nemamo hemiju i da smo se raspali kao ekipa.

mi osim bilija i donekle lorenza nemamo nijednog raspolozenog igraca spolja. a bili juce 1/6 trojke. mo 0/4, deda 0/2, dobric 0/2. stratosa nema. centri nam ponisteni, da nije odza raspad. kuz 3 poena, gist iz greske u gresku + jedan njankovic ga puni. sudije nas urnisu, isterali nam oba centra sumnjivim prekrsajima+tehnickim, otimaju nam poene dva puta...

 

ali ne vepar je za sve kriv i stigla je konacno poetska pravda i krama! uzivao sam bre! kao kad se povredio joe... 

gde je onaj harperov post? ovo je ta sezona! propadamo sigurno!

 

inace mairosu brate, nista licno ali ja bi da ovo zakatancimo i zaboravimo kao da se nikad nije desio topik.

imali smo svakakvih raspada na pocetku sezone, ali ovo da imamo 3 poraza u aba posle sedam kola, da imamo uzasnu atmosferu medju navijacima, da imamo trenera koji u sred to kaze igrajte sta hocete i napusti ekipu koju je on selektirao, da imamo vec dva poraza posle produzetka u el, da imamo ogromno pojacanje koje ni ne igra, da imamo kuzmica kome znamo sta se izdesavalo, da imamo faktor filip, da trenutno nemamo trenera vec mesec dana... i dosta je. i ovo je previse. nikad vidjeno. 

 

da lepo otvore fender i/ili bojana pa da krenemo iz pocetka. 

i kao i svake sezone uzmemo titule. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...