Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Svi znaju (sem onog ko je odgovoran za to) da timu treba neko ko je kao prvo radio godinama kao prvi trener (za razliku od Gavrilovica koji je celu karijeru pomocni, a vec ima 50+ godina, dakle coveka ni ne zanima ta pozicija i odgovornost koja ide sa istom), a ako je moguce neko ko je vodio i timove u najjacem takmicenju u Evropi. Ne mora da bude Cavi Paskval ili Barcokas ako su van plateznih mogucnosti kluba (a ocigledno jesu) ali bi i jedan Filipovski bio korak napred u odnosu na stanje koje je sada.

Posle utakmice sa Cibonom u Zagrebu (Nedelja 3. Novembar) tim je u Beogradu okruglo 2 nedelje (EL Real kuci, ABA Igokea kuci, EL Asvel kuci, sutra 17. Novembar ABA Partizan gosti), idealan period da se angazuje novi trener i kroz rad na treninzima polako upozna sa igracima i krene sa radom. Tesko da bi novi trener imao losiji skor u dosadasnja 3 meca odigrana u spomenute 2 nedelje posto smo sa VD-om na klupi izgubili od Reala (ocekivano), dobili Igokeu (ocekivano) i izgubili od Asvela (realno smo morali da dobijemo ovu utakmicu iz milion razloga). Dakle sa novim trenerom smo mogli gore da prodjemo jedino ako bi izgubili i od Igokee.

Ali sto da ne, nastavimo i dalje u ovom ritmu, sa VD-om na klupi, jednim plejmejkerom koji ili mora da igra dok na padne od umora ili da deli minutazu sa rekreativcem (ipak mislim da je ovo njegov realan domet gde moze da dominira i gde je igrao sa bivsim saigracem iz FMP-a Ivanom Smiljanicem http://www.sportfon.fon.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=104&Itemid=106) pa da vidmo dokle cemo stici.
Mozda nam je cilj da budemo bolji od proslogodisnjeg ucinka Buducnosti u EL, oni su imali 6 pobeda u 30 kola (20%) znaci nama treba nekih 7 ili 8 pobeda da prebacimo taj procenat.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Swift Pancakez said:

cedulja vec spremio alibi za guzenje koje nas ceka sutra

 

 

 

 

Ne verujem bas da su ogromni favoriti za taj mec.

 

Cak i Jasar moze na autopilotu da vodi ekipu ako ona ima odredjene prednosti nad protivnikom. Te prednosti su:

 

1. Snaga u reketu. Oni nemaju igraca koji moze da parira Oju, a Gist moze da ih rasiri sutem.

 

2. Partizan vec duze vreme ima problem sa samo 3 igraca na pozicijama 1 i 2. Njihovim umaranjem i opterecivanjem izbacuje se i Partizan iz komforne zone.

 

3. Partizanov sut. Osim Paigea, svima ostalima se moze provocirati sut i oni to nece pogadjati, narocito u hali sa tvrdim obrucima. Tako su ubedljivo izgubili od manje - vise svih ekipa koje su imale dobru postavku protiv njih.

 

Iako se ne slazem da je ovaj tim sastavljen za ABA ligu i nikakvo osvajanje lige nece sprati bruku ako budemo imali jednocifren broj pobeda u evroligi, sutrasnji mec je jako bitan. Partizan je odradio 3/4 nezgodna gostovanja (Primorska, Mornar, Igokea, FMP jedino nisu) i posle Podgorice oni ulaze u seriju od meceva u kojima ce jedino protiv Cedevite Olimpije i FMP imati realne sanse za poraz.

 

Njihova pobeda u derbiju znaci i njihov skor od minimum 13-4 5 kola pre kraja, a mi imamo gostovanja Cedeviti Olimpiji, Buducnosti i Primorskoj u tom periodu i to bi znacilo da ne smemo imati poraz jedno deset kola u ABA ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam dal sam ikad video ovolikog dupeuvlakaca kao sto je gavran..

nije ni poceo a vec je bivsi, lik ladno misli da ce moci da izgura sezonu sa hvaljenjem i guranjem sina u prvi plan, te alibi pricama, kako je laksi raspored za igranje kad se igra evrokup, o umoru nakon dva meseca sa fondom igraca 15 itd itd..

lm, i pored toga sto nebojsi ne izlazi iz dupete nece docekati kraj sezone, jedino je pitanje kolika ce steta biti napravljena(tj dal ce ista moci da se izvuce), posto je steta  vec napravljena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sinoć me gospodja odvela u bioskop da gledamo neki film, nije znala da u istom terminu igra zvezda ali nisam se bunio. Moram da priznam da mi je u zadnje vreme sve lakše da pronađem izgovor da radim nešto drugo kada igra KK. Od FK-a je i bog digao ruke, ne pamtim kada sam poslednji put pogledao 90 minuta. Jedina pametna stvar koju je dekkard napisao na ovom forumu je da postoje mnogo bitnije stvari u životu od Filipa, Gavrila, Nebojše... Život je kratak, idite na večeru, prošetajte sa suprugom, devojkom, drugarima. Uživajte. Zašto trošiti zdravlje na stvari na koje nemate nikakav uticaj? Sutra uveče idemo kod kolege na večeru, opet nema sporta :)

  • Like 14
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, n4l1m said:

ne znam dal sam ikad video ovolikog dupeuvlakaca kao sto je gavran..

nije ni poceo a vec je bivsi, lik ladno misli da ce moci da izgura sezonu sa hvaljenjem i guranjem sina u prvi plan, te alibi pricama, kako je laksi raspored za igranje kad se igra evrokup, o umoru nakon dva meseca sa fondom igraca 15 itd itd..

lm, i pored toga sto nebojsi ne izlazi iz dupete nece docekati kraj sezone, jedino je pitanje kolika ce steta biti napravljena(tj dal ce ista moci da se izvuce), posto je steta  vec napravljena.

zna i on da posle ovog brodoloma moze jedino da predaje fizicko u nekoj fiskulturnoj sali Leon Stukelj pa misli da moze postici nesto poltronstvom

Link to comment
Share on other sites

Da, Perperoglu je juce mnogo falio... Mozda bi bio u kontraritmu, ali je neko ko bi nas juce u par navrata mogao dovuci do pobede. Nece igrati ni protiv komsija [emoji20]
Da, Perperoglu je juce mnogo falio... Mozda bi bio u kontraritmu, ali je neko ko bi nas juce u par navrata mogao dovuci do pobede. Nece igrati ni protiv komsija [emoji20]
Da, Perperoglu je juce mnogo falio... Mozda bi bio u kontraritmu, ali je neko ko bi nas juce u par navrata mogao dovuci do pobede. Nece igrati ni protiv komsija [emoji20]

[emoji23][emoji23]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Te prednosti su:

 

1. Snaga u reketu. Oni nemaju igraca koji moze da parira Oju, a Gist moze da ih rasiri sutem.

 

2. Partizan vec duze vreme ima problem sa samo 3 igraca na pozicijama 1 i 2. Njihovim umaranjem i opterecivanjem izbacuje se i Partizan iz komforne zone.

 

3. Partizanov sut. Osim Paigea, svima ostalima se moze provocirati sut i oni to nece pogadjati, narocito u hali sa tvrdim obrucima. Tako su ubedljivo izgubili od manje - vise svih ekipa koje su imale dobru postavku protiv njih.

treba neko toga i da se seti

podsecam, pricamo o coveku koje ne da nije pozitivno uticao na desavanja na terenu, vec je svojim odlukama radio direktno na stetu tima

mislim jebote on ocekuje da ga jedan filip covic vadi iz govana...o cemu mi pricamo onda

Edited by Swift Pancakez
Link to comment
Share on other sites

Gavri mogu samo da skinem kapu što nije pobegao od svog sranja koju nam je servirao precednik, gospodin čovek koji zna košarku,

al nije za prvog trenera ... za to treba više od struke, karakter i još mnogoooto toga ... možeš biti maher za trening, al vođenje utakmice je nešto posebno.

To ili imaš ili si pomoćnik.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kankkunen said:

Gavri mogu samo da skinem kapu što nije pobegao od svog sranja koju nam je servirao precednik, gospodin čovek koji zna košarku,

al nije za prvog trenera ... za to treba više od struke, karakter i još mnogoooto toga ... možeš biti maher za trening, al vođenje utakmice je nešto posebno.

To ili imaš ili si pomoćnik.

 

 

Sve si lepo rekao, ali "nece meni kafici..." ipak zna najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Kankkunen said:

Gavri mogu samo da skinem kapu što nije pobegao od svog sranja koju nam je servirao precednik, gospodin čovek koji zna košarku,

al nije za prvog trenera ... za to treba više od struke, karakter i još mnogoooto toga ... možeš biti maher za trening, al vođenje utakmice je nešto posebno.

To ili imaš ili si pomoćnik.

 

Cudno je kada je rekao da ga igraci nisu ispostovali za zadnji napad kad je Davidovac isilovao. Neko kao Zeljko bi ih odrobijao, mada ovigledno i on gubi konce.

Jos je sveze i ono Tomicevo igrajte sta hocete, autoritet je pola trenerskog posla.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, K.Dot said:

Sinoć me gospodja odvela u bioskop da gledamo neki film, nije znala da u istom terminu igra zvezda ali nisam se bunio. Moram da priznam da mi je u zadnje vreme sve lakše da pronađem izgovor da radim nešto drugo kada igra KK. Od FK-a je i bog digao ruke, ne pamtim kada sam poslednji put pogledao 90 minuta. Jedina pametna stvar koju je dekkard napisao na ovom forumu je da postoje mnogo bitnije stvari u životu od Filipa, Gavrila, Nebojše... Život je kratak, idite na večeru, prošetajte sa suprugom, devojkom, drugarima. Uživajte. Zašto trošiti zdravlje na stvari na koje nemate nikakav uticaj? Sutra uveče idemo kod kolege na večeru, opet nema sporta 🙂

Razveo sam se,klince retko vidjam...Pijem cesto i pijem uglavnom sam.Prijateljima ili sam pozajmljivao novac ili oni meni tako da nemamo bas neki odnos jbg....

2 hours ago, Udomitelj said:

Izgleda da će Tajris Riža da dobije pedalu u Pao, dal bi bio dobro rešenje ovim našim problemima? 

U ovakvom stanju,tj. na sta je licio protiv Albe uklopio bi se odmah u nas "sistem"...

Edited by placebo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Ne verujem bas da su ogromni favoriti za taj mec.

 

Cak i Jasar moze na autopilotu da vodi ekipu ako ona ima odredjene prednosti nad protivnikom. Te prednosti su:

 

1. Snaga u reketu. Oni nemaju igraca koji moze da parira Oju, a Gist moze da ih rasiri sutem.

 

2. Partizan vec duze vreme ima problem sa samo 3 igraca na pozicijama 1 i 2. Njihovim umaranjem i opterecivanjem izbacuje se i Partizan iz komforne zone.

 

3. Partizanov sut. Osim Paigea, svima ostalima se moze provocirati sut i oni to nece pogadjati, narocito u hali sa tvrdim obrucima. Tako su ubedljivo izgubili od manje - vise svih ekipa koje su imale dobru postavku protiv njih.

 

Iako se ne slazem da je ovaj tim sastavljen za ABA ligu i nikakvo osvajanje lige nece sprati bruku ako budemo imali jednocifren broj pobeda u evroligi, sutrasnji mec je jako bitan. Partizan je odradio 3/4 nezgodna gostovanja (Primorska, Mornar, Igokea, FMP jedino nisu) i posle Podgorice oni ulaze u seriju od meceva u kojima ce jedino protiv Cedevite Olimpije i FMP imati realne sanse za poraz.

 

Njihova pobeda u derbiju znaci i njihov skor od minimum 13-4 5 kola pre kraja, a mi imamo gostovanja Cedeviti Olimpiji, Buducnosti i Primorskoj u tom periodu i to bi znacilo da ne smemo imati poraz jedno deset kola u ABA ligi.

Mi imamo, odnosno trebali bi da imamo prednost u svakom mogucem segmentu igre osim pleja, a ako bude samo Gordic na kecu onda i tu. Naravno sve to pod uslovom da imamo glavu i rep na terenu, taktiku i neku zamisao u igri. Svaka nasa prednost je pala u vodu. Cak i bez trenera bi trebali da imamo dosta vise prednosti, ali ekipa nema trunke samopouzdanja, nema veru u sebe, sto je i logicno posle ovih 2 meseca... Posle ovakvog poraza od Asvela, ne smem ni da zamislim kakva je situacija u timu. Treba zbiti redove, raditi malo na psihi, oproraviti se psihicki i probati da se napravi neki reset, ali ko to da uradi? 

Pomocni trener nas je napustio, pomocni trener pomocnog trenera nema kvalitet ni iskustvo za ovakve situacije. Nije kriv za to, ali nisu ni navijaci ni igraci, a vremena i zivaca je sve manje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...