Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

9 minutes ago, Kankkunen said:

To je pod velikim znakom pitanja, deliće se WC ... kako kome.

Sve dok ABA ima mjesto u EL, to mjesto će popunjavati šampion, bar ako je taj šampion Zvezda/Partizan/Cedelimpija/Budućnost, siguran sam u to.

Veća opasnost prijeti od toga da ABA potpuno izgubi to EL mjesto zbog nekih Engleza, Poljaka, ili šta znam koga.

 

Ne vjerujem da Čović ili bilo ko iz Srbije može Đordiju ponuditi nešto na osnovu čega bi klub dobio trajnu licencu za EL. Čak mislim da to ne bi bilo ni dobro, jer bi se tako obesmislila ABA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mister-no said:

Ulazimo u ključni period sezone po meni. Ako mislimo da zadržimo konkurentnost u EL i ako želimo prvo mesto u Aba svaki poraz je tri koraka unazad. U Aba gostujemo Partizanu i Olimpiji. Jedan poraz tu i pozdravljamo se sa prvim mestom. U EL takođe bez prava na poraz, a ako vežemo poraze u Berlinu i Kaunasu to je to što se tiče EL. Asvel se podrazumeva.

U taj period ulazimo sa trenerom pripravnikom na klupi. Nebojša da li je moguće da na kugli nema trenera za Zvezdu?!

Ako preživimo ovaj period na autopilotu, poješću svoju forumasku diplomu.

 

 

3ggagw.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Sve dok ABA ima mjesto u EL, to mjesto će popunjavati šampion, bar ako je taj šampion Zvezda/Partizan/Cedelimpija/Budućnost, siguran sam u to.

Veća opasnost prijeti od toga da ABA potpuno izgubi to EL mjesto zbog nekih Engleza, Poljaka, ili šta znam koga.

 

Ne vjerujem da Čović ili bilo ko iz Srbije može Đordiju ponuditi nešto na osnovu čega bi klub dobio trajnu licencu za EL. Čak mislim da to ne bi bilo ni dobro, jer bi se tako obesmislila ABA.

To više ne važi, kao i za sve nacionalne i regionalne lige ... samo preko EC i eventulalno WC do daljnjeg.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Sigurna je ABA za tu WC, bar dok se ne najavi drugačije, a podrazumijeva se da WC ide šampionu.

Sto kaze Kankunen, mislim da to uopste ne mora biti sampion Abe iako se ta teza provlaci.

Secam se nekog medijskog pisanija da je sam Djordi izjavio da ce se u smislu Wc za Abu da se dogovore sami ucesnici te lige, sto je naravno potpuno besmisleno, ali govori da to mozda i ne bude sampion lige.

Link to comment
Share on other sites

Đordi zadržava pravo da ne primi u EL neku Igokeu ili Mornar, ili nekoga ko se upravo finansijski raspao (tipa, Tedeski se povuče iz Slovenije, a ovojio titulu), ali iz njegove perspektive nema velikih razlika između Zvezde, Partizana, Cedevite i Budućnosti.

Nema smisla da ide bilo ko drugi u EL osim šampiona ABA.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, quentin said:

Sigurna je ABA za tu WC, bar dok se ne najavi drugačije, a podrazumijeva se da WC ide šampionu.

ABA nema mjesto u EL i niko nije rekao niti je igdje napisano da sampion ABA lige dobija WL. Da je to tako kako ti pises zasto je oduzeto mjesto ABA ligi? Receno je samo da ce ABA imati prednost za dobijanje WC. Mjesto je i uzeto da ne bi slucajno neka Buducnost uzela titulu i mjesto u EL. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, red_white said:

ABA nema mjesto u EL i niko nije rekao niti je igdje napisano da sampion ABA lige dobija WL. Da je to tako kako ti pises zasto je oduzeto mjesto ABA ligi? Receno je samo da ce ABA imati prednost za dobijanje WC. Mjesto je i uzeto da ne bi slucajno neka Buducnost uzela titulu i mjesto u EL. 

 

Sto neka Buducnost?

 

Oni ispunjavaju sve uslove, imaju drzavu iza sebe koja moze da im sipa dovoljno goriva da ne zaostanu na evroligaskom putu.

 

Ispada da samo Partizan i Crvena zvezda mogu da igraju u evroligu. Ako je tako, Djordi je mogao i KLS da da mesto u evroligi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, quentin said:

Đordi zadržava pravo da ne primi u EL neku Igokeu ili Mornar, ili nekoga ko se upravo finansijski raspao (tipa, Tedeski se povuče iz Slovenije, a ovojio titulu), ali iz njegove perspektive nema velikih razlika između Zvezde, Partizana, Cedevite i Budućnosti.

Nema smisla da ide bilo ko drugi u EL osim šampiona ABA.

To je za Jordia kao i lanjski sneg .... za njega je London prioritet i za to se upinje iz sve snage.

Balkan (ABA) mu je zadnja rupa na svirali :classic_smile: nema lovudže - nema EL

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Swift Pancakez said:

hu dafak iz zvezdan mitrovic i sta ga cini autoritetom na temu domacih trenera?

Mitrovic ima autoritet i veoma cudnu karijeru. Relativno slicnu sudbinu kao Obradovic, samo sto on nije imao igracko ime i to mu je otezalo situaciju. Oba su u isto vreme trenirali klubove u Ukrajini, samo sto je Zvezdana zakacio i rat. Uzeo je titulu sa Krivbasom sto je poprilican uspeh. Doduse i Obradovic je sa tada supersonicnim Donjeckom. Sad su u istom vremenu u FRA. Ipak covek je sve izvukao na cist trenerski rad, bez uplitanja igracke karijere, a to je poprilicno tesko.

 

Danas dolaze malo opijeni odlaskom u USA. Imaju 4-0 kod kuce, 0-3 na strani i to sve ubedljive poraze. Najgora su napadacka ekipa EL a imaju skor 4-3. Igraju timski. Njihov prezidente ulaze ogroman novac u akdemiju i prvi tim. Tako da ce Asvel u buducnosti biti  faktor u evropskoj kosarci. U domacoj ligi imaju 8-0 sto nije lako, posto je FRA liga poprilicno fizicka.

 

Danas im se vraca Maledon, imaju dosta mladih igraca. Ono sto im je problem sto su neiskusna ekipa i svega par igraca ima EL iskustvo, sa tim da im je u tom delu Dzekson ubedljivo najiskusniji. 

 

Tejlor, Lajti su sve prosecni USA igraci iz Evrope, neki EC nivo. Dzakiri je dobar centar ali neiskusan za ovaj nivo. Ostali igraci neki average, sve u svemu imaju timski duh i to im treba razbiti. Ispod kosa su bez Pejna i to im je ogroman minus. Sad je tu neiskusni Dzakiri+ Livio, Noua i Bako koji tek nemaju ni blizu iskustva za EL. Ipak to im moze dati vetar u ledja, ali sumnjam na strani, ako bude iole dobra atmosfera, paralisace ih.. Sto bi se reklo, imaju dugacku rotaciju na bekovima i tu znaju da odrade jak presing, ali kvalitet im je slab i verujem da ce slabo ulaziti u reket veceras, sto znaci da nema lakih poena.

 

Ovakvi mecevi mogu biti mac sa dve ostrice sa domacina, mnogo gubis porazom, skoro pa duplo. Gosti mogu samo dobiti, imaju i oni svoju racunicu.

 

Veruj mi na rec, da je uspeh Mitrovica ogroman. Covek je bukvalno sve postigao svojim radom, on je tamo potpisao trogodisnji ugovor i veoma ceni nasu kosarku i klubove. Treba se prema njemu odnositi sa velikim postovanjem. Covek je godinama radio u slaboj Ukrajini i zasluzio svoju sansu u FRA...zna sta je muka!!!

Edited by Pavaroti
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Swift Pancakez said:

ozbiljan autoritet znaci

mislim to je bilo jasno cim je rekao kako je lesor upropastio alimpiju karijeru...nego reko ipak da proverim 

Pa ne vidim šta tu nije tačno, jer da je ubacio, i mi dobili 5. meč, imao bi još jednu sezonu u EL, što nije mala stvar, vrlo verovatno bi i dalje bio naš trener ili barem nekog EC tima.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

To je za Jordia kao i lanjski sneg .... za njega je London prioritet i za to se upinje iz sve snage.

Balkan (ABA) mu je zadnja rupa na svirali :classic_smile: nema lovudže - nema EL

Kosarka u Londonu ima jos mnogo da radi. Mislim da im je prvi korak neki EC  wild card. Uzeli su Lavrinovice sad u  Royalse, imaju i Lions-e ali sve je to tanko za sad i mislim da ce trebati dosta vremena da se uvedu u neki red.  Njihov sampionatje amaterski i tesko da se to moze preko noci promeniti.

 

Najmanji problem je infrastruktura i publika, problem su klubovi i sama radna snaga tamo koja je na amaterskom nivou sto se tice kosarke. Kod nas nema lovudze ali mislim da ce ABA uvek imati jedno mesto u EL, prosto to mora da uradi sve i da nece.

 

Ljubljana, Beograd, Zagreb su veliki kosarkaski centri, ima jos par zapustenih. Problem jesu pare, ali ne toliko veliki koliko se predstavlja. Zvezda ako je na oko 10m moze se tu jos dodati 5m u buducnosti i to je vise nego pristojno da igras cak i zatvorenu EL.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, red_white said:

ABA nema mjesto u EL i niko nije rekao niti je igdje napisano da sampion ABA lige dobija WL. 

 

Kol'ko se sjecam, jos prije pocetka sezone je receno da ABA liga ima sigurno mjesto u Evroligi, bar u naredne 2-3 sezone. Dakle, ovosezonski sampion skoro pa sigurno ce igrati Evroligu sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Kosarka u Londonu ima jos mnogo da radi. Mislim da im je prvi korak neki EC  wild card. Uzeli su Lavrinovice sad u  Royalse, imaju i Lions-e ali sve je to tanko za sad i mislim da ce trebati dosta vremena da se uvedu u neki red.  Njihov sampionatje amaterski i tesko da se to moze preko noci promeniti.

 

Najmanji problem je infrastruktura i publika, problem su klubovi i sama radna snaga tamo koja je na amaterskom nivou sto se tice kosarke. Kod nas nema lovudze ali mislim da ce ABA uvek imati jedno mesto u EL, prosto to mora da uradi sve i da nece.

 

Ljubljana, Beograd, Zagreb su veliki kosarkaski centri, ima jos par zapustenih. Problem jesu pare, ali ne toliko veliki koliko se predstavlja. Zvezda ako je na oko 10m moze se tu jos dodati 5m u buducnosti i to je vise nego pristojno da igras cak i zatvorenu EL.

Doveli su neke Amere koji su tu već duži niz godina da to podignu na nivo EL ... to je ozbiljna priča, kod njih nema mnogo improvizacija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, x|o said:

 

Kol'ko se sjecam, jos prije pocetka sezone je receno da ABA liga ima sigurno mjesto u Evroligi, bar u naredne 2-3 sezone. Dakle, ovosezonski sampion skoro pa sigurno ce igrati Evroligu sledece godine.

 

KROZ WILD CARD

link


 

Quote

“In the following two seasons ABA League champion will have a place in the EuroLeague,” – stated ABA League Vice-President Domagoj Čavlović, who attended the ECA Shareholders meeting in Munich. “EuroLeague has made several changes, including the change in license allocation criteria. According to the new rules there is no more Domestic League access to the EuroLeague, however ABA League has received guarantees that it will have a place in the EuroLeague through one of the three wild cards which will be allocated every year. Now, it is our task to take ABA League to en even higher level by working together. We need to justify the trust of the EuroLeague and to try to secure an even better status for our clubs.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kada ste već otišli u of sa pričom o Englezima i njihovom basketu...Drugarica moja već skoro deset godina živi u Glazgovu ( da znam da to nije u Engleskoj [emoji23] ) otišla tamo na doktorske i naravno ostala. Ona je licencirani fibin delegat, i radi po celoj UK. Istina je da svi oni sve više ulažu u basket, da Englezi dovode Ruse, Litvance, Amerikance koji rade sa klincima. Oni sistemski ulažu u više klubova i to im je cilj jer jedan klub sam ne može ništa da donese. Ali kaže jako je daleko njihova seniorska košarka i dalje od EC i EL i da to ne može da se promeni skoro, tek možda za nekih 5 godina, sa velikim možda.
Pa nije ni njima cilj da imaju klub koji će da gubi u proseku dvadesetak razlike u EL.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...