Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ova sezona ne sluti na dobro.Pre pocetka sezona mnogi navijaci su mastali o fajnal foru EL,pricali su kako je Zvezda sklopila drim trim a evo sada je svima jasno da mi mozda cak necemo otici ni u plej of ABA lige.

 

Jos letos sam napisao da su pojacanja osim Gista promasena i da mi opet nemamo resene pozicije 1 i 5.

 

Lorenco Braun je los plejmejker,kreacije bez,lopta mu stalno ispada,solidan ciglar..

 

Centra igra Kuzmic koji je bio dugo povredjen i Odzo koga je neko slagao da je kosarkas.

 

Derik Braun je bio rizik,znalo se da bi mogao biti problem i da ga nije Ataman slucajno iskljucio iz Efesa.

 

Poznavajuci Nebojsu Covicu siguran sam da ce ostaviti Gavrilovica.Meni je neverovatno da Gavrilovic nema nijednu krstenu akciju a toliko godina je u Himkiju bio pomocnik Kurtinaitisu koji je jedan od trenera sa najacim ofanzivnim playbook-om.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Markoss said:

Nerealno je kolko smo mi losi bili veceras. 

Ништа није нереално, све је очекивано.

Већ сам писао, да сујетна будала донесе своје паре па да се иживљава  чак и са сином (што нико озбиљан у спорту не ради), па хајде. Овако, гребеш се о државу, набијеш буџет 8М, црташ неке цигле у прелазном року а немаш тренера и још једног плеја са све таквим буџетом и играњем ЕЛ. Фујјјј

Edited by Константин
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipa je pravljena bez glave i repa. Pravilo se mesta za Filipa i napravio se buckuris. Sasvim je normalno da igrac ima los dan. Pa Ataman je isprozivao Vasu nakon briljantne partije protiv nas. Ne moze ni Lorenzo svaku da bude na nivou, pogotovo sto mu je sve ovo potpuno novo.

I malom detetu je bilo jasno da Filip ne moze igrati EL. Nit ima visinu, nit ima brzinu, nit ima snagu, nit je nesta preterano lucidan. Apsolutno nista nema sto ga kvalifikuje za EL. Danas smo videli kako to izgleda kad se igra sa jednim plejem. Nekad ce nesta i ispasti, ali uglavnom nece da valja. 

Da se nije pravilo mesta za Filipa imali bismo i treceg pleja. Tj. Filip bi bio treci plej, kao nekad Rebic. Ovako smo u sezonu usli sa jednim plejem i Filipom. Rezultat se vidi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milan33 said:

Mozda i jeste.Ali on nije bio kod ozbiljnog trenera jos.Bas bih voleo da ga vidim u sistemu gde svako zna svoju ulogu a ne da stoje kao kipovi i vrse minimum kretnji...

Ma problem je u njegovom stavu, čovek konstantno gubi fokus, par puta je iskulirao pozvene akcija kod Tomica, covek ne pozove akciju za 24 sekunde, treba biti sposoban i za to. Uz sve to pokušava neke nonšalantne potezr u krucijalnim trenucima i to mu apsolutno ne polazi za rukom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, slavisa said:

Još ni jednu utakmicu nisam vidio ni želju ni energiju kod igrača czv. Video sam je kod igrača asvela večeras

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Želja i energija vide se po intenzitetu odbrane, ukradenim loptama. Nama fali mozga, fali ideje u napadu. Za to nam treba trener.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ИEsA IlIC said:

prodao nas lorenzo za sve pare, ovo je kriminal&katastrofa. svojerucno je sjebao napad na +2 u reg delu i napad sad za pobedu. i to je uradio najgoru mogucu stvar, driblao do kraja i nije nam ni ostavio nadu za jos jedan pokusaj. 7 to, jbg sto je puno puno je.

takodje i gist je imao veoma vaznu ulogu u porazu, ona dva zicera + 2 bacanja. 

bili koji promasuje bacanje i bespotrebno udvaja kod 73-72.

veoma bitna tekma, ovo se jednostavno moralo dobiti. 

 

vreme je za promene, gavrilo je kontam bivsi vec koliko sutra. 

zasto je djenka igrao samo 4 minuta? wtf? 

 

drugi poraz posle produzetka. 

od 5 pojacanja sta imamo? kuzmic znamo sta se desilo, dbrauna nema ni na mapi, djenka kamenjari i ni ne igra, gist je je pokazao klasu ali je ipak u godinama, lorenzo previse nonsalantan igrac sto za uzrok ima gomilu to (vise od 3 po mecu, veceras 7) + nije neki suter i sto je najvaznije nije razigravac. takodje usrao nam tekmu sa barsom kuci, 4. prekrsaj na pocetku drugog i ovo veceras je klasicna pordaja meca.

trener koji ih je doveo nema ga. otisao. u sred to rekao igrajte sta hocete i otisao.

pa koji su ovo qrci? 

pobeda u derbiju bi zalecila rane, ali svakako nismo favoriti pred njihovim navijacima.

 

budjava arena, niko me ne moze uveriti da ove ne bi oprali lagano u pioniru. 

protiv igokee ulaze ves masine, letimo po terenu, igraci se osecaju sigurno. veceras stegnuto, kos ko gol. nema tog pritiska kao u pioniru vec upravo suprotno, nervoza. 

jesmo li mi ikada odigrali neku 80+ poena tekmu u areni? ikada? 

jel i dalje masna veprina kriva za sve?

 

Jeste.

On zauzima mesto krstenom pleju, a Gavrilo zauzima mesto krstenom treneru jer taj krsteni nece dozvoliti vepru da igra. Berona i Djenku trosimo na pleju. Naravno da su Covici krivi za sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokodakalo said:

Ekipa je pravljena bez glave i repa. Pravilo se mesta za Filipa i napravio se buckuris. Sasvim je normalno da igrac ima los dan. Pa Ataman je isprozivao Vasu nakon briljantne partije protiv nas. Ne moze ni Lorenzo svaku da bude na nivou, pogotovo sto mu je sve ovo potpuno novo.

I malom detetu je bilo jasno da Filip ne moze igrati EL. Nit ima visinu, nit ima brzinu, nit ima snagu, nit je nesta preterano lucidan. Apsolutno nista nema sto ga kvalifikuje za EL. Danas smo videli kako to izgleda kad se igra sa jednim plejem. Nekad ce nesta i ispasti, ali uglavnom nece da valja. 

Da se nije pravilo mesta za Filipa imali bismo i treceg pleja. Tj. Filip bi bio treci plej, kao nekad Rebic. Ovako smo u sezonu usli sa jednim plejem i Filipom. Rezultat se vidi.

Ekipu je sastavljao trener po svojoj viziji koji je istu tu ekipu napustio posle mesec dana??? Svi igraci koji su dosli imali su razgovore i jasnu viziju kako i sta... Zamisli sad (dolazi) nov trener sa drugacijom igrom, stilom... Mada slicno je sada kao sa Tomicem... 

Link to comment
Share on other sites

Tačno ću da budem na putu u ponedeljak kad Nebojša bude gostovao kod Satrape i Dee posle poraza od Asvela i Grobara. I propuštam kako su za sve krivi Laki, pederi sa ex b92 foruma, pičkice iz beogradskih kafića i Miško taksista. 

 

E da, dok sam u fazonu psovanja (dok me Stondiša ne obriše)...Milane Tomiću, ispao si teška pička. 

  • Like 16
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BojanaCZV said:

da ti na 16 sekundi do kraja, na neresenom rezultatu izaberes da izvodis loptu u polju napada, mislim da je do sada nevidjeno u ozbiljnoj kosarci.

Upravo, ovo sam zaboravio da napišem. Izneverovao sam kad sam video šta je odabrao Gavrilović. Što se tiče odabira akcije za zadnji napad to sam već napisao. 

 

Nije bilo teorije da dobijemo utakmicu večeras jer ne da naš trener nije postojao na utakmici nego nas je sabotirao!

 

A reakcija igrača Asvela kad se pozdravljaju na kraju utakmice smeju se i vrte glavom u neverici da su dobili istu sve govori.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, dal ste realni sa Lorencom i pljuvanjem? Jasno je kao dan da je on dobar up tempo igrac, odlican u tranziciji a slabiji u pozicionoj igri.  Nama treba pozicioni plej koji zna da vrti pik, da se njih dvoje dopunjuju.

Ne padajte da je normalno da Lorenzo treba da igra 35min i sam vadi stvar, sve krstene EL ekipe imaju dva kompatibilna pleja. 

Zna se ko je kriv za takvu kompoziciju tima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Cekaj, mi smo stvarno sami izabrali da izvodimo loptu u fazi napada ,16s pre kraja?

Ozbiljno?? Mislio sam da moramo tako, cak i pizdeo zbog toga.

Ako je tako onda je pomocni za ozbiljno posmatranje.

Da, izabrao mentol od trenera 14 sekundi sa njihove polovine umesto 24.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, najbolje da je Lorenzo kriv za poraz. Greska je napravljena na pocetku sezone jer je moralo da bude mesta da se sincina igra ove sezone. I onda umesto da imas dva normalna pleja koji ce da se menjaju, ti sad imas jednog koji mora da igra 35+ minuta na svaka dva dana nebitno kakav mu je dan. Beron plej nije, Davidovac plej nije, Dzenkis plej nije.

Jos ako se Dzenkins povredio, a odigrao je nepunih 5 minuta u prvom poluvremenu, bice veselo.

 

Nismo ih prelomili a cela utakmica je bila ista. Pobegnemo na 7-8, oni nas stignu. I koliko smo samo kontri upropastili...

 

Trener bez uticaja i ideje. Odnosno covek nije prvi trener vec pomocni. A kad ce da dodje trener to se ni ne zna. Ili smo ga vec doveli pre mesec dana a da to ni ne znamo?

 

I sta je to sa nasom unutrasnjom linijom? Razumem to da te unisti Tavares ali ne i ovo.

Zekiri 20 poena i 20 skokova a samo jedan jedini faul, eto koliko smo tu bili opasni.

Jos na to dodajte Zan Sarla sa 20 poena, a obojica indeks oko 30.

A onda pogledajte ucinak nasih cetvorki i petica.

Kuzmic, Gist, Odzo, Simanic, Faje zajedno postigli 16 poena, a indeks 16.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...