Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, Šarac said:

Ako ocekujes od mene da ti odgovorim zasto Needham nije back up play ili Pulen Waller, LJubicic, Pot, ili bilo koji drugi igrac na ovoj planeti umesto FC3 , ne znam odgovor, sto ne znaci da se slazem sa odlukom kluba da tako oni odluce. 

 

 

Napisao si u ranijem postu (na koji sam odgovorio) da imas razumevanja za takvu odluku:

 

1 hour ago, Šarac said:

Domaceg playa nema osim ovih sto su u FMPu, oni ne mogu do decembra, strani play koji ima kvalitet a da je slobodan sada nece verovatno pristati da igra 10 minuta, jer Lorenzo je projektovan za 25 do 30 minuta, sto on svojim fizickim predizpozicijama i moze lagano da iznese.

 

Ti jesi pisao u vezi situacije u kojoj smo se sada nasli, ali je isti takav argument kruzio na drugim mestima posvecenim KK Crvena zvezda. Oni koji su opravdavali tu odluku su otprilike ovako pisali:

 

"Plej je vazna pozicija i tu mi nudimo minute i trazimo stranca za 25-30 minuta, pa nam treba ili jos jedan kombo igrac ili igrac koji ce da pristane da igra 10 minuta. Ne mozemo naci stranca koji moze da pristane na 10 minuta, Jenkins nije plej, domacih resenja boljih od F.Covica nema".

 

Koliko je ovo bezobrazno obrazlozenje vidi se po sastavima drugih evroligaskih timova koji su tu negde od 11. do 18. mesta. Svi ti klubovi imaju dva dobra plejmejkera. Mi imamo po tri dobra igraca na svim pozicijama osim na pozicijama 1. Pa onda, kada smo u punom sastavu, moramo da gledamo da li ce van 12 da se nadje Davidovac, Dobric ili Simanic.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Stvarno treba biti retko glup i  neintelegentan kao Covic i da prihvati da igra u Pioniru ostatak EL i da mu cena zakupa hale po utakmici El bude skuplje u Pioniru nego u Areni i da pri tom imas na raspolaganju 1000 karata u sloboodnoj prodaji u odnosu na 10.000 karata za Arenu.

Jel znas da je skoro 2000 paketa prodato po 5.000 dinara, sta raditi sa tim ljudima, da im kazes jebiga ne vaze vam vise karte jer eto ima navijaca koji smatraju da nam je isplativije da se igra u Pioniru jer tamo se jace deremo a blizi su nam igraci da im jebemo mater, sto sa tribina sto sa terasice.

 

Cisto ekonomski, 7.000 karata u ponudi po 500 dinara ARENA dok za Pionir mozes eventualno da pustis u prodaju oko 1.500 ( po ceni od 1.000  za tribinu), mozes vise ali opet sta sa ljudima sto su kupili pakete, ako ih pustis u PIonir onda za tribine vise nema u prodaji slobodnih karata.

 

Sta sa ljudima koji su kupili skupe sezonske karte za belu i plavu lozu koji imaju svoje mesto u Areni ali u Vesicevom Pioniru nemas mesto jer nisu obelezena mesta?

Sta sa sponzorima, vip kupcima, koji su zakupili boxove za svih 15 utakmica u Areni , gde njih da smestis u kom vip delu da njih stavis? 

Sta je sa komunikacijom, povezanost sa gradom, NBG i Hale PIonir, parking mesta, petkom je haos u saobracaju, utakmica u 19 h u Pioniru kada i kako stici do tog dela grada/

200.000 ljudi zivi na NBg samo, koliki procenat zvezdasa samo na NBG koji peske mogu iz svakog dela svoje opstine doci do Arene bez da upale kola

Obezbedjen parking u okviru parking Arene, plus jos koliko mesta u okolini u odnosu na livadu pored Pionira koji se vodi kao parking..

Zahtevi EL da sve ekipe imaju halu od plus 10.000 .

Novi Vesicev Pionir je skandal nad skandalima i ne moze da se poredi sa uslovima koje imamo u Areni na svim nivoima.

 

Skoro 34.000 u dve utakmice u Areni, znaci trebala su nam skoro 5 PIonira da ovu brojku dobacimo, a prodatih mozda 7 Pionira da finansijski dodjemo na isto kao 2 Arene.

 

Zasto Fener 16500 a Asvel plus 7000 ? Jel do Covica ili do navijaca koji ce da gledaju protivnika a ne svoj klub, 

Zaligiris ima vec tri poraza kuci a ne spustaju ispod 14.000 nijednu utakmicu. 

 

 

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

A gde se suska, po fb stranicama sa 100 followera, na forumima, twiteru?

Ako dodje 1500 ljudi na kosarku, to je znak da ljude imaju druge zanimljivije sadrzaje u svom slobodnom vremenu, ako fk ne moze tu brojku da prebaci sa pola severa koji ulaze za dzabe a pojedinacna karta kosta od 100 do 300 dinara, zasto bi te poseta na kosarci zacudila. 
Ja sam bio prisutan u Pioniru dok je jos Paspalj igrao za Buducnost gde nas je bilo ukupno 82 na utakmici. A tada nije Covic gostovao kod Sarape pa je izazvao opsti bojkot publike.

Mi nismo generalno sportska nacija sa kulturom odlaska na sportske priredbe, a pogotovo sada u ovom vremenu gde su ljudi navikli na kvalitetniji zivot iz svog doma.

Ljudi nece da se cimaju u prevozu, da trose svoje vreme i novac na sport, a ponavljam svako ima pravo da iskaze svoju podrsku na tribinama ili iz kreveta. 

 

Ima dosta stvari koji se ne slazu u tvom pisanju:

-Logicno je da igramo u Areni,poseta od 1500 je skroz zadovoljavajuca.

-Informacije se ne dobijaju samo preko inteneta(tviter,stranice fb sa 100 pratilaca,forumi...)

-Mi nismo nacija koja ima obicaj da ide na sportske dogadjaje,preko 5k navijaca Zvezde ode u Napulj.

-Pre Covica i Sarape nas je bilo skoro 6k u Pioniru kad smo se borili za opstanak.

-Niko ovde osim mene ne sponinje to gostovanje kod Sarape,a vidim da ni ti to ne komentarises.Nema opsteg bojkota i ne treba da ima,u pitanju je licni cin.

Edited by placebo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, placebo said:

Ima dosta stvari koji se ne slazu u tvom pisanju:

-Logicno je da igramo u Areni,poseta od 1500 je skroz zadovoljavajuca.

-Informacije se ne dobijaju samo preko inteneta(tviter,stranice fb sa 100 pratilaca,forumi...)

-Mi nismo nacija koja ima obicaj da ide na sportske dogadjaje,preko 5k navijaca Zvezde ode u Napulj.

-Pre Covica i Sarape nas je bilo skoro 6k u Pioniru kad smo se borili za opstanak.

-Niko ovde osim mene ne sponinje to gostovanje kod Sarape,a vidim da ni ti to ne komentarises.Nema opsteg bojkota i ne treba da ima,u pitanju je licni cin.

- 1500 se odnosilo na ABA ligu ne i na El

- naravno, razni su izvori , onda sam ja Kostunica posto nisam ispratio to spominjanje novog playa,

- 3000 ljudi bilo na Armanije pre par godina, a bilo i 10.000 u Salzburgu, pa gde je tih 3.000 na AbA LIGI a gde je ovih 10.000 na ping pong ligi protiv Surdulice,

- bilo i na Mashu 10.000, ali bilo je vremena kada nas je bilo po 100 sto opet nema veze sa raspolozenjem danasnjih navijaca,

- gostovanja kod Sarape su u 95 % bile vezana za Kosovo  a najmanje o kosarci.

 

1 hour ago, pavijan2 said:

Sve je super u ovoj raspravi, ali @Šarac staviti Pižona i Fićka u istu rečenicu?

Bogohuljenje.

Samo sam cekao da neko to poveze, a namera mi je bila da nasem navijacu nije strano da jebe mater i vecim velicinama pa sam naveo primer Pizona.

Ima jos primera kada je Milko zasut grudvama sa zapadne  kada je dobio crveni karton protiv Atletika a vec se suskalo da nas napusta.

Onda sta je problem da se jedan ispodprosecan igrac kao sto je FC3 napusava i vredja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gostovanja kod Sarape su uglavnom po pitanju pljuvanja opozicije, pranja pozicija, negde tu upadne i Kosovo, a na kraju se malo i posale o KKCZ. Treba da se vracaju dugovi, nije lako na Pinku, ali dug je dug, a Cova je dzentlmen.

 

Zvezda mora da ima svoju halu🙂 To rade svi ozbiljni klubovi koji hoce da se ukljuce u pricu.  Ne vidim unapredjenje bilo cega u KKCZ. Sve zavisi koliko ce pickousti da pocasti Soneta nasih para. Sad je dao, lupam, 10m..sledece mozda nece 5m. Kako mu se cefne.

 

Opet ne treba zaboraviti da je pozaposljavao celu familuju, zetove,sinove, zenu itd...Zna da radi posao, ali u odredjenim uslovima..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se posete tiče, najposecenija utakmica EL u prošlom kolu je Zvezda - Real. Ne znam šta ljudi očekuju, generalno je mnogo utakmica, dupla kola, pa LŠ u fudbalu a ni ekonomska situacija ne pomaže. Kada bi zadržali ovaj trend bilo bi super. Tu bi naravno pomogli dobri rezultati i što duže da traje borba za top 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postavlja se mnogo putanja pred kojima zmurimo 8 godina.Pokrenuo ih je Filip,koji mu je sin.A realno bilo je i losijih od njega(Lipovij,Samardziski,Ryan Tompson u rangu Filipa...)E sad sta je kljucno pitanje,da li je problem sto je napravio kadrovsku gresku ili sto je sam priznao da je uzimao pare na racun,a bilo je i van racuna.Sve to vreme mu je direktni srodnik pod ugovorim u KLUBU ZA KOJI UZIMA NOVAC OD DRZAVE.Mislim nista ociglednije od nepotizma i zloupotrebe sluzbenog polozaja pa da je Filip Markus Vilijams licno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Tomićevog rostera, samo je trebalo da dođe još normalan plej. Poslao bih na pozajmicu, prodao, vratio u FMP ili precrtao Čovića, Nenadića, Jovanovića i Odža (posle Kuzmićevog povratka). Kao trećeg pleja stavio Uskokovića ili čak ostavio Filipa za Aba ligu. I povukao jedan vizionarski potez od januara stavio Radanova u Lazićevu ulogu. Lazi ponudio mesto Neše Ilića kad bude hteo. Meni Laza ne smeta kod pravog trenera u ulozi "ne dalje od opanaka", kao odbrambeni pit bul i neko ko drži svlačionicu. Samo sa aspekta neke šanse za mlade. A iskreno Radanov tek sada zaslužuje svoje mesto u Zvezdi, ono ranije je bilo na konto talenta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, placebo said:

Postavlja se mnogo putanja pred kojima zmurimo 8 godina.Pokrenuo ih je Filip,koji mu je sin.A realno bilo je i losijih od njega(Lipovij,Samardziski,Ryan Tompson u rangu Filipa...)E sad sta je kljucno pitanje,da li je problem sto je napravio kadrovsku gresku ili sto je sam priznao da je uzimao pare na racun,a bilo je i van racuna.Sve to vreme mu je direktni srodnik pod ugovorim u KLUBU ZA KOJI UZIMA NOVAC OD DRZAVE.Mislim nista ociglednije od nepotizma i zloupotrebe sluzbenog polozaja pa da je Filip Markus Vilijams licno.

Vezano za to van racuna i drzave, nije mislio na KKCZ nego na komsije i placanja preko SD dok je KKP bio u blokadi i primanja para na drugim racunima, Ko ima snimak moze da okaci, ali drzava nikakav kesh nije dao u KKCZ van onoga sto je prikazano.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Gostovanja kod Sarape su uglavnom po pitanju pljuvanja opozicije, pranja pozicija, negde tu upadne i Kosovo, a na kraju se malo i posale o KKCZ. Treba da se vracaju dugovi, nije lako na Pinku, ali dug je dug, a Cova je dzentlmen.

 

Zvezda mora da ima svoju halu To rade svi ozbiljni klubovi koji hoce da se ukljuce u pricu.  Ne vidim unapredjenje bilo cega u KKCZ. Sve zavisi koliko ce pickousti da pocasti Soneta nasih para. Sad je dao, lupam, 10m..sledece mozda nece 5m. Kako mu se cefne.🙂

 

Opet ne treba zaboraviti da je pozaposljavao celu familuju, zetove,sinove, zenu itd...Zna da radi posao, ali u odredjenim uslovima..

Izvini kako da ima KKCZ svoju halu?

Od kojih para finansiranje te hale, da li znas koliko kosta jedna hala za EL standarde?

Kako bi ta hala sebe otplacivala, ako vec pisemo da ne mozemo u Aba ligi da imamo prosek od 2.000 ljudi, 

Ova drzava od 45 do danasnjeg dana u Beogradu je izgradila tri hale, Hala Sportova, Pionir i Arenu ( PInki, Sumice i Banjicu ne racunam u ozbiljne hale).

Znaci za 70 i kusur godina drzava sa svim svojim resursima uspela tri hale da napravi od cega samo jedna ima El standarde, i ti sada ocekujes da Zvezda sama napravi ili da joj drzava napravi, a pri tom imas i ove placipi.... ke koji kukaju za halom sto im Djilas obecao i to ne halom nego trening halom. 

Link to comment
Share on other sites

A kog to trenera domaceg trazimo?

Posto su uslovi:

-domaci trener

-da je dostupan u smislu zarade

-i da hoce da radi sa Coksom

-i da ima kakve takve rezultate do sad

 

To moze da bude samo Sasa Obradovic, ako cekaju da Misko nesto sredi ili da ga pedaliraju u Monaku.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, losmi17 said:

A kog to trenera domaceg trazimo?

Posto su uslovi:

-domaci trener

-da je dostupan u smislu zarade

-i da hoce da radi sa Coksom

-i da ima kakve takve rezultate do sad

 

To moze da bude samo Sasa Obradovic, ako cekaju da Misko nesto sredi ili da ga pedaliraju u Monaku.

Ljudi pisali da S. Obradović neće da radi da Čovićem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, losmi17 said:

A kog to trenera domaceg trazimo?

Posto su uslovi:

-domaci trener

-da je dostupan u smislu zarade

-i da hoce da radi sa Coksom

-i da ima kakve takve rezultate do sad

 

To moze da bude samo Sasa Obradovic, ako cekaju da Misko nesto sredi ili da ga pedaliraju u Monaku.

 

Zaboravio se najvazniji uslov:

 

-da nije alergican na niske plejmejkere koji u napadu uglavnom beze od organizacije, ali su zato rupe u odbrani/

 

Albi se povredio Siva, a nece igrati ni Cavanaugh, eto prilike da vezemo dve pobede.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gavra je i po vokaciji ali očigledno i po ambicijama ipak samo pomoćni trener. Ako je Nebojša toliko izvetreo da ga kao VD-a maltretira cele sezone i sprda se po Evropi sa ovakvim rosterom...onda dobro. Sledeće sezone će i Gavri i Filipu ipak biti lakše...ne igramo EL...duplo manje zverina u timu...tako da pretpostavljam Neša živ nie do sledećeg prelaznog roka.

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...