Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Sukob rezona i logika ze vecerasnji derbi. Prvi osecaj je da je dobro da pobedimo i to je najnormalnije. Onda ide rezon da je bolje da izgubimo da bi se mozda nesto promenilo i spasila sezona. Pa onda ide logika da, znajuci da Nebojsinu mrznju prema KKP nadmasuje jedino snaga sujete,  ispada da je bolje da pobedimo jer se ionako nista nece promeniti.

I budi pametan onda...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u svom prvom postu na ovom forumu napisao hijererhiju zasluga za sve uspehe/neuspehe jednog tima:

1. vrh kluba

2. trener i pomoćno osoblje

3. igrači

Sa te strane, lično me ne pogađaju dobronamerne sugestije oko spinovanja, a vezano za glavni problem kluba. However, moram radi istine da napišem par reči.

Koliko znam, mi smo prošle sezone imali trenera. Šta god mislili o njemu, Tomić je uspeo da uzme dva najbitnija trofeja, sa akcentom na ABA ligu i povratak u evropsku elitu. Doveo je tri igrača koja su direktno i značajno uticala na uspehe, Bilija, Perpera, Fayea. I sva trojica su ostala da igraju i ove sezone. Problem trenera nastaje faktički u momentu kada ostajemo bez istog, pre oko mesec dana. Od tog momenta do danas, apsolutno je ispravno da se taj problem apostrofira kao najbitniji, valjda ne treba objašnjavati zašto.

Međutim, problem oko Filipa je mnogo stariji i počinje praktično od momenta kada je potpisao za Zvezdu. On eskalira na početku ove takmičarske godine, kada je završen prelazni rok i kada svi shvatamo da je Filip projektovan kao drugi plej u EL sezoni. Opravdano se sumnjalo da on može da bude faktor u EL kakav je bio u završnisi KLS i nekim mečevima ABA lige. Iako lično spadam u umereniju grupu sa stavom da Filip može da bude treći plej tima i da igra odeđene utakmice u regionalnoj i domaćoj ligi, isto tako spadam u onu najekstremniju kada su njegove igre u EL u pitanju.

Da rezimiram, nadam se i poentiram. Problem oko Filipa je dugo aktuelan i uvek ima mesta za raspravu, dok je problem trenera svež i iznenadan. Trenutni prioritet je trener, a dok smo trenera imali najveći problem je bio Filip, tj. pozicija backup pleja za EL mečeve i završnicu ABA. Normalan sled stvari bi bio da se prvo reševa šef struke, pa onda sve ostalo. Ali da se reši do kraja i kako treba. Bilo kakva polovična ili kompromisna rešenja dovešće do velikih problema u ABA ligi, a blamiranju u EL.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Gavrilović: Bio sam ovde prošle sezone kao pomoćni trener. Pobedili smo dva plej-ofa bez Reglanda, a sa Čovićem uz ispomoć Berona. Mislili smo da sa istom kompozicijom možemo i ove sezone.

Sve nam je crni Gavrilo objasnio ovom izjavom. Prosle godine smo mislili da je gotovo kad smo ostali bez Reglanda, ali smo imali vise srece nego pameti jer protivnici nisu znali ili mogli da iskoriste prednost koju su dobili. To je zavaralo i strucni stab i samog Nebojsu, pa su resili da produze Fickov san. Jedini problem je sto sad ovde vise nemamo posla sa dunsterima, vec sa ozbiljnim EL igracima. Mnogi su cak i bivsi NBA igraci i tu je Ficko nedorastao. Pogresna procena koja je iskreirala mnoge druge greske i koja ce se sad tesko ispraviti.

Epska glupost je tvrdnja kako Filip nije najveci problem, jer eto nije ga bilo protiv Asvela pa smo izgubili. Problem je sto mi nemamo drugog pleja, cak i kad je on tu. Problem je sto nemamo treceg pleja tipa Rebic, za slucaj da se jedan od dva pleja povredi, sto je potpuno realno i za ocekivati tokom sezone, samo da se isti ne bi nametnu ispred Filipa. Kada se povredi bek, krilo cetvorka ili cak i centar, to moze biti problem ali kad ostanes samo sa jednim igracem na poziciji pleja, e to se zove problem.

Link to comment
Share on other sites

Lazic, Vukoicic, Radonjic, Alimpijevic i Tomic. Covicevi poslednji treneri, ne znam koga ocekujete da on sada potpise. Njemu ne treba trener, vec produzena ruka. Kad se izgubi produzena ruka, tad uglavnom beze treneri, kao Radonjic i Tomic iz dva verovatno razlicita razloga. Lazic, Vukoicic i Alimpijevic nisu bili dostojni trenerskog posla i to se brzo videlo.

 

Tako da price oko Paskvala, Barcokasa su smesne.  To su ljudi koji ganjaju rezultat i hebe im se sta ima da kaze Covic oko sastavljanja tima. Pa vi vidite ko vam je sledeci trener  🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma Gavrilovic nastavlja po svome, super mi je trener sam gubili ili dobili sve u redu, a to sto u novembru El postaje bez rezultatskog znacaja i sto u Abi vec zaostajes koga to briga. Bas bi bilo iznenadjenje da dobijemo ali bi bio mozda tracak nade da se nekako krene napred ove sezone ali i dalje nemas trenera , tako da odmah pada to u vodu.Ipak drugi klub nemam, i meni je Zvezda uvek najbolja , bili smo i u borbi za opstanak i za titulu, i kad smo zavrsili kao peti u Kls u, i dalje smo tu, opstajemo, igramo, nerviramo se, ali ne odustajemo od tih boja, od tih pesama od te emocije, napred Zvezdo!.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

Sve je tu cudno.

Dovedes Gista i Derika kao top pnr igrace i na njih Zoa kome u weakness u svim analizama stoji pnr. Za drugog pleja ostavis dobrog pnr igraca, ali za KLS uslove.

Ode trener koji je jedva EL kalibar, ti ostavis njegovu zamenu. I toj zameni ti sude protiv Asvela kuci bar 5x na tvoju stetu, a on ni blizu tehnicke, a autoritet kod sudija kao prosecan forumas.

 

I tako sezona bzvze ode u drugom pravcu...

Edited by leki bg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno, Tomić je najzaslužniji za uspeh prošle godine! Napravio je odličnu selekciju dovođenjem malo poznatih igrača i jednog etabliranog, ali vremešnog (Grk) i na kraju i uzeo Abu uprkos Fići.

 

Verujem da niko prošle godine pre prve utakmice nije verovao da ćemo relativno lagano uzeti ABU, a da će nosioci ekipe biti Odžo, Simanić, Beron, Davidovac, Faje. Verujem da u tom trenutku nije bilo boljeg rešenja na tržištu, a verujem da je bio najbolja opcija i za ovu godinu! To malo i objašnjava zašto mi već mesec dana igramo sa VD glavnog trenera, tj sa čovekom koji je sem jednog malog izleta u Zagreb, u Beogradu proveo već 20 dana i imao svo vreme da spremi ekipu i pokaže bar nešto. Apsolutno ništa nije pokazao, ni neki mini-specijal, mogao je bar da uzme one Tomićeve screen cutove na početku tekmi, koji su se ugl završavali kucanjima naših četvorki, prvo Fajea, kasnije Boriše!

 

Na stranu Tomićeva harizma...jedino što mu zameram je samo forsiranje Filipa, videlo se još u EC prošle godine da ne može da iznese ni to drugorazredno evropsko takmičenje. Čak sam uveren da ga ni Nebojša nije forsirao za Filipa, jednostavno loša procena + očinska sujeta i repotpis posle jednog solidnog PO.

 

Šta se desilo, gde je pukla tikva? Ništa mi nije jasno! Ne verujem da je Nebojša odlučio da ga šilbuje, to dokazuje i to da već mesec dana nema zamenu! A i koga bi doveo? Nekako sam najbliži mišljenju da je Tomić stvarno pukao zbog svega i zapalio za Grčku, a da ga Nebojša nije popljuvao zbog imidža kluba, jer zna da i ovako ljudi ne vole da sarađuju sa njim! Ako je stvarno tako, anulirao je sve dobro što je uradio prošle godine! A možda ga je i Čović u nekom svom ludilu oterao! ja da sam novinar, a vidim ima ih ovde, insistirao bih svaki put da se do tančina razjasni situacija! Svakako je u nebranom grožđu!

 

Izgleda da je sujeta nadvladala inteligenciju, da se malo samo izdigao,  sklonio bi Filipa još na početku, čime bi automatski zadržao trenera jer se sigurno ne bi desilo šta se desilo, a pri tome bi zadovoljio zvezdašku javnost i bez da se ulazi da li je u pravu, a samog Filipa  direktno zaštitio, a i sebe u borbi za naredni mandat. Ironično će biti ako padne zbog sina...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imamo Reglanda da potpišemo na tacni , igrača koji je bio 70% tima u prošloj sezoni i koji je vec u sistemu ...

 

 

Ali naravno da to necemo uciniti ... 

 

 

 

 

Jer mora gnom da se iživljava i dalje sa živcima poštenog navijača i da zadovolju taticinu sujetu...

 

 

pas mater ...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

 

Davidovac nema veze sa plejom, momak sam sebe dribla kad krene da organizuje igru. On je izgledao kao ok bek plej na vrlo malom uzorku. 

 

Ma nije tema da li on jeste primarni plej ili nije, nego da li se sa njime moze dobiti barem ovaj Asvel i to kod kuce. Naravno da moze, on uopste nije bio toliko problematican na toj utakmici, vec je to nedostatak sistema kako u odbrani tako i u napadu a sto je direktan odraz rada strucnog staba.

 

4 hours ago, begbie said:

 

očajna selekcija i prelazni rok tokom leta, doveli smo Lorenza koji nije plej kakav nam treba, on očito i dalje misli da igra u Kini, previše driblinga, malo asistencija, očajan šut za tri. Drugi Braun je povređen, Gist jedino dobro rešenje, ali čovek ima 33... 

 

Braun je verovatno i dosao sa tom povredom sa namerom ne da igra nego da se izvuce neki novac na ime sa epizodnom ulogom. Gist previse divlja, sebican je, a Lorenco uopste nije toliko los koliko i on i Gist nisu uklopljeni u neki disciplinovan sistem igre. 

 

 

2 hours ago, madafaka73 said:

Šta god mislili o njemu, Tomić je uspeo da uzme dva najbitnija trofeja, sa akcentom na ABA ligu i povratak u evropsku elitu. Doveo je tri igrača koja su direktno i značajno uticala na uspehe, Bilija, Perpera, Fayea. 

 

Svakako je Tomic imao dobrih poteza, neke si i naveo, ali kada se sveobuhvatno stavi na vagu sve ono sto je radio postavlja pitanje da li je on bio adekvatno resenje za klub koji ima ambicije koje ima? Odgovor na to pitanje se moze doneti tek posle neke vremenske distance po zavrsetku njegove epopeje, a s obzirom na svoje poteze, ponasanje, gomilanje igraca na istim pozicijama, kanalisanje mladih igraca, i ostavljanje tima na cedilu bez ijedne reci - za mene je taj odgovor negativan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

el utakmica u 8? na areni stoji u 7, na o2 i flascoreu u 8..

Zapravo utakmica je u oba termina,te ce se od ishoda iste pustiti rezultat koji vise odgovara predsednikovom zdravstvenom  stanju kog umalo da ubije Miodrag Sovilj  displejom androida te sad lezi na VMA.Za njega utakmica pocinje kad i utisak nedelje u 21 h da se ne bi dodatno nervirao.

Edited by placebo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Ma nije tema da li on jeste primarni plej ili nije, nego da li se sa njime moze dobiti barem ovaj Asvel i to kod kuce. Naravno da moze, on uopste nije bio toliko problematican na toj utakmici, vec je to nedostatak sistema kako u odbrani tako i u napadu a sto je direktan odraz rada strucnog staba.

 

 

Braun je verovatno i dosao sa tom povredom sa namerom ne da igra nego da se izvuce neki novac na ime sa epizodnom ulogom. Gist previse divlja, sebican je, a Lorenco uopste nije toliko los koliko i on i Gist nisu uklopljeni u neki disciplinovan sistem igre. 

 

 

 

Svakako je Tomic imao dobrih poteza, neke si i naveo, ali kada se sveobuhvatno stavi na vagu sve ono sto je radio postavlja pitanje da li je on bio adekvatno resenje za klub koji ima ambicije koje ima? Odgovor na to pitanje se moze doneti tek posle neke vremenske distance po zavrsetku njegove epopeje, a s obzirom na svoje poteze, ponasanje, gomilanje igraca na istim pozicijama, kanalisanje mladih igraca, i ostavljanje tima na cedilu bez ijedne reci - za mene je taj odgovor negativan. 

Potpisujem

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mister-no said:

Da citiram Dejana Radonjića na pitanje kakva su očekivanja za večiti derbi..
Što se tiče očekivanja, mi ćemo dobiti taj meč.
🙂

Upravo je to razlika izmedju trenera pobednika i ovog luzera sa jasarkom koji je jos na konferenciji rekao da je ekipa umorna u novembru mesecu sa rosterom od 15+ igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Threekola said:

Upravo je to razlika izmedju trenera pobednika i ovog luzera sa jasarkom koji je jos na konferenciji rekao da je ekipa umorna u novembru mesecu sa rosterom od 15+ igraca.

egzekli, s tim sto bi tu dodao i tinki linkija, veciti alibi trener, ne bi priznao da je favorit sve i da igra protiv 12 juniora.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

egzekli, s tim sto bi tu dodao i tinki linkija, veciti alibi trener, ne bi priznao da je favorit sve i da igra protiv 12 juniora.

Iskreno meni se povraca jako kad vidim ko igra s' druge strane.. Od Gordica, Jaramaza, Birchevica, Kamenka, Zagorca i kompanije... Bukvalno treba obrisati parket s' njima 15ak razlike... 

 

 

Elem, naravno da nema nista od toga jer zna se da cemo uci u mec kao najvece sisice i da ce oni s' nama brisati parket Arene dok ce sve to Jasar mirno posmatrati sa prekrstenim rukama i pogledom zvanom tele u šarena vrata ...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Threekola said:

Iskreno meni se povraca jako kad vidim ko igra s' druge strane.. Od Gordica, Jaramaza, Birchevica, Kamenka, Zagorca i kompanije... Bukvalno treba obrisati parket s' njima 15ak razlike... 

Čemu ovo? Ljudi uđu u svaki derbi maksimalno napaljeni i motivisani za razliku od naših igrača i ne vidim šta je tu problem. Birčević je šabančina što je opšte poznato, ali ovi ostali što si nabrojao su ok momci i ne sećam se nekog nesportskog ponašanja sa njihove strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...