Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

6 minutes ago, Green23 said:

Tako je, i to je i trebalo da se dosudi, dunuli su faul pre udarca rukom u glavu.

 

Sad sam vratio unazad da vidim situaciju, oni su Davidovcu dosudili tehničku zato što je odgurnuo Zagorca koji se uneo u njih da kenja nešto :lol_2:

Nesportsku! Bitna razlika. Tehnicka: bacanje i nastavak igre kako je bilo pre prekida. Nesportska: 2 bacanja + posed.

 

Edit: Chaos odgovorio.

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, drakon1 said:

Nisu se tehnicke anulirale, nego nesportske/namerne. Jankovicu su trebali suditi licnu i namernu, ali za to treba imati mooda.

 

Jos jednom sta je odsudjeno:

 

- Jankovic nesportska (2 bacanja + posed)

- Zagorac (bacanje + posed)

- davidovac nesportska (2 bacanja + posed)

 

Izvodi se bacanje + posed, jer se nesportske ponistavaju.

 

elementarna logika nalaže sledeće:

oni su Jankovićev obični faul prekrstili  u nameran, izjednačili sa Davidovcem, ostala Tehnička Zagorcu i to je to.  Da li je po prvavilima, verovatno da jeste, da li je ispravna odluka, verovatno da nije.


jeftina kompenzacija koja je trebala da smiri strasti i da bude politički korektna odluka da se niko ne naljuti...  taj neki fazon.  nema drugog objašnjenja.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Mora na tribinama da bude atmosfera linca prema dobrom momku. 

 

Prestanak pracenja dok bahati guzonja restjeruje igrace i siluje klub sa svojim isprtkom imo nije resenje.

 

Evo u ponedeljak protiv MOrnara i par stotina ljudi na tribinama prilike da se lepo čuje poruka.

 

No sve mi se čini da sem mene i još par budala neće biti nikog da se oglasi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Evo u ponedeljak protiv MOrnara i par stotina ljudi na tribinama prilike da se lepo čuje poruka.

 

No sve mi se čini da sem mene i još par budala neće biti nikog da se oglasi.

Pa rekao je kapiten lazić da nije siguran da li si ti uopste navijač Zvezde. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, drakon1 said:

Nisu se tehnicke anulirale, nego nesportske/namerne. Jankovicu su trebali suditi licnu i namernu, ali za to treba imati mooda.

 

Jos jednom sta je odsudjeno:

 

- Jankovic nesportska (2 bacanja + posed)

- Zagorac (bacanje + posed)

- davidovac nesportska (2 bacanja + posed)

 

Izvodi se bacanje + posed, jer se nesportske ponistavaju.

Ali tehnicka ne menja posed, samo bacanje. U tom slucaju je lopta trebala da bude za Partizan

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Evo u ponedeljak protiv MOrnara i par stotina ljudi na tribinama prilike da se lepo čuje poruka.

 

No sve mi se čini da sem mene i još par budala neće biti nikog da se oglasi.

 

Не треба да ти се чини. Да постоји позив да се подржи породица под слоганом " да ли се сећате 2011.", био би одзив.

А ломи се буквално судбина КК...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dulematic said:

Ali tehnicka ne menja posed, samo bacanje. U tom slucaju je lopta trebala da bude za Partizan

Da, potpuno si u pravu. Zaneo sam se sa copy-paste...:)  Posle sam u jednom drugom postu ispravno napisao.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Sudjenje jeste bilo tendenciozno i domacinsko. 
Ne secam se nijedne situacije u kojoj je sudijska trojka propustila da dosudi nesto u korist Partizana. Ja sam utiska da Partizanu ne bi ponistili kos kao sto su ucinili Zou posle onog kucanja. Citam da je to bilo u skladu sa propisima,ali sta je mogao da ucini - da se pusti obruca i padne na ledja? O situaciji kod dosudjivanja nemernih/tehnickih da ne pisem..ono u zivotu valjda nisam video...No,ovde zelim da podvucem da sudjenje i sudijksi kriterijum nisu bili razlog naseg poraza! 

Dalje o atmosferi na tribinama.
Dokle ce se tolerisati onakvi povici i skandiranja sa tribina? Ja mogu da shvatim da navijaci prozivaju,pa i vredjaju igraca licno. Nije to nikakav ekskluzivitet domacih mandrila i dogadja se i na stranim terenima i uobicajeni je deo navijackog folklora. Cak bih se usudio da to nazovem i legitimnim ponasanjem jednog dela navijaca (obicno tzv.ultrasa). Ali vredjati neciju porodicu je sasvim druga stvar. Pisao sam vec i na starom forumu - da sam profi sportista i da me navijaci prozivaju (cak i na nacionalnoj osnovi npr) mislim da bih to iskulirao. Ali da mi neko neprestano vredja majku,suprugu ili sestru..pa na znam ni sam kako bih reagovao. I te price kako smo nemocni da tome stanemo na kraj..nemocni smo jer necemo da delamo i jer cekamo da neko drugi u drustvu resava probleme za i umesto nas. Cim krenu povici da se mec prekine. Spiker upozori navijace. Ako se sa tim nastavi da se pokusa praznjenje dela tribina. Ako i to ne uspe onda se utakmica prekida i mec registruje sluzbenim rezultatom 20:0. Molim lepo. Pa sledeci put isto ako se scene ponove. Pa cemo videti da li se ponoviti i treci put. Isti arsin primenjivati u svim slicnim situacijama. Nikada mi nije palo na pamet da opravdavam ovakvo ponasanje nasih navijaca.

Kad sam kod toga..
Mislim da je jedina ispravna odluka majora Gavrilovica sinoc bila da izvede tatinog malog nakon one situacije sa Zagorcem. Bilo je evidentno da se uzrujao i da ne moze da se iskontrolise na terenu. Emotivno govorim jer igracki on i nema sta da kontrolise. Ocigledno je da ne moze da iskulira povike sa tribina i da onda krece u nekakav "licni rat". E,pa..ne mozes ti da se boris sa punim tribinama. I onda dozivim neverovatnu scenu gde ga alibi trener vraca na teren za finis utakmice! Ono je bilo arealno..Tacno smo zasluzili da izgubimo zbog tatinog sina i njegovog performansa. Airball sa 8.metara u valjda petoj sekundi napada,pa nameran faul,pa gazenje linije. Nije mogao bolje sam tati da se isere u usta.

Avaj..dok pisem ovaj post stizu mi poruke od par drugara koji su fanovi organizovane navijacke grupe. Jedan kaze doslovce "druze,oni crnci nisu ni za cepat' drva.." Jbg. Zato je Gist bivsi,uskoro ce i Brauni,a Filipi i Covici ce i dalje da "cuvaju Zvezdu".


 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

Bukvalno sam se plašio da jutros otvorim forum i vidim ovako nešto. 

 

Šteta što je Abraham u trajnoj banovini, da ga zamolimo da izvuče onaj post o Dr. Čoviću sa starog foruma (probaću ja posle). Gde je do najsitnijih i najtačnijih detalja opisao životno bitisanje Nebojše Čovića i čime to uvek rezultira na kraju kad je on u pitanju. Od sujete preko beskonačnog i ničim utemeljenog "ja jedini znam" do teranja surovog inata i posle mene potop.

 

Šteta što sam jutros morao na avion ali bukvalno mi je došao Laki mod da priđem ovom na aerodromu i pitam ga, jbt, ajde pogledaj ovih ostalih 11 profesionalnih igrača pored tebe i reci da te nije blam šta inače radiš i šta si sinoć si napravio. Btw...opet se veprina nagojila. Preko leta je skinuo par kg, sad je lagano vratio. Krenula sezona slava, valja se. 

 

Sramota šta mi igramo. Nula akcija. Nula pokušaja da se iskoristi neka prednost koju imamo (jedino je prošlo par minuta sa Ojom a onda je on nastavio da gura kocku u otvor za loptu i dokazao IQ).

 

Sutra kuću, okućnicu, njivu i traktor na keca. 

 

edit...vidim da se na svu našu nesreću mnogi ovde oduševljavaju Partizanom kao ekipom sa glavom i repom. Napisao sam pre par nedelja i opet ću. Tanka, pretanka ekipa koja će pod najmanjim pritiskom pući kao balon (kao prošle sezone samo sada sa značajno skupljim rosterom). A mi ako se nekom magijom konsolidujemo do PO, tu komšije nemaju šta da traže.  

Tako pricamo od formiranja rostera a oni su ispred nas i dalje i dobili nas, plus traze jos igraca a mi precrtavamo, drugo plej of treba da izboris nece te niko tu tek tako poslati a nakon 7 kola vec tri poraza, direktni rivali imaju laksi raspored pogotovo Partizan koji u drugom delu maltene nema gostovanje, ekipa je pred raspadom od odlaska Tomica , nesto je puklo , i tesko moze da se sastavi, utakmice se nizu vremena sve manje 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Btw, da ne uskratim forumase za ono sto znam. Gist je zavrsio svoje kod nas i to je jedina reakcija na poraz u derbiju od sinoc. Jovanovic bas nije previse zainteresovan da bude novi Alempije. To je to. 

Komsijama treba centar, mogao bi Gist Nebojsi da pokaze u finalu Aba da jos nije za staro gvozdje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Verovatno novac...ima ugovor na dve godine ako se ne varam, i ne mali...

 

Ukoliko se ono sto "zaradimo" iskoristi za trenera i pleja, ne mora da bude obavezno  los potez... a ocigledno je da je sam Gist ispizdeo i da mu je dosta svega..

.

Naravno da je los, govnarski i pilicarski potez skartirati coveka kojeg si potpisao u fazi karijere kada tacno znas sta mozes da ocekujes od njega, a koji je uostalom pokazao igrama na pocetku sezone da jos ima vatre u sebi i da samo treba pravilno da se iskoristi.

Kao kada bih ja kupio novog Teslu i dao Mikiju iz Kupinova da ga vozi, pa kada ga Miki slupa kazem jebem ti uvozno preplaceno govno.

Uvek je lakse drugog optuziti za sopstvenu nesposobnost. Jebes plate koje ce gazda ustedeti, uvek jajarenje moze samo da nam se obije o glavu na duze staze.

Kao sto rekoh, Gistu zelim da ode u Partizan i da odvali Filipa u direktnom duelu za El, eto dokle su nas doveli.

 

Edited by Cavani
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da Gist nije suspendovan zbog loših partija u zadnjih nekoliko kola, tehničke od sinoć ili zbog uštede. 

Garantovano je sinoć napušio redom i Čoviće i ovu model lutku iz izloga ''1.maj Pirot'' tamo iz osamdesetih...a posebno kapitena kada je krenuo da brani hibrida HALIDA SERBEZOVSKOG.

Gist je ime i zadnjih desetak sezona je starter i visoko kotiran...na početku sezone je pokazao koji je to level profesionalizma, vuk'o je za sve pare...podržavao igrače, delio savete...ali kako je banda nastavila sa uguravanjem jazavca međ ozbiljne igrače tačno se videlo da on ima najmanje tolerancije za tu vrstu sprdnje na ovom nivou.

Videli smo Berona kako ne može da veruje da je Filip uzeo šut za tri u tako ranoj fazi napada dok nam bekovi pokušavaju da se demarkiraju.

I flegma Lorenzo se na klupi ''poklonio'' Filipovoj bravuri u završnici.

Nije tačno da će igrači svejedno isporučivati svoje jer su profesionalci i dobro plaćeni...baš taj Beron zna da će nakon prve sezone u EL sa ovakvim Cirkus Medrano pristupom imati na kraju jezive procente u CV-u, da će hajlajci njegove igre biti ispunjeni mučenjem na kecu umesto šutevima nakon istrčavanja iz bloka i da će njegova cena biti znatno niža ako dolazi iz kluba koji ništa nije osvojio od domaćih trofeja a u EL imao 3-4 pobede.

 

Pošto ne očekujem od jednog Nebojše Čovića da popusti jer govedo se saginjati neće da poliže zasrano...želim mu da iz sve snage ide do kraja i u kost...a ja idem da platim onu fensi stolicu sa recepcije hotela koju sam izlomio nakon cirkuske tačke : '' Jazavac walk the line ''.

 

...iskreno jedva da sam je šutnuo Terrex-om ali neki žabarski hipsterski dizajn sa tankim nogicama...i samo se sklopila.

Plus sam ljudima rasparao garnituru. I tako mi se pred Asvel raspala ekipa sa kojom smo minibusom išli na tekme...par klinaca poklonili sezonske ortacima...vozač se zakleo da on i Filip ne ulaze u istu salu.

 

Sada najiskrenije i ja bi sinoć ubacio Jazavca da reši tesnu završnicu jer mi druge nade nemamo...sem da eto dotaknemo dno što pre.

 

Zato sledeći Zvezdin duel ski jakna, sluške i play lista Tigran Hamasyan...Avishai Cohen, sansimilia i dva sata lagane šetnje sa psom oko jezera...ganci i dalje ali gospodin čovek. 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 20
  • Thanks 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...